احتمال باز‌پرداخت هزينه S300 با ديگر اجناس موجود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 119
تاریخ عضویت: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۲۹ ب.ظ
محل اقامت: مرکز انجمنهاي تخصصي
سپاس‌های ارسالی: 415 بار
سپاس‌های دریافتی: 344 بار

احتمال باز‌پرداخت هزينه S300 با ديگر اجناس موجود

پست توسط kimia 55 »

ديپلماسى ايرانى: سفر رئيس روس اتم به ايران مصادف شد با دو خبرى که يک سويش ايران و سوى ديگرش روسيه بود. خبر اول مربوط به لغو فروش موشک هاى اس 300 توسط روسيه به ايران و خبر دوم درباره آمادگى روسيه براى تحويل راديو ايزوتوپ به تهران است که ظاهرا هر دو معامله قرار است به شيوه کاملا روسى به انجام برسد؛ يعنى يکطرفه و عارى از صرفه و فايده براى ايران. تصویر
بعد از برهم خوردن معامله ايران و روسيه و درواقع برهم زدن معامله از سوى روسيه در فروش اس 300، محمود احمدى نژاد طى يک سخنرانى آتشين در قزوين به مقام هاى روس سخت تاخت و آنها را تحت تاثير غرب خواند و اعلام کرد که ايران هزينه هاى پرداخت شده بابت اين موشک ها را پس مى گيرد.
همزمان با لغو قرارداد صدور اس 300 و نيز توافقات ديگر ميان مسکو و واشنگتن، مناسبات سياسى ايران و روسيه روند افولى پيدا کرد. اين در حالى بود که تهران حساب ويژه اى روى فشار مسکو در مذاکرات هسته اى و تصميمات شوراى امنيت سازمان ملل باز کرده بود و از آن به عنوان عاملى بازدارنده و کاهنده فشارهاى بين المللى ياد مى کرد.
اخيرا نيز روس ها مجددا ترديدهايى در راه اندازى نيروگاه بوشهر مطرح کرده و اختلال هاى بوجود آمده در سيستم هاى نيروگاه را بر اثر حمله ويروس رايانه اى استاکس نت، اختلالاتى خطرناک توصيف کرده اند که ممکن است منجر به وقوع حادثه اى مشابه فاجعه چرنوبيل شود. متعاقب اين ترس آفرينى ها، احمدى نژاد با سران روسيه مذاکره تلفنى کرد و از کم و کيف ماجرا مطلع شد. البته وزير خارجه جديد ايران اعلام کرد که راه اندازى نيروگاه بوشهر و برق هسته اى در ماه هاى آغازين سال آينده حتمى است. (اگرچه صالحى در تازه ترين اظهارنظرش قيد زمانى را برداشته و از لفظ به زودى در اين باره استفاده کرده است)
حالا خبرگزاری ایتارتاس روسيه به نقل از میخایل دمیتریف مدیر سرویس فدرال همکاری های نظامی - فنی روسیه اعلام کرده است که پیش پرداخت ايران بابت سامانه پدافند موشکی اس-300 با نوع معادل آن - تحویل سایر نوع سلاح ها - قابل استرداد خواهد بود. درواقع [url=%3Ca]روس ها مى خواهند جنس مشابهى را به جاى کالاى ممنوعه اس 300 تحويل ايران بدهند ولى هنوز نامى از نوع اين سلاح ها برده نشده است.[/url]
دمیتریف افزوده است: "گفتگوها دایر بر استرداد پیش پرداخت درحال انجام است و شرایط و نوع بازپرداخت آن مذاکره می شود. شرکای ایرانی می توانند با خودداری از درخواست پول، درخواست سلاح های دیگرى که از سوى قطعنامه شورای امنیت منع نشده است، داشته باشند." با اين اوصاف بايد گفت مبلغ پرداختى ايران صرف سلاح يا موشک هايى خواهد شد که کاربرد موردنظر ما را نداشته يا قابليت هاى پايين ترى نسبت به اس 300 خواهد داشت؛ چرا که اگر جز اين بود، ايران مى توانست از همان ابتدا موشک هاى ديگرى را هم در سبد خريد خود از مسکو قرار دهد.
مدیر سرویس فدرال همکاری های نظامی فنی روسیه ادامه داده است: "قطعنامه شورای امنیت سنگین است و تحویل سلاح های زیادی را ممنوع می کند. ولی محورهایی هست که می تواند از طریق آن همکاری کرد. ما در چارچوب این امکانات نیز با طرف ایرانی مذاکره خواهیم کرد." به گفته وی، می توان ارائه خدمات فنی به موشک های ضد هوایی سیستم های «تور» که پیشتر تحویل ایران شده، را شامل این همکاری کرد. همچنین امکاناتی در مورد همکاری های دایر بر سایر سیستم های سامانه پدافند موشکی که مشمول قطعنامه نمی شوند، وجود دارد که شامل این فهرست بزرگی مى شود.
به گفته دميتريف، از امروز پيگيرى سرنوشت سامانه اس- 300 و امور مربوط به استرداد پيش پرداخت، به سازمان سیستم پدافند موشکی «الماز- آنتی» که نحوه اجرای توافق‌نامه ها را با نیروهای مسلح روسیه برعهده خواهد داشت محول شده است.
موشک هاى اس 300 قرار بود براى حفاظت از تاسيسات هسته اى کشورمان که بارها از سوى رژيم صهيونيستى تهديد به حمله و تخريب شده است، استقرار پيدا کند. حالا بايد منتظر واکنش دولت ايران به راهبرد روسيه مبنى بر نحوه استرداد پيش پرداخت نشست و ديد آيا سامانه جايگزينى براى آن وجود دارد يا خير.
خبر ديگر اين است که سخنگوی کورپوراسیون دولتی انرژی اتمی روسیه از آمادگى اين کشور براى امضای قرارداد تحویل رادیو ایزوتوپ های پزشکی به وزارت بهداشت و درمان جمهورى اسلامى خبر داده است.
سرگی کرینکو رییس روس اتم در چارچوب سفر یک روزه هفته گذشته خود به ایران مذاکراتی را با فریدون عباسی دوانی معاون رییس جمهور و رییس جدید سازمان انرژی اتمی انجام داد که طى آن دو طرف بر نتایج مثبت آزمایش اولین محموله از ایزوتوپ های ید و مولیبدنی که به ایران تحویل داده شده تاکید کردند.
در اين باره يکى از کارشناسان مسائل هسته اى، نقطه نظر جالبى را مطرح کرده است که از به صرفه نبودن اين قرارداد حکايت دارد. سعید یاری که دبیرکل سازمان دفاع از منافع ملی ایران نيز هست، به ترندنيوز گفته است: با توجه به نيمه عمر کوتاه بعضی از رادیو ایزوتوپ ها و نیاز به رادیو ایزوتوپ های مختلف برای معالجه انواع بیماری ها، امضای قرارداد فروش دو رادیو ایزوتوپ روسیه به ایران، نیازهای ایران را تأمین نخواهد کرد.
با درنظر گرفتن اينکه 27 نوع رادیو ایزوتوپ در راکتور هسته ای تولید می شود و مدت انقضای بعضی از آنها حتی کمتر از دو روز است، ممکن است هنگام انتقال آن از خارج به ایران، مدت انقضایش به پایان برسد.
بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۲۸ ق.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شیری پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 650 بار
سپاس‌های دریافتی: 1785 بار
تماس:

