قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط Mohammad 1985 »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]طرابلس به دست مردم افتاد/فرمانده یگان ویژه قذافی با انقلابیون تبانی کرده بود/هزاران زندانی سیاسی آزاد شدند/ فرزندان قذافی دستگیر شدند / قذافی در یک پیام صوتی از مردم خواست به کمکش بشتابند و طرابلس را از انقلابیون پس بگیرند.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] تصویر
عصرایران - خبرهای رسیده از طرابلس حاکی از آن است که انقلابیون لیبیایی ساعاتی پیش حمله نهایی به پایتخت را آغاز کرده اند و به پیروزی های بزرگی رسیده اند.

هر چند دیروز درگیری ها در طرابلس "پراکنده" بود و قذافی نیز مهاجمان انقلابی را موش هایی خوانده بود که مهار شدند ، اما از ساعاتی پیش ، روند جنگ به طور کامل به سود انقلابیون بوده است.

خبرهای رسیده از پایتخت لیبی حکایت از آن دارد که طرابلس و انقلابیونی که از سایر شهرها آمده اند ، به نزدیکی مقر قذافی رسیده اند. آنها اعلام کرده اند که باب العزیزیه (مقر حکومتی قذافی) را در محاصره خود دارند.
مرکز طرابلس نیز به طور کامل در اختیار انقلابیون است.

نکته قابل توجه این که گردان های ویژه قدافی که به عنوان گارد ویژه ، مسوول حفاظت از حکومت وی هستند ، عقب نشینی کرده اند و تعداد زیادی از اعضای آن خود را تسلیم انقلابیون کرده اند.
چند نفر از فرماندهان این گردان ها نیز کشته شده اند.

خبرهای تکمیلی(این قسمت با دریافت هر حبر جدید بروزمی شود):

* مصطفی عبدالجلیل رییس شورای حکومت انتقالی لیبی در گفت وگو با الجزیره از بازداشت سیف الاسلام ، پسر قذافی خبر داد. وی افزود که سیف الاسلام در محلی امن نگهداری می شود.

 تصویر 
* یگان حفاظت از جان قذافی خود را تسلیم کرد. از محل اختفای قذافی خبری نیست.

* شایعه بازداشت شدن محمد و الساعد قذافی دو پسر دیگر قذافی در طرابلس منتشر شده است.

* مناطق آزاد شده طرابلس شاهد جشن مردمی است. درگیری در سایر مناطق به نفع انقلابیون ادامه دارد.

* عبدالله سنوسی ، رییس سازمان اطلاعاتی و جاسوسی لیبی به سمت جنوب لیبی فرار کرد .پسر او نیز که جزو فرماندهان گردان های قذافی بود ، کشته شد.

* قذافی در پیامی مدعی شد که سلاح به دست در کنار مردم (!) باقی می ماند و می جنگد.

* میدان خضرا که تا دیروز محل اجتماع حامیان قذافی بود به دست انقلابیون افتاد. اغلب مناطق طرابلس به دست انقلابیون افتاده است. نیروهای وفادار به قذافی نقاط محدودی را در اختیار دارند.

* موسی ابراهیم ، سخنگوی حکومت قذافی دقایقی پیش یک کنفرانس مطبوعاتی برقرار کرد و با ادعای کشته شدن بیش از 1500 نفر در حملات ناتو ، خواستار توقف این حملات شد.
وی خواستار گفت و گو شد!
نکته قابل توجه این که برای اولین بار تلویزیون دولتی قذافی کنفرانس مطبوعاتی وی را پخش نکرد. هم اکنون تلویزیون دولتی لیبی در حال پخش برنامه های از پیش ضبط شده ای درباره صنایع دستی و طبیعت لیبی است!

 تصویر 
* پسر بزرگ قذافی خود را تسلیم انقلابیون کرد.

* سخنگوی دولت انقلابیون راز سقوط زودهنگام طرابلس را برملا کرد. وی گفت: از دو ماه پیش با فرمانده یگان ویژه حفاظت از قذافی در تماس بودیم و قرار بود سر بزنگاه نیروهای خود را عقب بکشد و تسلیم کند که این اتفاق رخ داد و قذافی بی محافظ ماند.

* تقریبا همه طرابلس به دست انقلابیون افتاد. تنها در منطقه باب العزیزیه (مقر اصلی قذافی) درگیری و مقاومت هایی وجود دارد که با توجه به کنار کشیدن یگان حفاظت از قذافی ، انتظار می رود این منطقه که همه دستگاه های حکومتی در آن متمرکز هستند ، تا ساعاتی دیگر سقوط کند.

