رونمایی از نسل جدید پهپادها/ توسعه و افزایش برد موشکهای سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

رونمایی از نسل جدید پهپادها/ توسعه و افزایش برد موشکهای سپاه

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

سردار سلامی در پاسخ به مهر:
[External Link Removed for Guests]
بندرعباس - خبرگزاری مهر: جانشین فرمانده کل سپاه از رونمایی اشکال توسعه یافته پرنده های بدون سرنشین در نیروهای مسلح و سپاه خبر داد.


به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین سلامی ظهر جمعه در حاشیه رزمایش بزرگ پیامبر اعظم بسیجیان استان هرمزگان در منطقه عمومی رزمایش در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد توانمندی های جدید سپاه با بیان اینکه رشد توانمندیهای نیروهای مسلح به خصوص سپاه توقف ناپذیر است، بیان داشت: در آینده از اشکال توسعه یافته ای از پرنده های بدون سرنشین رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به توانمندی صنایع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به خصوص سپاه در روزآوری و توسعه تجهیزات نظامی از بهینه سازی و توسعه کیفی در عرصه روان سازی و برد موشکهای سپاه خبر داد.

سردار سلامی اظهارداشت: در آینده نزدیک شاهد توانمندی صنایع داخلی و صنایع وزارت دفاع در پرتاب ماهواره به فضا خواهیم بود همچنین شاهد از دستاوردهای جدید نظامی و دفاعی در حوزه پدافند هوایی رونمایی خواهد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه توسعه و رشد قدرت دفاعی را یک پدیده سیال و توقف ناپذیر بیان کرد و افزود: در سالهای اخیر با رشد و روزآوری تجهیزات دفاعی و رزمی شاهد افزایش قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در ارتباطات، جنگال، پدافند هوایی، نبردهای زمینی، شناورها، موشک اندازها، سیستم های دفاع هوایی و نبردهای زمینی هستیم.

وی با اظهار اینکه بین وزارت دفاع و مراکز خودکفایی نیروهای مختلف سپاه یک هم افزایی و هماهنگی خوبی وجود دارد که منجر به روزآمدی و توسعه توانمندی های دفاعی و نظامی می شود، اضافه کرد: توسعه راهبردی نیروهای مسلح و سپاه با همت بسیج و توانمندی های ذهنی، علمی، دانش و فناورانه طراحی شده است.

تمام اجزای مورد نیاز یک دفاع کامل دریایی در سپاه فراهم است

سردار سلامی همچنین در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در مورد واکنش رسانه های غربی به مین های دریایی هوشمند سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز با بیان توسعه توانمندی های دریایی سپاه در سطح، زیرسطح و هوا خاطرنشان کرد: نگاه سیستمی به نبردها داریم و در یک عرصهه نبرد از یک توانمندی خاص استفاده نمی کنیم بلکه همراه دکترین رزمی بر ترکیب طیف های متنوعی از سیستمها و تجهیزات در نبردهای نظامی است.

وی اظهارداشت: در دریا نبردهای مین، زیر سطحی ها و رزمهای سطحی، استفاده از موشک اندازها، تفنگداران دریایی و جنگ الکترونیک و انواع توانمندی های موجود به کار گرفته می شود که این توانمندی ها به روز در حال توسعه کیفی و کمی است.

رزم مین اصلی جزو اصلی نبردهای سپاه است

جانشنین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: کیفی سازی تجهیزات دفاعی و نظامی هم پای کمیت مورد توجه صنایع وزارت دفاع و سپاه است و برای دستیابی به تکنولوژی های جدید و پیشی گرفتن از تفکرات دشمن در تلاش هستیم تا بتوانیم در صنایع دفاعی ابتکار عمل را به دست بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه رزم مین جزو اصلی نبردهای دریایی سپاه است، ادامه داد:هوشمند سازی و بهینه سازی در کیفیت شناورسازی مین های دریایی هم پا با رشد تکنیکی بخشهای مختلف عملیاتی در حال انجام است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”