2فروند هواپيماي جاسوسي بيگانه در خليج فارس سرنگون كرده ايم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

2فروند هواپيماي جاسوسي بيگانه در خليج فارس سرنگون كرده ايم

پست توسط victory67 »

فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه:
2 فروند هواپيماي جاسوسي بيگانه را در خليج فارس سرنگون كرده ايم
خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي هوافضاي سپاه با اشاره به اينكه ما تا الان تعداد زيادى از هواپيماهاى جاسوسى و فوق پيشرفته بيگانه را سرنگون و در مواردى مهندسى معكوس كرده‏ايم، گفت: در خليج‏فارس نيز دو فروند هواپيماى آنها را ساقط كرده‏ايم.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس، سردار اميرعلي حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه در گفتگويي تفصيلي با اشاره به مهم‏ترين مأموريت‏هاى اين نيرو گفت: در مجموعه نيروى هوافضا چند مأموريت عمده بر عهده ماست. بخش اول شامل موشك‏هاى زمين به زمين مى‏شود كه به صورت انحصارى در اختيار نيروى هوافضاى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى است. بخش دوم، مجموعه پدافند هوايى است كه پاسخ‏گويى و دفاع در برابر تهاجمات هوايى و موشكى دشمن را برعهده دارد. بخش سوم، بخش هواپيمايى و بالگردى است كه در زمينه ترابرى و رزمى انجام وظيفه مى‏كند. بخش چهارم مربوط به هواپيماهاى بدون سرنشين است. قوى‏ترين يگان‏هاى هواپيماي بدون سرنشين در نيروى هوافضا سازماندهى شده‏اند.

حاجي زاده با بيان اينكه قبل از انقلاب اسلامى، علي رغم سرسپردگي رژيم طاغوت به امريكا، موشك‏هاى زمين به زمين از جمله مواردى بود كه به شاه مخلوع تحويل داده نشد، گفت: هواپيماهاى اف14، قراردادهاى آواكس، اف16، سيستم پدافند هوايى، تجهيزات دريايى و... دراختيار رژيم طاعوت بود ولى موشك زمين به زمين را به شاه ندادند.

* عمليات نفوذى دشمن براي از رده خارج كردن سيستم‌هاي نظامي ايران

وي ادامه داد: بعد از انقلاب و با شروع جنگ تحميلى، درواقع با يك حادثه معجزه‏آسا، خارج از كنترل امريكا و شوروى، تعداد محدودى موشك در اختيار ما قرار گرفت. البته تلاش بسيارى كردند كه جلوى اين تعداد محدود را هم بگيرند اما موفق نشدند. با اطلاعاتى كه امريكا در اختيار عراق گذاشت، تعداد زيادى از هواپيماها بسيج شدند تا پايگاه مركزى اصلى موشكى را در سال 67 از بين ببرند اما هرچه تلاش كردند باز هم نتوانستند آن را منهدم كنند. حتى دريك عمليات نفوذى توسط جاسوسانى كه فرستادند، برخى از تجهيزات ما را تقريباً غيرعملياتى كردند اما باز نتوانستند سيستم‏هاى ما را به اصطلاح از رده عملياتى خارج كنند.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه با تاكيد بر اينكه در بخش موشكى ما از همان روزهاى نخست، فعال شديم و به دنبال بومى كردن اين سيستم بوديم، تصريح كرد: اجزا را از جاهاى مختلف تهيه و موشك‏ها را مونتاژ مى‏كرديم، اما جلوى خريد اجزا را نيز گرفتند و كار به جايى رسيد كه حتى در تهيه و ورود مواد اوليه هم با مشكل روبرو شديم. اما همه تلاش خود را به كار برديم تا به خودكفايى رسيديم تا اينكه چند سال پيش صددرصد خودكفا شديم و دشمنان ديگر نتوانستند هيچ سدى در برابر ما ايجاد كنند.

* در صورت تهاجم، شليك موشك‏ به سوى دشمن روز به روز افزايش خواهد يافت

حاجي‌زاده با بيان اينكه امروز ما دانش طراحى را نيز پيدا كرديم، گفت: در حال حاضر موشك‏هاى ساخته شده ما، كپى‏سازى نيست و براساس نياز يگان‏هاى عملياتى ما طراحى مى‏شوند و به لطف خدا امروز اين توانايى را داريم كه از موشك‏هاى كوتاه‏برد تا برد دوهزار كيلومتر با سيستم‏هاى متنوع و متناسب با نوع مأموريت‏ها بهره ببريم.