* انقلابیون با حمله به زندان طرابلس ، هزاران زندانی سیاسی را آزاد کردند.

* ناتو فرودگاه و باب العزیزیه را هدف قرار داد.

* منزل عایشه ، دختر قذافی به تصرف انقلابیون درآمد.

* در پی تصرف طرابلس ، قذافی در سومین پیام خود طی 24 ساعت اخیر که از رادیو پخش شد ، با مزدور خواندن انقلابیون ، آنها را متهم به از بین بردن امنیت و زیبایی لیبی کرد و از مردم خواست به سمت طرابلس حرکت کنند و آنها از از شهر بیرون کنند. صدای قذافی در این نوار ضبط شده ، ملتهب و عصبی به نظر می رسید.

* اولین تصاویر از "طرابلس آزاد شده": مردم در خیابان ها شادی می کنند و عکس های قذافی را زیر پا له می کنند. در یکی از فیلم ها ، مردم تصویر بزرگی از قذافی روی زمین پهن کرده اند و به نوبت با ماشین از روی آن رد می شوند./ درگیری ها در گوشه و کنار شهر و مشخصاً در باب العزیزیه ادامه دارد.

 تصویر 
* دو فروند هواپیمای آفریقای جنوبی وارد فرودگاه طرابلس شدند و این گمانه زنی وجود دارد که آنها برای بردن قذافی آمده اند. با این حال یکی از اعضای شورای انقلابی لیبی در گفت و گو با بی بی سی گفت: احتمال دارد قذافی به سمت الجزایر گریخته باشد ولی هنوز قطعی نیست.

* با توجه به جمیع شواهد و خبرهای رسیده ، می توان به جرات گفت که رژیم قذافی سقوط کرد.

* سخنگوی ارتش انقلابیون لیبی گفت: خبرهای ما حاکی از آن است که قذافی طرابلس را ترک نکرده و در گوشه از این شهر پنهان شده است. وی همچنین تصریح کرد : تا چند ساعت دیگر یک خبر خوب به مردم خواهیم داد.

* سفارت لیبی در الجزایر اعلام کرد که به انقلابیون پیوسته است.

* رویترز لحظاتی پیش خبر داد:
سخنگوی دادستانی دیوان جنایی بین المللی گفت: خبرهایی داریم مبنی بر این که معمر قذافی بازداشت شده است.
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط Sami 1993 »

به امید سقوط دیگر دیکتاتوری ها ( عربستان ، بحرین ، اردن ، الجزایر ، مغرب ، یمن ) و نابودی حامی بزرگشان شیطان بزرگ تصویرتصویرتصویرتصویر


راستی درباره امام موصی صدر خبری نشده ؟
انشالا که ایشان صحیح و سالم باشن و به آغوش امت اسلامی بازگردند .تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط Mohammad 1985 »

هنوز زوده این در این مورد چیزی بشنویم !
-------------------
رهبر انقلابیون: رژیم قذافی سقوط کرد
انقلابیون در قالب ستونی متشکل از 100 دستگاه خودرو به پایتخت وارد می شدند و شهروندانی که نظاره گر آنها بودند، به نشانه خوشحالی تیر هوایی شلیک می کردند/الجزيره از کشته شدن رئیس سازمان اطلاعات لیبی و اسارت سیف الاسلام قذافی خبر داد همچنین گفت که هزاران زندانی سیاسی در جريان درگيري ها درون طرابلس آزاد شده اند/محمد، فرزند ارشد قذافی، خود را تسلیم کرده است/سخنگوی قذافی از آمادگی حکومت وی برای شنیدن صدای انقلابیون و گفتگو با آنها خبر داد.
سرويس بين الملل- اخرين اخبار از وضعيت درگيري ها در طرابلس:

به گزارش«تابناك»، شبکه خبری 'فرانس 24' اعلام کرد: بیش از 200 نفر از نیروهای نظامی انقلابیون لیبی از طریق دریا وارد طرابلس شده و با نیروهای معمر قذافی در فرودگاه نظامی این شهر درگیر شدند.

