بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپاه

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه همواره طرفدار ابتکار در سیاست خارجی و مذاکره بوده و هستم، فرمودند توصیه همیشگی من به مسوولان این بوده که در سیاست خارجی هرچه تلاش و ابتکار وجود دارد به کار بندند اما نباید نیازمندی های کشور و تحریم ها به مذاکره گره زده شود.


تصویر

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) با حضور در ستاد فرماندهی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مدت دو ساعت از نمایشگاه دستاوردهای این نیرو بازدید کردند.

در این نمایشگاه، دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه های طراحی و ساخت پهپادها، سامانه های موشکی ضدناو و بالستیکی و ضد سپر موشکی، سامانه های پدافندی و انواع رادارها و مراکز کنترل فرماندهی به نمایش گذاشته شده بود.

بخش مربوط به پیشرفت ها و دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه در عرصه ساخت و طراحی انواع پهپادها اولین سالنی بود که فرمانده کل قوا از آن بازدید کردند. در این قسمت، پهپادهای شاهد 129، شاهد 125 و شاهد 121 و سیستم های هدایت و کنترل و موتور پرنده های هدایت پذیر از راه دور، که بدست متخصصان و کارشناسان داخلی طراحی و ساخته شده اند، ارائه شده بود.

نمایش پهپاد فوق پیشرفته و رادار گریز RQ170 غنیمتی و ساخت مدل بومی آن از مهمترین بخش های این نمایشگاه بود. متخصصان نیروی هوافضای سپاه در مدت حدود دو سال توانسته اند، پهپاد فوق پیشرفته RQ170 آمریکا را مهندسی معکوس کنند. در بازدید رهبر انقلاب اسلامی از مراحل بازسازی این پهپاد فوق پیشرفته، چگونگی چیدمان اجزاء مهم RQ170 از جمله چگونگی بازسازی اطلاعات ذخیره شده از اهداف، شناسایی شبکه ارتباط ماهواره ای مورد استفاده، شناسایی و تحلیل رادار گریزی، استخراج و بازسازی نرم افزار هدایت و کنترل کامپیوتر پرواز، و تعمیر و راه اندازی موتور هواپیما تشریح شد.

سالن مربوط به موشک های زمین به زمین نیروی هوافضای سپاه دومین قسمتی بود که فرمانده کل قوا از آن بازدید کردند. در این بخش، انواع موشک های ضد ناو و بالستیکی، موشکهای زلزال، خلیج فارس، زلزال بارشی، هرمز 1 و 2، کروز، فجر 5، رعد 301 و سجیل که مراحل مختلف تولید آنها از ایده تا تولید بدست متخصصان داخلی انجام شده است، ارائه شده بودند.

همچنین امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه ای از سامانه پدافندی سوم خرداد که بدست متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد. این سامانه پدافندی که طراحی و ساخت آن یک سال و نیم طول کشیده، دارای برد 50 کیلومتر است و همزمان چهار هدف را رهگیری و همزمان هشت موشک را شلیک می کند.

سامانه پدافندی طبس، مرکز کنترل فرماندهی، انواع سامانه های پدافندی رعد 1 و 2 و انواع رادارها، از دیگر دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه بود که در نمایشگاه ارائه شده بودند.

انواع رادارها از جمله رادارهای بشیر و کاوش، مراکز کنترل فرماندهی و جنگ الکترونیک از دیگر توانمندیهای نیروی هوافضای سپاه بود که مورد بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفت.

رهبر انقلاب اسلامی بعد از بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی در جمع فرماندهان عالی سپاه و ارتش و تعدادی از فرماندهان و متخصصان و کارشناسان نیروی هوافضای سپاه، بازدید از این نمایشگاه را بسیار شیرین و فراموش نشدنی خواندند و تاکید کردند: مهمترین درس این نمایشگاه، اثبات استعداد و توانایی ملت ایران برای ورود به میدان های دشوار و میدان هایی است که دشمن قصد ممنوع الورود کردن آنها را دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: این نمایشگاه به همه ما مسئولان پیام اقتدار و توانایی درونی را می دهد و اعلام می کند که «ما می توانیم».

