سرلشكر صالحي:اجراي جديدترين طرح جامع پدافند هوايي كشور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

سرلشكر صالحي:اجراي جديدترين طرح جامع پدافند هوايي كشور

پست توسط Sami 1993 »

سرلشكر صالحي خبر داد:
اجراي جديدترين طرح جامع پدافند هوايي كشور در قالب برنامه 5 ساله
خبرگزاري فارس: فرمانده كل ارتش از طرح جامع پدافند هوايي كشور با شكل بهينه‌ در تجديد استقرار و مديريت فرماندهي و كنترل براي پوشش كامل فضاي كشور خبر داد.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي قرارگاه پدافند هوايي خاتم النبيا(ص)، امير سرلشكر عطاالله صالحي فرمانده كل ارتش در مراسم توديع و معارفه فرماندهان قديم و جديد قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) كه صبح امروز چهارشنبه برگزار شد، از طرح جامع پدافند هوايي كشور با شكل بهينه‌اي در تجديد استقرار و مديريت فرماندهي و كنترل براي پوشش كامل فضاي كشور خبر داد.

وي هدف از اين طرح را پوشش كامل فضاي كشور توسط قرارگاه پدافند هوايي توصيف كرد و افزود: آن مقدار نيازمندي پدافند هوايي كه قابل توليد و تجهيز است نيز در طول اين برنامه 5 ساله تحقق مي‌يابد تا بتوانيم پدافند هوايي مطمئني براي فضاي كل كشور داشته باشيم.

فرمانده كل ارتش در ادامه اظهار داشت: اين طرح با كمك كاركنان خود قرارگاه پدافند هوايي ترسيم و در ستاد كل نيروهاي مسلح تكميل شده است و بزودي و با تصويب فرماندهي معظم كل قوا در طول يك برنامه 5 ساله اجرايي و عملي مي‌شود.

صالحي با اشاره به فرمايش فرماندهي معظم كل قوا خاطر نشان كرد: همان‌طوري‌ كه مقام معظم رهبري بارها فرموده‌اند، پدافند هوايي خط مقدم ماست و همه تلاش سپاه و ارتش در وهله اول پدافند هوايي است.

* فضاي كشور تا سقف 5هزار پا بصورت 24 ساعته رصد مي‌شود

وي با بيان اينكه ما در خصوص پدافند هوايي ديدگاه روشني داريم و من اين را با روشني و قوت قلب مي‌گويم، افزود: نرم‌افزار مورد نياز پدافند هوايي بوسيله صنايع دفاع ما و حمايت دانشگاه‌ها و توان علمي كه در داخل كشور داريم رو به جلو در حال حركت است و در بحث سامانه‌هاي راداري در طول برنامه 5 ساله‌اي كه گفته شد، قصد داريم فضاي كشور را از لحاظ پوشش راداري بطور 24 ساعته تا سقف 5 هزار پا پوشش كاملي بدهيم.

* تكميل گسترش سامانه مرصاد با موشك‌هاي شاهين

صالحي با بيان اينكه ما در سامانه‌هاي ارتفاع پست نيز هيچگونه مشكلي نداريم و تمامي نيازمندي‌هاي آن به لحاظ مهمات و سلاح در داخل كشور توليد مي‌شود، گفت: سامانه‌هاي موشكي با پوشش راداري براي برد و ارتفاع متوسط به بالا نيز قابل تامين است و در همين راستا و بزودي گسترش سامانه موشكي مرصاد با موشك شاهين را در يگان‌هاي قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) تكميل مي‌كنيم.

وي با بيان اين كه ما امروز سامانه‌هاي مختص ارتفاع بالا را نيز توليد مي‌كنيم و نمونه‌اش را هم انجام داده‌ايم، تاكيد كرد: يكي از بخش‌هاي مهم طرح جامع پدافند هوايي سامانه‌هاي برد بلند است كه بزودي خبرهاي خوبي از آن به اطلاع ملت بزرگ ايران خواهد رسيد.

فرمانده كل ارتش بحث فرماندهي و كنترل در پدافند هوايي را بسيار مهم دانست و خاطر نشان كرد: يكپارچه كردن و اداره كردن از هر مركزي نسبت به شبكه سراسري در خيلي از مراكز كشور توسط متخصصان خود قرارگاه پدافند هوايي انجام شده است و در رزمايش اخير قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) نيز بخش هاي زيادي از آن عملياتي شد.

فرمانده كل ارتش جمهور اسلامي ايران سپس با ابلاغ و تحويل حكم فرماندهي معظم كل قوا به امير فرزاد اسماعيلي وي را به عنوان فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) منصوب كرد.