فرمانده ارشد نظاميان شهر طرابلس دستگير شد

همچنین خبرگزاري 'آسوشيتد پرس' در خبري فوري اعلام کرد : انقلابيون ليبي فرمانده ارشد نظاميان شهر طرابلس را دستگير کرده و يکي از بزرگترين انبار اسلحه و مهمات اين شهررا به تصرف خود درآوردند.
دقایقی پیش، واحد مرکزی خبر نوشت: انقلابیون لیبیایی یکشنبه وارد پایتخت شدند و ساکنان این شهر درحالی که موزیک در خیابان های این شهر نواخته می شد، به استقبال آنان رفتند. پیش از ورود انقلابیون به طرابلس، نبرد مسلحانه بین جنگجویان وفادار به معمر قذافی رهبر لیبی و انقلابیونی که از طرف کوههای نفوسه به سمت غرب لیبی پیشروی کردهبودند، درگرفت.
انقلابیون در جریان این پیشروی یک پادگان نظامی را تصرف و زندانیان یک زندان را در این منطقه آزاد کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از طرابلس به نقل از یکی از خبرنگاران خود، انقلابیون در قالب ستونی متشکل از 100 دستگاه خودرو به پایتخت وارد می شدند و شهروندانی که نظاره گر آنها بودند، به نشانه خوشحالی تیر هوایی شلیک می کردند.

این خبرنگار از شمار نامشخص تلفات در جریان این پیشروی خبر داد.

شبکه تلویزیونی الجزیره نیز لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد:

انقلابیون لیبی وارد منطقه قرقاش در مرکز طرابلس پایتخت این کشور شدند و گردان های قذافی از این منطقه عقب نشینی کردند.

گزارشگر شبکه الجزیره در ساعت 45 دقیقه بامداد دوشنبه از لیبی گزارش داد که انقلابیون وارد میدان خضراء، در وسط شهر طرابلس، شده اند و ساکنان شهر در حال شادی هستند.

کشته شدن رئیس سازمان اطلاعات لیبی و اسارت سیف الاسلام

همین شبکه، لحظاتی بعد، از کشته شدن رئیس سازمان اطلاعات لیبی و اسارت سیف الاسلام قذافی خبر داد. همچنین گفت که هزاران زندانی سیاسی نیز آزاد شده اند. رهبر انقلابیون هم این اخبار را در گفتگو با این شبکه تأیید کرد و از سقوط نظام قذافی خبر داد و از برنامه های مجلس انتقالی سخن گفت.

آمادگي قذافي براي گفتگو!

در ساعت1:50 دوشنبه، موسی ابراهیم، سخنگوی قذافی از آمادگی حکومت وی برای شنیدن صدای انقلابیون و گفتگو با آنها خبر داد. البته شبکه تلویزیونی رسمی لیبی این سخنان را پخش نکرد و این امر زمینه برخی احتمالات را فراهم می کند.

شبکه الجزیره در ساعت 2 گفت که محمد، فرزند ارشد قذافی، خود را تسلیم کرده است. این شبکه گفت که فرمانده محافظان قذافی هم خود را تسلیم کرده است.

قذافی در ساعت 2:20 در پیامی صرفا صوتی از ساکنان طرابلس خواست به خیابان ها بریزند و مهاجمان را از شهر بیرون کنند. ظرف 24 ساعت، این سومین پیام قذافی بود که رسانه ها آن را امری بی سابقه در جهان عرب دانستند. همزمان با پخش این پیام، شبکه های تلویزیونی تصاویری از شادی مردم در میدان خضراء، در وسط شهر طرابلس را نشان دادند.

فرود دو هواپيما در طرابلس قذافي گريخت

ساعت2:50 برخی رسانه ها از فرود دو هواپیما در فرودگاه طرابلس خبر دادند. این دو هواپیما از سمت جنوب آفریقا وارد شده اند.

الجزیره ساعت 2:55 از کشته شدن محمد السنوسی، از فرماندهان امنیتی و پسر رئیس سازمان اطلاعات لیبی، خبر داد. انقلابیون به این شبکه گفتند که بیش از 95% از منابع اصلی شهر را در دست دارند و پس از فتح کامل آن به درگیری ها پایان خواهند داد.

بی بی سی عربی از قول انقلابیون گفت که قذافی به الجزایر گریخته است.

خبرگزاری رویترز، خبر دستگیری سیف الاسلام قذافی را تایید کرد.

انقلابیون در ساعت 4:25 به رسانه ها خبر دادند که بجز کاخ قذافی بر سراسر پایتخت لیبی تسلط دارند. هم اکنون انقلابیون رسانه های رسمی را هم در اختیار گرفته اند. همچنین خبر می رسد که بسیاری از فرماندهان نیروهای قذاقی اسلحه های خود را بر زمین گذاشته و در برابر انقلابیون دست های خود را بالا برده اند.
تابناک
-------------
* اینترنت در طرابلس بعد از مدت ها ، مجدداً وصل شد.

* انقلابیون می گویند وضعیت نبرد در باب العزیزیه سخت و پیچیده شده است و آنها هنوز موفق به ورود به آن نشده اند. با این حال جشن پیروزی در سایر نقاط شهر برقرار است. شهرهای دیگر لیبی مخصوصا بنغازی جشن سرنگونی دیکتاتور را گرفته اند.

