سردار حاجی‌زاده: جزو ۴ کشور تولیدکننده پهپاد در جهان هستیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

سردار حاجی‌زاده: جزو ۴ کشور تولیدکننده پهپاد در جهان هستیم

پست توسط hani1459 »

  حاجی‌زاده:    [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت: توانمندی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی آمریکایی‌ها را عاجز کرده و مسئولان اجرایی کشور نباید نگران تهدیدهای آنها باشند چرا که دولت آمریکا امروز ضعیف تر از آن است که ایران را تهدید کند.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] تصویربه گزارش مشرق، سردار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه حضرت امام (ره) در آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی فرمان تشکیل سپاه را صادر کردند، گفت: این مسئله نشانگر اهمیت امنیت انقلاب، نظام و کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی در نظر حضرت امام (ره) بود که ایشان پس از تأسیس سپاه در همان روزهای اول، فرمان تشکیل بسیج 20 میلیونی را 10ماه پس از پیروزی انقلاب ـ یعنی 9 ماه قبل از آغاز جنگ تحمیلی ـ صادر کردند.

وی افزود: سال 1364 حضرت امام (ره) فرمان تشکیل سه نیروی دریایی، زمینی و هوایی را در بحبوحه جنگ صادر فرمودند و این سه نیرو در سال 1368 به دستور مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) به 5 نیرو ارتقاء یافت و نیروی قدس و بسیج نیز افزوده شدند.

سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه در سال 1388 مجموعه نیروی هوایی تبدیل به نیروی هوافضا شد، تصریح کرد: با شکل گیری تهدیدها، تغییر شرایط، روند رو به پیشرفت انقلاب اسلامی و نیاز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عرصه های جدید، ضرورت توسعه موشکی زمین به زمین، توسعه بحث پدافند، ورود به بحث هواپیماهای بدون سرنشین ورود به عرصه فضا یک نیاز برای سپاه قلمداد شد و از آن سال به بعد عرصه فضا نیز به نیروی هوایی افزوده شد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه دست یابی به RQ170 یکی از عنایات الهی و دستاوردهای مهم نیروهای مسلح است، گفت: این پهپاد، هواپیمای فوق العاده پیشرفته و به روز آمریکایی ها بود و از همان روزهای اول تبدیل به صدها پروژه شده است.

وی خاطر نشان کرد: طبیعتاً سامانه های قابل بهره برداری در صنایع وزارت دفاع در دست تولید هستند و به بخش ها و نتایج خوبی رسیده ایم ولی بخش های دفاعی شرایط دسته بندی خاص خود را دارند یعنی بخش های را می توانیم بیان کنیم و بخش های دیگر قابل بیان نیستند.

سردار حاجی زاده افزود: پس از دست یابی به این پهپاد آمریکایی ها شوکه شدند و به هم ریختند و اگر اظهار نظری نیز می کردند ناشی از شرایط اضطراب بود و شاهد بودیم که اوباما رئیس جمهور آمریکا شخصاً از ایران درخواست کرد تا این هواپیما را به آنها بازگردانیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به تهدیدهای معاون وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر روی میز بودن گزینه نظامی توضیح داد: روحیه استکباری آمریکا چیز جدیدی نیست و قبل از شروع مذاکرات مقام معظم رهبری این مسئله را پیش بینی و یادآوری کردند و فرمودند مشکل آمریکایی ها بحث هسته ای ما نیست بلکه پس از مسئله هسته ای به سراغ محدودسازی موشک های بالستیک و یا پهپادهای ما خواهند رفت.

وی با بیان اینکه آمریکایی بدنبال ایجاد رعب و هراس به منظور کسب امتیاز هستند، ادامه داد: آمریکایی ها هیچ گاه در برابر کشورهای قدرتمند مستقیما وارد عمل نمی شوند و تنها کشورهای را مورد تهاجم قرار می دهند که یا از درون متلاشی شده باشد و یا به طور کامل توان دفاعی خود را از دست داده باشد؛ همانطور که در مورد لیبی دیدیم که وقتی آمریکا وارد معرکه شد که این کشور توانایی دفاعی خود را از دست داده بود.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه مسائل دفاعی و امنیت ملی کشور به هیچ وجه قابل مذاکره نیست، اظهار داشت: هیچ فردی مطلقا حق ورود به این نوع مسائل را ندارد و به نمایندگی از سپاه و نیروهای مسلح اعلام می کنم که قوه مجریه و مقننه وظیفه خود را به طور کامل انجام دهند و نگران مسائل دفاعی نباشند.

وی با تاکید بر اینکه نباید کسی نگران رجز خوانی های آمریکایی ها باشد، تصریح کرد: تامین امنیت کشور بر عهده نیروهای مسلح و بسیج است و مسئولان با خیالی آسوده و از موضع قدرت مذاکرات را به پیش ببرند چرا که آمریکایی ها امروز ضعیف تر از آن هستند که بخواهند جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند.