ایشان با اظهار گلایه از توجه جدی نکردن برخی مسئولان به پیام اقتدار و توانایی درونی خاطر نشان کردند: متاسفانه در برخی از بخش ها مدیران ما این پیام را درک نمی کنند.

رهبر انقلاب اسلامی «استعداد، توانایی و عزم» را مهمترین عامل اقتدار دانستند و گفتند: در طول سال های گذشته، در هر بخشی که بر آن متمرکز شدیم و عزم صاحبان عزم را متوجه آن کردیم، به نتیجه رسیدیم.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: من همواره طرفدار ابتکار در سیاست خارجی و مذاکره بوده و هستم و توصیه همیشگی من به مسئولان این بوده که در سیاست خارجی و مبادلات بین المللی هرچه تلاش و ابتکار وجود دارد به کار بندند اما نباید نیازمندی های کشور و برخی مسایل همچون تحریم ها، به مذاکره گره زده شود.

ایشان تاکید کردند: مسئولان باید موضوع تحریم را به طریق دیگری حل کنند.

رهبر انقلاب اسلامی نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه را نمونه ای عملی از استعداد و توانایی ملت ایران و جمع کردن عزم صاحبان عزم و توانایی پیشرفت در کشور دانستند و خاطر نشان کردند: «باید بدانیم که می توانیم».

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه عمده مشکل ملت ها، اطلاع نداشتن از توانایی خود است، افزودند: مشکل ملت ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی این بود که نمی دانست، می تواند، همانطور که امروز هم هنوز برخی نمی دانند که می توانیم!

ایشان مجموعه ی جوان و مبتکر نیروهای مسلح را الگویی برای همه بخش های مختلف کشور دانستند و گفتند: ما در زمینه های اقتصادی نیز می توانیم با تکیه بر توانایی ها و استعدادهای درونی خود بسیاری از گره ها را باز کنیم و در قبل هم این موضوع تجربه شده است.

رهبر انقلاب اسلامی دلیل اصلی دشمنی ها را استقلال ملت ایران و پایبندی به اسلام و قرآن خواندند و افزودند: اسلام و قرآن، ملت های مسلمان را به ایستادن بر روی پای خود و تکیه بر هویت اسلامی - انسانی و حسن ظن به خداوند متعال و تسلیم نشدن در مقابل ظلم و غارتگری زورگویان بین المللی دعوت می کند، بنابراین تا وقتی که ملت ایران بر اسلام و قرآن و هدف های والای خود پای می فشارد، دشمنی های جبهه استکبار ادامه خواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: جبهه استکبار تلاش دارد تا ملت ایران را به زانو درآورد و وادار به عقب نشینی کند اما قطعا به این هدف نخواهند رسید.

ایشان با اشاره به اظهارات غیر عاقلانه و غیر هوشمندانه طرف غربی در مذاکره با ایران، بخصوص تاکید بر محدود شدن توان موشکی کشور، خاطر نشان کردند: آنها درحالی توقع محدود شدن برنامه موشکی ایران را دارند که دائما در حال تهدید نظامی ایران هستند، بنابراین چنین توقعی، احمقانه و ابلهانه است.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه رفتارهای غیر عقلانی طرف مقابل نشان دهنده شکست قطعی آنها در برابر ملت ایران است، گفتند: نیروی هوافضای سپاه باید کارها و برنامه های خود را با دقت به پیش برد و به حد کنونی نیز راضی نباشد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه نیروی هوافضا باید تولیدات خود را به مرحله تولید انبوه برساند، خاطر نشان کردند: این موضوع یک وظیفه است و همه مسئولان نظامی باید در این جهت تلاش کنند و مسئولان دولت نیز پشتیبانی از این موضوع را باید جزو وظایف اصلی خود بدانند.

