روز قدس 1391

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

روز قدس 1391

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
گروه های برنامه ساز و مجریان کودکان و نوجوانان در شبکه دو سیما، جمعه در چهار نقطه از مسیر راهپیمایی مستقر خواهند شد.

به گزارش مشرق، یدالله سلطانیان، مدیر پخش شبکه دو با اعلام این خبر گفت: همه‌ي مجریان شبکه دو از جمله عمو پورنگ و امیر محمد، خاله شادونه و دونه‌ها، فیتیله‌يی‌ها، عمو قناد، مل مل، خاله سارا و دیگر گروه‌های برنامه ساز از ساعت 8 و 30 دقيقه صبح تا پایان زمان راهپیمایی در محل‌های زیر به اجرای برنامه خواهند پرداخت:

تقاطع خیابان انقلاب و ابوریحان، با حضور: عمو قناد (گروه جمعه به جمعه، خونه به خونه )، خاله سارا و قلقلی

تقاطع خیابان انقلاب و خیابان سعید ، روبروی پارک دانشجو ، با حضور: خاله شادونه و دونه‌ها، عمو مهربان و خاله رویا

تقاطع بلوار کشاورز و خیابان وصال با حضور: عموپورنگ و امیرمحمد، گل گندم، گروه مسابقه محله با اجرای مسعود روشن پژوه

تقاطع خیابان ولیعصر خیابان طالقانی با حضور: ململ، فیتیله‌يی‌ها، سنجد و خانم جهاندوست

سلطانیان همچنین ادامه داد: پخش شبکه دو سیما در این روز مسابقه فرهنگی با موضوع روز قدس برای کودکان و نوجوانان سراسر کشور برگزار می‌کند که به تعدادی از برندگان هم جوایزی اهدا خواهد شد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: روز قدس 1391

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

طی بیانیه های جداگانه:
[External Link Removed for Guests]
تشکل های دانشجویی دانشگاه های آزاد اسلامی و دولتی با صدور بیانیه های جداگانه ضمن همدردی با ملت مظلوم فلسطین و لبیکی دوباره به آرمان های امام راحل و اعلام حضور در راهپیمایی روز قدس ازملت ایران نیز برای حضور در این حماسه بزرگ دعوت کردند.


به گزارش خبرگزاری مهر تشکل های دانشجویی دانشگاه های سراسرکشور با صدور بیانیه هایی جداگانه ملت ایران به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

در همین ارتباط بسیج دانشجویی استان تهران ضمن صدور بیانیه ای در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد: تکلیف ماست در آستانه ی روز جهانی قدس که از یادگارهای پایا و پویای مرشد کامل و امام راحل، خمینی کبیر(ره) است، همه مردم مسلمان و حق اندیش جهان جهان دستهایشان را یکدست نموده و خشم خروشان خود را بر سر صهیونیسم جهانی فرو بکوبند.

ما جامعه دانشجویان بسیجی نیز هماهنگ با ندای قلبی همه ستم دیدگان جهان در راهپیمایی عظیم روز قدس قطره وار، اقیانوس مردمی را همراهی کرده، انزجار خود را از همه ستمگران و خودکامگان در هر زمین و زمان اعلام خواهیم نمود.

تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل نیز به مناسبت روز قدس با انتشار بیانیه ای ضمن دعوت از ملت ایرا برای شرکت در راهپیمایی روز قدس اعلام کرد: حجمه ها و دخالت های به ظاهر دیپلماتیک جاهلانه ی آنان در مناقشه سوریه و عدم دخالت آنها در حل و فصل مناقشه میانمار نشان از روحیه استکباری و استعماری و سیاست های ده منشاله و پلید آنها دارد.

تشکل های دانشجویی سازمان اسلامی دانشجویان ایران- سادا نیز به همین مناسبت با انتشار بیانیه ای خطاب به ملت ایران اعلام کرد: دوشادوش دیگر اقشار جامعه بویژه جنبش دانشجویی مسلمان ایران اسلامی، در آستانه روز جهانی قدس یکبار دیگر ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان های بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و با پیروی از رهبر عزیز انقلاب اسلامی اعلام می دارد که با نهایت توان و تلاش خود، در جهت اهداف نهضت جهانی اسلام خواهند کوشید و به همین وسیله مردم عزیز ایران اسلامی را به حضور گسترده در راهپیمایی عظیم این یوم الله بزرگ فرا می خواند.

