رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

در نیمه شرقی كشور؛
[External Link Removed for Guests]
رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4 "با محوریت قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) برگزار می‌شود.


تصویر

به گزارش خبرنگار دفاعی - امنیتی باشگاه خبرنگاران، رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 4 با محوریت قرار پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) و همراهی یگان‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نیروهای ارتش جمهوري اسلامي ايران در دهه سوم آبان ماه سال جاری در نیمه شرقی کشور‌(مشهد مقدس،‌ بندرعباس و بیرجند) برگزار می‌شود.

گفتنی است که امیر سرتیپ فرزاد اسماعيلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) طی یک نشست خبری در روز (پنج‌شنبه 18 آبان‌‌ماه) اهداف و برنامه‌های این رزمایش را تشریح خواهد کرد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

مشروح/امیر اسماعیلی در نشست خبری مطرح کرد
[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: نمایش گوشه‌ای از توانمندی‌های پدافند هوایی در گستره وسیع کشور و تمرین تاکتیک‌های جدید متناسب با تهدیدات روز دنیا از جمله اهداف رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4است.


تصویر
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در نشست خبری صبح امروز (پنج‌شنبه) با اشاره برگزاری رزمایش بزرگ پدافند هوایی کشور با نام مدافعان آسمان ولایت 4 از اوایل هفته آینده، گفت: این رزمایش 7 روزه در وسعتی به میزان 850 هزار کیلومتر مربع در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، یزد و فارس برگزار می‌شود.

اسماعیلی ادامه داد: این رزمایش به صورت مشترک با نیروهای زمینی، هوایی و دریایی ارتش و نیروهای هوافضا و زمینی سپاه و بسیج با محوریت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اجرا می‌شود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) افزود: حدود 8 هزار نیروی عملیاتی شامل پشتیبانی رزمی و عمومی در کلیه نیروهای ارتش، سپاه و بسیج در این رزمایش حضور دارند البته این نفرات جدای از نفراتی است که ماموریت‌های عادی خود متناسب با رزمایش را انجام خواهند داد.

اسماعیلی تاکید کرد: تعامل در شبکه یکپارچه پدافند هوایی از اهداف مهم ما در این رزمایش است.

وی با تاکید بر اینکه 4 روز این رزمایش به صورت پرحجم برگزار می‌شود، اظهار داشت: چند روز قبل از آغاز رزمایش برای استقرار و چند روز پس از آن نیز برای ضداستقرار تجهیزات و نیروهای انسانی تعیین شده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با اشاره به استفاده از سیستم‌های جنگ الکترونیک آفندی و پدافندی، انواع سامانه‌های موشکی و توپخانه‌ای در این رزمایش، گفت: هواپیماهای بمب‌افکن، شکاری و جنگنده، هواپیماهای ترابری، سوخت‌رسان و هواپیماهای بدون سرنشین، رادارهای دوربرد و تاکتیکی، سامانه‌های شنود ثابت و پرنده، سامانه‌های دیده‌بانی هوشمند و الکترونیکی در این رزمایش به کار گرفته می‌شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ترویج روحیه ایثار و شهادت‌طلبی و نمایش گوشه‌ای از توانمندی‌های پدافند هوایی در گستره وسیع، تمرین تاکتیک‌های جدید متناسب با تهدیدات روز دنیا، ارتقای توان رزمی پدافند هوایی اعم از تجهیزات و نیروی انسانی و ارزیابی چابکی و چالاکی سامانه‌ها از جمله اهداف این رزمایش است.

وی با بیان اینکه تاکتیک‌های نوین متناسب با تهدیداتی که مشاهده کرده‌ایم را اجرا خواهیم کرد، تاکید کرد: البته بخشی از این تاکتیک‌ها آشکار و بسیاری دیگر نیز به صورت لایه‌های پنهانی باقی خواهد ماند. رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت، یک رزمایش دوسویه و مشترک با حجم عظیمی از نیروهای ارتش، سپاه و بسیج است که در آن طراحی و اجرا متفاوت است و در واقع بسیاری از نیروهای پدافندی از چگونگی حمله اطلاعی ندارند و باید بتوانند واکنش مناسبی از خود نشان دهند.