وي خاطرنشان كرد: در دوران دفاع مقدس ما فقط چند يگان در شهر داشتيم و الان در كل جغرافياى ايران عزيز، پايگاه‏هاى موشكى ما گسترش يافته و طورى طراحى شده‏اند كه اگر با دشمن درگيرى رخ دهد، تعداد موشك‏هاى پرتاب شده به سوى او، روز به روز افزايش خواهد يافت و از شيوه‏هايى استفاده خواهيم كرد كه دشمن نتواند كوچك‏ترين صدمه‏اى به ما واردكند.

سپاه مسئوليت مقابله با موشك‏هاى كروز و دفاع از پايتخت را برعهده دارد

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه در خصوص نقش اين نيرو در پدافند هوايي كشور نيز اظهار داشت: در بخش پدافند هوايى دو مأموريت عمده برعهده ماست. يك بخش تأمين تجهيزات است كه از تحقيقات و ارائه ايده تا توليد محصول را شامل مى‏شود.

حاجي‌زاده ادامه داد: ما در تحريم هستيم و دنياى استكبار جلوى واردات تجهيزات پدافندى و كاملاً دفاعى را هم گرفته و ما در تلاشيم به خودكفايى كامل برسيم. دستاوردهاى زيادى هم داشته‏ايم. مثلاً انواع و اقسام رادارها توسط سپاه بومى سازى شده و خودكفايى در اين بخش مهم، مرهون تلاش نيروهاى متخصص و متعهد سپاه است.

وي افزود: در بخش سامانه‏هاى مقابله با كروز نيز هم در قسمت طراحى و هم در قسمت مقابله، توانمندى‏هاى بسيار خوبى كسب كرده‏ايم و سپاه پاسداران مسئوليت مقابله با موشك‏هاى كروز و دفاع از پايتخت را برعهده دارد. در واقع تهران جزء نادر پايتخت‏هاى جهان است كه به چنين سيستم پدافندى مجهز است.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه در ادامه تصريح كرد: در بخش‏هاى جنگ الكترونيك، مراكز كنترل فرماندهى و بخش‏هاى موشكى نيز توانمندى‏هاى ارزشمندى داريم كه در كنار بخش‏هاى صنعتى و تحقيقاتى، توانايى دفاعى گسترده و ويژه‏اى به ما بخشيده است.

حاجي زاده در خصوص عملكرد نيروي هوافضاي سپاه در بخش هواپيمايى نيز با اشاره به هواپيماهاى بال ثابت وهواپيماهاى رزمى (هواپيماهاى سوخو 25 و توكانو) كه كار رزمى انجام مى‏دهند و هواپيماهاى پشتيبانى هستند، گفت: دركنار آنها بالگردهاى رزمى ما نيز در مأموريت‏هاى رزمى حضور دارند وكمك مى‏كنند. اينها عمدتاً به نيروى زمينى كمك مى‏كنند و به صورت گسترده در شمال غرب و جنوب شرق مأموريت دارند.

* پروازهاي شناسايي سپاه بر فراز مرزها و خليج فارس

وي ادامه داد: در بخش ترابرى، هواپيماهاى آنتونوف، ايلوشين و نيز هواپيماهاى ياك 12 را داريم كه كار ترابرى را انجام مى‏دهند. آنها در بخش مراقبت و شناسايى هم مأموريت دارند. تجهيزات شناسايى و مراقبت روى آنها نصب شده و در مرزها و خليج‏فارس و درياى عمان دائماً پرواز دارند.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه تصريح كرد: در كنار اين مأموريت‏ها، يك سرى مأموريت‏هاى متفرقه نيز داريم كه گاهى از اصل مأموريت‏هاى ما بيشتر مى‏شوند. مثلاً در پشتيبانى از دولت و مأموريت‏هاى امداد ونجات. در اتفاقات غيرمترقبه مثل سيل، زلزله، برف و روزهايى كه با آتش‏سوزى جنگل‏هاى شمال مواجه بوديم، بالگردهاى اطفاى حريق سپاه فعال بودند و برنامه‏ريزى داريم كه هواپيماهاى سنگين‏مان را به امكانات اطفاى حريق مجهز كنيم تا در آتش‏سوزى‏هاى گسترده از آنها استفاده كنيم.

* استفاده از پهپادهاي با شناسايي با مدت پروازي بالا

حاجي زاده در خصوص هواپيماهاي بدون سرنشين نيز خاطر نشان كرد: دراين بخش ما توليد كننده هستيم و يگان‏هايى داريم كه از اينها به صورت گسترده (در كارهاى مراقبتى و شناسايى) استفاده مى‏كنند. اين هواپيماها مدت پروازهاى طولانى و خيلى ارزان دارند. يك هواپيماى بدون سرنشين، با 6 ليتر بنزين مى‏تواند 12 ساعت پرواز داشته باشد. خوشبختانه اخيراً به امكانات رزمى هم دست پيدا كرده‏ايم و چند ماهى است كه هواپيماهاى بدون سرنشين بمب‏افكن هم به يگان‏هاى ما اضافه شده‏اند.

