احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه تهدید کرد اگر روسیه به رفتاری که در اوکراین در پیش گرفته است، ادامه دهد ممکن است فرانسه قرارداد فروش ناوهای نظامی میسترال را به این کشور لغو کند.


تصویر

به گزارش مشرق، وزیر امور خارجه فرانسه همچنین تاکید کرد اگر فرانسه چنین تحریمی بر ضد روسیه اعمال کند دیگر کشورهای اروپایی نیز باید مجازات هایی برضد این کشور در نظر بگیرند.
لوران فابیوس که در برنامه ای در تلویزیون TF1 فرانسه سخن می گفت، در عین حال تصریح کرد:« لغو فروش ناوهای نظامی فرانسوی میسترال به روسیه مرحله سوم تحریم هایی است که می تواند برضد روسیه به اجرا گذاشته شود؛ در حال حاضر ما در مرحله دوم قرار داریم.»

وزیر امور خارجه فرانسه ادامه داد: « اگر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به رفتار خود ادامه دهد، ما می توانیم لغو فروش ناوهای نظامی میسترال را به روسیه مدنظر قرار دهیم اما همزمان از دیگر کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس نیز خواهیم خواست در یک اقدام تنبیهی مشابه، دارایی های ثروتمندان روس را مسدود کنند. تحریم هایی که برضد روسیه به اجرا گذاشته خواهد شد باید با مشارکت تمام کشورهای جهان باشد.»

فابیوس در عین حال اذعان کرد که لغو قرارداد فروش ناوهای میسترال به روسیه برای فرانسه نیز زیانبار خواهد بود.

در سال دو هزار و یازده، فرانسه برای فروش دو ناو نظامی از نوع میسترال به ارزش بیش از یک میلیارد دلار با روسیه توافق نامه امضا کرد.

اتحادیه اروپا و آمریکا روز دوشنبه تحریم هایی برضد مسئولان بلندپایه دولتی روسیه یا مسئولان اوکراینی طرفدار مسکو تصویب کردند تا به این ترتیب به تصمیم بی سابقه دولت خودگردان شبه جزیره کریمه مبنی بر جدا شدن از اوکراین و پیوستن مجدد به فدراسیون روسیه، واکنش نشان دهند.

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز در نشستی در بروکسل تصمیم گرفتند تحریم هایی از قبیل محدودیت صدور روادید و توقیف دارایی های بیست و یک مقام روسی و اوکراینی اعمال کنند اما آمریکا یازده تن از مقامات روسیه و مسئولان اوکراینی طرفدار روسیه را تحریم کرد.
از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق در سال هزار و نهصد و نود و یک، اعمال چنین تحریم هایی بر ضد روسیه در تاریخ روابط اتحادیه اروپا و روسیه بی سابقه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، غربی ها ضمن منتفی دانستن گزینه نظامی برضد روسیه، امیدوار هستند که انزوای بین المللی فزاینده روسیه این کشور را مجبور به تغییر رویکرد کند.

کشورهای غربی در عین حال امکان اعمال تحریم های اقتصادی و تجاری ( که به گفته لوران فابیوس در مرحله سوم قرار می گیرد) برضد روسیه را برای خود محفوظ داشته اند. گفته می شود اعمال چنین تحریم هایی برضد مسکو پیامدهای به مراتب بیشترین نسبت به تحریم های کنونی خواهد داشت چرا که آمریکا و اتحادیه اروپا از شرکای اصلی تجاری روسیه محسوب می شوند.
Major
Major
پست: 253
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵, ۲:۴۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 660 بار

Re: احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

پست توسط F-14 Fan »

آیا اقتصاد روسیه توانائی آن را دارد که بدون غرب و آمریکا به رشد خود ادامه دهد؟ بعید میدانم.

بدون اقتصاد شکوفا، این کشور به دوران جنگ سرد باز خواهد گشت. این بار غرب و آمریکا با شتاب بیشتری جلو تر خواهند رفت چرا که تکنولوژی دیجیتالی در زمان جنگ سرد به این شتاب به جلو نمی‌رفت.

قبلان به زانو در آمدن شوروی و نابودی آن‌ را در مقابل غرب شاهد بودیم.

آیا تسلیم شدن روسیه را نیز شاهد خواهیم بود؟
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

پست توسط شیرافکن »

در ماجرای گرجستان هم امریکا و اروپائیها زیاد هارت و پورت میکردن که در نهایت منجر به از دست رفتن نزدیک به بیست درصد از خاک گرجستان شد.امروز هم کریمه که بر باد رفت هیچ بعید نیست اگر غرب رفتار تند تری را در پیش بگیره همین اتفاق برای بقیه بخشهای با اکثریت روس تبار بیافته که اتفاقا بخش اصلی زیرساخت های صنعتی اکراین هم در همین جا است.اونوقت کودتاچیان غرب زده در کیف میمانند و اقتصادی ویران بدون زیرساخت با کشوری تجزیه شده که در نهایت سرنوشتشون را میشه پیش بینی کرد.هر چقدر روسیه به غرب نیاز داشته باشه غرب هم به روسیه نیازمنده.تنها کشوری که میتونست الان به کار غربی ها بیاد ایران بود که سالها پیش با عدم سرمایه گذاری در صنایع نفت و گازش و بیرون گذاشتنش از نابوکو عملا بازار خود را انحصاری در اختیار روسها قرار دادن.کافیه روسها بر سر مسائلی که برای غرب ناخوشاینده بخواهند بازی در بیارن اونوقت امریکاها جرات همین هارت و پورتها را هم نخواهند داشت!!!!!دنیای امروز کلا با گذشته تفاوت اساسی کرده.نه امریکا اون ابرقدرت دهه هفتاده نه بطور کلی غرب ان شکوفایی اقتصادی ان روزگار را داره.ضمن انکه قدرتهای جدیدی هم مثل چین و برزیل و....هم در حال ظهور هستند.بیچاره مردم گرجستان و اکراین که در اثر توهم غرب زدگان در مورد قدرت امریکا و اروپا بخش هایی از کشورشون را از دست دادن و امیدوارم غرب زدگان نتوانند برای دیگر کشورها این فجایع را ایجاد کنن.
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 35
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 73 بار