وي در ادامه ضمن آرزوي توفيق براي امير اسماعيلي كه پرچم فرماندهي قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) به دست گرفته است، گفت: همانطوري كه فرماندهي معظم كل قوا در حكمشان تصريح فرموده‌اند، فرمانده جديد پدافند هوايي بايد تلاش كند با استفاده از همه ظرفيت‌ها در ارتش، سپاه، ناجا و همه نيروها شبكه فرماندهي و كنترل را بهينه كرده و لايه‌هاي آن را اطمينان‌بخش سازد.

صالحي با تاكيد بر اين كه از همين الان تلاش كنيم كه از اين ظرفيت‌ها بگونه‌اي براي آمادگي خود بهره برداري كنيم كه غافلگير نشويم، خاطر نشان كرد: انشاءالله بتوانيم آن نيت فرماندهي معظم كل قوا در خصوص از بين بردن 20 درصد تهديد در شرايط غافگيري را اجرايي كنيم.

در اين مراسم كه فرماندهان نيروهاي سه گانه ارتش و مسئولان و فرماندهان ستاد كل نيروهاي مسلح، وزارت دفاع، ارتش و سپاه حضور داشتند سرلشكر صالحي با بيان اينكه امير سرتيپ خلبان ميقاني به مدت 5 سال در دو مسئوليت فرماندهي نيروي هوايي و فرماندهي قرارگاه پدافند هوايي زحمت كشيدند، ضمن قدرداني از زحمات وي گفت: وقتي امير ميقاني فرماندهي نيروي هوايي را بر عهده گرفتند مبدع ابتكارات خوبي بودند كه هم اكنون هم در تمامي پايگاه هاي نيروي هوايي جاري و ساري است و يكي از آن ابتكارات ماندگار اورهال كليه هواپيماهاي موجود در بدنه نيروي هوايي بود كه الان نيز در تمامي پايگاه‌هابه يك ميزان انجام مي‌شود.

امير صالحي عملكرد ارزشمند ديگر امير ميقاني را تشكيل فرماندهي قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) به عنوان يك سازمان اداري - تاكتيكي عنوان كرد و افزود: اين‌كه پدافند هوايي روز به روز منسجم‌تر و با بكارگيري همه توان در تمام سطوح و در همه نيروها اعم از ارتش، سپاه و حتي ناجا بتواند يك انسجام و يكپارچگي و قوت بيشتري داشته باشد، در زمان مسئوليت امير ميقاني اتفاق افتاد.

فرمانده كل ارتش در بخش ديگري از سخنان خود يكي از بركات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) را اسم آن دانست و تصريح كرد: يكي از جلوه‌هاي زيباي اين قرارگاه بعد از مجموعه ستاد كل نيروهاي مسلح اين است كه ارتش و سپاه و همه نيروها در كنار هم در آن فعال هستند.

در ادامه اين مراسم امير خلبان احمد ميقاني نيز طي سخناني با تبريك انتصاب امير فرزاد اسماعيلي به فرماندهي قرارگاه پدافند هوايي و ضمن تشكر از همه مسئولان و فرماندهان در رده‌ها و سازمان هاي مختلف كه با وي در مدت فرماندهي‌اش تعامل و همكاري داشته‌اند، قدرداني ويژه‌اي از مسئولان و كاركنان و اركان ستادي و صف قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) داشت و تصريح كرد: كاركنان پدافند هوايي همه يكپارچه شور و حركت بودند و شب و روز زحمت كشيدند و توانستند در اين مدت توان رزم را متحول سازند و آمادگي دفاعي را ارتقاء بخشند.

ميقاني رمز اين شور و حركت را در ويژگي‌هاي كاركنان پدافند هوايي دانست و گفت: تعهد كاركنان پدافند هوايي به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، به كشور و ملت بزرگ ايران، تعلق، تبعيت و عشق به فرماندهي معظم كل قوا، دانش و تخصص آنان مثال زدني است و همه اين ها توأم با فداكاري و خلاقيت باعث شد كه در همه عرصه‌هاي پدافندي تغييرات زيربنايي عظيمي ايجاد شود.

ميقاني در پايان از انقلاب و حركت عظيم كاركنان پدافند در بحث سامانه‌هاي راداري و پدافند غيرعامل و سامانه هاي جمع‌آوري اطلاعات ياد كرد و افزود: كاركنان پدافند همه اين جهش بزرگ را با فداكاري و اخلاص براي كشور به ارمغان آورده‌اند.
انتهاي پيام/ب
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”