آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

رئيس جمعيت ملي ليبي اعلام کرد:
همراه امام موسي صدر در ليبي زنده است
رئيس جمعيت ملي ليبي اعلام کرد: روزنامه نگار همراه امام موسي صدر هنوز زنده است و در سبها شهر تحت کنترل عناصر معمر قذافي نگهداري مي شود.

به گزارش مشرق، "مسعود الحرسي" با تأکيد بر ضرورت مشخص شدن سرنوشت امام موسي صدر، گفت: علاوه بر زنده بودن روزنامه نگار همراه امام موسي صدر همچنين نشانه هايي دال بر زنده بودن امام موسي صدر نيز وجود دارد.
وي امروز چهارشنبه در گفت وگو با شبکه خبري العالم تأکيد کرد که امام موسي صدر چه زنده باشد چه شهيد شده باشد، ملت ليبي انتقام وي را از قذافي گرفته است.

ابراز اميدواري برقراري روابط حسنه بين ايران و ليبي
اين سياستمدار ليبيايي با تاکيد بر اين که جنگ در ليبي به نفع انقلابيون يکسره شده است و طرابلس در حال بازيافتن امنيت و ثبات است، ابراز اميدواري کرد که بين ايران و ليبي روابطي حسنه و مستحکم برقرار شود.
وي با انتقاد از مواضع منفي برخي کشورها در قبال انقلاب ليبي ، ايران را الگوي فن آوري و پيشرفت در جهان اسلام دانست و جمهوري اسلامي را دوست و برادر واقعي تمام امت اسلامي خواند.
رئيس جمعيت ملي ليبي العالم اظهار داشت: انقلابيون ليبي عملا جنگ را به نفع خود يکسره کرده اند و ليبي اکنون کشوري آزاد به شمار مي رود.
الحرسي گفت: فعاليت نظامي در ليبي کاملا سازمان دهي شده و منظم است و انقلابيون توانايي خود را در اداره شهرهاي آزادشده و هماهنگي ميان شرق و غرب کشور ثابت کرده اند.
وي بيان اين که خانواده قذافي به الجزاير گريخته است و امکان دارد که قذافي نيز همراه آنان باشد؛ خاطرنشان کرد: اينک شهر سرت زادگاه قذافي در محاصره انقلابيون است و آن را از شرق و غرب به محاصره در آورده اند و دير يا زود اين شهر نيز آزاد خواهد شد.
الحرسي در باره تعلل انقلابيون در آزادي شهر سرت افزود: انقلابيون نمي خواهند خون بيشتري ريخته شود و به دنبال آن هستند که حتي از ريخته شدن خون عناصر گردان هاي قذافي نيز جلوگيري کنند.
رئيس جمعيت ملي ليبي اظهار داشت: ثبات در طرابلس پايتخت ليبي برقرار است و نيروهاي پليس در پايگاه هاي خود مستقر شده اند ، سوخت و مواد غذايي و کمک هاي ديگر نيز به زودي از کشورهاي دوست خواهد رسيد. در واقع شوراي ملي انتقالي اداره اين مرحله از جنگ را به خوبي انجام داده است.
الحرسي در باره برقراري امنيت خاطر نشان کرد: اين مساله به ويژه در سايه همکاري همه مردم ليبي با انقلابيون و اتحاد در پايان دادن به رژيم قذافي امکان پذير خواهد بود. با اين حال پسمانده هاي رژيم هنوز در شهرهاي سبها و سرت حضور دارند.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

جلالي: امام موسي صدر زنده است
سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با ابراز اميدواري نسبت به شناسايي محل نگهداري امام موسي صدر از زنده بودن وي براساس آخرين اطلاعات دريافتي خبر داد.

به گزارش مشرق، كاظم جلالي نماينده مردم شاهرود در خانه ملت در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به پيگيري هاي صورت گرفته براي مشخص شدن وضعيت امام موسي صدر گفت: براساس اطلاعاتي كه ما در اختيار داريم امام موسي صدر زنده است و ما اميدواريم با كمك انقلابيون ليبي و شوراي انتقالي محل نگهداري امام موسي صدر مشخص شود.
وي با بيان اينكه امام موسي صدر بيش از 30 سال نه تنها اسير بلكه گروگان قذافي بود، ادامه داد: مسلمانان نه فقط در ايران و لبنان بلكه در بسياري از نقاط جهان منتظر آزادي امام موسي صدر هستند و اميدواريم كه اين عالم بزرگ جهان اسلام با كمك مردم ليبي به آغوش خانواده اش بازگردد.
جلالي در رابطه با اعزام كميته پيگيري وضعيت امام موسي صدر اظهار داشت: مقدمات اين كار در حال انجام است و ما خواهان اين هستيم كه اين كار هرچه سريعتر به انجام برسد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

عضو هیئت رئیسه جنبش امل:
قطعاً بزودي شاهد حضور امام صدر هستيم
بر اساس آخرین اطلاعات معتقدیم که ایشان قطعاَ زنده هستند و امیدواریم با هماهنگی‌هایی که بین مسئولان لبنانی و ایرانی و همچنین خانواده ایشان صورت خواهد گرفت بزودی شاهد حضور ایشان باشیم.

خلیل حمدان در حاشیه نشستی خبری که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت امام موسی صدر بعد از سقوط دیکتاتور لیبی اظهار داشت: ما طی سالهای اخیر با مخالفین و انقلابیون لیبی در ارتباط بودیم و که آن‌ها بر زنده بودن امام موسی صدر تأکید داشتند و حتی زندانی که امام موسی صدر در آن زندانی بود نیز مشخص کردند ولی آن‌ها معتقدند که ایشان دائما بین زندان‌های مختلف در لیبی در حال انتقال بوده است.
  
    وی با بیان اینکه ما در پیگیری وضعیت امام موسی صدر باید با دقت و صبر عمل کنیم افزود: بر اساس آخرین اطلاعات معتقدیم که ایشان قطعاَ زنده هستند و امیدواریم با هماهنگی‌هایی که بین مسئولان لبنانی و ایرانی و همچنین خانواده ایشان صورت خواهد گرفت به زودی شاهد حضور ایشان باشیم.     
    عضو هیئت رئیسه جنبش امل با بیان اینکه در حال حاضر سرگذشت ۵۰ هزار نفر در لیبی هنوز مشخص نیست افزود: برخی از مخالفان و معترضان قذافی که در سال‌های گذشته دستگیر شده و زندانی بودند در خصوص وضعیت آن‌ها گفته می‌شد که قذافی آن‌ها را کشته است ولی در روزهای اخیر با سقوط قذافی برخی بعد از ۲۰ سال زنده بوده و آزاد شدند.     
    وی افزود: شرایط لیبی به گونه‌ای است که وضعیت همه آنهایی که در زندان به سر می‌بردند در هاله‌ای از ابهام و شک است.     
    حمدان ادامه داد: در همین روزهای اخیر در خبر‌ها آمده بود که یکی از فرزندان قذافی به نام خمیس ۱۵۰ نفر از افراد را در اتاقی محبوس کرده و با انتشار گازهای سمی آن‌ها را کشته است.  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

نايب رئيس مجلس:
بزودي خبر آزادي امام صدر را مي شنويم
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي اعلام کرد: مهمترين موضوع، ربوده شدن و آزادي امام موسي صدر است كه فراكسيون بيداري اسلامي مجلس بصورت جدي اين موضوع را پيگيري مي‌كند تا هر چه سريعتر اخبار مسرت‌بخشي در مورد آزادي امام موسي صدر را بشنويم.