همچنین تشکل های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند نیز به مناسبت فرارسیدن روز قدس اعلام داشتند، با لبیک به دعوت بزرگ منادی آزادی و عزت اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، و ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله‌العالی) بر این باور هستند که اسرائیل، این غده سرطانی منطقه باید از صفحه روزگار محو شود و براین اساس همواره به وظیفه و رسالت اسلامی خود در حمایت از مبارزات حق طلبانه مردم فلسطین ادامه داده و همگام با امت سلحشور ایران اسلامی در روز جهانی قدس در راهپیمایی سراسری ضد اسرائیلی شرکت کرده و فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را سرخواهند داد.

مجمع تشکل های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز در آستانه روز قدس با صدور بیانیه ای تاکید کردند: اینک ما فرزندان خلف حضرت امام(ره) و رهبری در مجمع تشکل های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی(اتحادیه سوم) به صراحت اعلام می داریم که از تمام اقدامات نظام جمهوری اسلامی به ویژه در خصوص مسئله فلسطین حمایت می کنیم چراکه جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا برای احیای هویت اسلامی مسلمین در سراسر جهان سرمایه گذاری می کند. از آحاد دانشجویان و ملت روزه دار و غیور دعوت می کنیم که با شرکت و حضور پرشکوه در راهپیمایی روز قدس با گام های مستحکم خود بار دیگر اسرائیل غاصب و اعتبار پوشالی او را لگد مال کنید.

علاوه براین انجمن اسلامی پزشکان ایران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن امام راحل عظیم الشان و با تاکید بر ضرورت پیگیری مجدانه آرمان سرزمین قدس و دفاع از مظلومین فلسطین، از عموم مسلمانان و جامعه بشری بخصوص ملت سلحشور ایران دعوت می نماید که در راهپیمایی الهی و معنوی روز قدس به صورت فعال شرکت نموده و گامی دیگر در جهت محو اسرائیل- این غده سرطانی قرن- بردارند.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: روز قدس 1391

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:
[External Link Removed for Guests]
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه فراخوانی ضمن دعوت از ملت های آزاده جهان و ملت روزه دار ایران اسلامی برای حضور گسترده و پرشور در آوردگاه بزرگ روز جهانی قدس اعلام داشت: مشت پولادین امت بزرگ اسلامی در روز جهانی قدس بر دهان نظام سلطه و استکبار جهانی کوبیده خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری مهر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه فرارسیدن آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، با صدور اطلاعیه فراخوانی ضمن دعوت از ملت های آزاده جهان و امت رسول الله به ویژه ملت مسلمان و روزه دار ایران اسلامی برای حضور گسترده، پرشور، انقلابی و آگاهانه در آوردگاه بزرگ روز جهانی قدس اعلام داشت: مشت پولادین امت بزرگ اسلامی در روز جهانی قدس بر دهان نظام سلطه و استکبار جهانی کوبیده خواهد شد.

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی پس از کسب فیوض و برکات الهی در ضیافت شهرالله رمضان و درک ایام و لیالی نورانی قدر با اتکال به قدرت لایزال الهی و با امید به عنایات خاصه حضرت ولی عصر صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و با الهام از آموزه های سترگ کتاب الله قرآن کریم، به عنوان ثقل مشترک بین مذاهب و فرق اسلامی و با لبیک به ندای مقام معظم رهبری (مدظله التعالی) فردا با حضوری گسترده، عظیم و انقلابی در صفوفی متحد و یکپارچه، با قلوبی مملو از ایمان و آکنده از زخم کهنه فلسطین، فریادهای استکبارستیزی خود را سر داده و بانگ رسای "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" را همگام و همصدا با سایر ملل آزاده و مسلمان جهان در جای جای این کره خاکی فریاد می کنند.

فردا از زن و مرد، پیر و جوان و خرد و کلان این ملت مقاوم و استکبارستیز می خروشند و فریاد رهایی قدس شریف را همزمان با سایر بلاد اسلام به گوش جهانیان رسانده و مشت های گره کرده خود را به نشان اعتراض و اعلام برائت و انزجار از رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی بر دهان تمامی یاوه گویان ددمنش و ظالم اسرائیل می کوبند و مرحمی بر زخم ها و تن رنجور بیت المقدس، اولین قبله مسلمین جهان می نهند.