"توانمندی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی آمریکایی‌ها را عاجز کرده و مسئولان اجرایی کشور نباید نگران تهدیدهای آنها باشند چرا که دولت آمریکا امروز ضعیف تر از آن است که ایران را تهدید کند."

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اشراف اطلاعاتی سپاه بر تحرکات آمریکایی در مناطق هم مرز ایران، گفت: آمریکایی ها در اطراف کشورمان هر جایی که باشند آنها را رصد می کنیم و این رصد و پیگیری تنها در دریا نیست بلکه در هر عرصه ای آنها را زیر نظر داریم.

سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه هیچ کس تصور نمی کرد در جنگ 33 روزه حزب الله بتواند چهارمین ارتش جهان را شکست دهد، خاطر نشان کرد: حزب الله و سپاه ظروفی مرتبطند و این خود پیام لازم را برای آنها دارد، لذا آمریکایی ها در برابر ما ضعیف هستند؛ این شعار نیست بلکه تجربه و عملکرد سپاه در گذشته نیز این را اثبات کرده است.

وی با اشاره به توانمندی جمهوری اسلامی در عرصه ساخت پهپاد گفت: کشور ما جزو 3 و یا 4 کشوری است که توانسته به توانمندی تولید پهپاد دست یابد و از جمله کشورهایی هستیم که همه مراحل تولید پهپاد از صفر تا صد آن را به صورت بومی تولید کرده ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مورد هدیه یک پهپاد به روسیه توضیح داد: روس‌ها فناوری تولید پهپاد ندارند، چرا که پس از فروپاشی شوروی سابق، تصور می‌کردند آمریکا دیگر تهدید نیست و با آنها کاری ندارد و به همین خاطر در فناوری‌های نظامی با تاخیر مواجه شدند و سپاه نیز به نمایندگی از ملت ایران نماد توانمندی ملتمان را به آنها هدیه داد و فرمانده نیروی هوایی روسیه نیز در مصاحبه خود اشاره کرد که سپاه جلوتر از زمان حرکت می کند.

سردار حاجی زاده در مورد توانمندی موشکی کشور تصریح کرد: ما همه توانمندی خود را مدیون رهنمودهای حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) هستیم که بحث از خودکفایی را مطرح کردند و همواره متخصصان و کارشناسان این حوزه را تشویق به ادامه حرکت کردند و امروز اگر خودکفا هستیم بخاطر تبعیت نیروهای انقلابی از رهنمودهای حضرت امام (ره) و حضرت آقا می باشد.

وی افزود: فناوری موشکی، فناوری فوق‌العاده پیچیده ای است و روز اولی که به موشک دست یافتیم بسیاری از تکنولوژی های مورد نیاز تولید بومی موشک را نداشتیم ولی این موانع را یک به یک رفع کردیم و باید از نقش شهید تهرانی مقدم ها و رزمندگان گمنامی که در عرصه علمی – دفاعی در حال فعالیت هستند یاد کنیم چرا که با تلاش های آنهاست که امروز می توانیم با افتخار بگوییم یک نیروی دفاعی کاملا بومی داریم.

سردار حاجی زاده ادامه داد: همانطور که رئیس جمهور آمریکا گفت اگر آنها می‌توانستند حتی پیچ و مهره‌های تاسیسات هسته‌ای و دفاعی ایران را نیز از بین می‌بردند ولی بومی سازی این صنایع اجازه مدیریت را از آنها گرفته است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در پایان اظهار داشت: امروز متناسب با نیازهای خود تسلیحات را طراحی می کنیم؛ امروز نیاز کشور بر اساس موشک‌های با برد دو هزار کیلومتر است و علاوه بر این، موشک های متنوع کوتاه برد، میان برد و دور برد را در اختیار داریم که بر اساس نیازهای کشور و در داخل طراحی و تولید شده‌اند.

[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
پست: 465
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۷, ۹:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

Re: سردار حاجی‌زاده: جزو ۴ کشور تولیدکننده پهپاد در جهان هست

پست توسط shadro »

بیخیال بابا یعنی شما از روسیه جلوترین؟؟؟ :grin: :grin:
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 158
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۰, ۹:۰۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: سردار حاجی‌زاده: جزو ۴ کشور تولیدکننده پهپاد در جهان هست

پست توسط Arash27 »

shadro نوشته شده:بیخیال بابا یعنی شما از روسیه جلوترین؟؟؟ :grin: :grin:

بله. رشد و توسعه ی پهپادها از اواخر دهه ی 80 و اوایل دهه ی 90 میلادی سرعت گرفت. درست زمانی که روسیه دوران پس از فروپاشی رو می گذروند. برای همین روسها در این زمینه به شدت عقب موندن و الان دست به دامن اسرائیل شدن تا این خلاء رو پر کنن. مثل خرید پهپادهای هرمس از اسرائیل. البته الان دارن رو فناوری های بومی خودشون کار می کنن که هنوز خیلی زمان لازم داره.
Major II
Major II
پست: 89
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۹ ق.ظ
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های ارسالی: 747 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