به گزارش مشرق به نقل از ايسنا، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه با ايجاد موج بيداري اسلامي در منطقه در داخل كشور مسئولان بايد از پرداختن به حاشيه‌ها و مسائل فرعي اجتناب كنند، گفت: بايد اين فرصت استثنايي به وجود آمده در كشورهاي اسلامي را به فعليت درآورد و با هوشياري و بصيرت، رفتار ديگري نسبت به مسائل داخلي داشت.
سيد شهاب‌الدين صدر در اولين همايش بيداري اسلامي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در جمع كارگزاران نظام مبني بر اينكه بايد با توجه به موج بيداري اسلامي، نگاه ديگري به مسائل داخلي كشور داشت، گفت: بايد با تبيين ابعاد مختلف موج بيداري اسلامي از اين فرصت استثنايي به وجود آمده براي ملت ايران به خوبي استفاده كرد و با هوشياري و بصيرت به مسائل داخلي توجه نمود.

وي افزود: طبق تاكيدات مقام معظم رهبري بايد نگاه واقع‌بينانه‌اي به مسائل و نه سياه‌نمايي داشت؛ از اين رو امروز ضروري و لازم است كه با نگاه و رفتار ديگري به مسائل كشور نگريست.

رييس فراكسيون بيداري اسلامي در مجلس با بيان اينكه دستگاه‌ها به جاي كوبيدن بر طبل تفرقه و اختلاف بايد در مسير وحدت اقشار مختلف جامعه حركت كنند، افزود: براي سرمشق و الگو بودن در دنيا بايد برنامه‌ها به گونه‌اي در كشور پياده شود كه هدف و حركت در جهت وحدت باشد؛ چرا كه امروز جمهوري اسلامي تنها متعلق به مردم ايران نيست و چشم اميد كشورهاي اسلامي به اين نظام است. اين موضوع به خوبي نشان مي‌دهد كه بايد همه در جهت رسيدن به وحدت و يكپارچگي بيشتر در جامعه تلاش كنند.

صدر ادامه داد: همه مسئولان در دستگاه‌هاي مختلف بايستي تحت امر مقام معظم رهبري به مسائل داخلي توجه كنند و بر اين اساس از پرداختن به حاشيه‌ها و مسائل فرعي اجتناب نمايند؛ چرا كه با توجه به اتفاق استثنايي موج بيداري اسلامي، نگاه به مسائل داخلي كشور بايستي به گونه‌اي باشد كه رفتاري در شان نظام از سوي مسئولان انجام شود.

اين عضو شوراي مركزي فراكسيون اصولگرايان مجلس همچنين با تاكيد بر اينكه نيروهاي دلسوز و اصولگرا بايد از نظرات رهبري تبعيت كنند،‌ گفت: نيروهاي اصولگرا بايد مرزبندي شفافي با فتنه 88 و جريان انحرافي داشته باشند چرا كه ما راهي جز راهي كه امام ترسيم كرده‌اند و رهبري آن را ادامه مي‌دهند نداريم.

وي در ادامه با تاكيد بر داشتن ديپلماسي فعال‌تر نسبت به تحركات مردم در كشورهاي اسلامي گفت: دستگاه‌هاي مختلف همچون وزارت امور خارجه بايد فعاليت و تحرك بيشتري نسبت به حركت‌ها و قيام‌هاي مردمي در دنيا داشته باشند و در اين راستا به صورت فعال تحركات به روزي را از خود نشان دهند.

صدر اضافه كرد: بايد همگان به اين موضوع باور داشته باشند كه ابرقدرت‌ها از موج بيداري اسلامي غافلگير شدند و بر اين اساس روز به روز قدرت و اقتدار پوشالي آن‌ها نابود و در مقابل استقبال مردم به ملت‌ها و كشورهاي اسلامي بيشتر مي‌شود.

رييس فراكسيون بيداري اسلامي در مجلس با بيان اينكه اين فراكسيون با اولويت نگاه به مسائل خارجي در كنار توجه به مسائل داخلي تشكيل شده است، گفت: اين فراكسيون در برنامه‌ريزي و پيگيري‌هاي مستمر تلاش كرده با رهبران قيام كنندگان ارتباط برقرار كنند و در اين راستا براي اعزام هيات‌هايي به كشورهايي همچون لبنان و عراق و كشورهاي ديگري مثل مصر، تونس، بحرين، يمن و اردن كه تحركاتي را داشته‌اند برنامه‌ريزي‌هايي را انجام داده است.

صدر با اشاره به سقوط حكومت معمر قذافي در ليبي گفت: با وجود سقوط حكومت ليبي اما نيروهاي ناتو براي آنكه منابع اين كشور را از دست ندهند تلاش مي‌كنند ملت مسلمان ليبي را تحت فشار قرار دهند.

وي افزود: در اين بين مهمترين موضوع ربوده شدن و آزادي امام موسي صدر است كه فراكسيون بيداري اسلامي به صورت جدي اين موضوع را پيگيري مي‌كند تا هر چه سريعتر اخبار مسرت‌بخشي در مورد آزادي امام موسي صدر را بشنويم.

رييس فراكسيون بيداري اسلامي در مجلس با اشاره به برگزاري كنگره بين‌المللي بيداري اسلامي در تهران گفت: تلاش اين فراكسيون استفاده از نظرات مراجع عظام تقليد، علما و مسئولان سياسي است. در اين راه اميدواريم بتوان بهره بسياري از اين نظرات براي برگزاري اين همايش داشته باشيم.

به گزارش ايسنا، صدر با بيان اينكه امام راحل و مقام معظم رهبري بارها در قالب‌هاي مختلف و در طول ساليان گذشته موضوع بيداري اسلامي را مطرح كرده بودند، گفت: با وجود طرح نظرات مختلفي در مورد تحركات در كشورهاي اسلامي همواره جمهوري اسلامي بر اين نظريه استوار بود كه حركت‌ها و قيام‌هاي خودجوش مردمي با انگيزه‌هاي ديني و سر دادن شعارهاي اسلامي به وجود آمده است تا مردم در اين كشورها با دست آوردن عزت و اقتدار، خود را از زير سلطه‌ي ابرقدرت‌ها خارج كنند.

وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در اين رابطه كه امام پرچم احياي اسلام و عزت و سربلندي ايران و ايراني را در دنيا برافراشت، گفت: همانطور كه رهبري فرمودند امام با طرح واژه اسلام ناب در برابر اسلام آمريكايي واژه جديدي را وارد فرهنگ سياسي دنيا كرد. نمونه اسلام آمريكايي را مي‌توان در عربستان سعودي ديد كه براي جوانان هيچ جاذبه‌اي ندارد و در مقابل اسلام ناب محمدي قلب‌ها را تسخير كرده است به طوري كه امروز شاهد توسعه انفجار نور در دنيا و ايجاد موج بيداري اسلامي هستيم.

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه استحكام و اقتدار نظام در پناه اسلام به وجود آمده است، گفت: هر هدفگذاري غير از اسلام خواست دشمنان است به طوري كه شاهد بوديم زماني كه مكتب ايراني را برخي در كشور مطرح مي‌كردند برخي از رسانه‌هاي دنيا از آن استقبال مي‌كردند و اين موضوع را باب ايجاد تفرقه مي‌دانستند.

صدر با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپيمايي روز قدس و بيانات مقام معظم رهبري مبني بر نتيجه حضور مردم در ايجاد امنيت در بين مسلمانان گفت: مردم ايران بعد از گذشت 32 سال از انقلاب با وجود تمامي محروميت‌ها، فشارها، جنگ، توطئه و فتنه‌ها با حضور باشكوه در راهپيمايي روز قدس نشان دادند كه آرمان‌ها و راه رهبري در دنيا روز به روز قلب‌ها را تسخير مي‌كند.

 ‌الله ضرغامي نيز در سخناني گفت: سياسيون و شخصيت‌ها در اختلافات گذشت كنند؛ چرا كه نگاه جهان به ما امروز بيش از هر زمان ديگري است.
رييس سازمان صدا و سيما در اولين همايش بيداري اسلامي، با ارزشمند خواندن كار فراكسيون بيداري اسلامي در مجلس اظهار كرد: تشكيل فراكسيون بيداري اسلامي و برگزاري همايش بيداري اسلامي با توجه به شرايط پيچيده سياسي و اجتماعي داخل و خارج از كشور كار بسيار پر بركتي خواهد بود.

ضرغامي افزود: حركت بيداري اسلامي به مفهوم خاص خود كه در ماه‌هاي اخير نتايج آن نيز مشخص شده است با خودسوزي يك جوان تحصيل كرده آغاز شد. آن‌قدر شتاب آن زياد بود كه تحليل‌گران غربي از تحليل آن عاجز ماندند و بسياري از نظريه‌هايي كه دادند به هم ريخت.

وي ادامه داد: در حوادث، تناقض‌گويي‌هاي رسانه‌هاي جهاني و غربي در شرايط امروز جهان و منطقه به شدت مشهود بود آن‌ها تلاش مي‌كردند اين حركت‌ها را به فرصتي براي خود تبديل كنند و به نوعي بر موج بيداري اسلامي سوار شوند و كارهايي نيز به اين منظور انجام دادند. اما اين حركت به قدري الهي و زيربنايي بود كه به سرعت خنثي شد. شبكه‌هاي مستقلي كه تا پيش از اين مخاطب محدودتري داشتند به خاطر مواضع چند گانه و دروغ گويي‌هاي شبكه‌هاي ديگر توانستند به سرعت رشد كنند.

رييس سازمان صدا و سيما در ادامه اظهار داشت: العالم جز يكي از پربيننده ترين رسانه‌ها در طول اين مدت شد به طوري كه 24 ساعته توسط مردم مشاهده مي‌شد و بعد از پيروزي ملت مصر و سرنگوني فرعون و ديكتاتور آن ارتباطات زيادي با اين شبكه برقرار شد.

وي ادامه داد شرايط به گونه‌اي است كه خوشبختانه رسانه‌هاي مستقل و رسانه‌هاي جمهوري اسلامي بيش از گذشته در سطح جهان مطرح شدند.

وي با بيان اين‌كه روز قدس به عنوان يك حركت ماندگار مطرح است و گستردگي آن امسال بيش از گذشته بود، افزود: بسياري از رسانه‌هاي غربي در مورد اين موضوع سكوت مطلق اختيار كرده و حتي با عنوان يك خبر ساده به اين حركت عظيم اشاره نكردند. بي بي سي دست به سوژه هاي دم دستي زده و با دروغ پردازي و دست مايه قرار دادن حوادث پس از فتنه 88 سعي كرد موضوعات پيش پا افتاده دو سال گذشته را زنده كند و در مقابل شكوه مردم در روز قدس سكوت كند و به اين ترتيب اعتبار خود را از دست دادند.

وي ادامه داد: بسياري از شبكه‌ها و به خصوص شبكه‌هاي پارسي زبان به دليل از دست دادن اعتبار خود دست به پخش فيلم‌ها و سريال‌ها زده و حتي كارهاي غير حرفه‌اي انجام دادند به طور مثال برنامه‌هاي خبري از سنگيني و وجاهت خاصي برخوردارند ولي آن‌ها به قدري كم آورده اند كه سعي مي‌كنند از شيوه‌هايي براي جذب جوان و نوجواني كه ممكن است به خاطر حضور يك زن به خبر سياسي توجه كند استفاده كند كه اين شكست مفتضحانه رسانه‌هاي غربي است.

وي خاطرنشان كرد: در حالي كه واقعيت اين است كه اگر اخبار را آن گونه كه است انتشار مي‌دادند شايد نيمچه اعتباري برايشان باقي مي‌ماند. آن‌ها كم آورده‌اند، از حركتها عقب مانده‌اند و غافل شده‌اند و با اين همه ادعايي كه دارند به يك‌باره جاماندند.

وي در ادامه اظهار داشت: چشم دنيا امروز بيش از گذشته به جمهوري اسلامي ايران است و دشمنان تلاش مي‌كنند نشان دهند كه الگوي ايران موفق نيست؛ ‌وظيفه ما از هر مقطعي حساس‌تر و خطيرتر است.

ضرغامي با اشاربه سخنان مقام معظم رهبري در جمع اعضاي هيات دولت ادامه داد: تلنگري كه مقام معظم رهبري به همه دولت‌مردان و سياسيون زدند مبني بر اين‌كه در اين شرايط پيچيده وظيفه خود را بهتر درك كنند و اين‌كه در خيلي از منازعات و مخاصمات گذشت كنند بسيار مهم است؛ چرا كه دشمن به دنبال اين است كه كوچكترين اختلاف‌ها را بزرگ كند لذا مقام معظم رهبري تاكيد فرمودند كه كوتاه بيايند و اگر گذشت و اغماض كنند ما خيلي جلوتر خواهيم بود.