راهپیمایی مردمی روز جهانی قدس فردا(جمعه 27 مرداد) در سراسر میهن اسلامی و تمامی استان ها و شهرستان ها و در بیش از 550 شهر کشور به سمت میعادگاه های نماز جمعه برگزار می شود.

این راهپیمایی در تهران از ساعت "10:30 صبح" از مبادی اعلامی و از مسیرهای هشتگانه مسجد امام حسین(علیه السلام) واقع در میدان امام حسین، مسجد جامع ابوذر واقع در میدان ابوذر، مسجد دارالسلام واقع در میدان منیریه، مسجد امام زمان(عج) واقع در خیابان آزادی تقاطع بهبودی، مسجد حضرت ابوالفضل (علیه السلام) واقع در میدان توحید، مسجد المهدی(عج) واقع در خیابان ستارخان، مسجد الجواد(علیه السلام) واقع در میدان هفتم تیر و مسجد امام جعفرصادق(علیه السلام) واقع در فلکه اول صادقیه به سمت دانشگاه تهران برگزار می شود.

در پایان مراسم راهپیمایی تهران، رئیس جمهور اسلامی ایران، جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد و مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری، جناب آقای دکتر علی اکبر ولایتی به عنوان سخنرانان پایانی مراسم و حضرت آیت الله سیداحمد خاتمی به عنوان خطیب نماز جمعه به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

قطعنامه پایانی راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس سال 1391 که در 9 بند تهیه و تنظیم شده و حاوی بیان آرمان ها، خواسته ها و مواضع ملت صبور و مقاوم ایران اسلامی در خصوص فلسطین اشغالی، آزادسازی قدس شریف و تحولات منطقه و جهان است در پایان مراسم راهپیمایی قرائت می شود. این قطعنامه در تهران توسط رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، جناب آقای محسن صباغ قرائت می شود.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: روز قدس 1391

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

ابو شریف در گفتگو با مهر:
[External Link Removed for Guests]
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز قدس را نماد شور وشوق و عاطفه ملل اسلامی نسبت به اولین قلبه گاه مسلمانان جهان دانست و تاکید کرد: هر چه موانع مسیر ملت ها برای ابراز عقیده برچیده شود، ملل اسلامی و عربی به سوی آزادی بیشتر قدم بر می دارند و تمایل آنها به آزادی قدس و حل مسئله فلسطین نیز افزایش می یابد.


ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفتگویی اختصاصی با خبرگزاری مهر تاکید کرد: با توجه به پیروزی نهضت بیداری اسلامی در نقاط مختلف جهان، روز قدس امسال دارای تفاوت قابل توجهی با سال های گذشته می باشد.

این مبارز فلسطینی در پاسخ به پرسش مهر در رابطه با تفاوت این روز با روز قدس در سال های گذشته با توجه به قیام های عربی گفت: تفاوت های بسیاری را می توان بین روز قدس سال گذشته وامسال در قدس مشاهده کرد.

وی افزود: به نظر من روز قدس امسال مستلزم توجه خاصی به مسایلی همچون یهودی سازی قدس است که طی چند ماه گذشته شدت وگستردگی بسیار زیادی هم به خود گرفته است؛ مسئله ای که به خودی خود توجه به قدس و جلب توجه جهانی به این مسئله را واجبی عینی برای هر مسلمان می سازد.

رئیس دفتر جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به موج قیام های عربی تاکید کرد : تحولات به وجود آمده در منطقه به روز
جهانی قدس جایگاه واهمیت ویژه تری بخشیده است؛ بخصوص که دیگر خبری از آن عمق استراتژیک رژیم صهیونیستی در کشورهای عربی دیده نمی شود.

ابو شریف در پاسخ به سئوال دیگر مهر در رابطه با تاثیر مثبتی که تحولات مصر بر مسئله فلسطین خواهد داشت تصریح کرد: بی تردید تحولات اخیر در مصر و بخصوص در ساختار حاکمیت مصر وآزادی بیانی که ملت مصر هم اکنون از آن برخوردار شده می تواند بازتاب خاص خود را بر مسئله فلسطین داشته باشد.

