جاکارتا پست: اندونزی به کمک ایران رادار توسعه می دهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

جاکارتا پست: اندونزی به کمک ایران رادار توسعه می دهد

پست توسط Sami 1993 »

متن خبر انگلیسیه ولی قسمت های مهمش ایناست:

وزارت علوم اندونزی با صاایران برای توسعه ی رادار های فعال و غیر فعال برای کاربرد های نظامی و غیر نظامی اندونزی یه تفاهم نامه امضا کرده.

"تولید کننده"ی این رادار تو اندونزی شرکت PT Dirgantara Aviation Enterprise هست.

قراره این کار با انتقال تکنولوژی از ایران به اندونزی صورت بگیره.

این خبر در حاشیه ی سومین کنفرانس بین المللی رادار، آنتن، مایکروویو، الکترونیک و ارتباطات باتام (یکی از شهر های اندونزی) توسط ماشوری وهاب، رئیس بخش ارتباطات وزارت علوم اندونزی اعلام شده.

این همکاری از همین امسال شروع میشه.

یه حرف دیگه هم زده که معلوم نیست تا چه حد درسته. گفته محدوده ی شعاعی رادار های ایران تا 500 کیلومتره و قطعات تولیدی ما تو 52 کشور استفاده می شه.
Iran possesses the technological edge in this field, such as radius capacity of up to 500 kilometers. Iran also has good technology and components as they

منبع : [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: جاکارتا پست: اندونزی به کمک ایران رادار توسعه می دهد

پست توسط Sami 1993 »

ایران و LIPI قرار هست که سیستم های راداری را توسعه دهند

انیستیتوی علوم اندونزی (LIPI) و صنایع الکترونیک ایران (IEI) با همکاری مشترک، قرار هست که سیستم های راداری پسیو و اکتیو را برای مصارف نظامی و غیرنظامی تولید کنند. این سرمایه گذاری مشترک، در زمینه ارتباطات دور می باشد بطوریکه ایران در لبه های فن آوری قرار داشته و قدرت انتقال تکنولوژی را دارد.
رئیس بخش ارتباطات راه دور LIPI، آقای "مسحوری وهاب" اخیرا به جاکارتا پست در باتام (جزایر ریائو) گفته است که قرار است LIPI با IEI در زمینه توسعه و ساخت سیستم های راداری همکاری کند که با مشارکت شرکت اندونزیایی PT Dirgantara Aviation Enterprise انجام خواهد پذیرفت.
آنها، هر دو نوع سیستم های راداری اکتیو و پسیو را تولید خواهند کرد. سیستم های پاسیو قدرت شناسایی سیگنالها از یک گروه متفاوت را دارد درحالیکه راداریهای اکتیو می توانند در برابر دشمنان، مقاومت کنند.
"ایران و اندونزی با یکدیگر در زمینه توسعه و تولید سیستم های راداری (دو نوع سیستم) همکاری خواهند کرد. این نوع سیستم ها با توجه به علائق اصلی نظامی اندونزی و همچنین در پروازهای غیرنظامی در فرودگاه های تجاری بکار گرفته خواهند شد."
" ایران در این زمینه، در لبه (های) فن آوری قرار دارد مانند رادارهایی با توانایی (برد) 500 کیلومتر. همچنین ایران دارای تکنولوژی و قطعات (تولیدی) خوبی در این زمینه است بطوریکه در بیش از 52 کشور، از آن استفاده می شود (به 52 کشور صادر می شود). "
وی در حاشیه سومین کنفرانس رادار، آنتن، میکروویو، الکترونیک و مخابرات (ICRAMET) در شهر باتام، این صحبتها را به خبرنگاران گفت.
وی گفت که انتظار می رود این همکاری، امسال تحقق یابد، بنابراین شرکت PT Dirgantara Aviation Enterprise به سرعت می تواند سیستم های راداری را تولید کند.
در همین حال، نماینده IEI، آقای Ali Nasheer Ahmadi، مخاطبین کنفرانس را خطاب قرار داد و (به حضار) گفت که این تکنولوژی، امنیت را برای اندونزی و ایران به ارمغان می آورد.
وی گفت : " اندونزی و ایران – به عنوان کشورهای مسلمان- می توانند با همکاری با یکدیگر، انواع مختلفی از تکنولوژی های ارتباط راه دور را در آینده، توسعه دهند."
بر اساس بیانه LIPI ، صنایع الکترونیک ایران (IEI) یک شرکت ملی ایرانی است که در زمینه توسعه فن آوری، مشغول به کار است و دارای 5000 کارمند می باشد.

روزنامه جاکارتا پست- باتام- 13 ام ماه مه 2014
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”