حقایقی در مورد لیبی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۲۸ ق.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شیری پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 650 بار
سپاس‌های دریافتی: 1785 بار
تماس:

حقایقی در مورد لیبی

پست توسط kalafe2006 »

تصویرتصویرتصویر


درود به همه دوستان
میگن اینها حقایقی در مورد لیبی است . راست و دروغش پای اونایی که نوشتن ( ضمنا به هیچ وجه منظور من از گذاشتن این موضوع حمایت از هیچ دیکتاتوری نیست )

بدون بهره به مردم ليبی وام داده می شود- دانشجويانی که در رشته های تخصصی آموزش می بينند از دريافت يک دستمزد معمولی بهره می برند تا آموزش آنها تمام شود- اگر کسی قادر نيست کار پيدا کند دولت تمام حقوق اورا تا زمانی که کار ديگری پيدا کند می پردازد (حقوق دوران بيکاری)- آن هنگام که کسی ازدواج میکند زوج بطور مجانی صاحب يک آپارتمان مجانی از سوی دولت می شود. - هرکسی می تواند در هرجای دنيا به تحصيل اشتغال پيدا کند در آنصورت دولت 2500 يورو به اضافه هزينه اتومبيل را به او می دهد- اتومبيل ها به قيمت تمام شده کارخانه فروخته می شوند - ليبی به هيچ کشور يا دستگاهی بدهکار نيست حتا يک سنت. طلبکاری برای ليبی نيست.- آموزش رايگان برای همه شهروندان - 25% از جمعيت ليبی دارای تحصيلات دانشگاهی هستند- گدا در شهر ها نيست، بی خانمان و کارتن خواب نيست تا زمانی که بمباران های اخير آغاز شد.- نان در ليبی پانزده سنت (کمتر از يک چهارم دلار) است بگو چرا آمريکا و ديگر کشور های سرمايه داری ليبی را دوست نمی دارند. قذافی تمايلی برای دريافت وام از بنياد پولی جهانی يا بانک جهانی که از بهره بالا برخوردار است ندارد. در زبان ساده تر ليبی يک کشور مستقل بود! اين يکی از دلايلی است که جنگ با ليبی آغاز شده است. قذافی ممکن است يک ديکتاتور باشد اما اين مسئله نمی تواند و نبايد مشکل آمريکا ويا کشور های ديگر بحساب آيد. قذافی تنها کشوری است که توليدنفت میکند ولی پول آنرا نه دلار آمريکا ونه يورو را می پذيريد بلکه طلا را جايگزين آن کرده است. اين می تواند ديگر کشور های جهان را به ورشکستگی بکشاند زيرا کشور های غربی اغلب ذخيره طلا به اندازه کافی ندارند تا در مقابل پول های بی رويه ای که چاپ میکنند پشتوانه ای باشد. بخاطر داشته باشيد آخرين باری که اين «جرات» را داشت تا چنين درخواست وادعایی را بکند صدام حسين بود که به کشور های عضو اوپک گفت از پذيرش دلار آمريکا پرهيز کنند. خوب، همه ميدانند چه اتفاقی برای صدام افتاد آری اورا دار زدند
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: حقایقی در مورد لیبی

پست توسط Solver »

  منبع این گفته ها ؟
فکر کنم منبع صرفا موجود بودن این مطلب در سایت ها به شکل چرخه ای بوده و مرجع نخست مجهول. خوب این به کشور ما مربوط نیست و نزارید پای بحث سیاسی که من تو سنترال طبق وعده در حال ترک کردنش هستم ... :-)


در مطالب بالا تنها چند مورد درست است. که در زیر بهش خواهم پرداخت. البته روشن است شما نویسنده اش نیستید، اما ظاهرا مطلب را پذیرفته اید که اقدام به نشرش کرده اید.


نخست این که درست است لیبی از رو به رشد ترین اقتصادهای آفریقا بوده است، البته روند رو به رشد اقتصادی موجود در لیبی دلیلش کمک های آمریکا و آزاد شدن تحریم ها بوده است، نه هزینه کردن درست درآمدهای نفتی یا سیاست های اقتصادی مناسب از طرف دولت.

بد نیست بدانید در این کشور که شما مدعی ارزانی نان شده اید، حدود 65% مناطق آب آشامیدنی مناسب نیست و با قیمت گران تهیه میشود. مگر اینکه آردشان را با بنزین خمیر کنند و نان ارزان بدهند!

