تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

پست توسط FARSHAD.ADL »

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مذاکرات خود با وزیر مشاور در امور خارجی بروندی از توافق دو کشور برای تشکیل سفارتخانه خبر داد.

به گزارش مهر، علی اکبر صالحی امروز شنبه بعد از دیدار با آگوستین ان سانزه وزیر مشاور در امور خارجه بروندی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وی حضور یافت و در رابطه با دیدار با مقام بروندیایی گفت: ایران و بروندی هم اکنون در دو کشور سفارتخانه ندارند که در این دیدار تصمیم گرفته شد سفارت دائم دو کشور دایر شود.

وی افزود: امروز وزیر مشاور در امورخارجه بروندی از محل سفارت و اقامتگاه سفیر این کشور که توسط ایران فراهم شده بازدید می کند.

صالحی زمینه های همکاری ایران و بروندی را کشاورزی زیر ساختی، انرژی، برق، آموزشی، فنی حرفه ای و بهداشتی اعلام کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به روابط ایران با آفریقا گفت: ما هر کمکی که به کشورهای آفریقایی می کنیم بدون چشم داشت است و بر اساس بنیان های اخلاقی دنبال منفعت طلبی نیستیم.

در این دیدار وزیر مشاور امورخارجه بروندی نیز با اظهار خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، گفت: بروندی اهمیت بسیاری به تقویت روابط و همکاری با ایران می دهد و امیدواریم با راه اندازی سفارت، همکاریها توسعه یابد.

ان سانزه تصریح کرد: اروپا هم اکنون در حال افول است و مشکلات اقتصادی در دنیای غرب وجود دارد و به موازات آن کشورهای دیگر ظهور کردند تا اقتصاد جهان را در دست بگیرند که از آن جمله ایران است که جایگاه خوبی در اقتصاد جهانی دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: شرکت های ایرانی از فرصت های موجود در بروندی برای پیش برد همکاریهای اقتصادی و تجاری بهره ببرند.
---------------------------------------------
پ ن:جمهوری بوروندی کشوری است در مرکز آفریقا. پایتخت آن بوجومبورا است. بروندی کشوری کوچک در منطقه دریاچه‌های بزرگ است و در همسایگی کشور های اوگاندا-کنگو-رو آندا و تانزانیا قرار دارد


[External Link Removed for Guests][TABLE][TR][/TR] [External Link Removed for Guests]  که مستعمرهٔ سابق بلژیک بود و تحت نظارت سازمان ملل اداره می‌شد به استقلال    [External Link Removed for Guests]  میشل میکومبرو آخرین پادشاه بروندی نیدزی شارل[SUP][External Link Removed for Guests][/SUP] را سرنگون کرد و Uprona را به عنوا ن حزب واحد این کشور اعلام    [External Link Removed for Guests]  جریان سرکوب توطئه ناکام کودتا بر اساس آمار سازمان ملل متحد قریب ۲۵۰۰۰۰ اوتو کشته    [External Link Removed for Guests]  کودتای نظامی به فرماندهی[SUP][External Link Removed for Guests][/SUP] صورت    [External Link Removed for Guests]  قانون اساسی جدید پلورالیسم به اجرا گذاشته   [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]  انتخابات آزاد ریاست جمهوری صورت گرفت و اولین رئیس جمهوراوتو[SUP][External Link Removed for Guests][/SUP] انتخاب   [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]  جریان کودتا ی نظامی رئیس جمهور منتخب[SUP][External Link Removed for Guests][/SUP] به قتل رسید و ده‌ها هزار توتسی و اوتوی میانه رو کشته   [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]  نسل کشی در رواندا که به‌دنبال سرنگونی هواپیمای رئیس جمهور هوتو تبار صورت گرفت.
این حادثه بر تحولات بروندی و کنگو تأثیرا عمیقی   [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]  کودتای نظامی به فرماندهی[SUP][External Link Removed for Guests][/SUP] صورت   [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]  قرار داد صلح Arusha میان دولت و اپوزیسیون و برخی از جنبش‌های   [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]  نیروهای آفریقایی حافظ   [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]  پروتوکل پر توریا بین دولت و برخی از گروه‌های شورشی و ورود نمایندگان نیروهای دفاع از دمکراسی FDD در حکومت .      [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]  اولین مذاکرات با نیروهای ملی آزادی بخش F N L از جنبش شورشی اوتو.
جنگ داخلی تا بحال سبب کشته شدن ۲۰۰۰۰۰ نفر در بروندی شده است   
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 841
تاریخ عضویت: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵, ۵:۵۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

