آمانو: تهران خارج از ان.پی.تی عمل می کند!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

آمانو: تهران خارج از ان.پی.تی عمل می کند!

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :
تصویر
آمانو: تهران خارج از ان.پی.تی عمل می کند!
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، با مقایسه نادرست و توجیه ناشدنی برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران با فعالیت های هسته ای کره شمالی، فعالیت های کشورمان را بیرون از چهارچوب معاهده «ان پی تی» توصیف کرد.

تصویر

به گزارش مشرق، «یونایتد پرس اینترنشنال» نوشت: «یوکیو آمانو»، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته در بیست و سومین کنفرانس سازمان ملل درباره خلع سلاح هسته ای در ماتسوموتو ژاپن با مقایسه نادرست و توجیه ناشدنی برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران با فعالیت های هسته ای کره شمالی، فعالیت های کشورمان را خارج از چارچوب معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای توصیف کرد.

وی در ادامه ادعا کرد: رویکرد من در قبال استفاده از انرژی هسته ای از زمان روی کار آمدن در دسامبر 2009 تاکنون بسیار شفاف بوده و تمام توافقنامه ها میان کشورهای عضو و آژانس بین المللی انرژی اتمی و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد باید به طور کامل اجرا شود.

با وجود عضویت ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی و تأکید پی در پی این نهاد بر ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای این کشور و اعتراف شانزده سازمان اطلاعاتی آمریکا به این مسأله و با وجود عضویت نداشتن کره شمالی در آژانس و ساخت بمب هسته ای از سوی این کشور، آمانو مدعی شد: ایران با مقامات آژانس برای اطمینان خاطر درباره نبود هیچ گونه مواد هسته ای نامشخص همکاری نکرده است.

وی تأکید کرد که برنامه هسته ای کره شمالی، یک موضوع جدی و قابل بحث باقی مانده است، زیرا آژانس بین المللی انرژی اتمی از آوریل 2009 تاکنون هنوز نتوانسته کاری را برای تشخیص ماهیت برنامه هسته ای این کشور انجام دهد.

آمانو در این کنفرانس اظهار داشت: گزارش سال گذشته درباره ساخت یک تاسیسات جدید برای غنی سازی اورانیوم و رآکتور آب سبک در کره شمالی بسیار نگران کننده بود.

وی در رابطه با برنامه هسته ای سوریه نیز گفت: آژانس به این نتیجه رسیده که به احتمال بسیار زیاد ساختمانی که سال 2007 در دیرالزور ویران شد یک رآکتور هسته ای بوده و این کشور باید آژانس را مطلع می کرد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تأکید کرد: شورای حکام در نشست ماه گذشته خود قطعنامه ای را علیه سوریه به دلیل پایبند نبودن به تعهدات تصویب کرد. این در حالی است که دمشق بارها تأکید کرده تاسیسات دیرالزور به هیچ عنوان نظامی نبوده و به این دلیل لزومی برای اعلام فعالیت آن به آژانس وجود نداشته است.

گفتنی است، ادعاهای غرب درباره برنامه هسته ای ایران در حالی توسط آمانو تکرار می شود که سازمان زیر نظر وی چشمان خود را بر زرادخانه هسته ای رژیم صهیونیستی بسته و توان انجام وظایف خود در قبال برنامه هسته ای نظامی این رژیم ندارد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”