وي با بيان اين‌كه برخي خيال مي‌كنند كه اقتدار در اين است كه اگر كسي يك جمله گفت در جواب او ده جمله بگويند و عليه او بيانيه صادر كنند، خاطرنشان كرد: فضاي سياسي كشور و فضاي جهاني اين طور نيست و كساني كه قوه درايت بيشتري دارند از اين مسائل عبور مي‌كنند و اين وظيفه عمومي است.

وي هم‌چنين گفت: سياسيون و شخصيت‌ها گذشت كنند و اگر در كار گره‌اي ايجاد مي‌شود آن را رها كنند. نگاه ما نگاه جهاني است و رسانه‌هاي جهان به دنبال اين هستند كه ايران را ناموفق نشان دهند.

وي در پايان با بيان اين‌كه همه به هم نيازمنديم، اظهار اميدواري كرد كه حركت مجلس شوراي اسلامي در تشكيل فراكسيون بيداري اسلامي و برگزاري همايش بيداري اسلامي حركت پر بركت و ماندگاري باشد.

مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري نيز تأسيس فراكسيون بيداري اسلامي مجلس را به معناي وجهه بخشيدن به پارلمان جمهوري اسلامي در جهان اسلام تعبير كرد و گفت: با تشكيل اين فراكسيون در 26 و 27 شهريور همايش بزرگ بيداري اسلامي در سطح بين‌المللي در تهران برگزار خواهد شد.
 ‌اكبر ولايتي در اولين همايش بيداري اسلامي كه به همت فراكسيون بيداري اسلامي برگزار شد، گفت: تاسيس فراكسيون بيداري اسلامي گامي ارزشمند به شمار مي‌آيد كه باعث باز شدن دريچه جديد به قالب جهاني پارلمان ايران مي‌شود. بر اين اساس با همكاري دستگاه‌هاي مختلف دولتي و غيردولتي و نهادهاي مردمي و NGOهاي دست‌اندركار همايش بزرگي با حضور صدها نفر از متفكرين جهان اسلام كمتر از يك ماه آينده در تهران برگزار خواهد شد.

مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري در ادامه با بيان اينكه بيداري اسلامي در جهان براي مقابله با غفلت در مورد تهاجم فرهنگي استعمار به وجود آمده است، گفت: سابقه بيداري اسلامي به قدمت استعمار به 200 سال قبل يعني در زماني كه استعمار تهاجم خود را به منطقه اسلامي آغاز كرد، برمي‌گردد.

ولايتي تفاوت كشورهاي اسلامي و غيراسلامي را در مقاومت كشورهاي اسلامي بر آموزه‌هاي ديني عنوان و اظهار كرد: كشورهاي مسلمان با تكيه بر فرهنگ غني خود به لحاظ فرهنگي در مقابل استعمار ايستادگي كردند. همين رويه باعث شد كه هانگتينگتون در پيش‌بيني‌اي اولين برخورد تمدن غرب را در آينده با تمدن اسلامي عنوان كرده بود.

وي با بيان اينكه بيداري اسلامي داراي جنبه اجتماعي در مسير و سلوك نفساني است، گفت: مسلمانان از غفلت پيشين خود مبني بر وابسته به غرب شدن بيرون آمده و خيلي زود فهميدند كه راه استعمارگران يعني دو شاخه ليبراليسم و ماركسيسم به بن‌بست مي‌رسد.

مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري با اشاره به سابقه تشكيل اخوان‌المسلمين در مصر توسط سيدجمال‌الدين اسدآبادي گفت: همانطور كه در آن دوران موج اسلامي از ايران به ساير نقاط جهان اسلام منتشر شد امروز نيز شاهديم كه اين موج از جمهوري اسلامي به دنيا كشيده شده است.

ولايتي منشا بيداري اسلامي را ايران عنوان و اظهار كرد: از گذشته تمام كساني كه در حوزه بيداري اسلامي كار مي‌كردند بناي هدفشان، تاسيس حكومت اسلامي بود به عبارتي ديگر پايه مردم‌سالاري ديني بازگشت به ارزش‌هاي اسلامي است كه براي رسيدن به آن چاره‌اي جز تاسيس حكومت اسلامي وجود ندارد.

وي با بيان اينكه موج بيداري اسلامي از جمهوري اسلامي شروع شده است، گفت: مردم در كشورهاي اسلامي با حكام مستبد و ديكتاتور هنگامي كه ديدند كه ايران در مقابل تمامي توطئه‌هاي داخلي و خارجي ايستادگي كرده و هر روز قوي‌تر از روز قبل شد به اين فكر افتادند كه از ايران الگوبرداري كنند.

مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري در ادامه يكي از ريشه‌هاي پيروزي جمهوري اسلامي را، اسلام و آموزه‌هاي تشيع دانست و گفت: طبق آموزه‌هاي تشيع، حكومت بايد الهي و توسط فقيه معصوم و جامع‌الشرايطي براي پياده كردن انديشه‌هاي الهي اداره شود كه از 200 سال پيش علما و مردم براي رسيدن به چنين حكومتي مبارزات بسياري كرده‌اند كه در نهايت پرچم را امام(ره) به عنوان رهبر برجسته‌اي كه در تاريخ علماي شيعه نظير او وجود نداشت در دست گرفت و حكومت اسلامي را در ايران پياده‌سازي كردند.

ولايتي همچنين به زمان حكومت حسني مبارك در مصر و وضعيت معيشتي مردم در آن دوره اشاره و اظهار كرد: هنگامي كه مردم مصر ديدند حسني مبارك در مقابل اسرائيل و آمريكا سر خم فرود آورده و پرچم صهيونيست را در اين كشور اسلامي برافراشته است و در مقابل در جمهوري اسلامي از همان ابتدا امام، مشكل اصلي را در منطقه اسرائيل و در دنيا آمريكا عنوان كرده و اين فرموده از سوي مقام معظم رهبري نيز ادامه دارد تلاش كردند اين روش ايستادگي را دنبال كنند.

وي افزود: جمهوري اسلامي با مقاومت در برابر جنگ تحميلي، نفاق داخلي و تحريم‌هاي بين‌المللي به جايي رسيده است كه در حوزه علم سريعترين رشد را به لحاظ علمي داشته است و از همه مهمتر استقلال كشور با عزت حفظ شده است. بر اين اساس هيچ كشوري را در بين كشورهاي اسلامي نمي‌توان پيدا كرد كه به اندازه جمهوري اسلامي ايران در طول 32 سال در برابر زياده‌خواهي‌ها ايستادگي كند.