به اعتقاد این رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین، گرچه امسال بسیاری از گروه ها وتشکل های مصری برای بزرگداشت روز جهانی قدس اعلام آمادگی کرده اند اما بازتاب این تحول ونتایج این گرایش را باید در روز جهانی قدس سال های آینده مشاهده کرد، اما با این حال نباید فراموش کرد که رژیم صهیونیستی هم اکنون ذخیره استراتژیک خود در مصر یعنی رژیم حسنی مبارک را از دست داده است. هم اکنون ساختار حاکمیت در مصر روابط چندان حسنه ای با رژیم اشغالگر قدس ندارد و دولت مصر هم بیش از آنکه هم پیمان رژیم صهیونیستی باشد امروز دوست مردم فلسطین اند و اینها بازتاب های مثبتی برای ملت فلسطین محسوب می شوند.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی که ملت مصر با مشکلات مختلفی از تبعات رژیم سابق دست به گریبان است نباید از آن بیش از آنچه در توان دارد توقع داشت؛ بلکه این تحول به سوی حمایت قاطع و کلی از مسئله فلسطین و قدس را باید در سال های آینده مشاهده کرد.

ناصر ابو شریف در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره شوری که با بیداری اسلامی در میان ملل اسلامی برای آزادی قدس به وجود آمده، اظهار داشت: این شور وشوق همواره وجود داشته و دارد وحتی این احساس را می توان در کشورهایی که از نظر جغرافیایی از فلسطین و قدس هم دور هستند نیز مشاهده کرد.

ابوشریف تاکید کرد: اما با این حال نباید از چالش های فرا روی این ابراز احساسات غافل ماند. چالش های بزرگی که طرف های مختلف برای جلوگیری از نمود یافتن این احساسات ایجاد کرده ومی کنند و نمونه آنرا در میان رژیم های عربی شاهد هستیم. بخصوص که ساختار این رژیم ها اصولا برای جلوگیری از همسویی ملل عربی و اسلامی با مسئله فلسطین ایجاد شده اند.

وی در خاتمه افزود: مسلما با برچیده شدن تدریجی موانع وچالش های موجود در مقابل ملت ها، این ابراز علاقه و شور وشوق عاطفی وعملی شکل علنی تری به خود می گیرد.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۳ آبان ۱۳۸۸, ۹:۵۴ ب.ظ
محل اقامت: بیشه شیران،خانه خورشید،ایران!
سپاس‌های ارسالی: 773 بار
سپاس‌های دریافتی: 2479 بار

Re: روز قدس 1391

پست توسط Alpha4 »

به گزارش مشرق، یدالله سلطانیان، مدیر پخش شبکه دو با اعلام این خبر گفت: همه‌ي مجریان شبکه دو از جمله عمو پورنگ و امیر محمد، خاله شادونه و دونه‌ها، فیتیله‌يی‌ها، عمو قناد، مل مل، خاله سارا و دیگر گروه‌های برنامه ساز


خوشم میاد که میخوان با تمام قوا وارد صحنه بشوند!!
عجب نیروهایی هم دارند! با اینحال فقط عمو قناد و فیتیله ای ها تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: روز قدس 1391

پست توسط Sami 1993 »

در تمامی کشورها وقتی قرار است که مراسمی ( جشن ، راهپیمایی و....... ) که اهمیت ملی داردبرگزار بشود ، نهادهای مربوطه با تمامی امکانات خود در مراسم حاضر می شوند .
و این امر تنها مربوط به ایران نیست .
راهپیمایی قدس که از بعد از اعلام آن توسط خمینی کبیر (ره) در سال 58 برگزار می شود ، بنا بر دلایل و اتفاقات هر ساله بر اهمیت آن افزوده شده و در سراسر جهان برگزار می شود ، امسال به خاطر تحولات ناشی از بیداری اسلامی ، هجوم دیکتاتورهای مرتجع عرب و مدعیان حقوق بشر به سوریه ( یکی از محورهای مقاومت ) و تبدیل خواسته های مسالمت آمیز به شورش مسلحانه و تروریستی ، فروپاشی تدریجی صیهونیستها از داخل ( که خودسوزی ها یکی ازنشانه های آن است ) و فشارها بر ایران اهمیت مضاعفی پیدا کرده است .
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: روز قدس 1391

پست توسط Solver »

خوب نیست یک عده از مریخ میان در ایران رای میدهند و بر می گردند همان مریخ ... و یک عده از مریخ می آیند در ادارات و سازمان های دولتی ... از نگاه ایشان همان مریخی ها با اتوبوس میان راهپیمایی ...