* امروز كسي حتي جرات تهديد ايران را هم ندارد

وي درباره ميزان آمادگى نيروى هوا فضاى سپاه پاسداران در برابر تهديدات نيز اظهار داشت: ميزان آمادگى ما در سطحى است كه امريكايى‏ها و رژيم صهيونيستى ديگر حتى جرأت تهديد ما را هم ندارند. روزى بود كه مى‏آمدند و عليه ما عمليات انجام مى‏دادند. قايق ما را مى‏زدند، بالگرد و هواپيماى ما را مى‏زدند و ما نگران بوديم كه بخشى از جغرافياى ما را اشغال كنند. در كنار عراق به ما حمله كردند. دوره‏اى گذشت و صرفاً تهديد مى‏كردند. شرايط به گونه‏اى بود كه با تهديد سعى مى‏كردند ما را وادار به سازش كنند، الان ديگر جرأت تهديد هم از آنها سلب شده است.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه كه با نشريه پيام انقلاب سپاه سخن مي گفت، افزود: آنها مى‏ترسند تهديد آنها تحريك‏آميز باشد و اين نكته بسيار مهمى است. توانمندى نيروهاى مسلح و ولايت‏مدار در سپاه و ارتش و بسيج به قدرى زياد است كه ديگر جرأت و جسارت تهاجم هيچ قدرتى عليه كشور ما متصور نيست.

حاجي زاده با بيان اينكه در تاريخ 200 سال گذشته و نيز سه دهه بعد از انقلاب، همواره شاهد توطئه‏هاى استكبار و تهاجم و تجاوز آن بوده‏ايم، تاكيد كرد: بنابر اين به افزايش قدرت خود ادامه خواهيم داد. بايد توان خودرا به نقطه‏اى برسانيم كه حتى نتوانند به موضوع تهديد و تهاجم فكر كنند.

* حتي از حالت آماده‌باش نيروهاي فرامنطقه‌اي در اطراف ايران هم آگاهيم

وي در باره ميزان شناخت، نظارت و درصد فعاليت‏هاى دشمن در منطقه نيز گفت: ما به طور كامل بر دشمنان مسلط هستيم. هر تغييرى كه در سواحلمان اتفاق مى‏افتد متوجه مى‏شويم. وقتى در ناوها و رزم‏ناوهاى آنها آماده‏باش اعلام مى‏شود يا كاركنان ناوهاى هواپيمابرشان جليقه نجات مى‏پوشند وآماده مى‏شوند كه قايق‏ها را داخل دريا بيندازند، همه و همه را ما مطلعيم.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه خاطر نشان كرد: روزگارى اين ناو هواپيمابر به عنوان يك نقطه اتكا برايشان مطرح بود و هنگامى كه به كشورى مى‏گفتند اين ناو دارد به سوى ساحل شما حركت مى‏كند، حكومت آن كشور سرنگون مى‏شد اما الان اين موضوع خود به يك تهديد براى آنها تبديل شده است.

* تمام پايگاه هاي دشمن تحت برد موشك‌هاي ماست

حاجي زاده افزود: چند هزار نفر روى عرشه اين ناو زندگى مى‏كنند. حدوداً 80فروند هواپيما داخل عرشه آن است و همه پايگاه‏هايشان تحت برد موشكى ما هستند و بر آنها تسلط كامل داريم. بنابراين، نقاط قدرت ديروز، امروز براى آنها نقاط آسيب‏پذير شده است. هشت سال جنگ را با قرار گرفتن سى كشور پشت سر عراق در آن شرايط سخت بر ما تحميل كردند و شكست خوردند. رزمنده‏ها و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس، امروز در مسئوليت‏هاى مختلف هستند و بيكار ننشسته‏اند. در اين مدت ما كار كرده‏ايم و ملت شريف ايران مطمئن باشند كه اجازه تكرار تاريخ را به استكبار نخواهيم داد.

وي در خصوص تاثير طرح تحول و تعالي سپاه در نيروي هوافضا نيز تصريح كرد: ما بدون تحول و تعالى باقى نخواهيم ماند. حقيقت سپاه در اين تحولات و تغييرات و توجه به پويايى است كه حفظ مى‏شود، به عبارت ديگر هر روز بايد به سمت قله حركت كنيم. رهبر معظم انقلاب مى‏فرمايند كه به ايستگاه‏هاى اين راه اكتفا نكنيد. قانع نشويد و حركت رو به قله را ادامه دهيد. اين يعنى تحول، تعالى و نو شدن.

