تشكيل 5 قرارگاه مستقل نيروي زميني ارتش در مرزهاي كشور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

تشكيل 5 قرارگاه مستقل نيروي زميني ارتش در مرزهاي كشور

پست توسط Sami 1993 »

در پي ابلاغ ساختار جديد نزاجا صورت گرفت؛
تشكيل 5 قرارگاه مستقل نيروي زميني ارتش در مرزهاي كشور
خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي زميني ارتش با اشاره به ابلاغ ساختار جديد اين نيرو از سوي ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: بنا بر اين طرح، مرزهاي كشور به 5 دسته تقسيم شده كه هركدام تحت فرماندهي يك قرارگاه مستقل قرار مي‌گيرند.

تصویر
امير احمدرضا پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش در گفت‎وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اشاره به ابلاغ ساختار جديد اين نيرو كه به‎تصويب فرمانده معظم كل قوا نيز رسيده است، گفت: پس از حادثه 11 سپتامبر و با رصد جنگ اول و دوم خليج فارس و نيز جنگ افغانستان، توانمندي‌هاي نيروهاي فرامنطقه‌اي را احصا كرديم و احساس كرديم دنيا وارد يك فضاي جديد شده و نوع تهديدات نيز با گذشته فرق مي‌كند.

پوردستان افزود: ما قبلا در يك فضاي كلاسيك بوديم و امروز در يك فضايي هستيم كه جنگ‌ها به صورت ناهمطراز دنبال مي‌شوند به طوري كه يك نيرو داراي توانمندي‌هاي بسيار بالا و طرف ديگر نسبت به دشمن از فناوري‌هاي پايين‌تري برخوردار است لذا بهتر ديديم تغييرات عمده‌اي در ساختار نيروي زميني ارتش صورت دهيم تا قابليت آن را براي ورود به چنين عرصه‌اي بالا ببريم.

وي با بيان اينكه در يك فضاي ناهمطراز، دشمن معمولا از يك جبهه حمله نمي‌كند، تصريح كرد: به همين خاطر تغيير ساختار نزاجا را در دستور كار قرار داديم تا به اين قابليت برسيم كه نيروي زميني در تمام نقاط به صورت خوداتكا و خودكافي بتواند انجام وظيفه كند.

فرمانده نيروي زميني ارتش ادامه داد: در طرح جامع نزاجا مرزهاي كشور به 5 دسته تقسيم شده كه هركدام تحت فرماندهي يك قرارگاه مستقل قرار مي‌گيرند كه اين قرارگاه‌ها از چنان قابليت و قدرتي برخوردارند كه به صورت خودكافي مي‌توانند در محيط‌شان عمل كنند. يعني در شرايطي كه دشمن پارازيت كرده و ارتباط به طور كامل قطع مي‌شود، اين قرارگاه‌ها مي‌توانند به‎صورت خوداتكا عمل كنند.

* تجهيزات نيروي زميني متناسب با ساختار جديد اين نيرو تعريف شده است

پوردستان در خصوص تجهيزات متناسب با ساختار جديد نيروي زميني نيز گفت: طبيعي است كه ما براي ورود به اين عرصه تجهيزات مورد نياز و متناسب خود را تعريف كرده‌ايم و بحمدالله با توانمندي صنايع دفاعي و ارتباط عميق با دانشگاه‌ها، اين نيازها به صنعت ارائه شده و پس از ساخت در اختيار ما قرار مي‌گيرند.

وي تاكيد كرد: اين تجهيزات كاملا بومي بوده و منطبق با نيازهاي نيروي زميني ارتش ساخته مي‌شوند.

* ساختار جديد نيروي زميني در يك رزمايش بزرگ تست ميداني مي‌شود

فرمانده نيروي زميني ارتش گفت: بنا داريم امسال يك تست آزمايشي در خصوص ساختار جديد نيرو داشته باشيم اما در سال‌ آينده و در صورت تصويب ستاد فرماندهي كل قوا قصد داريم تا در يك رزمايش بزرگتر اين ساختار جديد را مورد آزمايش و ارزيابي قرار دهيم.
انتهاي پيام/ب
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”