Re: احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

پست توسط tatuy »

اینم باید اضافه کرد که روسیه شرکای بزرگ اقتصادی - راهبردی همچون چین و هند رو داره که بسیار برایش در کم اهمیت جلوه دادنه تحریم های غرب تاثیر به سزایی داره.
نباید ایران رو هم فراموش کرد.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۲:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

Re: احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

پست توسط jhan2010 »

ادامه این کش و مکش ها می تونه به نفع ما باشه امیدوارم ایران بتواند از این اب گل الود ماهی بگیرد چه از غرب چه از روسیه. که البته این کار احتیاج به یک مدیریت عالی داره که بعید میدانم این قلم جنس تو سطح مدیران ما پیدا شه
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
New Member
پست: 8
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۸۶, ۱۲:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

پست توسط arash azari »

شیرافکن نوشته شده:در ماجرای گرجستان هم امریکا و اروپائیها زیاد هارت و پورت میکردن که در نهایت منجر به از دست رفتن نزدیک به بیست درصد از خاک گرجستان شد.امروز هم کریمه که بر باد رفت هیچ بعید نیست اگر غرب رفتار تند تری را در پیش بگیره همین اتفاق برای بقیه بخشهای با اکثریت روس تبار بیافته که اتفاقا بخش اصلی زیرساخت های صنعتی اکراین هم در همین جا است.اونوقت کودتاچیان غرب زده در کیف میمانند و اقتصادی ویران بدون زیرساخت با کشوری تجزیه شده که در نهایت سرنوشتشون را میشه پیش بینی کرد.هر چقدر روسیه به غرب نیاز داشته باشه غرب هم به روسیه نیازمنده.تنها کشوری که میتونست الان به کار غربی ها بیاد ایران بود که سالها پیش با عدم سرمایه گذاری در صنایع نفت و گازش و بیرون گذاشتنش از نابوکو عملا بازار خود را انحصاری در اختیار روسها قرار دادن.کافیه روسها بر سر مسائلی که برای غرب ناخوشاینده بخواهند بازی در بیارن اونوقت امریکاها جرات همین هارت و پورتها را هم نخواهند داشت!!!!!دنیای امروز کلا با گذشته تفاوت اساسی کرده.نه امریکا اون ابرقدرت دهه هفتاده نه بطور کلی غرب ان شکوفایی اقتصادی ان روزگار را داره.ضمن انکه قدرتهای جدیدی هم مثل چین و برزیل و....هم در حال ظهور هستند.بیچاره مردم گرجستان و اکراین که در اثر توهم غرب زدگان در مورد قدرت امریکا و اروپا بخش هایی از کشورشون را از دست دادن و امیدوارم غرب زدگان نتوانند برای دیگر کشورها این فجایع را ایجاد کنن.


___________________________________
____________________________
_______________________
________________
__________
_____
__

تصویرموافقم تصویرتصویر
Major II
Major II
پست: 103
تاریخ عضویت: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۸:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 229 بار
سپاس‌های دریافتی: 230 بار

Re: احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

پست توسط حسين لاويو »

عزیزان به مسایل ژیو پلتیک منطقه با دیده بازتری نگاه کنن..تو این بازی و همچنین بازی گرجستان شاید اوکراین و گرجستان بازنده باشن اما نهایتا این غرب هستش که برگ برنده رو تو دست داره....یکمی منتظر باشید میبینید!!!
Major
Major
پست: 253
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵, ۲:۴۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 660 بار

Re: احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

پست توسط F-14 Fan »

بانک جهانی در تازه‌ترین ارزیابی خود از وضعیت اقتصادی روسیه هشدار داده است که در صورت عمیق‌تر شدن بحران اوکراین، رشد اقتصادی روسیه طی سال جاری منفی خواهد شد.

[External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 45
تاریخ عضویت: شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۵, ۴:۲۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 249 بار
سپاس‌های دریافتی: 105 بار

Re: احتمال لغو فروش ناو میسترال به روسیه

پست توسط 7421 »

گهی پشت به زین و گهی زین به پشت
دلم خنک میشه اگه فروش این ناو لغو بشه .
روسها باید بفهمند که تحریم و لغو قرارداد چه حالی داره .
اس300 و سایر خریدهای ما را لغو کردین و ندادین خدا زد پس کلتون :-? .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”