حاجي زاده ادامه داد: نيروى هوافضا هم جزئى از مجموعه كلان سپاه است و در بخش‏هاى مختلف، اين حركت به صورت مداوم ادامه دارد. امروز بعد از سه دهه تلاش، اين پويايى، نشاط و آمادگى به خوبى قابل مشاهده است. اينها به خاطر همين راهبرد و روش است. از مقطعى كه سردار جعفرى، فرماندهى كل سپاه را برعهده گرفته‏اند، سرعت اين تحولات بيشتر شده و ما هم به تبع اين دستور، همين مسير را ادامه مى‏دهيم.

* ادامه فتنه 88 به تهاجم نظامي عليه ايران مي انجاميد

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه در خصوص موضوع ايران هراسي از سوي رسانه هاي غربي نيز گفت: آنها دو هدف عمده دارند. اول اينكه محصولات نظامى خود را بفروشند و كارخانجاتشان را از ركود خارج كنند. به عبارت بهتر به پول كشورهاى عربى نياز دارند. يك موقعى جنگى به راه مى‏اندازند و زمانى بحث كويت و عراق را مطرح مى‏كنند. موقعى هم كه مى‏بينند سوژه جنگى در منطقه ندارند، ايران‏هراسى به راه مى‏اندازند و البته ترفندشان هم مؤثر بوده و كشورهاى منطقه فوراً مى‏روند و قراردادهاى سنگين با آنها مى‏بندند.

به گزارش فارس وي در ادامه گفتگو با نشريه پيام انقلاب سپاه، افزود: هدف دوم آنها هم اين است كه ايران را يك كشور ماجراجو معرفى كنند و همواره اين ترس را در دل كشورهاى منطقه و جهان حفظ نمايند. دشمنان ما در گذشته به دنبال اين بودند كه اگر شرايطى پيش بيايد بتوانند به كشور ما حمله كنند. اين امكان منتفى شده اما آنها دست‏بردار نيستند. درصددند كه اگر مثلاً شرايط مهيا باشد (مثل فتنه سال 88)، اقدام كنند. اگر آن فتنه ادامه پيدا مى‏كرد شايد به تهاجم هم مى‏انجاميد.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه خاطر نشان كرد: در مجموع بزرگ‏ترين هدف آنها، فروش سلاح است و اينكه حضور خود را در منطقه توجيه كنند و بتوانند نفت‏هاى اينها را مفت بخرند و بر انرژى منطقه تسلط داشته باشند.

حاجي زاده در خصوص صلح‌اميز بودن برنامه‌هاي جمهورى اسلامى ايران در منطقه نيز گفت: مسلم است كه حساب مردم از حكومت‏ها جداست. مردم دنيا و منطقه به خوبى مى‏دانند كه ايران اگر به دنبال كسب توانايى است و اگر رزمايشى انجام مى‏دهد، در جهت دفاع و دفع تهاجم است و تحميل خواسته خود بر منطقه نيست.

وي با تاكيد بر اينكه ما اصلاً به دنبال اين موضوع نيستيم كه برويم جايى را اشغال كنيم، تصيح كرد: تاريخ گذشته ما به خوبى شاهد اين ادعاست. ما همواره مورد تهاجم قرار گرفته‏ايم؛ چه در مرزها وچه توسط تروريست‏ها. اقدامات ما كاملاً دفاعى است و اين موضوع را سران اين حكومت‏ها به خوبى مى‏دانند. ما مى‏خواهيم از كشورمان حراست كنيم و مى‏كنيم و بيش از اين به دنبال چيزى نيستيم.

* تعامل خوبي با برخي كشورهاي منطقه داريم

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه درباره تعامل اين نيرو در زمينه انتقال تجربيات و مشاركت در طرح‏هاى مرتبط با كشورهاى اسلامى نيز گفت: ما با كشورهاى دوست مثل سوريه، تعامل خوبى داريم. با بعضى از كشورها هم در حد توافقات راهبرى، يك سرى همكارى‏هايى وجود دارد.

