پاسخ شدید روسیه به "لیست سیاه" آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

پاسخ شدید روسیه به "لیست سیاه" آمریکا

پست توسط cheka »

تصویر
وزارت امور خارجه ی روسیه در واکنش به تصمیم کنگره ی آمریکا به تحریم 60 نفر از مقامات روسیه که گفته میشود در مرگ 'سرگئي ماگنيتسكي' وكيل روس يك شركت انگليسي فعال در روسيه بود كه روز 16 نوامبر 2009 در زندان 'ماتروسكايا تيشينا' در مسكو درگذشت ، اعلام کرد این اقدام آمریکا را بی پاسخ نخواهد گذاشت .

'آلكساندر لوكاشويچ' ، سخنگوی وزارت خارجه ی روسیه اقدام آمریکا در منع صدور ویزا و بلوکه کردن حسابهای برخی مقامات روسیه را "خدشه ای در روابط رو به بهبود آمریکا و روسیه" دانست و اعلام کرد "روسیه این اقدام آمریکا را بی پاسخ نخواهد گذاشت به زودی تدابير مناسب براي دفاع از حق حاكميت كشور ما و حقوق اتباع روسيه در برابر اقدامات كشورهاي ديگر اتخاذ مي كند."

منابع خبري روسيه امروز (چهارشنبه ) اعلام كردند با وجود اينكه، اين تصميم وزارت امور خارجه آمريكا به تصويب لايحه مربوطه از سوي كنگره نياز داشت ، اما اين وزارتخانه آمريكا، اجراي تحريم عليه مقامهاي روس را عملا آغاز كرده است.

وی افزود "طرف آمریکایی بخوبی از اقدامات مسئولان روسی در تحقیق در مورد مرگ ماگینتسکی اطلاع دارد ، اما بازی های سیاسی دستگاه اجرایی ایالات متحده موجب نگرانی است"

لوكاشويچ در بيانيه خود در باره تحريم مقامهاي روسي گفت: اين موضوع جديدي نيست و در باره آن شايعات گوناگون از جمله در ارتباط با لايحه مربوطه مورد بحث در كنگره آمريكا منتشر شده است.
سخنگوي وزارت خارجه روسيه با بيان اينكه اين واقعيت را درك مي كنيم كه جلوگيري از سفر افراد به هر كشوري بدون هر گونه توضيح در حوزه اختيارات دولت آن كشور مي باشد، گفت: اما استفاده خودسرانه از اين حق براي مجازات اتباع خارجي بويژه در شرايط نبود حكم دادگاه و با نقض اصل بيگناهي فردي كه جرمش اثبات نشده است ، از نظر حقوقي و اخلاقي مايه ناخوشايندي است.
سخنگوي وزارت خارجه روسيه در پايان بيانيه خود خاطرنشان كرده است: تلاش براي دخالت در جريان تحقيقات قضايي و اعمال فشار بر نهادهاي قضايي كاملا غيرقابل قبول است و آن را ابزار مربوط به گذشته و سياست تحميل اراده مي دانيم.


به گزارش نشریه ی فارین پالیسی ، مسکو در روزهای اخیر تهدید به قطع همكاري با واشنگتن در صورت موافقت كنگره اين كشور با قانون انتقاد از وضعيت حقوق بشر در روسيه کرده بود .

به گزارش ایرنا ، فارين پاليسي نوشت: طبق استدلال كاخ سفيد، معاهده كاهش تسليحات هسته اي موسوم به 'نيو استارتهمكاري روسيه در مسايل منطقه اي و موافقت با انتقال ملزومات مورد نياز نيروهاي آمريكايي در افغانستان از طريق خاك روسيه، از جمله دستاوردهاي ترميم مناسبات آمريكا – روسيه يا همان 'ريست باتم' است.

اما، روسيه درصدد است از اين سه اهرم با ارزش براي آمريكا به منظور واداشتن كنگره به مخالفت با لايحه اي استفاده كند كه طبق آن، صدور رواديد براي مقامات روسي متهم به نقض حقوق بشر لغو خواهد شد.

طبق سندي كه فارين پاليسي به نسخه اي از آن دست يافته و مقامات دولت آمريكا نيز بر وجود آن صحه گذاشته اند، مقامات ارشد دولت روسيه به همتايان آمريكايي شان هشدار داده اند كه در صورت تصويب اين قانون در كنگره واكنش جدي نشان خواهد داد.

مجلس دوماي روسيه نیز پيشتر قانوني را پيشنهاد كرده بود كه طبق آن، افزون بر منع سفر، دارايي هاي مقامات آمريكايي را كه از نظر مسكو ناقض حقوق اتباع روسيه دستگير شده در خارج و محاكمه آنها در آمريكا به شمار مي آيند، مسدود خواهد كرد.

منبع :

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[url]http://www.tabnak.ir/fa/news/179829/روسيه-،آمريكا-را-تهديد-كرد[/url]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: پاسخ شدید روسیه به "لیست سیاه" آمریکا

پست توسط cheka »

لیست سیاه روسیه در مقابل لیست سیاه آمریکا

تصویر

روزنامه ی کمرسانت روسیه اعلام کرد به دنبال تشدید تنشهای سیاسی بین روسیه و آمریکا ، روسیه در واکنش به تحریم چند تن از مقامات این کشور توسط کنگره ی آمریکا در ارتباط با مرگ ماگنیتسکی، "لیست سیاه" خود از مقامات آمریکایی ناقض حقوق بشر را آماده کرده است و بزودی این افراد از سفر به روسیه منع خواهند شد تا نمایندگان کنگره ی آمریکا ، پس از پاسخ تهران ، متوجه شوند که "هیچ عملی بی پاسخ نخواهد ماند" .

در حالیکه روزنامه ی کمرسانت بدون فاش کردن منبع خود ، این گزارش را منتشر کرده ، وزارت امور خارجه ی آمریکا در نامه ای مکتوب به خبرگزاری ریانوستی روسیه ، اعلام کرد هنوز این خبر را از مجاری رسمی روسیه دریافت نکرده است .

بر اساس گزارش روزنامه ی کمرسانت ، لیست سیاه روسیه شامل چندین نفر از مقامات ایالات متحده است که مرتبط با استرداد غیر قانونی ویکتور بوت ، تاجر روسی که به اتهام قاچاق سلاح ، از تایلند به آمریکا استرداد و در حال گذارندن محاکمه در آنجاست و همچنین پرونده ربایش کنستانتین یاروشنکو ، خلبان روسی متهم به قاچاق مواد مخدر که در دادگاه آمریکایی و بدون اطلاع روسیه محاکمه شد ، بوده اند .

پیش از این ، رییس جمهور روسیه ، دیمیتری مدودف به وزارت امور خارجه ی روسیه دستور داده بود تدابیر شدیدی در پاسخ به این حرکت کنگره ی آمریکا اتخاذ کند .

منبع : [External Link Removed for Guests]

تصویر

تصویر
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷, ۱۲:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

Re: پاسخ شدید روسیه به "لیست سیاه" آمریکا

پست توسط FREE MAN »

، پس از پاسخ تهران ، يعني چی ؟
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: پاسخ شدید روسیه به "لیست سیاه" آمریکا

پست توسط Sami 1993 »

FREE MAN نوشته شده:، پس از پاسخ تهران ، يعني چی ؟مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تحریم مقامات جمهوری اسلامی توسط امریکا ، طی مصوبه ای چندین مقام امریکایی را تحریم کرده و وزارت امور خارجه ( اگر جریان انحرافی بزاره ) مامور شده تا علیه انها در مجامع جهانی و کشورها اقامه دعوی کند .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”