* روند تسلیم نیروهای قذافی همچنان ادامه دارد.
عصر ایران
------------
فارس نیوز هیچی ننوشته ! شبکه خبر هم فقط بوق پخش میکنه پرس تی وی داشت با یه بسنیایی حرف میزد ! منابع داخلی دیگه ای پیدا نکردم !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major
Major
پست: 253
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵, ۲:۴۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 660 بار

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط F-14 Fan »

به اميد سقوط انهايي كه حكومت كشورشان را از پدرشان به ارث برده اند و با وقاحت اسمش را گذاشتند رياست جمهوري.

الهام عليف اذربايجان, بشار اسد سوريه.
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط FARSHAD.ADL »

این واقعا درس عبرتی برای همه حاکمان کشور ها که بدونن در برابر خواست مردم نمیشه مقاومت کرد.
به امید جهانی بهتر.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 598
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶, ۱۲:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط nima-rad »

Sami 1993 نوشته شده:به امید سقوط دیگر دیکتاتوری ها ( عربستان ، بحرین ، اردن ، الجزایر ، مغرب ، یمن ) و نابودی حامی بزرگشان شیطان بزرگ تصویرتصویرتصویرتصویر


راستی درباره امام موصی صدر خبری نشده ؟
انشالا که ایشان صحیح و سالم باشن و به آغوش امت اسلامی بازگردند .تصویر


دیکتاتوری اسد از قلم افتاد !!!!!
 [External Link Removed for Guests] 
Major I
Major I
پست: 199
تاریخ عضویت: شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۷, ۱۲:۵۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 407 بار

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط hadi021 »

از امام موسی صدر خبری نشده؟
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط Mohammad 1985 »

  , دست ما نیست که ازقلم بیفته یا نیفته ! می خواهیم قبول کنیم یا نه این مسیری هست که طی خواهد شد !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط cheka »

ساعتها پس از ورود شورشیان به طرابلس ... مقر قذافی هنوز سقوط نکرده است ! / تانکهای ارتش لیبی در حال حرکت به سمت مرکز طرابلس


ساعتها پس از ورود شب گذشته ی شورشیان مسلح به طرابلس ، آخرین گزارشها حاکی از آنست که 80 درصد شهر طرابلس به دست شورشیان مسلح افتاده است . اما درگیری ها هنوز در اطراف مقر قذافی در باب العزیزیه ادامه دارد .


به گزارش خبرگزاری Russia Today ، علی رغم ادعای شورشیان مبنی بر مقاومت نکردن نیروهای ارتش لیبی مستقر در طرابلس ، خبرها از درگیری های سنگین میان شورشیان و گارد ریاست جمهوری لیبی در اطراف مقر قذافی - که گفته میشود معمر قذافی در آن مستقر شده است - ادامه دارد . این خبرگزاری همچنین از حرکت تانکهای ارتش قذافی تحت فرماندهی یکی از پسران معمر قذافی (که گفته میشود المعتصم قذافی است) به سمت مرکز شهر خبر داد .

همچنین بنابر خبرگزاری رویترز ، کارشناسان احتمال یک جنگ شهری-فرسایشی طولانی در طرابلس را رد نکرده اند
پیش از این ، موسی ابراهیم ، سخنگوی دولت لیبی از کشته شدن بیش از 1300 نفر در درگیری های ساعات گذشته ی طرابلس خبر داده که علت آن ، بمباران های هوایی سنگین ناتو اعلام شده است .


[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط Mohammad 1985 »

شما به خیال پیروزی قذافی باش ! و بدونید شورشی خوندن انقلابیان لیبی اصلا درست نیست ! دیکتاتور دوست داشتنی تون شاید در لباس زنهایی که محافظش بودن در رفته !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط cheka »

Mohammad 1985 نوشته شده:شما به خیال پیروزی قذافی باش ! و بدونید شورشی خوندن انقلابیان لیبی اصلا درست نیست ! دیکتاتور دوست داشتنی تون شاید در لباس زنهایی که محافظش بودن در رفته !


دوست عزیز من فقط خبرها رو گفتم ! لفظ شورشی یا Rebel هم ، چه درست چه غلط ، در حال حاضر توسط تقریبا تمام رسانه های بین المللی برای افراد مسلحی که در حال جنگ با دولت لیبی هستند استفاده میشه (البته به استثنای بعضی خبرگزاری ها که این افراد رو با لفظ تروریست خطاب میکنند)
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: قذافی سقوط کرد ! پایان یک دیکتاتور ...

پست توسط Mohammad 1985 »

خبر گذاری های در پیت روسی دیگه ؟!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”