حاجي زاده ادامه داد: به اعتقاد ما كشورهاى منطقه مى‏توانند به طور كامل امنيت منطقه را تأمين كنند. آنها نبايد انتظار داشته باشند كه امريكايى‏ها، انگليسى‏ها و فرانسوى‏ها از هزاران كيلومتر آن سوتر بيايند اينجا و دلسوز و حافظ امنيت ما باشند. امنيت بايد توسط كشورهاى منطقه فراهم شود و ما آمادگى داريم براى نيل به اين هدف به آنها آموزش و تجهيزات بدهيم اين موضوع چندين بار توسط مسئولان مطرح و پيگيرى شده است و بايد اين خواسته دوطرفه باشد.

* علاقه‏اى به كارهاى تجارى و اقتصادى در فروش سلاح به ديگران نداريم

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا سپاه آمادگى توليد انبوه موشك‏ها و محصولات هوافضا و صدور آنها را دارد، افزود:ما به بعضى از كشورهاى دوست كه به امكانات ما نياز داشته باشند كمك مى‏كنيم ولى نمى‏توانيم به كشورى كه در كنار امريكا قرار دارد سلاح بفروشيم تا عليه خودمان استفاده كند.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه تصريح كرد: به طور كلى ما علاقه‏اى به اين گونه كارهاى تجارى و اقتصادى نداريم. به هرحال سلاح‏ها براى كشتار مردم استفاده مى‏شوند و اساساً بايد روزى برسد كه همه اين تسليحات كنار گذاشته شوند و مشكلات با منطق، مذاكره و گفتگو حل شود.

حاجي زاده در خصوص تاثير تحريم‏ها بر روند پيشرفت فعاليت‏هاى هوافضا در كشور نيز اظهار داشت: اين تحريم‏ها قطعاً تأثير دارد. برآيند اين تحريم‏ها مثبت است. در ابتدا يك شوك تلقى مى‏شود. ما نمى‏خواهيم واقعيت‏ها را ناديده بگيريم، زيرا محصولى كه ديروز مى‏آمده، امروز ديگر نمى‏آيد و جلويش را گرفته‏اند. ولى از آن لحظه، تفكر بومى‏سازى به صورت جدى شروع مى‏شود.

وي خاطرنشان كرد: تجربه نشان داده كه هر موقع ما به صورت جدى يك نياز و مشكلى را احساس كرده‏ايم حتماً راه‏حلى برايش يافته‏ايم. همان گونه كه در حال حاضر، فناورى‏هاى پيچيده را بومى كرده‏ايم.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه ادامه داد: تا روزى كه وحدت در داخل كشور هست، مردم عزيز پاى كار هستند و از مقام معظم رهبرى تبعيت مى‏كنند، مطمئن باشيد كه هيچ قدرتى و هيچ تحريمى نمى‏تواند بر ما غلبه كند.

* سپاه در پدافند هوايي كشور به ارتش كمك مي‌كند

حاجي زاده با اشاره به تعامل مثبت سپاه و ارتش در زمينه هاي مختلف خاطر نشان كرد: ما قواعد و قوانين و آيين‏نامه‏هايى داريم كه مطابق آنها عمل مى‏كنيم. مثلاً در پدافند براى دفاع از حريم هوايى كشور، ما كمك ارتش هستيم و مسئوليت آن برعهده ارتش است. درواقع ما در يك شبكه هماهنگ مشغول همكارى هستيم كه بسيار دقيق و روان تعريف شده است.

وي افزود: ارتش و سپاه دو بازوى تواناى مقام ولايت هستند و برادران وفرماندهان سپاه و ارتش با درك متقابل و تعيين حدود و خطوط، در كنار يكديگر، كار دفاع از كشور ونظام را در فضايى كاملاً برادرانه انجام مى‏دهند.

* با هوپيماهاي جاسوسي و شناسايي دشمن درگيري دائم داريم

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: غربى‏ها يك سرى توانمندى‏هايى را از مدت‏ها قبل دارند كه نمى‏توان آنها را نايده گرفت، به خصوص ماهواره. ماهواره‏ها مى‏توانند عكس‏هايى را با دقت حتى كمتر از يك متر مربع هم تهيه كنند و اين توانمندى وجود دارد. يا مثلاً هواپيماهاى جاسوسى دارند كه دربرخى از نقاط توانايى تهيه عكس دارد. البته از اينها عمدتاً در افغانستان و عراق و نظاير آن استفاده مى‏كنند و در كشور ما جرأت استفاده گسترده ندارند.

حاجي زاده افزود: آنها تجاوزهاي محدودي به خاك كشورمان داشته اند و ما تا الان تعداد زيادى از هواپيماهاى جاسوسى و فوق پيشرفته آنها را سرنگون و در مواردى مهندسى معكوس كرده‏ايم و تعداد زيادى از اين هواپيماها را ساخته‏ايم. البته بعضى از مسائل از نظر ما خيلى اهميت ندارد كه بازگو شود، مثلاً ما در خليج‏فارس دو فروند هواپيماى آنها را ساقط كرده‏ايم و اين مطلب براي اولين بار است كه گفته مى‏شود.