عضو هيئت رييسه مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: در دو آيه از قرآن، سخن از بيداري اسلامي و گسترش نور اسلام آمده است كه پيشگويي آن اين است كه بيداري اسلامي شعله‌اي است كه خاموش شدني نيست و به ياري خداوند اين شعله تا خشكاندن كامل ريشه استكبار پيش خواهد رفت.
 ‌الله سيد احمد خاتمي، در اولين همايش بيداري اسلامي با بيان اينكه دشمنان مي‌خواهند اين چراغ را خاموش كنند، افزود: اما خداوند چيز ديگري مي‌خواهد؛ چرا كه در شرايطي كه وزير امور خارجه‌ آمريكا مي‌گفت خاورميانه‌ جديد در حال شكل‌گيري است و مي‌خواست حاكم مستبد را در كشورهاي خاورميانه بگمارد و خود دهخدا باشد؛ خاورميانه جديد با حاكميت دين و حاكميت اسلام در حال شكل‌گيري است.

وي خاطرنشان كرد: بيداري اسلامي شكل گرفته است و مسلمانان مبارز به صحنه آمده‌اند براي اينكه بتوانند در اين راه مقدس به نتيجه برسند. جا دارد از تجربيات قبل از انقلاب ما استفاده كنند و آسيب‌ها و موفقيت‌هاي ما را ببينند.

خاتمي در ادامه اظهار داشت: پيام من به مبارزين در صحنه در كشورهاي مصر، تونس، ليبي، بحرين و يمن اين است كه سعي كنند به رهبري‌ واحد صالح برسند، اگر بتوانند به يك رهبري واحد صالح برسند مطمئنا سرعت اين حركت مقدس بيشتر خواهد شد.

وي ادامه داد: نكته ديگري كه انقلابيون بايد به آن توجه كنند اين است كه مراقب رهبرتراشي‌ها باشند، قبل از انقلاب نيز ما در كشورمان شاهد اين بوديم كه دنياي استكبار جبهه ملي و ملي‌گراها را به عنوان رهبر مطرح مي‌كرد، اما مردم ما گوش نكردند؛ چرا كه رهبري امام را از جان و دل پذيرفته بودند.

وي همچنين گفت: انقلابيون سعي در بصيرت‌افزايي مردم داشته باشند؛ چرا كه از رموز موفقيت امام (ره) نيز بصيرت افزايي بود. امام در طول مبارزه از سال 42 تا سال 57 هيچ‌گاه سراغ مبارزه مسلحانه نرفت و با مبارزه مسلحانه مخالف بود.

خاتمي با اشاره به خاطره‌اي از دوران قبل از انقلاب گفت: در هفته‌اي كه بختيار فرودگاه را بسته بود علما در مسجدي تحصن كرده بودند كه شهيد مطهري، آيت‌الله بهشتي و برخي ديگر از بزرگان نيز حضور داشتند و بچه‌ترين طلبه نيز من بودم. يك آقايي سخنراني مي‌كرد كه در پايان حرفهايش گفت، آخرين حرف من اين است كه آخرين راه رهايي، جنگ مسلحانه است؛ شهيد بهشتي بلافاصله پس از حرف ايشان به پشت تريبون رفت و گفت مبارزه مسلحانه راه ما نيست و تنها راه رهايي اطاعت از امام است.

خاتمي تاكيد كرد: امام مدام بر روشنگري تاكيد داشت، شما انقلابيون نيز در بخشهاي مختلف كشورتان مردم را از جنايت مستكبران آگاه سازيد.

وي خطاب به انقلابيون ادامه داد: سعي بر تقويت بنيه اعتقادي مردم داشته باشيد. در اين كشورها كه بيداري شكل گرفته است اكثريت مردم مسلمان و خدا باورند و انگيزه‌هاي خدايي آنها را به صحنه كشيده است، انگيزه‌هاي مادي مردم را در صحنه نگه نمي‌دارد.

وي با بيان اينكه سعي كنيد بنيه اعتقادي و باورهاي اعتقادي را تقويت كنيد، افزود: اگر سخنان امام را از سال 42 تا 68 مرور كنيد بيشترين كلماتي كه امام از آنها استفاده كرده است الله، خدا و اسلام بوده است و امام با اين عناصر مردم را در صحنه نگه داشت و همان خط، مردم را در روز قدسي كه ديديم اين چنين به صحنه كشاند.

خاتمي همچنين گفت: رهبران مبارزه بايد پيوسته روي صبر و استقامت تاكيد كنند، ثابت كردن ديكتاتوري 42 ساله كار آساني نيست و صبوري مي‌خواهد و خدا نيز تا همين جا نشان داد كه صبر و پيروزي دوستان قديمي يكديگر هستند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: انقلابيون بايد مراقب تحركات عناصر باقي مانده‌ رژيم‌هاي سابق باشند به خصوص مردم مصر مراقب باشند؛ چرا كه تا وقتي پس‌مانده‌هاي رژيم مبارك هستند نبايد از تمام شدن انقلاب مطمئن شوند و لذا نياز به هوشياري و بيداري در اين مورد ضروري است.

خاتمي گفت: توصيه‌ ما به كشورهايي كه انقلابشان تقريبا به ساحل رسيده است اين است كه از اصول يك قدم هم كوتاه نيايند.

وي با بيان اينكه شكل‌هاي اداره‌ كشور متفاوت است و نمي‌توان يك نسخه‌ واحد براي آنها نوشت، افزود: آنچه مهم است كوتاه نيامدن از اصول است و اصول مهم حاكميت دين، اسلام و قرآن است كه محور وحدت همه‌ مسلمين است و مهمترين مفسران قرآن نيز به تاييد اهل سنت و شيعيان، اهل بيت (ع) هستند.

وي در پايان خطاب به انقلابيون خاطرنشان كرد: عزيزاني كه در گرماگرم انقلابند از كادرسازي غافل نشوند، كادرسازي كنند تا بعد از به دست‌گيري حكومت با موفقيت كشورشان را به سامان برسانند.
Major
Major
پست: 253
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵, ۲:۴۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 660 بار

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط F-14 Fan »

ليبي كه ازاد شد.
پس چرا خبري نيست از ايشان ?

امكان ندارد قذافي ايشان را زنده نگه داشته باشد.
دليل من هم اينه: زنداني نگهداري ميخواهد - غذا ميخواهد - زندان ميخواهد - دكتر ميخواهد - نگهبان ميخواهد.
دكتر عوض ميشه - نگهبان عوض ميشه - مسئول بازنشسته ميشه.
33 سال اين قايم موشك بازي را ميشه با موفقيت ادامه داد?
كه چي بشه?
از زنداني كردن شخصي كه قذافي وجودش را انكار ميكنه چي به قذافي ميرسه? هيچي. جز نگراني دايم كه قضيه لو نره.