اسماعیلی همچنین اعلام کرد در حوزه جنگ الکترونیک نیز اقدامات قابل توجهی در این رزمایش اجرا می‌شود و در بعد استتار عناصر گوناگون پدافند هوایی شامل نیروی انسانی، تجهیزات و بخش فریب دشمن توسط حضور پدافند غیرعامل صورت می‌گیرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ادامه داد: کنترل وضعیت بحران در عین بحران یکی دیگر از نکات خاص این رزمایش است، دستور ایجاد وضعیت بحرانی در نقطه‌ای خارج از منطقه رزمایش ابلاغ خواهد شد تا چگونگی برخورد نیروها با شرایط بحرانی در حین بحران آزمایش و ارزیابی شود.

وی افزود:از اهداف دیگر رزمایش همتاسازی و آموزش نیروهای آکادمیک است و از مقاطع مختلف درجه‌داری، کارمندی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در بخش‌هایی از رزمایش پدافند هوایی و در تمرین‌های مختلف تاکتیکی شرکت داده خواهند شد تا آنچه را که به صورت آکادمیک آموخته‌اند عملی نیز تجربه کنند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد:از دیگر برنامه‌های رزمایش مدافعان آسمان ولایت4 تست سامانه‌های بومی بهینه‌ شده اعم از سامانه‌های راداری، توپخانه‌ای، موشکی و شنود الکترونیکی، سوخت‌رسانی هوایی با همکاری نیروی هوایی ارتش، عملیات پدافندی شبانه، کنترل هواپیماهای بدون سرنشین و با سرنشین است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به هر تهاجمی از سوی هر کشوری پاسخی جدی خواهد بود اما پیام رزمایش مدافعان آسمان ولایت پیام صلح و دوستی و تلاش برای افزایش ثبات در منطقه برای کشورهای دوست و همسایه است.

وی در حاشیه این نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تمرین‌هایی در رابطه با دفاع از مراکز هسته‌ای نیز در این رزمایش انجام خواهد شد؟ گفت: دفاع از مراکز هسته‌ای حیثیت ماست و دفاع از آن به صورت لایه‌های پنهانی صورت می‌گیرد. بخش اعظمی از تاکیتک‌ها و سامانه‌های ما به صورت مخفی از مراکز هسته‌ای دفاع خواهند کرد اما در این رزمایش در رابطه با دفاع از مراکز هسته‌ا‌ی تمرینی نخواهیم داشت.

اسماعیلی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درخصوص نفوذ پهپاد حزب‌الله لبنان به آسمان رژیم صهیونیستی و شکستن گنبد آهنین این رژیم، گفت: در بحث دفاع تکنیک، تاکتیک و بسیاری از مسائل دیگر چون هدف و ایمان اهمیت دارد، معتقدیم چاشنی آنچه باید به عنوان ادعا ثابت شود ایمان و هدف است حال گنبدها فلزی، آهنی یا مسی باشند فرقی نمی‌کند مهم آن است که با چه هدفی و بر اساس چگونه ایمانی این دفاع صورت پذیرد.

وی افزود: پهپاد یک تکنولوژی پیشرفته و پیچیده است. ادعای گنبد آهنین باید مبتنی بر یک ایمان و هدف‌گذاری مشخصی باشد. اگر بتواند در مقابل نفوذ پهپادها یا هر پرنده دیگری دفاع کند نشان از قدرت آن دارد اما اگر نفوذپذیر باشد حتما ضعیف است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در خصوص حضور نیروی هوایی در این رزمایش اظهار داشت: مشارکت نیروی هوایی ارتش در این رزمایش بسیار پرحجم و سنگین است اما یکی از نکات مهمی که نیروی هوایی در این رزمایش علاوه بر پشتیبانی آن را انجام می‌دهد، این است که خود در بخش‌هایی از رزمایش به عنوان مهاجم نقش ایفا خواهد کرد به طور کلی نیروی هوایی ارتش بزرگ‌ترین شریک ما در این رزمایش خواهد بود.

اسماعیلی در پایان اعلام کرد: پهپادهای هدف این رزمایش شامل ملخ‌دار و جت و پهپادهای شناسایی هستند.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

امیر شاهرخ شهرام در جمع خبرنگاران عنوان کرد:
[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری فارس: سخنگوی رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 4 گفت: این رزمایش که چهارمین رزمایش از مانورهای سالیانه پدافند هوایی است از فردا در وسعت 850 هزار کیلومتر برگزار می‌شود.