وي افزود: شما ببينيد ارتش رژيم صهيونيستى جزء چند ارتش طراز اول دنياست و اين امر بر كسى پوشيده نيست. با اين حال آيا توانست جلوى حزب‏الله بايستد؟ مى‏گويند حزب‏الله به نيابت از ايران و رژيم صهيونيستى به نيابت از امريكا جنگيد. اگر فرض آنها اين باشد، كشور بزرگ و وسيعى مثل ايران آيا توانايى مقابله با امريكا را دارد؟ من مى‏خواهم بگويم كه سه دهه است كه ما ايستاده‏ايم.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه ادامه داد: اين گونه نبوده كه درگير نشده باشيم. آنها پشت عراق ايستادند اما نتوانستند حتى يك متر مربع از كشور عزيز ما را بگيرند. در حال حاضر و بعد از سه دهه تلاش زيادى شده و توانمندى ما به اين اوج رسيده و امريكايى‏ها هم به خوبى اين توانمندى را درك كرده‏اند و به شدت نگران هستند.

حاجي زاده ادامه داد: تا زمانى كه دو عنصراصلى يعنى وحدت و حضور مردم مسلمان و پيرو ولايت و رهبرى حكيمانه حضرت آيت الله العظمى خامنه‏اى را داريم مطمئن باشيد كه هيچ كشور و قدرتى نمى‏تواند عليه ما اقدام كند.
انتهاي پيام/ب
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: 2فروند هواپيماي جاسوسي بيگانه در خليج فارس سرنگون كرده ا

پست توسط Sami 1993 »

الجزيره گزارش داد؛
سرنگوني هواپيماهاي خارجي در خليج فارس نشان از آمادگي سپاه است
خبرگزاري فارس: شبكه الجزيره ضمن بازتاب خبر سرنگوني 2 فروند هواپيماي بيگانه در خليج فارس توسط سپاه پاسداران، بازتاب اين خبر را نشان دهنده آمادگي سپاه در مواجه با تحركات خارجي در خليج فارس دانست.

تصویر
به گزارش مانيتورينگ فارس، شبكه الجزيره در گزارشي خبري ضمن بازتاب خبر سرنگوني 2 فروند هواپيماي بيگانه در خليج فارس توسط سپاه، اين خبر را در صدر اخبار بخش شامگاهي خود قرار داد.
اين شبكه با اشاره به اينكه خبرگزاري فارس اين خبر را به نقل سردار اميرعلي حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه اعلام كرده، افزود: سپاه تاكنون درباره اينكه اين هواپيماها متعلق به كدام كشور بوده و تاريخ اين درگيري‌ها اشاره‌اي نكرده است.
در ادامه "محمد حسن بحراني " رئيس دفتر الجزيره در تهران در گفت‌وگويي تلفني با اين شبكه گفت: ايران تاكنون چيزي درباره اين درگيري‌ها در خليج(فارس) اعلام نكرده بود.
خبرنگار الجزيره در ادامه مدعي شد: احتمال زياد اين است كه اين هواپيماها متعلق به آمريكا يا اسرائيل بوده باشند ولي فرمانده ايراني اشاره‌اي به هويت اين هوپيماها نيز اشاره‌اي نكرده است.
وي در ادامه تصريح كرد كه اين براي اولين بار است كه يك مقام ارشد نظامي ايران درباره سرنگوني هواپيماهاي خارجي آنهم از نوع بدون سرنشين و جاسوسي بيگانه صحبت مي‌كند و اين روشن است كه تهران اين‌بار براي اينكه هشداري به طرف مقابل داده باشد، اين خبر را اعلام كرده است.
الجزيره در تفسير اين خبر تاكيد كرد كه هشدار تهران متوجه كشورهايي بوده كه هواپيماهاي جاسوسي را به ايران مي‌فرستاده‌اند.
وي در ادامه افزود: از سوي ديگر بازتاب اين خبر كه توسط خبرگزاري فارس منتشر شده، مي‌تواند نشان دهنده تاكيد سپاه پاسداران بر آمادگي خود درباره تحركات در سطح خليج(فارس) به ويژه توانايي‌اش در پدافند هوايي باشد.
الجزيره با اشاره به توان بالاي ايران در سامانه‌هاي موشكي زمين به هوا، انتشار خبر سرنگوني 2 فروند هواپيماي بيگانه در خليج فارس توسط سپاه را نشان موفقيت توان موشكي ايران دانست.
وي در ادامه با بازتاب اظهارات فرمانده نيروي هوافضا سپاه تاكيد كرد كه نمي‌توان كشوري بجز اسرائيل و آمريكا را به عنوان اعزام كننده اين هواپيماها تصور كرد.
ساعتي قبل سردار اميرعلي حاجي زاده در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اينكه سپاه تا كنون تعداد زيادى از هواپيماهاى جاسوسى و فوق پيشرفته بيگانه را سرنگون و در مواردى مهندسى معكوس كرده، افزود: ايران دو فروند هواپيماى بيگانه را در خليج فارس سرنگون كرده است.
انتهاي پيام/
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: 2فروند هواپيماي جاسوسي بيگانه در خليج فارس سرنگون كرده ا