از طرف ديگه با يكبار كشتن فقط يك قتل را پنهان ميكند. همه ميدانيم كه قذافي قاتله. ببينيد با مردمش چه كرد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط Sami 1993 »

ایشان را در سال 2008 زنده در یکیی از زندانهای لیبی دیده اند .
معلوم شده که یکی از همراهان ایشان زنده و در مناطقی که هنوز تحت کنترل قذافی است نگه داری می شود .
از قرار معلوم زندانیانی که تازه ازاد شده اند ( که بعضی هاشون بیش از بیست سال زندانی بودن و همه گمان می کردن کشته شده اند ، ایشان را دیده اند ولی گفته اند که ایشان را هی منتقل می کنند )


همینطور در نقلی که از آیت​الله بهجت مطرح گردیده ایشان به این نکته تاکید دارند که امام موسی صدر ذخیره​ای الهی است و در شرایط حساس واقعه در منطقه باز خواهند گشت و آنگونه که خواست خدا بر این قرار گرفته بر بسیاری از معادلات واقعه در جهان اسلام و منطقه تاثیر خواهند گذاشت.

با این وصف می توان به زنده بودن و برگشتن ایشان امیدوار بودن .

البته این برای خیلی ها ناخوشایند خواهد بود : اعراب وابسته ، اسرائیل و امریکا ، مخالفان ایران و سوریه ، گروه های مخالف مقاومت در لبنان و.......................
چون اسلام دارای دو فرد قدرمند می شود که جامعه اسلامی را در برابر دشمنان و فتنه هایشان در این برهه حساس اداره می کنند.
مقام معظم رهبری و امام موسی صدر تصویرتصویرتصویرتصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

ابوطالب در گفت‌وگو با فارس:
طبق آخرین اخبار امام موسی صدر در زندان‌های لیبی جابجا می‌شود
سندی بر شهادت امام موسی صدر وجود ندارد
خبرگزاری فارس: دبیر کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر در مجلس هفتم گفت: آخرین اخبار نشان می‌دهد که امام موسی صدر زنده است و در زندان‌های لیبی جابجا می‌شود.


تصویر [COLOR=#ccc]------------------------------- 

سعید ابوطالب، دبیر کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر در مجلس هفتم كه در حال حاضر نيز به صورت مستقل پیگیر سرنوشت ايشان است، در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: در حالی که بیداری اسلامی جهان را فرا گرفته و مردم انقلابی لیبی در راستای سرنگونی کامل رژیم قذافی هستند، امام موسی صدر در لیبی روزهای مهم و سرنوشت‌سازی را سپری می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر حکومت و دستگاه امنیتی معینی در لیبی وجود ندارد و این خطر وجود دارد که مخالفان و طرفداران دولت قذافی نسبت به امام موسی صدر سوءقصد کنند؛ اگر چه ایشان طرفدار و دوستدارانی نیز در دولت قذافی دارد.

دبیر کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر در مجلس هفتم یادآور شد: بنابر شواهد موثق، امام موسی صدر تا سال 2008 زنده بوده است؛ بعد از آن نیز قذافی انگیزه‌ای برای به شهادت رساندن وی نداشت. به همین جهت در ماه‌های اخیر که قذافی، قدرت خود را از دست داده است ممکن است به جان وی سوءقصد کنند.

* سندی بر شهادت امام موسی صدر وجود ندارد

وی با بیان اینکه مدعیانی که اصرار دارند امام موسی صدر به شهادت رسیده است، هیچ سند و مدرکی بر این ادعا ندارند، تصریح کرد: اگر رسانه‌های ناآگاه داخلی و برخی رسانه‌های بیگانه نیز این ادعا را تأیید کنند، انگیزه دشمن را برای به شهادت رساندن وی تقویت می‌کنند.

* امام موسی صدر در زندان‌های ليبي جابجا می‌شود

ابوطالب با اشاره به آخرین اخبار به دست آمده از وضعیت امام موسی صدر، گفت: کشور لیبی بافت قبیله‌ای دارد؛ قذافی نیز در طول 40 سال گذشته در نقاط مختلف محل اختفا ایجاد کرد، بنابراین در طول سال‌های اخیر امام موسی صدر را در زندان‌های مختلف قذافی جابجا می‌کردند تا محل استقرار وی مشخص نباشد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دستگاه‌های دیپلماسی کشور و وزارت امور خارجه با دولت انتقالی لیبی همکاری داشته باشند و در صورت عدم همکاری این دولت برای آزادی امام موسی صدر از حبس 30 ساله، روابط ما نیز با آنها مانند دولت قذافی رقم می‌خورد چرا که امام خمینی (ره) نیز بر آزادی امام موسی صدر از زندان‌های قذافی تأکید داشتند.

دبیر کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر در مجلس هفتم بیان کرد: رژیم بعث عراق حدود 10 سال شهید تندگویان را در اسارت خود داشت؛ زمانی که ما پيكر وی را از عراق طلب کردیم، آنها شهید تندگویان را به شهادت رسانده و پیکرش را برای ما فرستادند و اگر پيكر ايشان را نيز طلب كنيم ممكن است همان پيكر شهيدش را به ما بدهند.

وی با اشاره به انگیزه قذافی از ربودن و حبس امام موسی صدر، اضافه کرد: امام موسی شخصیت مؤثری در لبنان بود که شیعیان، اهل سنت و حتی مسیحیان به وی اقبال داشتند؛ ایشان در عین اینکه مسئولیت دولتی نداشته و فقط رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان بود، به یک رهبر آزادی‌خواه در لبنان تبدیل می‌شود و با مقامات بلند پایه دنیا در خصوص حل مشکلات مردم منطقه مذاکره می‌کرد که این موضوعات قدافی را که مدعی رهبری جهان اسلام بود، خوش نمی‌آمد.

ابوطالب یادآور شد: امروز مشخص شده که ادعای قذافی مبنی بر جبهه استکبارستیزی، دروغین بوده و در حقیقت با مبارزان و جریان استکباری ارتباط دوسویه داشته است؛ قذافی در راستای منافع آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای اروپایی قدم برمی‌داشت و با دستگیری امام موسی صدر به دنبال استفاده سیاسی از این شخصیت بوده است.
انتهای پیام/
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

مطالعه گزارش‌هاي دستگاه اطلاعاتي ليبي؛
جست‌وجوي گسترده در ليبي براي كشف سرنوشت امام موسي صدر
خبرگزاری فارس: يك تيم لبناني به همراه انقلابيون ليبي در حال مطالعه گزارش‌هاي دستگاه اطلاعاتي ليبي و جست‌وجوي گسترده براي كشف سرنوشت امام موسي صدر هستند.