خوش بختانه امسال امکانات محیطی جالبی برای تصویربرداری از راهپیمایی برام فراهم است که انشاالله اگر مشکلی پیش نیامد یک گزارش تصویری از راهپیمایی شیراز برای دوستان آماده خواهم کرد.

با شناختی از دوستان دارم واقع بین تر از وان هستند که بخواهند تصاویر من را هم مانند تصاویر خبرگزاری های داخلی میکس و ... بخوانند و اون وقت خواهند فهمید ماجرا آن طور که فکر می کنند نیست و مریخی ها به ایران حمله نکرده اند !

بد نیست اشاره کنم و مشرق چقدر ناشیانه خبر داده ... بازم به اونها که جرات دارن مستقمی حرفشون را میزنن نه مثل این مشرق ...
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1649
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۸۸, ۱۱:۱۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 14935 بار
سپاس‌های دریافتی: 14993 بار

Re: روز قدس 1391

پست توسط oweiys »

سلام


نميدونم چي بگم ، اما جيگر آدم آتـيش ميگيره .....

[External Link Removed for Guests]   [External Link Removed for Guests]  
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: روز قدس 1391

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری فارس: شهر قدس برای اولین بار در پنج هزار سال پیش از میلاد به دست کنعانی‌ها تاسیس و به همین نام نامگذاری شد. این شهر در طول تاریخ بیش از 18 بار تجدید بنا شده است.


تصویر

به گزارش فارس، شهر قدس از قدیمی‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌آید که بیش از 18 بار در طول تاریخ تجدید بنا شده است. این شهر در سال 5 هزار قبل از میلاد به دست کنعانی‌ها تاسیس و به این نام نامگذاری شد، اگرچه در طول تاریخ نام‌های دیگری نیز برآن نهاده شد، مانند "اورشلیم" یا شهر صلح.

شهر قدس کنونی بین کوه‌های نابلس در شمال و کوه‌های الخلیل در جنوب واقع شده و شرق این شهر دریای مدیترانه قرار دارد و آثار تاریخی بسیاری را در خود جای داده است که از جمله آنها می‌توان به حرم شریف، مسجد الصخرة، المسجد الأقصى، دیوار براق، مسجد العمری، کلیسای قیامة و جبل الزیتون اشاره کرد.

آنچه در زیر مشاهده می‌کنید، تصاویری از این شهر زبیا، کهن ، تاریخی و البته اشغال شده است:

تصویر
قبة الصخرة
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
یکی از گلدسته‌های مسجدالاقصی
تصویر
گلدسته دروازه الاسباط مسجدالاقصی
تصویر
گلدسته دروازه السلسه مسجدالاقصی
تصویر
تصویر
مصلی المروانی در مسجدالاقصی
تصویر
باب العامود، یکی از دروازه‌های مسجد‌الاقصی
تصویر
منبر صلاح‌الدین در مسجد الاقصی
تصویر
قبه موسی(ع) در مسجد الاقصی
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: روز قدس 1391

پست توسط Solver »

دوستان، من هیچ کس را در پستم مخاطب قرار ندادم، بنابراین دچار سو تفاهم نشوید و با مخاطب دانستن خودتان ایجاد تشنج نکنید. من یک بحث کلی را گفتم که اصلا هم ابراز نظر شخصی نبود و هیچ کس غافل نیست در ایران کم نیستند و تاکید میکنم کم نیستند کسانی که این فلسفه مریخی ها را باورد دارندف نمونه اش 2 برادر خود من . ایشان هم ببو نبوده و حداقل به موجب نسبت فامیلی با بنده آنقدرها از احوالات بی خبر نیستند اما به هر حال هر کس طرز تفکری دارد که شاید یک روز عوض بشود. مثل خود من که یک روز عوض شد و البته شاید روز دیگری نیز باز عوض شود ... مهم این است انسان آنطور که برای دیگران در بحث ها دلیل و استدلال پردازی می کند برای خودش نیز سوال طرح کرده و دیدگاه خودش را در معرض سنجش قرار دهد تا همیشه ضمن داشتن اراده و اعتقاد محکم و استوار بودن گامهایش آماده تغییر مسیر از جهت نادرسی که درش بوده به سمت صحیح تر باشد.