پست توسط sokuteasemuni »

همراه با سردرگمي و برخي واكنش‌هاي منفعلانه صورت گرفت

بازتاب گسترده خبر سرنگوني 2 فروند هواپيماي بيگانه در رسانه‌هاي جهان

خبرگزاري فارس: پس از آنكه خبرگزاري فارس خبر سرنگوني 2 فروند هواپيماي جاسوسي را در خليج فارس به‌نقل از فرمانده نيروي هوافضاي سپاه منتشر كرد، شبكه‌هاي خبري منطقه آن را به صورت گسترده بازتاب دادند.

به گزارش مانيتورينگ فارس، خبر سرنگوني 2 فروند هواپيماي بيگانه در خليج فارس توسط نيروي هوافضاي سپاه بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي منطقه داشت به طوري كه اغلب شبكه‌ها اين خبر را به شكل فوري بازتاب دادند.

شبكه تلويزيوني بي‌بي‌سي عربي با نوعي سردرگمي ضمن اعلام اين خبر در گفت‌وگو با كارشناس خود اعلام كرد كه تنها گزينه محتمل اين است كه هواپيماها متعلق به آمريكا بوده باشد.

اين شبكه خبري در گفت‌وگو با محمدصالح صدقيان مدير مركز عربي مطالعات ايران تلاش كرد اطلاعات بيشتري در اين باره به دست آورد.

محمدصالح صدقيان در اين گفت‌وگو با اشاره به انتشار خبر سرنگوني دو فروند هواپيماي بيگانه توسط سپاه پاسداران گفت: حاجي‌زاده اين خبر را به منظور تشريح توان هوايي، زميني و دريايي سپاه پاسداران بيان كرده است.

وي همچنين در پاسخ به اين سؤال كه با وجود حضور بزرگترين پايگاه نظامي آمريكا در خليج فارس در قطر آيا مي‌دانيد اين هواپيماها متعلق به چه كشورهايي بوده است، گفت: تنها احتمال اين است كه هواپيماي سرنگون شده آمريكايي بوده باشد هر چند كه ممكن است اين هواپيماها از قطر، افغانستان و يا عراق براي جاسوسي به پرواز درآمده باشند.

اين شبكه در ادامه تلاش كرد تا از اين خبر در راستاي پروژه ايران هراسي در منطقه استفاده كرده و اين هواپيماها را مرتبط با پايگاه هاي نظامي آمريكا در قطر معرفي كند.

شبكه تي‌آرتي تركيه نيز خبر سرنگوني دو هواپيماي جاسوسي در خليج فارس توسط سپاه را به نقل از خبرگزاري فارس منعكس كرد.

همچنين شبكه خبري العربيه كه وابسته به شاهزاده‌هاي سعودي است، در گزارشي ويژه درحالي كه به معرفي توانايي‌هاي پروازي هواپيماهاي بدون سرنشين آمريكايي مي‌پرداخت، مدعي شد كه اين هواپيماها در ارتفاع 8 هزار متري زمين پرواز مي‌كنند و هدف قرار دادن آنها كار بسيار مشكلي است.

اين شبكه كه به اتخاذ مواضع ضدايراني مشهور است، در ادامه اين گزارش در گفت‌وگو با يك كارشناس مسائل نظامي اعلام كرد كه اين براي اولين بار نيست كه هواپيماهاي بدون سرنشين آمريكا سقوط مي‌كنند.

العربيه در واكنشي منفعلانه به توان دفاعي ايران، در حالي كه تلاش داشت تا از اهميت اين خبر بكاهد، مدعي شد كه تنها موشك‌هاي ساخت روسيه مي‌توانند اين هواپيماها را مورد هدف قرار دهند.

با اين حال كارشناس العربيه اذعان كرد كه ممكن است ايران نيز اين توان را داشته باشد.