تصویر

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، امیر شاهرخ شهرام معاون اجرایی قرار گاه پدافند هوایی خانم الانبیاء با حضور در جمع خبرنگاران از آغاز مرحله حساس رزمایش بزرگ و مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 4 از فردا خبر داد و گفت: از سال 87 سلسله رزمایش‌های مدافعان آسمان ولایت آغاز شد که امسال این رزمایش در وسعت 850 هزار کیلومتر صورت می‌گیرد.

شهرام این رزمایش را یک رزمایش دو سویه با حضور مجموعه‌ای از یگان‌های نیروهای مسلح عنوان کرد و افزود: نیروی هوایی ارتش و بخشی از نیروی هوا و فضای سپاه در این رزمایش به عنوان کشور نارنجی (مهاجم) و قرارگاه پدافند هوایی بخشی از نیروی هوایی نیروی زمینی، نیروی دریایی، بخش‌هایی از نیروی هوا فضای سپاه بسیج، ناجا و مرزبانی به عنوان کشور آبی (مدافع) عمل می‌کنند که البته هواپیمایی طرح پدافندی نیروی هوایی نیز در مجموعه کشور آبی خواهند بود.

وی با اشاره به وظیفه شبکه یکپارچه پدافند هوایی در این رزمایش گفت: این شبکه کلیه تحرکات هوا و فضای کشور را زیر نظر داشته و علاوه بر آن به وظیفه ذاتی خود یعنی مراقبت از کریدورهای ورودی و خروجی نیز عمل خواهد کرد.

سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 با بیان اینکه در این رزمایش دفاع از نقاط حساس و فرضی بر اساس تاکتیک‌های مورد نظر نیز صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: چابکی و چالاکی نیروها و نیز پاسخگویی به حملات همزمان و پر تراکم یکی از محورهای این رزمایش خواهد بود.

شهرام همچنین افزود: یکی دیگر از مهمترین برنامه‌های این رزمایش تست‌ سامانه‌های گرم سامانه‌های موشکی و توپخانه‌ای علیه هواپیمایی بدون سرنشین در سطوح پروازی مختلف و در تمامی ساعات شبانه روز خواهد بود.

وی در پایان پدافند هوایی را یک مجموعه دارای رشد و توسعه به روز دانست و گفت: در این رزمایش هم همچون گذشته موارد جدید و مهمی خواهیم داشت که در آینده اعلام خواهد شد.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 351
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 1992 بار

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط دموکراسی »

امیر چیت‌فروش در جمع خبرنگاران مطرح کرد

عکس‌برداری از منطقه رزمایش پدافند و ارسال اطلاعات توسط جنگند‌های ارتشتصویرخبرگزاری فارس: رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات نیروی هوایی ارتش گفت: هواپیماهای نیروی هوایی با سرعت و دقت بالا از تمام منطقه رزمایش عکس‌برداری و آنها را در حداقل زمان در اختیار قرارگاه‌های مستقر در منطقه رزمایش قرار می‌دهند.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، امیر خلبان حسین چیت فروش رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات نیروی هوایی ارتش در نخستین روز رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 در جمع خبرنگاران، با اشاره به حضور جنگنده‌های بومی در این رزمایش، اظهار داشت: جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش از شب گذشته ماموریت خود را بر اساس برنامه از پیش تعیین شده آغاز کرده‌اند و تعدادی از هواپیماهای نهاجا در قالب جنگنده‌های دشمن در این رزمایش شرکت کردند که باید نقاط مورد نظر را بمباران کنند.

وی افزود: ماموریت دیگر هواپیماهای نیروی هوایی عکس‌بردای با سرعت و دقت بالا از تمام منطقه و قراردادن آنها در حداقل زمان در اختیار قرارگاههای مستقر در منطقه رزمایش است.