تصویر

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه خبري التوافق، گروه‌هاي لبناني و شوراي انتقالي ليبي با هماهنگي اتحاديه عرب در قاهره به دنبال تعيين سرنوشت امام موسي صدر هستند.
بنابر اين گزارش هم‌اكنون شوراي انتقالي ليبي به كمك انقلابيون اين كشور در حال جست‌وجو در زندان‌هاي ليبي براي يافتن امام موسي صدر هستند.
همچنين انقلابيون يمن در حال بررسي مجموعه‌اي از پرونده‌هاي امنيتي‌ هستند كه به آنها دست يافته‌اند تا به مهمترين سوال درباره زنده و يا شهيد شدن او پاسخ دهند و اينكه در صورت شهادت او، امام موسي صدر چگونه شهيد شده و جسد او كجاست؟
بنابر اين گزارش، يك گروه لبناني با هماهنگي انقلابيون ليبي در حال مطالعه همه اسناد و گزارش‌هاي دستگاه اطلاعاتي ليبي در 30 سال گذشته هستند تا خطي درباره پرونده امام موسي صدر پيدا كنند.
همچنين برخي از نيروهاي اطلاعاتي ليبي كه به انقلابيون پيوسته‌اند در حال بررسي اماكني هستند كه ادعا شده امام موسي صدر در آنجا دفن شده است.
به گزارش فارس، اكثر منابع خبري معتقدند تاكنون سندي مبني بر شهادت امام موسي صدر يافت نشده و وجود ندارد.
انتهاي پيام/ك
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 598
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶, ۱۲:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط nima-rad »

تصویرمهدی فیروزان، داماد و خواهرزاده امام موسی صدر، جلال​الدین فارسی را متهم کرد که از جزئیات ربوده شدن امام​موسی صدر توسط معمر قذافی مطلع است.

آنچه در پی می​آید، گزیده​ای از سخنان او در گفت​وگو با هفته نامه شهروند امروز است:

قبل از پیروزی انقلاب، حدود یک سال قبل از انقلاب، گاهی میان کسانی که در اردوگاه انقلاب قرار دارند، بحث‌هایی مطرح میشود که اگر امام فوت کنند، این انقلاب را چگونه میتوان ادامه داد. فارغ از این که آیا کاندیداهای انقلابیون در آن موقع از این بحث ها مطلع هستند یا نه؛ گروهی معتقد به جانشینی امام خمینی توسط آیت الله منتظری هستند، گروهی معتقد به شهید بهشتی و گروهی دیگر هم معتقد به امام موسی صدر هستند. هر گروه هم استدلالهای خود را دارند. بدون این که این سه بزرگوار بدانند.

اردوگاه امام خمینی هم از رویکردهای مختلفی تشکیل شده بود، کما این که وقتی هم به ایران آمدند به خاطر این تفاوت‌ها، اختلافاتی هم پیش آمد. عده ای از افراد مؤثر در اردوگاه آقای منتظری در سالهای قبل از پیروزی انقلاب در اردوگاه قذافی فعالیت می‌کردند و تغذیه فکری، سیاسی، لجستیکی، معنوی و مادی می‌شدند و در مدرسه فکری و فلسفی نظام افراطی لیبی آموزش می‌دیدند. کسانی همچون شهید محمد منتظری، آقایان جلال الدین فارسی، ابوحنیف، ابوشریف و...، حتی در سطوح دیگر، مثل اولین نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در لبنان آقای احمد موحدی.

مشخصه اصلی این افراد، همپیمانی با قذافی و مخالفت با امام صدر در لبنان است. وجه مشترک همه آنها تندروی و قانون‌شکنی و استفاده از زور (اسلحه) برای تحمیل تصمیماتشان و جوسازی افراطی و ترعیب طرف مقابل بود؛ دقیقا همان ویژگی های اخلاقی و رفتاری قذافی.

برخی دیگر از هواداران قذافی در همان ابتدا ، در نهادهایی نظیر وزارت امور خارجه، سپاه و در سطوح اداره و تصمیم‌سازی کشور وارد شدند. قذافی تلاش می کرد که در رده های بالا و مناصب استراتژیک نفوذ کند و انقلاب را مصادره نماید اما به دلیل این که رجال محبوب و معتبر و سرآمد را در اردوگاه خودش ندارد، قادر به نفوذ در شورای انقلاب نمی شود. همپیمانانش از نسل دوم انقلابیون هستند؛ سطوحی جوانتر از استاد مطهری و شهید بهشتی. به همین دلیل هم جلال الدین فارسی کاندیدای ریاست جمهوری شد؛ یعنی ببینید که لیبی تا کجا و تا چه عمقی در انقلاب ایران پیشروی و نفوذ می‌کند. اما هوشیاری شورای انقلاب از کاندیداتوری فارسی جلوگیری می‌کند. توطیه قذافی خنثی می‌شود اما آرزوی خود را رها نمی‌نماید و از راه‌های دیگر تلاش می‌کند.

جلال الدین فارسی به شهادت گفته‌ها و نوشته‌هایش در کتاب «زوایای تاریک» از یاران نزدیک و حامیان قذافی است. آنقدر نزدیک که از چگونگی و جزییات ربودن امام صدر خبردار می‌شوند و با افتخار از اینکه تنها ایرانی این‌قدر محرم به حاکمیت لیبی هستند، یاد می‌کنند. من ادعا نمی‌کنم؛ استاد فارسی خودشان نوشته‌اند. آیا شخصیتی چنین نزدیک و محرم به قذافی نمی‌تواند - حتی ناخوداگاه- برآورنده بخشی از رویاهای قذافی باشد؟!

در تاریخ خیلی از چیزها روشن میشود. بگذارید یک نمونه تاریخی بگویم، به طور مثال شهریور سال گذشته روزنامه خیلی دولتی ایران ضمیمه‌ای منتشر کرد و با چند نفر از کسانی که خودشان را از دوستان و نزدیکان قذافی معرفی می‌کردند، مصاحبه‌هایی انجام داد؛ افرادی همچون آقایان فارسی، رفیقدوست، ابوحنیف و چند نفر دیگر . همه این آقایان در شرایطی که همه دادگاهها حکم به محکومیت قذافی داده اند، طرحی را مطرح کردند که شخصا برای من عجیب بود.

هر سه با یادآوری دوستی خود با قذافی، با ادبیاتی مثلا دوستانه و خیرخواهانه، بیشنهاد تشکیل کمیته تحقیق برای روشن شدن ماجرای ربودن امام صدر را ارایه می کردند. بیشنهادی که قذافی شش سال قبل داده بود تا نتیجه تحقیقات و احکام قطعی دادگاه‌های لبنان و ایتالیا را بی‌اعتبار کند. جالب است همه اینها را هم خودشان بیان میکنند. اصلا برای رجل سیاسی بیان این که من یک رابطه نزدیک با فلانی دارم معنا دارد؛ یعنی شما نمیتوانید به راحتی از کنارش بگذرید.