وي در ادامه مدعي شد كه آمريكا در حال بكارگيري سري جديد هواپيماهاي بدون سرنشين با 8 دوربين است به طوري كه بتواند يك شهر را تحت پوشش قرار دهد.

از سوي ديگر شبكه تلويزيوني روسي‌اليوم نيز خبر سرنگوني دو هواپيماي جاسوسي توسط سامانه دفاع موشكي ايران را بازتاب داد و تاكيد كرد كه اين هواپيماها پس از ورود به آسمان ايران سرنگون شده‌اند.

بنابر اين گزارش درحالي كه خبر سرنگوني 2 فروند هواپيماي بيگانه در خليج فارس در شبكه‌هاي خبري منطقه بازتاب گسترده‌اي داشت، برخي رسانه هاي فرامنطقه‌اي از بازتاب اين خبر خودداري كردند و تنها خبر برگزاري نشست خبري سكينه محمدي آشتياني را به عنوان يكي از خبرهاي اصلي خود قرار دادند به گونه‌اي كه سي‌ان‌ان، فرانس 24 و بي‌بي‌سي انگليسي مصاحبه سكينه محمدي با پرس تي‌وي را در صدر اخبار خود قرار دادند.
به گزارش فارس، سردار اميرعلي حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه با اشاره به اينكه اين نيرو تا كنون تعداد زيادى از هواپيماهاى جاسوسى و فوق پيشرفته متجاوز را سرنگون و در مواردى مهندسى معكوس كرده است، افزود: ايران دو فروند هواپيماى بيگانه نيز را در خليج فارس سرنگون كرده است.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: 2فروند هواپيماي جاسوسي بيگانه در خليج فارس سرنگون كرده ا

پست توسط Sami 1993 »

phoenix80 نوشته شده:بدون مدرک که نمیشه چیزی رو اثبات کرد....

مدرک از این واضع تر که مقامات امریکایی تا به حال چیزی نگفته اند .
العربیه اینطوری به تکاپو افتاده .
ما دربحث پدافند هوایی رشد عالی داشتیم . تعجب آور نیست که بتونیم هواپیماهای جاسوسی پیشرفته رو بزنیم .
مثل اینکه باور کردین تجهیزات امریکا قوی و شکست ناپذیره . به خدا این تجهیزات هم مثل هر چیزی که این بشر ساخته نقطه ضعف داره .
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: 2فروند هواپيماي جاسوسي بيگانه در خليج فارس سرنگون كرده ا

پست توسط metal_korn »

پنتاگون سرنگوني هواپيماهاي جاسوسي در خليج فارس را تأييد كرد

خبرگزاري فارس: سخنگوي پنتاگون با تأييد سرنگوني هواپيماهاي جاسوسي درحالي عنوان مي‌كند كه اين كار توسط ايران اتفاق نيفتاده است كه چندي پيش نيز تصوير‌برداري هواپيماهاي بدون سرنشين سپاه از ناوهاي آمريكايي را رد كرده بود.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه شبكه خبري بي‌بي‌سي، سرهنگ "ديو لاپان " سخنگوي پنتاگون با تأييد سرنگوني هواپيماهاي جاسوسي چنين موضع‌گيري كرد كه اگرچه اين هواپيماها سرنگون شده‌اند؛ اما اين كار از سوي ايران اتفاق نيفتاده است.

اين در حالي است كه يك مقام ديگر آمريكايي به خبرگزاري رويترز گفت: اين هواپيماها قبلاً در خليج فارس سرنگون شده‌اند؛ اما دليل آن را نقص فني ذكر كرد.

پيش از اين نيز آمريكا تصوير‌برداري هواپيماهاي بدون‌سرنشين سپاه از ناوهاي آمريكايي را رد كرده بود؛ ولي اين فيلم از سيماي جمهوري اسلامي پخش شد.

سردار اميرعلي حاجي‌زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه دو روز قبل با اشاره به اينكه اين نيرو تاكنون تعداد زيادى از هواپيماهاى جاسوسى و فوق‌پيشرفته متجاوز را سرنگون و در مواردى مهندسى معكوس كرده است، افزود: ايران دو فروند هواپيماى بيگانه را نيز در خليج فارس سرنگون كرده است.
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: 2فروند هواپيماي جاسوسي بيگانه در خليج فارس سرنگون كرده ا

پست توسط Sami 1993 »

خبر بیست ، اخبار بیست و سی و بیست و یک در این باره و چگونگی واکنش غربی ها خبر پخش کردن .
درضمن پنتاگون هم خبر رو تایید کرده ولی گفته به خاطر نقص فنی سقوط کردن..............................
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”