چیت‌فروش در ادامه با بیان اینکه صنعت هوایی نیاز به بهینه سازی تجهیزات خود دارد، تصریح کرد: البته همواره تحریم‌هایی که وجود داشته است به ویژه در تحریم‌های نظامی، که نوک پیکان تحریم‌ها بسوی نیروی هوایی بوده و خواهد بود اما با تمامی این فشارها نیروی هوایی ارتش توانسته است روی پای خود بایستد به طوری که امروز جلوتر از سایر سازمانها و ارگانها در حال حرکت است.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات نیروی هوایی ارتش ادامه داد: تمامی هواپیماهای ما قبل از انقلاب به طور کامل وابسته به آمریکا بودند، اما با توجه به درک تحریم‌ها و نیازهای کشور و تجربیات دفاع مقدس ما مجبور بودیم که روی پای خود بایستیم و خود این هواپیماها را حفظ و آماده به کار کنیم.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها و دشمنان به قاطعیت جوانان ایرانی پی برده‌اند، دشمنان ما با انرژی هسته‌ای و یا اف14 کاری ندارند بلکه به یک موضوع بسیار مهم که آن جریان ولایت فقیه است کار دارند، در جنگ نیز کسی که جنگنده‌های مختلف یا موشک‌های گوناگونی داشته باشد، برنده نیست، بلکه برنده واقعی کسی است که از ولایت فقیه پیروی می‌کند، پیروی از ولایت فقیه به ما اعتماد به نفس و شجاعت داد و این اعتماد باعث شد اسم این رزمایش را مدافعان آسمان ولایت 4 انتخاب کنند که باعث شده است تا دشمن ناامید شود.
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

در دومین مرحله از رزمایش «مدافعان آسمان ولایت 4»
[External Link Removed for Guests]
انواع سامانه‌های موشکی برد متوسط و کوتاه، امروز در دومین مرحله از رزمایش مشترک «مدافعان آسمان ولایت 4» مورد ارزیابی عملیاتی قرار می‌گیرد.


تصویر

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به منطقه عمومی رزمایش، سامانه‌های موشکی برد متوسط هاگ و سامانه‌های توپ 35 میلیمتری اورلیکن مجهز به فاصله‌یاب لیزری در دومین روز از رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 مورد استفاده و ارزیابی عملیاتی قرار خواهد گرفت.


همچنین در پی تهاجم هواپیماهای شکاری بمب‌افکن و هواپیماهای بدون سرنشین نیروهای آفندی به عنوان کشور نارنجی (دشمن فرضی) به مناطق حساس و حیاتی کشور، سامانه‌های موشکی برد متوسط و کوتاه و جنگ‌افزارهای توپخانه‌ای نیروهای مسلح ضمن انجام اقدامات تاکتیکی چون کشف، شناسایی، تعقیب و رهگیری، انهدام و سرنگونی هواپیماهای مهاجم، به سمت هواپیماهای بدون سرنشین شلیک خواهند کرد.


در ادامه این مرحله از رزمایش، انواع هواپیماهای شناسایی و شکاری رهگیر نیروی هوایی ارتش در کنار فعالیت شبکه راداری پدافند هوایی، شبکه دیده‌بانی بصری و مراکز جمع‌آوری اطلاعات مراحل کشف و شناسایی، رهگیری و درگیری با هواپیماهای نیروهای دشمن فرضی به انجام عملیات خواهند پرداخت.


امیر سرتیپ شهرام - سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 - نیز کشف و شناسایی هواپیماهای متجاوز (دشمن فرضی) توسط سامانه‌های راداری و دستور پرواز هواپیماهای اسکرامبل جهت تعقیب و درگیری با آنها، مقابله با ایجاد اختلال الکترونیکی دشمن بر روی سامانه‌های راداری، خنثی‌سازی طرح‌های عملیات روانی دشمن فرضی، اجرای اقدامات تامینی، کمک‌رسانی و اعزام اکیپ‌های درمانی را از دیگر عملیات‌های پیش‌بینی شده برای این مرحله از رزمایش عنوان کرد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

امير اسماعيلي در نشست خبري اعلام کرد
[External Link Removed for Guests]
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) از رونمايي سامانه‌هاي موشکي يا زهرا(س) 3 ، قادر و سامانه توپخانه‌اي صافات خبر داد.


تصویر

به گزارش خبرنگار اعزامي باشگاه خبرنگاران به منطقه رزمايش مدافعان آسمان ولايت 4، امير سرتيپ فرزاد سردار اسماعيلي در نشست خبري از رونمايي از سامانه موشکي "يا زهرا(س) 3" و سامانه موشکي "قادر" خبر داد و اظهار داشت: اين سامانه‌هاي موشکي، کاملا بومي و توليد داخل است.