Re: تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

پست توسط SORENA »

ان سانزه تصریح کرد: اروپا هم اکنون در حال افول است و مشکلات اقتصادی در دنیای غرب وجود دارد و به موازات آن کشورهای دیگر ظهور کردند تا اقتصاد جهان را در دست بگیرند که از آن جمله ایران است که جایگاه خوبی در اقتصاد جهانی دارد.

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

طنز متن؟! ایران اقتصاد جهان رو دست بگیره؟ :grin: اقتصاد ما در وضع کنونی شبیه موجودی هست که دکتر فرانک اشتاین خلق کرد چیزی مابین مرده و زنده
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

پست توسط Sami 1993 »

قاره آفریقا داری منابع طبیعی و معدنی است که کشور ما و صنایع ما به آنها احتیاج دارند (منابعی که باعث تاخت و تاز غربی ها در این قاره بوده و هست ) > همینطور نیروی کار برای استخراج آنها در این قاره ارزان که باعث صرفه جویی در ارز می شود و همینطور باعث ذخیره منابع موجود در کشور خودمان برای آینده می شود .
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 841
تاریخ عضویت: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵, ۵:۵۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

Re: تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

پست توسط SORENA »

Sami 1993 نوشته شده:قاره آفریقا داری منابع طبیعی و معدنی است که کشور ما و صنایع ما به آنها احتیاج دارند (منابعی که باعث تاخت و تاز غربی ها در این قاره بوده و هست ) > همینطور نیروی کار برای استخراج آنها در این قاره ارزان که باعث صرفه جویی در ارز می شود و همینطور باعث ذخیره منابع موجود در کشور خودمان برای آینده می شود .


هموطن عزیز کشور ما خودش سرشار از مواد معدنی و موهبت های خدادادی هست که بسیاری از اون ها رو بصورت خام صادر میکنیم ، شما طوری صحبت میکنی مثل اینکه ما یا از این منابع طبیعی نداریم یا دیگه تمام اون رو وارد چرخه صنعتی مون کردیم و داریم تبدیل به احسنت میکنیم حالا دچار کمبود مواد شدیم!

سنگی که از معدن در میاد مستقیم میره بندر اونجا سوار کشتی ایتالیایی مشیه برش میخوره Nبرابر قیمت میخوره فروش میره تو بازار جهانی بعد دوباره وارد کننده محترم که جنس لوکس کارش میره اروپا همون سنگ میاره ایران! متاسفانه وضع به مواد طبیعی و معدنی ختم نمیشه که بصورت خام صادر میشن قصه غم انگیز زعفران رو که دیگه همه میدونیم اینجا درست میشه فله صادر میشه به اسپانیا اونجا بسته بندی میشه با سود چندین برابری به اسم زعفرون اسپانیا فروخته میشه
[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
پست: 153
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۰, ۹:۰۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار

Re: تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

پست توسط azarakhsh45 »

کشور بروندیجمهوری بروندی کشوری کوچک در درون آفریقا است که یکی از فقیرترین کشورهای جهان به حساب می‌آید.

این کشور با کشورهای رواندا از شمال، تانزانیا از جنوب و شرق و با جمهوری دموکراتیک کنگو از غرب همسایه است.

این کشور در سال ۱۹۶۱ استقلال یافت. از آن زمان تاکنون هنوز هم اختلاف بین توتسی‌ها و هوتوها در این کشور ادامه دارد. در حال حاضر دو گروه توتسی و هوتو در این کشور در حال آتش‌بس به سر می‌برند.

تولید ناخالص ملی به ازای هر نفر در بروندی کمترین میزان در جهان است. نتیجه یک تحقیق در بین ۱۷۸ کشور جهان نشان می‌دهد مردم این کشور کمترین میزان رضایت از زندگی را دارند.

