نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی

پست توسط HORLIKAN »

اگر یک شهروند آمریکایی یا غربی پس از حمله ما به ایران هر گالن بنزین را به قیمت 10 دلار ( بیش از 3 برابر قیمت کنونی ) بخرد در این صورت ما مسبب آن دانسته خواهیم شد و افکار عمومی در غرب دولت اسراییل را مسبب این افزایش قیمت خواهد دانست .
یکی از محاسباتی که مقامات اسراییل در تصمیم گیری درباره حمله احتمالی به تاسیسات هسته ای دارند، واکنش احتمالی ایران و ایالات متحده به حمله یکجانبه این رژیم به تاسیسات هسته ای ایران است.

به گزارش عصر ایران در هفته های اخیر و به موازات جدی تر شدن موضوع حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران، این موضوع در سطح محافل رسانه ای غرب و اسراییل و نیز در میان دیپلمات های دو طرف به عنوان موضوعی جدی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد .

جمهوری اسلامی ایران تا کنون بارها به صراحت اعلام کرده است که در صورت تجاوز احتمالی اسراییل یا ایالات متحده به تاسیسات هسته ای اش واکنشی شدید و غیر قابل انتظار خواهد داشت.

بسیاری بر این باورند که اساسا حمله احتمالی هر کشوری به ایران پیامدهایی قابل انتظار و پیامدهایی غیر قابل انتظار خواهد داشت که برخی از آنها در اثر واکنش ایران به وجود خواهد آمد و برخی دیگر پیامد طبیعی جنگ خواهد بود.

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا طی گزارشی از اسراییل، سخنان تنی چند از مقامات سیاسی و نظامی این رژیم و نگرانی های آنها را از احتمال واکنش ها و پیامدهای حمله به ایران را بازتاب می دهد و به نقل از آنها می نویسد که اسراییل بیشتر نگران پیامدهایی است که ممکن است در اثر حمله یکجانبه اش به ایران، رابطه اسراییل را با آمریکا تحت تاثیر قرار دهد .

به نظر می رسد مقامات دولت اوباما به تل آویو این پیام را انتقال داده اند که مخالف حمله این رژیم به تاسیسات هسته ای ایران هستند اما برخی ناظران بر این باورند که ممکن است اسراییل بدون اطلاع واشنگتن، دولت اوباما را غافلگیر کرده و دست به حمله ای یکجانبه به تاسیسات هسته ای ایران بزند .

البته اسراییل نه اکنون بلکه در اواخر دوران پرزیدنت بوش نیز سودای چنین اقدامی را داشت که بنا به گزارش برخی رسانه های آمریکایی ( از جمله نیویورک تایمز ) بوش به ایهود اولمرت ( نخست وزیر وقت اسراییل ) هشدار داده بود که در صورتی که تل آویو دست به چنین عملی بزند، سربازان آمریکایی مستقر در عراق و افغانستان قربانی واکنش احتمالی تهران خواهند شد.

ظاهرا بوش توانسته بود در آن دوره ( سال 2008 ) اسراییل را از حمله به ایران بازدارد اما مشخص نیست در حالی که هم اکنون راست گراترین جناح سیاسی در اسراییل حکومت می کند و روابط دولت راست گرای نتانیاهو با دولت آمریکا در یکی از بدترین شرایط خود به سر می برد، تل آویو تا چه میزان به نگرانی ها و دغدغه های واشنگتن در این زمینه وقعی بگذارد ؟

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا در گزارشی در این باره می نویسد:"بسیاری از تحلیلگران نظامی در اسراییل می گویند که در صورت حمله به ایران، اسراییل به راحتی قادر است واکنش های نظامی احتمالی ایران را مهار کند . در صورت حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران ، تهران موشک های خود را به سمت شهرهای اسراییل شلیک خواهد کرد که با توجه به عدم دقت کافی این موشک ها ( البته از نظر اسراییل و گرنه ایران می گوید که موشک هایش بسیار دقیق به هدف می خورند ) و نیز با توجه به سیستم دفاع ضد موشکی اسراییل بسیاری از این موشک ها قابل رهگیری و مهار هستند . "

این روزنامه می نویسد : از سوی دیگر اسراییل می گوید قادر است به راحتی حملات احتمالی حماس و حزب الله ( در واکنش به حمله اسراییل به ایران ) را نیز مهار کند . اسراییل همچنین مجهز به سیستم هشدار رادار آمریکایی است که در صرت وقوع هر گونه حمله موشکی این سیستم با هشدار به موقع به توانایی دفاع موشکی اسراییل کمک می کند ".