وي با اشاره به اينکه سامانه موشکي يا زهرا(س) 3، سامانه موشکي ارتفاع پايين است، افزود: ما اين نياز را به متخصصين فني پدافند هوايي و صنعت دفاعي مطرح کرديم و با گذشت مدت زمان کوتاهي، اين سامانه را تحويل گرفتيم.

امير اسماعيلي ادامه داد: در رزمايش مشترک و سراسري مدافعان آسمان ولايت 4، روي اين سامانه موشکي فقط تست تحقيقاتي صورت نمي‌گيرد بلکه بايد هدف را به صورت واقعي بزند، يعني اعتقاد بالايي به اين سيستم دفاعي داريم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي ارتش، متحرک بودن را از ويژگي‌هاي بارز موشک يا زهرا(س)3 عنوان و تصريح کرد: در آماد و پشتيباني تهيه قطعات الکتريکي، هيچ نقطه گلوگاهي در اين سامانه نداريم.

وي استقرار در شرايط زميني متفاوت را از ديگر مشخصات بارز اين سامانه معرفي کرد و افزود: سامانه موشکي يا زهرا(س) 3 در تمام شرايط آب و هوايي و جوي قابليت استقرار را دارد.

امير اسماعيلي در ادامه از رونمايي سامانه توپخانه‌اي "صافات" خبر داد و گفت: اين سامانه به شکل الکترونيک عمل مي‌کند و يک سامانه غير فعال است که به هيچ عنوان توسط دشمن کشف نمي‌شود ولي به راحتي دشمن را کشف مي‌کند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) با بيان اينکه اين سامانه بسيار متحرک بوده و در شرايط جوي متفاوت نيز آزمايش شده است، افزود: سامانه توپخانه‌اي صافات در رزمايش مدافعان آسمان ولايت 4، هدف واقعي را مورد اصابت قرار مي‌دهد و به تست آزمايشگاهي بسنده نخواهيم کرد.

وي نقطه‌زني، حجم بالاي آتش، هدايت آتش به سمت هدف و دقت بالا را از ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين سامانه توپخانه‌اي عنوان کرد.

امير اسماعيلي همچنين از رونمايي سامانه موشکي "قادر" براي نخستين بار در رزمايش مدافعان آسمان ولايت 4 خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش موشک‌هاي ارتفاع متوسط، موشک هاگ را داشتيم که در پدافند هوايي، بهينه‌سازي و بومي‌سازي شده است. ميزان کشف هاگ‌هاي ما با آنچه قبل از انقلاب وارد کشور شده، قابل مقايسه نيست.

فرمانده پدافند هوايي ارتش با بيان اينکه سامانه "مرصاد" که يک سامانه پيشرفته موشکي برد متوسط است در اين رزمايش مورد استفاده قرار مي‌گيرد که با مرصاد سال گذشته که مورد آزمايش قرار گرفت بسيار متفاوت است.

امير اسماعيلي همچنين تصريح کرد: تفاوت در جنگ الکترونيک و نوع رهگيري و شليک موشک، از تفاوت‌هاي آشکار مرصاد امسال با مرصاد سال گذشته است.

وي سامانه موشکي قادر را يک سامانه موشکي کاملاً متحرک خواند و افزود: اين سامانه اين قابليت را دارد که شليک موشک‌ها را بدون پياده‌سازي و استقرار لانچرها انجام دهد. در حقيقت در کمتر از 30 دقيقه اين سامانه موشکي حاضر، مستقر و آماده شليک مي‌شود.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش خبر داد:
[External Link Removed for Guests]
بیرجند - فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: جدیدترین سامانه های موشکی ارتفاع متوسط در رزمایش مشترک و سراسری مدافعان آسمان ولایت (4) رونمایی می شود.


تصویر

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: سامانه موشکی ˈیا زهرا 3ˈ ، ˈصافاتˈ و ˈقادرˈ از جمله این سامانه های موشکی هستند که توسط متخصصان متعهد ایرانی طراحی و تولید شده و برای نخستین بار در این رزمایش به نمایش گذاشته می شود.

امیرسرتیپ اسماعیلی در تشریح سامانه موشکی ˈزهرا 3ˈ اظهار داشت: این سامانه موشکی سامانه ای کاملا بومی و براساس نیاز دفاعی قرارگاه پدافند خاتم الانبیا و متخصصین فنی پدافند در مدت زمان بسیار کوتاهی طراحی و تولید شده است.