چه کسی می‌تواند بگوید من رابطه نزدیکی با فلان مقام خارجی دارم و بازخواست نشود. روی چه حسابی با این مقام خارجی رابطه داشتی؟! این افراد نه تنها به این دوستی تصریح می‌کنند، بلکه به صورت هم‌زمان و هماهنگ طرحی نادرست را که قذافی در سال‌های اخیر مطرح می‌کرد، بیان می‌کنند که قذافی به ما پشنهاد داد که به مسئولین ایرانی بگوییم با ایجاد یک کمیته پنج جانبه یا سه جانبه تحقیق، قضیه امام موسی صدر را پیگیری کنیم. این پیشنهاد دقیقا وقتی مطرح شد که ایتالیا علیه قذافی حکم داد، دادگاه لبنان هم حکم به مجرمیت او داد و کمیته‌های تشخیص و تحقیق دادگاه هم حکم به ربایش امام در لیبی دادند.

قذافی وقتی هیچ راهی برای فرار از این احکام نداشت، دست به دامان ایران برای آغاز مجدد تحقیقات شد. تشکیل کمیته جدید یک راه نادرست و ساخته سیاستهای قذافی است و همه آن ۵ نفر در آن مقطع، چنان پیشنهادی را، آن‌هم با یک ادبیات مطرح می‌کنند. ما که این قدر دیگر ساده نیستیم. وقتی پنج نفر طی مصاحبه با یک مجله و با یک ادبیات پیشنهاد کمیته تحقیق میدهند، تصادفی و اتفاقی است؟

مصاحبه آقایان درست چند روز پس از مصاحبه سعد مجبر سفیر لیبی در ایران منتشر شد. او هم عیناً همین پیشنهاد تشکیل کمیته تحقیق را داده بود. این همه هماهنگی شگفت‌آور نیست؟! در چنین برهه ای طبیعی است که پرونده امام صدر را نمی توانید پیش ببرید.

دوره ای که محمد منتظری می‌تواند فرودگاه را ببندد و به‌رغم مخالفت دولت انقلاب، جلّود با هواپیمایش در فرودگاه می‌نشیند و برای استقبال «جلّود تروریست» عکس بزرگی از قذافی در فرودگاه می‌زنند و زیر تصویر قذافی با جلود عکس می‌گیرند. روزهای اول حکومت انقلاب بود و ما تازه سیاست را تمرین می‌کردیم ولی قذافی سال‌ها سیاست‌ورزی کرده و برای وابستگی ایران به خودش برنامه‌ ریخته بود.

شنیدنی است: یکی از کارهای قذافی این بود که یک هواپیما ایرانی میبرد که یک هفته آنجا اقامت کنند و پذیرایی شوند تا در محل سخنرانی او بنشینند و برایشش کف بزنند. وقتی همه به امام خمینی فشار آوردند که قذافی بزرگ انقلابیون عالم می‌خواهد به دیدن شما بیاید، اگر امام راه را نبسته و نگفته بودند که تا امام موسی صدر را نیاورد، ملاقات ممکن نیست، هم‌پیمانان لیبی خیلی از مناصب را گرفته بودند.

تصویر تصویر تصویر
 [External Link Removed for Guests] 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

خبرنگار فارس در لیبی در حال پیگیری صحت و سقم خبر است
خبرسازی شبكه آمريكايي مبني بر كشف پيكر امام موسی صدر
خبرگزاری فارس: شبكه آمريكايي «الحره» با انتشار خبری ادعا کرد که پیکر مطهر امام موسی صدر به همراه 17 زندانی دیگر در یکی از بیمارستان‌های لیبی کشف شده است.


تصویر

به گزارش فارس، برخي منابع خبري به نقل از پايگاه فرهنگي العاصمه و همچنين شبكه آمريكايي الحره مدعی شدند که پیکر مطهر امام موسی صدر به همراه 17 زندانی دیگر در یکی از بیمارستان‌های لیبی کشف شد.

در حالي كه بسیاری از صاحبنظران معتقدند كه امام موسي صدر زنده است، به نظر می رسد اينگونه خبرسازي ها ، تلاش براي القاي شهادت این عالم شیعی و بستن پرونده ربایش اوست.

خبرنگار فارس در ليبي در حال پيگيري اين خبر است و اخبار تكميلي درباره صحت و سقم اين خبر تا لحظاتي ديگر ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/ق
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط Sami 1993 »

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

در گفت‌وگو با فارس:
سخنگوی شورای انتقالی لیبی کشف پیکر "امام موسی صدر" را كذب خواند
خبرگزاری فارس: سخنگوی شورای انتقالی دولت لیبی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری فارس کشف پیکر مطهر امام موسی صدر و 17 تن از یاران وی در يكي از بيمارستان‌هاي ليبي را دروغ خواند.


تصویر

"محمود شمام" سخنگوی شورای انتقالی لیبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در طرابلس، کشف پیکر مطهر امام موسی صدر و 17 تن از یاران وی در یکی از بیمارستان های لیبی را دروغ خواند.

در عين حالي كه برخي منابع غربي مانند شبكه آمريكايي الحره مدعي كشف پيكر امام موسي صدر در يكي از بيمارستان هاي ليبي شده‌ است، وي اظهارداشت: تا این لحظه‌ پیکر امام موسی صدر در هیچ بخشی از لیبی پیدا نشده‌ است.

محمود شمام تأكيد كرد: با توجه‌ به‌ شخصیت امام موسی صدر و اهمیت این موضوع، اگر پیکر ایشان کشف می شد، شورای انتقالی و بنده‌ از آن مطلع می شدم اما تاکنون چنین چیزی به‌ ما ابلاغ نشده‌ است.

شبكه ماهواره اي ليبيايي العاصمه در خبري مدعي از كشف سردخانه اي مربوط به سال 1979 ميلادي محتوي 17 جسد از مخالفان رژيم قذافي خبر داد كه در ميان اجساد جسدي مجهول با لباس روحاني وجود دارد.

اين شبكه ماهواره اي در گزارش خود افزود تحقيقات با نمونه برداري DNA براي كشف هويت اجساد آغاز شده است.

انتهای پیام/ق
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 598
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶, ۱۲:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

Re: آخرین اخبار پیرامون وضعیت امام موسی صدر

پست توسط nima-rad »

امام موسي صدر امروز در مسجد اعظم تجليل مي شود


این نشست به مناسبت سي و سومين سالروز ربايش امام موسي صدر، شيخ محمد يعقوب و عباس بدرالدين، امروز مصادف با يازدهم شوال، به دعوت حوزه علمیه "ثقلین" در دارالتلاوت مسجد اعظم برگزار می‌شود و محمدعلی مهتدی در آن برای طلاب عرب‌زبان صحبت می‌کند.
زمان برگزاری اين مراسم نیز از ساعت ۱۷ است.
چندي پيش، نقل قول مستقيم مهتدي از آيت الله بهجت(ره) درباره زنده بودن و بازگشت امام موسي صدر، مورد توجه مردم و طلاب حوزه هاي علميه قرار گرفته بود.


 تصویر 


تصویر تصویر تصویر
 [External Link Removed for Guests] 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”