Re: سردار حاجی‌زاده: جزو ۴ کشور تولیدکننده پهپاد در جهان هست

پست توسط ATABACKAN »

سردار گرامی شما که از دل یک پهپاد صدها پروژه بیرون اوردی نمی تونی ادعا کنی که جزوه 4 کشور اولیم چون هنوزم داریم پهپاد کپی می کنیم
حزب الله و القاعده گروهای چریکی هستن نه یک کشور با ارتشی منظم امریکا که قدرت اول نظامی دنیاست 12 ساله نتونسته القاعده رو شکست بده تازه القاعده روز به روز داره تو کشورهای منطقه جا پاشو محکمتر می کنه
سردار گرامی زمانی که ما داشتیم پهپاد معمولی میساختیم روسها انواع پیشرفته پهپادهای هدف رو ساخته بودن تازه اگه از ما جلوتر نباشن عقبتر نیستن یکم انصاف داشته باش برادر من
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 79
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۳:۳۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1078 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

Re: سردار حاجی‌زاده: جزو ۴ کشور تولیدکننده پهپاد در جهان هست

پست توسط farzande-iran »

البته روسها جدیدا یه کارهایی می کنند ولی در کل سابقه چندانی توی طراحی و تولید پهپاد ندارن.در مورد چندم بودنمون ذکر همین نکته کفایت میکنه که تو کلاسی که ما داریم پهپاد تولید میکنیم(فطرس و شاهد129 از کلاس پهپادهای MALE) ، کشورهای تولید کننده به تعداد انگشت های دو دست (شاید هم کمتر) نمیرسن.برای مثال:
 
Some examples of MALE UAV systems are

Fotros (Iran)
Shahed 129 (Iran)
Aeronautics Defense Dominator (Israel)
IAI Heron (Israel)
TAI Anka (Turkey)
EADS Harfang (Licenced produced IAI Heron)
General Atomics MQ-1 Predator (USA)
Scaled Composites Model 395 (USA)
Chengdu Pterodactyl I (China)
EADS Talarion (European Union and Turkey)
DRDO Rustom (India)
Piaggio-Selex P.1HH Hammerhead (Italy)
  ضمن کشوری مثل ترکیه ، بیشتر تجهیزات نظامیشو یا تحت لیسانس میسازه یا زیر سیستم هاشو از کشورهای دیگه تامین میکنه. تا اونجایی هم که من اطلاع دارم پهپاد آنکا هنوز به بهره برداری رسمی نرسیده(البته مطمئن نیستم).

اساتید بهتره قبل از اظهار لطف کمی مطالعه هم داشته باشند. تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: سردار حاجی‌زاده: جزو ۴ کشور تولیدکننده پهپاد در جهان هست

پست توسط Sami 1993 »

همانطور که گفته شده ، زمانی که روسها دوران پسا شوروی را می گذراندن ( که یکی از بارزترین آن مشکلات اقتصادی بود که بر بودجه دفاعی این کشور تاثیر گذاشت ) دیگر کشور ها ( از جمله ایران ) بدنبال توسعه پهپاد ها بودن .

روسها آن قدر عقب افتادن که تصمیم به خرید پهپاد از رژیم صیهونیستی می گیرند .

از قراری هم یکی از پیشنهادهای صیهونیستها در قبال لغو قرار داد S-300 اجازه مونتاژ پهپاد در روسیه بود :

همچنین تقریبا هم‌زمان با این سفر، اسرائیل به نمایندگان روسیه وعده داد که چنانچه مسکو از تحویل S-300 به تهران منصرف شود، یک کارخانه تولید جدیدترین انواع پهپادها را در اختیار خواهد گرفت.


همین طور کارخانه تولید پهپادهای اسرائیلی نیز نه به روسیه بلکه به آذربایجان واگذار شد.


ضمنا چندی قبل چشم‌انداز همکاری‌های نظامی- فنی میان روسیه و اسرائیل (و همچنین وعده‌های تل‌آویو) "آموس گیلاد" سرتیپ بازنشسته و مدیر دفتر نظامی- سیاسی وزارت دفاع اسرائیل اظهار داشت: تنها چیزی که ما به روسیه فروختیم، پهپاد Searcher می‌باشد که 30 سال قبل تولید شده و دستگاه‌های آن نیز قدیمی می‌باشند... طرف روسی به منظور راه‌اندازی تولید پهپادهای خودی این دستگاه را خریداری کرده است. ما تعهد خود در چارچوب توافق صورت‌گرفته با روسیه را اجرا کردیم اما هیچ یک از سیستم‌های مدرن به این کشور فروخته نشده و از این پس نیز فروخته نخواهد شد.


سیاست نظامی روسیه در قبال ایران، میراث میدویدیف و چالش پوتین

در صنعت پهپاد سازی برخی از طرح ها آن قدر خوب و جواب پس داده هستند که دیگر کشور ها بجای پذیرش ریسک طرحی جدید و متفاوت همان طرح را دنبال می کنند :

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”