وی ادامه داد: سامانه موشکی ˈیا زهرا 3ˈ در رزمایش مشترک ˈمدافعان آسمان ولایت 4ˈ تست تحقیقاتی ندارد بلکه هدف های از پیش تعیین شده را مورد اصابت قرار خواهد داد و به عنوان بازوان دفاعی پدافند هوایی در بحث دفاع در سطح پایین است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا تحرک و تاکتیکی بودن سامانه موشکی ˈیا زهرا 3ˈ را از خصلت های ویژه و منحصر به فرد این سامانه موشکی عنوان کرد و افزود: در بحث تامین قطعات قلوگاهی این سامانه هیچ مشکلی نداریم.

امیرسرتیپ اسماعیلی از مشخصات ویژه این سامانه را استقرار این سامانه در هرگونه شرایط آب و هوایی کشور عنوان کرد.

وی به سامانه موشکی ˈصافاتˈ اشاره کرد و گفت: این سامانه موشکی نیز سامانه ی نوینی برای رهگیری و مقابله در هرگونه اهدافی در ارتفاع پایین است که به شکل الکترواپتیکی عمل می کند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا، سامانه موشکی ˈصافاتˈ را همچنین سامانه ای غیرفعال عنوان کرد و توضیح داد: غیرفعال بدین معناست که این سامانه به هیچ عنوان توسط دشمن کشف نمی شود اما قابلیت کشف دشمن را دارد.

وی یادآور شد: سامانه موشکی ˈصافاتˈ همچنین سامانه ای سبک و متحرک است که در شرایط مختلف جوی مورد آزمایش قرار گرفته و در این رزمایش اهداف واقعی را مورد اصابت قرار خواهد داد.

به گفته امیرسرتیپ اسماعیلی، از خصلت های خوب و منحصر به فرد سامانه موشکی ˈصافاتˈ نقطه زنی، حجم بالای آتش، هدایت آتش به سمت اهداف و دقت بالای آن است.

امیرسرتیپ اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود به سامانه موشکی ˈقادرˈ اشاره کرد و گفت: در بخش سامانه های موشکی ارتفاع متوسط ما سامانه ˈهاگˈ را داشتیم که در گذشته در پدافند هوایی بهینه سازی و بومی شده بود.

وی یادآور شد: سامانه موشکی ˈهاگˈ با آنچه که تا قبل از انقلاب وارد کشور شده بود کاملا متفاوت است و براساس نوع درگیری ها و تهدیدات بهینه سازی شده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در ادامه به سامانه بسیار پیشرفته تویخانه ای برد متوسط ˈمرصادˈ اشاره کرد و گفت: ˈمرصادˈ که امروز و فردا قرار است در رزمایش ˈمدافعان آسمان ولایت 4ˈ مورد آزمایش قرار گیرد با ˈمرصادˈ سال گذشته که وارد شبکه یکپارچه پدافند هوایی قرارگرفت در بخش جنگ الکترونیک، نوع رهگیری و شکل موشک ها بسیار متفاوت است.

وی همچنین به سامانه موشکی کاملا متحرک ˈقادرˈ اشاره کرد و گفت: این سامانه نیز این قابلیت را به ما می دهد که بدون پیاده سازی و استقرارسازی لانچرها اهداف را مورد اصابت قرار دهد.

امیرسرتیپ اسماعیلی افزود: این سامانه موشکی در کمتر از 30 دقیقه قابلیت مستقر و آماده شلیک شدن را دارد و زمان عکس العمل آن پس از شلیک و حرکت به سوی نقطه بعدی و عدم کشف توسط دشمن بسیار پایین است.

وی ادامه داد: تمام سامانه های موشکی ˈقادرˈ محمول است و با خودروهای تاکتیکی جابجا می شوند.

رزمایش مدافعان ولایت 4 از صبح روز دوشنبه در گستره ای به وسعت 850 هزار کیلومترمربع آغاز شد. این رزمایش استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و بخش های استان های فارس و یزد را دربرمی گیرد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

رویترز گزارش داد:
[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از تحلیلگران مسائل دفاعی اعلام کرد: نباید توان نظامی ایران را دستکم گرفت زیرا نیروهای مسلح این کشور از یک تشکیلات منسجم وتحسین برانگیزی بر خوردارند.