ایشان با اشاره به ادامه پیشرفت های دشمن همزمان با پیشرفت های کشور، افزودند: باید بگونه ای برنامه ریزی شود که فاصله ها کم شود و در مواردی هم که فاصله ها کم است، از طرف مقابل پیشی بگیریم.

فرمانده کل قوا در پایان سخنان خود این نکته را متذکر شدند که باید در کنار تکیه بر استعدادهای درونی و بالفعل کردن ظرفیت ها و استعدادها، از خداوند متعال نیز کمک گرفته شود و هیچگاه از درخواست برای مدد و هدایت الهی غفلت نشود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی سردار سرتیپ حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گزارشی از دستاوردهای این نیرو در عرصه های موشکی، پهپادها، پدافندهای هوایی و رادارها و مراکز کنترل فرماندهی ارائه کرد و گفت: متخصصان و کارشناسان نیروی هوافضای سپاه بر تحریم ها و موانع فنی و تکنیکی فایق آمده اند بگونه ای که امروز توان موشکی ایران در رتبه اول منطقه و در رتبه هفتم جهان است.

وی تاکید کرد: نمایشگاه امروز بخش کوچکی از توانمندی های پاسداران اسلام و کشور است و اگر دشمن دچار هرگونه خطا و اشتباهی شود، درس های فراموش نشدنی به او داده خواهد شد.

سردار حاجی زاده افزود: نیروهای مسلح در بخش نظامی با بهره مندی از تدابیر فرماندهی معظم کل قوا از تحریمها عبور کردند و امید است سایر مدیران و افسران عرصه ی اقتصاد مقاومتی نیز بتوانند با الگو گرفتن از این شیوه های موفق بر تحریمها و تهدیدهای دشمن غلبه کنند.

همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به ستاد فرماندهی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور بر مزار شهدای گمنام ضمن قرائت فاتحه برای شهدای دفاع مقدس، علوّ درجات مسئلت کردند.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۷, ۱۰:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

Re: بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپا

پست توسط Morteza313 »

چیزهایی که احتمالا از قلمتون خواهد افتاد:
به عبارت JDAM روی اون بمب توجه کنید
یک مورد از Sub-Munition های هدایت شونده نشون داده شد.
به اون رادار type-120 توجه کنید
به نظر می رسه خود RQ-170 هم توانایی بمباران داره
این راکت فجر راکت فجر5 عملیاتی نیست کما اینکه زلزال و نازعات هدایت شونده هم عملیاتی نیستند، یک نکته قابل توجه در این باره اینه که اون فجر 5 نمی تونه از داخل پرتابگر های چندگانه شلیک بشه.
شاهد هم به بمب مجهز هست و هم به موشک
سدید 630 در غرفه پدافند هم در نوع خودش جالبه
اشاره به استفاده از فاتح در نقش پدافندی بسیار جالب بود/
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپا

پست توسط Java »

اگه بخوایم به نیروی مسلح کشورمان از زمان پایان جنگ تا حالا نمره بدیم قطعا" نیروی هوافضای سپاه بالاترین نمره رو کسب خواهند کرد... به نظرم تحقق این مهم در سایه مدیریت صحیح و بروز فرماندهان نیروی هوافضای سپاه در طی این سالیان بوده است.تلفیق مدیریت صحیح و منابع مالی کافی میتواند منجر به نقطه ای شود که این نیرو هم اکنون در آن ایستاده است.

علاوه بر مدیریت صحیح این نیرو که باید سرلوحه سایر فرماندهان نظامی ما باشد!!! گفتارهای سردار حاجی زاده که ناشی از پختگی ایشون هست هم نباید فراموش شود.

بر خلاف بسیاری از فرماندهان نظامی که دوست دارند حرف هایی باب میل عوام الناس و نشریات و...بزنند
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۹:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپا

پست توسط SADGYAN »

اقا این قضیه موشک هرمز 1 و 2 چیه تا حالا نشون داده نشده بود ؟ در ضمن مگه سامانه سوم خرداد وطبس همون رعد نیستش؟ اون موشک نارنجی رنگ که به نظر کروز میاد مشکات 2000 کیلومتری نیست ؟ دوستان اطلاعاتی دارن بگن به هرحال سوپرایزهای خوبی داشت بازدید رهبری
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 158
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۰, ۹:۰۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپا

پست توسط Arash27 »

هرمز احتمالا گونه ی جدید فاتح110 با توجه به دماغه اش هدایت راداری و با توجه به اسمش ضد کشتی (مثل خلیج فارس).