این کشور از قرن شانزدهم به عنوان یک پادشاهی مستقل در قاره آفریقا مطرح بود اما در سال ۱۹۰۳ مستعمره آلمان شد و در جنگ جهانی اول تحت سلطه بلژیک درآمد.

سیاست در بروندی

در بروندی رئیس جمهور قدرت را در دست دارد و هم رئیس حکومت است و هم رئیس دولت.

بروندی دو مجلس دارد: سنا و ملی. قدرت اجرایی در دست دولت است و قانون‌گذاری بین دو مجلس این کشور و دولت تقسیم می‌شود.

اقتصاد در بروندی

تولید ناخالص داخلی این کشور 389/6میلیارد دلار است که ۴۴ درصد آن در بخش کشاورزی، 9/20درصد در بخش صنعت و 1/34درصد در بخش خدمات تولید می‌شود.

نیروی کار این کشور را دو میلیون و ۹۹۰ هزار نفر تشکیل می‌دهد که بیش از ۹۳ درصد آنها در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند. ۶۸ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

محصولات صادراتی این کشور شامل قهوه، چای، شکر و پنبه است که به کشورهای سوئیس (7/33 درصد)، انگلیس (2/12 درصد)، پاکستان (5/8درصد)، رواندا (3/5درصد) و مصر (2/4 درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل کالاهای اساسی، نفت و محصولات پتروشیمی و مواد غذایی است که از کشورهای عربستان سعودی (6/12 درصد)، کنیا (2/8 درصد)، ژاپن(8/7درصد)، روسیه (7/4درصد)، انگلیس (6/4درصد)، فرانسه (4/4 درصد) و چین (4/4درصد) وارد می‌شود.

مردم بروندی

جمعیت این کشور ۸ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۵۰۵ نفر است که میانگین سنی 7/16 سال دارند. امید به زندگی برای زنان 12/52سال و برای مردان 48/50سال است.

بر اساس آمارهای سال ۲۰۰۶ میلادی ۶ درصد از مردم این کشور به بیماری ایدز مبتلا هستند.

۸۵ درصد از مردم آن هوتو و ۱۴ درصد توتسی هستند. زبان‌های رسمی این کشور کیروندی و فرانسوی است.

ارتباطات در بروندی

در این کشور ۳۱ هزار و ۱۰۰ خط تلفن ثابت و ۱۵۳ هزار خط تلفن همراه وجود دارد.

بروندی ۱۶۳ میزبان اینترنتی و ۶۰ هزار کاربر دارد.

بروندی در یک نگاه
مساحت ۲۷،۸۳۰ کیلومتر مربع
جمعیت ۸،۳۹۰،۵۰۵ نفر
پایتخت بوجومبورا
واحد پول فرانک بروندی
دامنه اینترنتی bi.
پیش‌شماره ۲۵۷+
Junior Poster
Junior Poster
پست: 153
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۰, ۹:۰۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار

Re: تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

پست توسط azarakhsh45 »

واین هم اطلاعات تکمیلی

نام کشور: بروندی
این کشور در آفریقای مرکزی ، از فقیرترین کشورهای جهان است وقوع خشکسالی های متعدد و جنگهای قبیله ای از عوامل اصلی فقر مردم می باشد. بروندی در مجاورت خط استوا قرار گرفته و به دلیل ارتفاع زیاد منطقه دمای هوای آن بین 23-17 درجه سانتی گراد متغیر است این کشور ، هیچگونه رشد صنعتی نداشته و دولت برای تامین مایحتاج مردم با مشکلات زیادی مواجه است.