این روزنامه در ادامه به نقل از مقامات و تحلیلگران نظامی اسراییل می نویسد که نگرانی اسراییل بیشتر از تاثیر حمله احتمالی خود به ایران بر روی روابط آتی اسراییل با آمریکا و جهان غرب است .

وال استریت ژورنال در ادامه به نقل از یک مقام نظامی بازنشسته اسراییلی ، می نویسد : " نگرانی اصلی مقامات اسراییلی از احتمال شدت یافتن کمک ایران به نیروهای مخاصم آمریکا در کشورهای عراق و افغانستان در صورت حمله اسراییل به این کشور است . در این صورت مسبب اصلی کشته شدن صدها و هزاران سرباز آمریکایی در این دو کشور ، اقدام نظامی یکجانبه اسراییل علیه ایران خواهد بود و افکار عمومی در آمریکا به شدت ضد اسراییلی خواهد شد .

ژنرال بازنشسته " شلومو بروم " مدیر سابق واحد برنامه ریزی های استراتژیک ارتش اسراییل ، به روزنامه وال استریت ژورنال می گوید : نگرانی دیگر اسراییل از حمله به ایران در افزایش ناگهانی و جهشی قیمت نفت و بنزین در بازار جهانی است که ممکن است در اثر اقدامات ایران همچون بستن موقت تنگه هرمز یا قطع صادرات نفت از منطقه خلیج فارس ، به چند برابر قیمت کنونی برسد .

وی می افزاید : " اگر یک شهروند آمریکایی یا غربی پس از حمله ما به ایران هر گالن بنزین را به قیمت 10 دلار ( بیش از 3 برابر قیمت کنونی ) بخرد در این صورت ما مسبب آن دانسته خواهیم شد و افکار عمومی در غرب دولت اسراییل را مسبب این افزایش قیمت خواهد دانست .

" افرایم سنه " معاون وزیر دفاع در دولت سابق اسراییل با رد این نکته که اسراییل برای حمله به ایران باید چراغ سبز امریکا را بگیرد می گوید : " ما نیازی به اجازه گرفتن از آمریکا برای حمله به ایران نداریم ".

با این حال ژنرال " گیورا ایلند " مشاور سابق امنیت ملی اسراییل در این باره معتقد است که اسراییل به هیچ وجه با حمله یکجانبه به ایران روابط خود با آمریکا را در ریسک قرار نخواهد داد . این همان نکته ای است که ایهود باراک وزیر دفاع اسراییل نیز اخیرا از آن دفاع کرد و گفت که تل آویو به هیچ وجه هماهنگی با آمریکا را برای در پیش گرفتن هر نوع رویکردی در قبال ایران فراموش نخواهد کرد .
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Novice Poster
Novice Poster
پست: 53
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

Re: نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی

پست توسط mahde35 »

طوری مینویسن که انگار اسرائیل صددرصد میتونه حمله کنه وایران از عهده دفاع بر نمیاد

وحمله اسرائیل صددرصد موفقییت آمیزه.
Major
Major
پست: 374
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۶, ۱:۰۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 253 بار
سپاس‌های دریافتی: 713 بار

Re: نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی

پست توسط kingday »

اينا همش بلوفه
شهرونهاي اسراييلي با چهار تا موشك (مشابه ترقه) حزب الله كه بهشون شليك ميشد كارو زندگيشونو تعطيل كرده بودن رفته بودن تو پناهگاهشون قايم شده بودن اگه اين حملات هم يكم بيشتر طول ميكشيد نصف مردمش كه مهاجر هستن بر ميگشتن به كشوراشون .
حالا گيريم كه به تاسيسات اتمي حمله كنن چي گيرشون مياد؟؟
اون سپر دفاع موشكي هم كه خطاي زيادي داره از پنج تا چهار تاش از سپر (آبكش)رد ميشه
Major II
Major II
پست: 275
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۷:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 557 بار
سپاس‌های دریافتی: 645 بار

Re: نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی

پست توسط sohraba »

جنگ احتمالی با اعراب خواهد بود نه با اسراییل و امریکا
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی

پست توسط Sami 1993 »

sohraba عزیز وقتی کارشناسان غربی میگویند ایران میتواند در صورت حمله اسراییل یا آمریکا پاسخی غیرمنتظره و سخت به آنها بدهد،دیگر اعراب جای خود دارد :x
شما نگران جنگ با اعراب نباش
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی

پست توسط HORLIKAN »

يک مقام آمريکايي از انصراف رژيم صهيونيستي براي حمله به ايران خبر داد.