اون موشک کروز عمرا بردش 2000 کیلومتر باشه. با توجه به رنگ نارنجی، بالهای ثابت و مربع های شطرنجی، بدون شک یک نمونه ی آزمایشی و شاید یک بستر آزمایش برای سامانه های هدایت موشک کروزه.

احتمالا برای راکت های زلزال و فجر5 هدایت شونده با توجه به کارایی بالاتر سلاح های هدایت شونده در مقایسه با نمونه های فاقد هدایت، در آینده شاهد پرتابگرهای جدید باشیم.

اون بمب هدایت شونده با وجود شباهتش به JDAM نباید همچین اسمی می داشت. اون حرف J اول کلمه ی Joint هست. یعنی JDAM در نیروی هوایی و دریایی آمریکا مشترکا استفاده میشه. یعنی این بمب برای کدوم کاربرد مشترک ساخته شده؟

RQ به هیچ وجه توانایی بمباران نداره لطفا چونه نزنین. نمونه ی ایرانی (حداقل اونی که از بیرون نشون میده) در نگاه اول با نمونه ی اصلی مو نمی زنه. با توجه به اینکه گفتن: "بازسازی موتور RQ ..." احتمالا نمونه ی اولیه ی RQ ایرانی از موتور نمونه ی غنیمتی استفاده میکنه. امیدوارم توی تامین موتور به مشکل نخوریم.

موشک های سامانه ی سوم خرداد طائر2ب هستن. در مقایسه با طائر2 موتور کوچک تری دارن. به افزایش قطر بدنه ی طائر2 دقت کنید. این افزایش توی طائر2ب وجود نداره. احتمالا الکترونیک موشک هم ارتقا پیدا کرده. رادار درگیری هم باید آرایه فازی باشه.

کلا کارشون عالی بود. توی این دوران تدابیر خفن! من یکی که دلم حسابی شاد شد.
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

Re: بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپا

پست توسط A3eman »

لطفا در مورد موشک کروز یا علی بیشتر توضیح بدید....
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپا

پست توسط Sami 1993 »

تصویر


طبق بنر بالا ، سامانه سوم خرداد ، دارای چهار واحد پرتابی هست که هر واحد تشکیل شده یک خودروی دارای رادار و یک خودروی دارای سیستم اپتیکی .

خودروی داری رادار :

تصویر

خودروی دارای سیستم اپتیکی :

تصویر
Major II
Major II
پست: 73
تاریخ عضویت: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲, ۴:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1171 بار
سپاس‌های دریافتی: 365 بار

Re: بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپا

پست توسط mo6489 »

Sami 1993 نوشته شده:پدر ، پسر !

تصویر

بین این 2 ، آن وسطی هم با موتور مینی جت طلوع می تواند پهپاد قابلی در این ابعاد باشد .


آقا یکی میشه بگه کدومش وطنی هست و کدومش نمونه اصلی غنیمتی؟؟!! سمت راستی چرا رنگ و رو نداره؟؟!! یه سوال دیگه هم داشتم: مگه ما دانش ساخت موتور هواپیما یا پهپهاد های درشت جثه رو داریم؟؟!! یعنی واقعا موتور این نمونه از آؤ کیو رو کپی و بومی سازی کردیم؟؟!! لطفا کسی اطلاعاتی داره جواب سوالات منو بده، ممنون
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۷, ۱۰:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

Re: بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپا

پست توسط Morteza313 »

به نظر میرسه هنوز نیرو های مسلح در تولید رادارهای AESA به تعداد کافی مشکل داره وگرنه راه حل منطقی همون چیدمانی بوک بود
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”