فکر کنم در کشوری که 80% بیابان هست و 65% آن در سال کمتر از 15 میلیمتر بارندگی دارند (در شیراز ما با 200 میلیمتر بارندگی اعلام خشکسالی کرده ایم) تهیه آب آشامیدنی در الویت باشد تا نان با این قیمت ...

درست پیش از برداشته شدن تحریم ها، همین لیبی وضعش واقعاً خراب بود. اما از حدود سال 2004 - 2005 بود که آمریکا شروع به تزریق سرمایه در لیبی کرد. در پروژه های نفتی که با واسطه های فرانسه، یونان و ایتالیا اجرا می شد اما با ریشه یابی اکثر شرکت ها از طرف آمریکا تغذیه مالی می شدند. البته آمریکا در برخی پروژه های گردشگری مستقیم در لیبی سرمایه گذاری کرده است.

اطلاعات بالا را که با چرخ در نت می شد فهمید، اما فکر کنم این تحلیل کاملا دست اول باشد،

سیاست های قذافی هر چند ظاهرا مستقل بود اما اگر به روند سازندگی که از بعد آزاد سازی تحریم ها در لیبی برقرار شد با دقت نگاه کنید می توان گفت طرز تفکراتش ته مایه سوسیالیستی داشت.

خصوصیاتی که شما گفتید بر فرض درست بودنش (که برخیش را تا اونجا که اطلاع دارم نادرست است) شرح یک جامعه سوسیالیستی است. الویت در خدمات دهی در این جوامع به متخصصین و پیش گامان می باشد.

آموزش رایگان در لیبی کاملا صحت دارد، دلیلش هم روشن است، اساساً سوسیالیست به جوامع با سواد نیازمند است، شاید ندانید با سواد ترین کشور آفریقا لیبی است حتی با وجود کشورهایی مثل مصر در این قاره ...

البته سواد خواندن و نوشتن! اگر نه در سواد دانشگاهی لیبی بر خلاف ادعا شما رتبه خوبی ندارد. دلیل خدمات دهی رایگان به یادگیری خواندن و نوشتن هم فقط بستر سازی برای انتقال مفاهیم نسبتا کتابی سوسیالیسم است. همانطور که در شوروی کمونیسم باعث ترویج سواد به شکل قابل توجهی شد. الان بالاترین سطح مطالعه در جهان مربوط به کشورهای کمونیسم از جمله روسیه می باشد.

پس این مورد هم روشن شد دلیلش چیست.

الگو های سوسیالیستی چیزیست که شاید در ابتدا یک رنساس را بتواند پدید آورد اما در دراز مدت باعث شکست برخی هنجارهای اجتماعی خواهد شد. خصوصا که این هنجار شکنی ها اصلا خوشایند افراد با بینش ادیان الهی نیست.

روشن است لیبی به سمت سوسیالیست شدن حرکت می کرده است، حتی اگر قذافی دلش نمی خواست بهش بگویند سوسیالیست، و در کشوری که بیش از 97% مردمش مسلمان هستند هر چند شاهد افزایش سطح رفاهی جامع خواهیم بود اما طبعاً نارضایتی ها نیز افزایش خواهد داشت.

از طرفی آمریکا پیرو سیاست اتخاذی انگلیس در برابر جریان مارکسیستی آکسفرود، یاد گرفته که نباید کمونیست ها را تنها گذاشت، یا باید با آنها دشمن بود یا دوست! و البته در حال حاضر با بیشتر جریان های کمونیستی جهان دوستی نزدیکی دارد و حتی مراودات مالی کم نظیری با آنها دارد.

از همین جبهه های سرخ غرب کشور خودمان بگیرید تا آمریکای جنوبی و آسیای میانه. البته هرگز نتوانسته با اون دسته از سوسیالیست ها و کمونیست هایی که پایبند به اصول اولیه هستند دوستی جدی بگیرد. وضعیتش شبیه روابط با کشورهای اسلامی پایبند و غیر پایبند است.

جامعه لیبی، یک جامعه سوسیالیستی دوست برای آمریکا بود و یک جور پروژه آزمایشگاهی برای این کشور. چرا آزمایشگاهی؟

عراق و افغانستان تجربه های نظامی موفق آمریکا بودند که شکست سیاسی را برای این کشور به دنبال داشتند، هر دو کشور با تاسیس حکومت جمهوری اسلامی عملاً الگوی حکومتی رقیب سیاسی آمریکا را انتخاب کردند. آمریکا یک کشور مسلمان نیست و اصلا هم نمی تواند یک الگو حکومتی اسلامی طراحی کند چون این حقیقت است که از اسلام و برقراری حکومت بر پایه آن هراس دارد. نمونه حکومت های فرماسونری هم که یک جورایی ایجاد کردن رقیب برای خودش خواهد شد. بنابراین حکومت های شبه فدرال و سوسیالیستی باقی می ماند. شبه فدرال را نخواهم زیاد توضیح بدهم میشود شبیه طرح جناب محسن رضایی در انتخابات.