جو بايدن معاون رئيس جمهور آمريکا در مصاحبه اي اعلام کرد اسرائيل طرحي براي حمله به ايران ندارد اين مقام آمريکايي همچنين گفته اسرائيل منتظر اقدامات جهاني عليه ايران است.
به گزارش رسالت ميشل فلور معاون وزير دفاع آمريکا هم در مصاحبه اي در سنگاپور اعلام کرد حمله به ايران آخرين گزينه است و چنين گزينه اي براي آمريکا در آينده نزديک مطرح نيست.
گفتني است نمايش توانمندي هاي نظامي ايران و برگزاري موفقيت آميز مانور در خليج فارس ترديدهاي جدي در ميان مقامات آمريکا و رژيم صهيونيستي در موفقيت در حمله نظامي به ايران به وجود آورده است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی

پست توسط HORLIKAN »

اخبار ويژه روزنامه جام‌جم
جان بولتون: حمله اسرائيل به ايران ‌اقدامي دفاعي است

خبرگزاري فارس: دلسوزي فرانسه براي مشاور كروبي، جان بولتون: حمله اسرائيل به ايران ‌اقدامي دفاعي است، واكنش سفارت ايران در كويت به كشف شبكه جاسوسي، عناويني هستند كه اخبار ويژه امروز روزنامه جام‌جم را تشكيل مي‌دهد.


به گزارش سرويس "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، اخبار ويژه امروز روزنامه جام‌جم به شرح زير است:

* دلسوزي فرانسه براي مشاور كروبي
وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار اطلاعيه‌اي ضمن دخالت در امور داخلي ايران، خواستار آزادي عمادالدين باقي، مشاور مهدي كروبي در انتخابات سال گذشته شد.
به گزارش جهان، در ادامه حمايت‌هاي گسترده كشورهاي اروپايي از ناآرامي‌هاي سال گذشته در ايران، وزارت امور خارجه فرانسه براي توجيه اين دخالت خلاف قانون خود، مدعي شده است كه باقي بيمار است و براي معالجه و دسترسي به بيمارستان بايد آزاد شود.

* جان بولتون: حمله اسرائيل به ايران ‌اقدامي دفاعي است
جان بولتون، سفير سابق آمريكا در سازمان ملل در دوره جورج بوش معتقد است كه تنها حمله نظامي اسرائيل به تاسيسات هسته‌اي ايران مي‌تواند خاورميانه را از خطر يك رقابت اتمي ويرانگر نجات دهد.
به گزارش عصر ايران، وي در يادداشتي در روزنامه آمريكايي وال‌استريت ژورنال ادعا كرد: ما بايد بپذيريم كه حمله اسرائيل به ايران يك اقدام دفاعي پيشدستانه است! حتي كشورهاي عرب خاورميانه نيز در احساس تهديد اسرائيل شريك بوده و منطق آن را بخوبي درك مي‌كنند.
بولتون مي‌افزايد: درواقع حمله اسرائيل به ايران هم در جهت منافع اين كشور و هم به نفع منافع ايالات متحده آمريكا و هم در جهت منافع كشورهاي عربي منطقه است.بولتون ادامه مي‌دهد: بدون حمله اسرائيل به ايران، هيچ‌كس دقيقا نمي‌داند در برابر واقعيت ايران اتمي چه بايد كرد.

* واكنش سفارت ايران در كويت به كشف شبكه جاسوسي
سفارت ايران در كويت نسبت به انتشار خبرهاي مطبوعاتي مبني بر كشف شبكه جاسوسي ايران در كويت واكنش نشان داد.
به گزارش عصر ايران، بي.بي.سي گزارش كرد: سفارت جمهوري اسلامي ايران در كويت در بيانيه‌اي رسمي، شديدا اتهام ارتباط سپاه پاسداران و اين سفارتخانه با شبكه جاسوسي را رد و اعلام كرده است، چنين گزارش‌هايي با هدف سست كردن روابط مستحكم ايران و كويت منتشر مي‌شوند.
در اين بيانيه آمده است: سفارت ايران در كويت، وجود هرگونه ارتباط با شبكه جاسوسي مورد ادعا را تكذيب و اعلام مي‌كند تعامل ايران با كشورهاي همسايه بويژه با كشور دوست و برادر، كويت براساس احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلي است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”