نام کشور: جمهوری بروندی
موقعیت جغرافیایی : آفریقای مرکزی ، شرق جمهوری دموکراتیک کنگو
همسایگان: جمهوری دموکراتیک کنگو ، روندا ، تانزانیا
مساحت: 830، 27 (کیلومتر مربع)
جمعیت: 9/8 میلیون نفر
نرخ رشد جمعیت : 279/3%
نرخ بیکاری :-
نرخ جمعیت زیر خط فقر :68%
آب و هوا :استوایی
زبان رسمی : فرانسوی
مذهب :67% مسیحی ، 10% مسلمان ، 23% ادیان محلی
پایتخت رسمی : بوجامبورا
تولید ناخالص داخلی : 103/3 میلیارد دلار
رشد تولید ناخالص داخلی :5/4%
درآمد سرانه :400 دلار
نرخ تورم : 12%
نرخ رشد صنعتی:8%
میزان ذخیره ارزی و طلا: 134 میلیون دلار
بدهی خارجی: 2/1 میلیارد دلار
محصولات کشاورزی : قهوه ، پنبه ، چای ، موز ، سیب زمینی ، کاساوا ، ذرت ، تولیدات دامی و پوست
صنایع : کالاهای مصرفی سبک مانند پتو ، کفش ، صابون ، ، کارخانه های کوچک مصالح ساختمانی ، فرآوری مواد غذایی
منابع طبیعی: نیکل ، قلع ، فسفات وانادیم ، طلا، کبالت ، پلاتین ، اورانیوم ، کائولین ، سنگ آهک
میزان صادرات : 47 میلیون دلار
محصولات صادراتی : قهوه، چای، شکر، پنبه، پوست خام
عمده شرکای صادراتی:آلمان ، پاکستان ، بلژیک ، سوئد ، روندا ، فرانسه ، سودان
میزان واردات : 307 میلیون دلار
محصولات وارداتی : کالاهای مصرفی، محصولات نفت خام ، مواد خوراکی
عمده شرکای وارداتی : عربستان صعودی ، کنیا ، بلژیک ، فرانسه ، اوگاندا ، آلمان ، هند ، پاکستان
واحد پول : فرانک بروندی
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

پست توسط Mr.Amirhessam »

SORENA نوشته شده:
Sami 1993 نوشته شده:قاره آفریقا داری منابع طبیعی و معدنی است که کشور ما و صنایع ما به آنها احتیاج دارند (منابعی که باعث تاخت و تاز غربی ها در این قاره بوده و هست ) > همینطور نیروی کار برای استخراج آنها در این قاره ارزان که باعث صرفه جویی در ارز می شود و همینطور باعث ذخیره منابع موجود در کشور خودمان برای آینده می شود .


هموطن عزیز کشور ما خودش سرشار از مواد معدنی و موهبت های خدادادی هست که بسیاری از اون ها رو بصورت خام صادر میکنیم ، شما طوری صحبت میکنی مثل اینکه ما یا از این منابع طبیعی نداریم یا دیگه تمام اون رو وارد چرخه صنعتی مون کردیم و داریم تبدیل به احسنت میکنیم حالا دچار کمبود مواد شدیم!

سنگی که از معدن در میاد مستقیم میره بندر اونجا سوار کشتی ایتالیایی مشیه برش میخوره Nبرابر قیمت میخوره فروش میره تو بازار جهانی بعد دوباره وارد کننده محترم که جنس لوکس کارش میره اروپا همون سنگ میاره ایران! متاسفانه وضع به مواد طبیعی و معدنی ختم نمیشه که بصورت خام صادر میشن قصه غم انگیز زعفران رو که دیگه همه میدونیم اینجا درست میشه فله صادر میشه به اسپانیا اونجا بسته بندی میشه با سود چندین برابری به اسم زعفرون اسپانیا فروخته میشه

با سلام
اطلاعاتی که می فرمایید درست است،اما نه دیگر به این شدت!
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Novice Poster
Novice Poster
پست: 56
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۱۱:۳۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 427 بار
سپاس‌های دریافتی: 146 بار

Re: تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

پست توسط GH58 »

يه دو سه ميليارد دلار كمك بلاعوض به كشور دوست وبرادر وانقلابي بروندي افتاديم :grin: :grin: :grin:
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۵:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: تشکیل سفارتخانه ایران در بروندی !

پست توسط GHAZALAK88 »

تمام این کشورای کوچولو موچولو رو که جمع کنی به اندازه یه کشور صنعتی برای ما خیر ندارن فقط باعث میشه هی مقاماتشون بیان ایران بخورن وببرن بعد هم از مهمان نوازی ما تعریف کنن
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”