بنابراین آمریکا چه با قذافی چه بدون آن سعی در برقراری یک حکومت سوسیالیستی را در لیبی دارد. برای همین هم چند روز پیش حدود 1.2 میلیارد از سرمایه های قفل شده لیبی را در ادامه روند آزادسازی سرمایه های لیبی آزاد کرده و در اختیار سازمان ها و نهادهای بین الملل نهاده جهت آبادانی لیبی.

تمام امید آمریکا این است که این بار بتواند جلوی تشکیل جمهوری اسلامی در لیبی را گرفته و آن را یک کشور سوسیالیست (البته از نوع دوست) تبدیل کند.
 
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: حقایقی در مورد لیبی

پست توسط cheka »

البته تمام این حرفها برای دوره ی حکومت سوسیالیستی قذافی بود ، با تحولاتی که الان بوجود اومده ، بزودی این کشور هم یه چیزی میشه شبیه عراق یا سومالی !
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 420
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۱۹ ق.ظ
محل اقامت: Hell
سپاس‌های ارسالی: 1631 بار
سپاس‌های دریافتی: 1526 بار

Re: حقایقی در مورد لیبی

پست توسط X.Nima »

منم با نظر چکا کاملا موافقم، باید منتظر اوضاع نا بسامان در لیبی هم بود، مردم لیبی باید با اون وضعیت مناسبی که سوسیالیسم تو لیبی درس کرده بود خداحافظی کنن...
  ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT   نقطه. سر خط.... !...We'll Charge when Satan Laughs
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: حقایقی در مورد لیبی

پست توسط Sami 1993 »

لیبی به ویرانه تبدیل شده است ، امروز تصاویری از شهر سرت در تلویزیون پخش شد که من رو یاد تصاویر خرمشهر خودمان انداخت .
امیدوارم دیگران از ماجرای لیبی درس بگیرن و حتی در صورت بر حق بودن خواسته شان دست یاری و نیاز به بیگانه آن هم از نوع غربی دراز نکنند .
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: حقایقی در مورد لیبی

پست توسط RAHVAR »

یکی تعریف میکرد چندسال پیش تو یه سفر هوایی هواپیما مشکل پیدا میکنه هواپیما تو لیبی 2 روز توقف میکنه...

میگفت که مردم لیبی ثروتمند هستن وبا سواد با تحصیلات بالا هستن

اگه تو اخبار توجه بکنید دو طرف درگیری ماشین و تجهیزاتی که استفاده میکنن این حرف رو تایید میکنه

لیبی بیابان زیاد داره

طرف میگفت که قذافی اومده تو بیابان کانال آبی بزرگی حفر کرده که کشتی های کوچیک میتونن تو اون حرکت بکنند...

اینا رو طرف خودش اونجا بوده و دیده
   تصویر     
  
Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۸۸, ۲:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: حقایقی در مورد لیبی

پست توسط HITMAN_KU »

حقیقتی در مورد لیبی:
پسر قذافی برای یک مدل ایتالیایی در عرض فقط 1 ماه 2 میلیون دلار خرج کرد!!!!
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: حقایقی در مورد لیبی

پست توسط RAHVAR »

ببنید دوستان چرا تا قبل از انقلاب این خبرا نبود یا اگرم بود خیلی کم بود

معمولا بعد از انقلابها از این خبرها زیاد دیده میشه

معمولا تو ایران موقع انتخابات نامزد ها از این خبرها در مورد هم میگن

اگه اینجا همچین چیزی رخ بده خبرهای زیادی به گوش خواهد رسید که چشمان و دهان های زیادی به مدت طولانی از تعجب باز خواهد بود

اینجا هم آقازاده -بردار ها -خواهر ها -فامیل ها مثل خاوری خوب دارن میخورن حق رو....

بقول یه نفر :

آینده ازآن ماست به آینده امیدوار باشید


اینارو خوندید ولی فکر بد نکنید

اگرم چیزی هست که بصلاح سایت نیست پاک شود


اینم بیاد داشته باشیم که این همون قذافیه که موقع جنگ به ما بدون دریافت یک ریال اسلحه و مهمات و موشک داد
   تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”