به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری رویترز امروز در گزارشی به بازتاب برگزاری رزمایش گسترده مدافعان آسمان ولایت 4 پرداخته است و از آن به عنوان به بزرگترین رزمایش دفاع موشکی کشورمان یاد کرد.

در این گزارش آمده است: پس از حمله هفته گذشته جنگنده های ایرانی به یک پهپاد آمریکایی ، روز دوشنبه رزمایشی گسترده در ایران آغاز شده که نیمی از مساحت این کشور را در برمی گیرد. این رزمایش در مساحتی بالغ بر 850 هزار کیلومتر مربع در شمال شرقی، شرق و جنوب شرقی ایران برگزار می شود.

تصویر

رویترز به نظر تحلیلگران دفاعی درباره رزمایش آسمان ولایت 4 پرداخته است. در همین رابطه "پل بایفر" تحلیلگر دفاعی در لندن اظهارات داشت: نباید توانمندی نظامی ایران را دستکم بگیریم چون ارتش ایران تشکیلاتی اعجاب انگیز دارد.

وی تاکید کرد: آنها بشدت مشغول فعالیت در استفاده و توسعه امکانات نظامی خود هستند و در شرایط موجود بهترین عملکرد را داشته اند.

از سوی دیگر، خبرگزاری فرانسه در گزارشی اعلام کرد: نیروی هوایی ایران رزمایشی گسترده را آغار کرده که یکی از ژنرالهای ایران از آن به عنوان هشداری جدی به تهدید کنندگان جمهوری اسلامی ایران یادکرده است.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

امیر اسماعیلی در نشست خبری:
[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به رونمایی از سامانه موشکی قادر گفت: سرعت در آماده سازی، استقرار و شلیک از ویژگی‌های این سامانه است، سامانه موشکی قادر در کمتر از 30 دقیقه آماده حرکت، مستقر و آماده شلیک می‌شود.


تصویر

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در حاشیه برگزاری رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 درنشست خبری اظهار داشت: سامانه‌های موشکی «قادر» و «یا زهرا 3» در جریان رزمایش رونمایی می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه سامانه موشکی یا زهرا 3 به دست متخصصان داخلی ساخته شده و کاملا بومی است، تاکید کرد: این سامانه موشکی ارتفاع پایین در زمان کوتاهی متناسب با نیازهای داخلی طراحی و تولید شده است.

وی در خصوص ویژگی‌های این سامانه موشکی گفت: امکان استقرار در شرایط جوی و سرزمینی مختلف و متحرک بودن از ویژگی‌های یا زهرا 3 عنوان است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد: این سامانه موشکی به عنوان بازوی دفاعی، پدافند هوایی در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 به حساب می‌آید.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه موشک‌های هاگ که متناسب ارتفاع متوسط هستند در کشور بهینه سازی و به صورت بومی تولید شده است، گفت: سامانه موشکی برد متوسط مرصادی که در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 شرکت دارد با مرصاد سال گذشته بسیار متفاوت و پیشرفته‌تر است که این تفاوت‌ها در حوزه جنگ الکترونیک، نوع رهگیری و شلیک موشک است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) همچنین با اشاره به رونمایی از سامانه موشکی قادر اظهار داشت: سرعت در آماده سازی، استقرار و شلیک از ویژگی‌های این سامانه است، سامانه موشکی قادر در کمتر از 30 دقیقه حاضر به راه، مستقر و آماده شلیک می‌شود و این قابلیت را دارد که شلیک موشک‌ها را بدون پیاده سازی و استقرار لانچرها انجام دهد.

اسماعیلی در بخش دیگری از این نشست خبری به رونمایی توپخانه ارتفاع صافات اشاره و تصریح کرد: هدایت آتش به سمت هدف، نقطه زنی با حجم بالای آتش و دقت بالا از ویژگی‌های منحصر به فرد سامانه توپخانه‌ای صافات است.

وی افزود: این سامانه به هیچ وجه توسط دشمن کشف نمی‌شود زیرا به شکل الکترونیک عمل می‌کند و یک سامانه غیر فعال است اما به راحتی دشمن را کشف می‌کند. سامانه صافات بسیار متحرک است که در شرایط جوی متفاوت هم آزمایش شده و در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 نیز هدف واقعی را مورد اصابت قرار می‌دهد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط Java »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 4"

پست توسط hani1459 »

  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  مجید عسگری پور 

مهر
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”