سقوط اشیاء نورانی در کرمان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

سقوط اشیاء نورانی در کرمان

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

آخرین اخبار از سقوط اشیاء نورانی در کرمان
در حالی اهالی بخش سیرچ در نزدیکی شهر کرمان از مشاهده اشیاء پرنده و برخورد آنها با زمین خبر می دهند که هفته گذشته نیز شایعاتی در خصوص مشاهده این اشیاء در آسمان شهرستان بافت منتشر شد.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، شب گذشته اهالی بخش سیرچ در نزدیکی شهر کرمان از مشاهده اشیاء نورانی که در ارتفاعات این منطقه سقوط کرده اند خبر دادند.
این درحالی است که هفته گذشته نیز اهالی دو روستای سیاه کوه و ده سالار در ارتفاعات شهرستان بافت در غرب استان کرمان نیز از سقوط چند شی نورانی در مناطق کوهستانی و صعب العبور این شهرستان خبر داده بودند.
به گفته مردم محلی سقوط این اشیاء با صدای مهیب نیز همراه بوده است اما علیرغم بررسیهای صورت گرفته به دلیل صعب العبور بودن منطقه اثری از این اشیاء ناشناخته در بافت پیدا نشده است.
اما شب گذشته خبری جشن روز خبرنگار در کرمان را تحت تاثیر قرار داد و آن سقوط شی پرنده نورانی در ارتفاعات سیرچ بود و گفته می شود هلال احمر در همان دقایق ابتدایی گروههای تحقیق به منطقه اعزام کرده است اما هیچ اثری تا نیمه های شب از این اشیاء یافت نشد و گروه های بررسی کار خود را به دلیل تاریکی هوا متوقف کردند.
سقوط هواپیما در سیرچ گزارش نشده است
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان هر گونه دریافت گزارش موثق در خصوص سقوط هواپیما در ارتفاعات سیرچ را تکذیب کرد و گفت: اشیاء نورانی در آسمان کرمان بنا به مشاهدات تائید نشده مردم محلی سیرچ بوده است و هنوز هیچ مقام رسمی این مسئله را تائید نکرده است.
جواد کمالی ادامه داد: تا این لحظه هیچ یک از مسئولان رسمی استان کرمان این مورد را تائید نکرده اند.
وی گفت: بحث اشیاء نورانی هفته گذشته نیز در بافت شایع شد که هیچ مدرکی در این خصوص نیز مشاهده نشد.
وی افزود: تا این لحظه با تمام مسئولین مرتبط مانند نیروی هواییتصویر، هوانیروزتصویر، نیروی انتظامی ، سپاه و هلال احمر تماس داشته ام هیچ کس این موضوع را تایید نکرده است.
منابع رسمی هنوز در این خصوص اظهار نظر نکرده اند
وی افزود: تا زمانی که منبع رسمی در کشور اعلام نکرده هیچ چیز قابل قبول نیست.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان ادامه داد: تا این لحظه هیچ یکی از مسئولین مرتبط با این مسئله در استان و کشور رسما چنین موضوعی را تایید نکردند.
با این وجود گفته می شود با روشن شدن هوا گروههای جستجوی هلال احمر بار دیگر به منطقه اسیرچ اعزام می شود و امکان بررسی هوایی توسط اکیپ هوایی هلال احمر نیز وجود دارد.
صبح امروز نیز گروهی از مردم محلی برای جستجو به محل اعزام شده اند که در محل حادثه اثر برخورد و سیاهی زمین را مشاهده کرده اند به احتمال فراوان این اشیاء شهاب سنگهایی هستند که با زمین برخورد کرده اند.
حضور رئیس جمعیت هلال احمر در منطقه/ مردم محلی آتش ناشی از این اشیاء را دیده اند
رئیس جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز ضمن تائید خبر مشاهده اشیاء نورانی گفت: بلافاصله بعد از دریافت این گزارشها از منابع موثق اقدام به اعزام اکیپها شناسایی به منطقه کردیم که شخصا نیز در منطقه حضور یافتم.
بررسی ها ادامه دارد/ نشانه های برخورد دیده می شود
کاووس محمودی ادامه داد: به دلیل تاریکی مطلق شب گذشته عملیات متوقف شد اما از صبح امروز بار دیگر بررسیها آغاز شد و نشانه هایی زا برخورد جسمی به زمین مشاهده شده است.
وی در خصوص بقایایی این جسم گفت: هیچ اثری در این خصوص پیدا نشده است و به نظر می رسد چند شهاب سنگ به زمین برخورد کرده است.
محمودی ادامه داد: افراد محلی چند شی نورانی را در آسمان مشاهده کرده اند که پس از برخورد با زمین آتش گرفته اند.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: سقوط اشیاء نورانی در کرمان

پست توسط Mohammad 1985 »

اینکه هوانیروز و نیروی هوایی بگن ما سقوط نداشتیم دلیل بر نبود سقوط نیست چرا که اگر سقوطها در جایی اتفاق بیفته که کسی یا حداقل افراد کمی متوجه بشن و رسانه ای نشه اصلا صداش رو در نمیارن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۲:۱۵ ب.ظ
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

Re: سقوط اشیاء نورانی در کرمان

پست توسط SA@M »

من فکر میکنم که سقوط چندتا شهاب سنگ بیشتر نبوده!
5 شنبه گذشته با دوستان رفته بودیم کویر شهداد (فکر میکم که تعریف کلوت هاش و شبهای پر ستاره این منطقه رو شنیده باشید) واقعا شب پر شهابی بود و فکر کنم حول و حوش همین چند روز این اتفاق افتاده باشه!
تصویر
تصویر: آسمان کویر شهداد
لازم به ذکر است که سیرچ از توابع شهداد می باشد تصویر
می تونید نزدیکی شهداد به سیرچ رو تو نقشه پایین مشاهده کنید.

تصویر
جالب اینکه بین مردم کرمان این خبر اصلا سر زبان ها نیفتاده! بر عکس اتفاق سال 2007 که همه برای هم تعریف میکردن!!! پس میشه احتمال داد اتفاق مهمی نبوده!
من احتمال میدم که شهاب باشه! ولی آیا شهاب بعد از برخورد با کوه های بدون پوشش گیاهی ایجاد آتش سوزی میکنه؟
در ضمن کرمان آسمان مرموزی دارد و اگر به خاطر داشته باشید هر از چندی از این دست ماجراها در کرمان اتفاق می افتد، مثل انفجار مهیب جسم ناشناخته در یسال 2007!!!

10-01-2007
حوالي ساعت شش و سي دقيقه صبح امروز انفجار مهيبي در نزديكي رشتههاي جبال بارز در حوالي شهرستان بردسير روي داد كه به رغم گذشت 6 ساعت از آن، هنوز علت واقعي آن اعلام نشده است.
به گزارش خبرنگار «بازتاب» از كرمان، گفته ميشود نور شيء منفجرشده حتي در آسمان برخي استانهاي همجوار يزد و اصفهان نيز ديده شده است.
بنا بر اين گزارش، محل انفجار در كوههاي بين كرمان و جيرفت و حدود 100 كيلومتري كرمان بوده است. برخي منابع هم از وقوع يك حادثه مشابه و كوچكتر در هفته گذشته در منطقه رفسنجان خبر ميدهند.
اندکی صبر...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”