غرض از اون پست فقط وعده ای بود که شاید بس بیهوده .. اصلا چه نیازی به اون پست بود. خوب عکس گرفتم میزاشتم ...

اما حالا بد نیست شما دوست عزیز را مخاطب قرار بدهم،

بحث عمو پورنگ و اینها اگر واقع بین باشید اصلا هیج محرکی نیست .حداقل در کل فامیل ما که هیچ کس کودک و بزرگ حتی اینها را به نام نمیشناسد در حالی که به خوبی تبلیغات جم تی وی و ام بی سی 3 را از حفظ هستند ... این را می گویند داشتن صداقت با خود . چطور ما که می دانیم محبوبیت صدا و سیما ایران چقدر است بعد خودمان را فریب بدهیم که ملت برای عمو پورنگ آمده اند راهپیمایی ؟؟ ؟ ؟

مگر ما چپ و راست از عدم محبوبیت رسانه ملی در بین ملت حرف نمیزنیم ... پس چطور در وقت حاجت این رسانه ملی و اصحابش را محبوب دلها می دانیم و دلیل به خیابان آمدن ملت میشه .... اما در وقت دیگر این رسانه ملی و حتی همین برنامه های کودکش را بدون طرفدار میدونیم ! با خودمان هم بله ؟ ...

اصولا نداشتن موضع ثابت از طرف طرح کنندگان اعتراض و گلایه بیانگر این غیر واقعی بودن و یا همان پوشالی بودنش است. آقا از چیز دیگر گلایه داریم باید با جرات بیانش کنیم نه آنکه هر دم از موضعی به چیزی عیب جویی کنیم ... این کار فقط موجب پوچ گرایی و حتی دور شدن خودمان از هدف نیز خواهد شد. چون کم کم به آنجا خواهیم رسید که اصلا نمیدانیم چه می خواهیم و فقط مشغول مخالفت کردن هستیم مثل بسیاری از افراد جامعه فعلی ایران که به این مرض دچار هستند و اساسا نمیدانند چرا اما خوب می دانند مخالفت هستند .. حتی نمی دانند با کی ! اما مخالف هستند ...

در مورد پلاکاردهای سازمانی هم روشن است. یک مرور به فیلم های انقلاب اسلامی داشته باشید همان زمان هم این پلاکاردها بود ... کاگران ذوب آهن یا ... این هم یک چیز متداول نه فقط در ایران که در کل جهان است. من نمیدانم چه چیزش برای شما جای تعجب دارد. ارگان های دولتی که چیز عجیبی نیست مثل همه ابلاغیه ها در حوزه اعلام موضع روز قدس دستورالعمل دریافت می کنند ارگان های مستقل هم خودشان هر یک به نوعی ...

به هر حال مسئله ای در بین است و افراد حقیقی و حقوقی (همان سازمان ها) در قبال آن اعلام موضع می کنند. من نفهمیدم کجای این برای شما تعجب بر انگیز و ناپسند است؟

و البته اگر کسی در مقام مخالفت با این راهپیمایی بیانیه بدهد و مثلا بگوید تحریم کنیم یک اقدام شجاعانه است (فارغ از این مخالفت) اما فعل اعلامیه دادنش مسخره به نظر نخواهد رسید و این بازگشت داره به همان نداشتن موضع ثابت در قبال مسائل هم وزن و پوشالی بودن و عیب جویی کردن ...

زیباست خانم آنجلینا جولی در آفریقا به کودکان کمک کند ... اما خوب زیبا نیست ما به دیگر کشورها کمک کنیم !

اوه ... تو لیگ فوتبال انگلیس یک دقیقه برای حادثه ورزشگاه مصر سکوت کردند .... اما واقعا اگر این کار در ایران میشد مورد تمسخر قرار نمی گرفت !

و هزاران مثال دیگر که خودتان هم اگر با خود صادق باشید خواهید یافت ... من یافتم و اعتراف هم کردم /// تصویر

ضمنا من جانب احتیاط را در حوزه مبحث رعایت نموده و انشاالله موجب منحرف شدن مبحث نخواهم شد، از تذکر به جای شما هم سپاس گذارم. :razz:
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”