Re: احتمال باز‌پرداخت هزينه S300 با ديگر اجناس موجود

پست توسط kalafe2006 »

حتما میخوان یک سری آشغال به ایران بدن که اینجوی با یک تیر دو نشون بزنن هم پول و غرامت آن را به ایران پرداخت نکنن هم آشغالهایی که رو دستشون مونده و از پس هیچ کدوم از سلاح های غربی برنمی آیند به ایران بدن. به نظر من بهترین کار پس گرفتن اصل پول به اضافه غرامت اون است. روسها در هیچ نقطه ای از تاریخ ایران حتی یک خط سفید هم ندارند چه برسد به یک صفحه
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 119
تاریخ عضویت: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۲۹ ب.ظ
محل اقامت: مرکز انجمنهاي تخصصي
سپاس‌های ارسالی: 415 بار
سپاس‌های دریافتی: 344 بار

Re: احتمال باز‌پرداخت هزينه S300 با ديگر اجناس موجود

پست توسط kimia 55 »

اگر که لااقل چند مدل تسلیحات دریایی بدهند بدک نیست، :?
بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: احتمال باز‌پرداخت هزينه S300 با ديگر اجناس موجود

پست توسط Sami 1993 »

kimia 55 نوشته شده:اگر که لااقل چند مدل تسلیحات دریایی بدهند بدک نیست، :?


اولا >>>>>>>>>>>تسلیحات دریایی احتمالا جزو تحریمها باشه.
دوما>>>>>>>>>> ما در تسلیحات دریایی پیشرفتهای خوبی کردیم ، پس نیاز به چند سلاح دریایی از رده خارج روسی نداریم ، خودمون داریم بهترشو میسازیم .


فکر نکنم که مقامات ما کوتاه بیان(نباید هم کوتاه بیان)
Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۶, ۲:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

Re: احتمال باز‌پرداخت هزينه S300 با ديگر اجناس موجود

پست توسط ramin-am »

بهتره پول رو پس بگیرن و فکر هم نمیکنم دولت از موضع خودش عقب نشینی کنه
برای این هم که طرف روس نتونه بهانه بیاره میره سر انتقال تکنولوژیهای راهبردی که تخت تخریم هم نباشن ولی روسها هم مایل به انتقالشون نباشن
به رویاهایت بی اندیش ..........
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: احتمال باز‌پرداخت هزينه S300 با ديگر اجناس موجود

پست توسط saeedjiji »

فکر کنم در حال حاضر فقط سیگارت و ترقه جزء تحریم های سازمان محترم ملل!! نباشد

پس با این اوصاف ، آقا نخواستیم شما همون پول ما رو با خسارتش بده بهتر از s300 رو میسازیم.

جوونای ایرانی چیزی از روس و آمریکن و یوروپ ندارن

خداحافظ شما
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 48
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۵۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 234 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

Re: احتمال باز‌پرداخت هزينه S300 با ديگر اجناس موجود

پست توسط emad_tava »

دوستان یکم واقع گرا باشید پول رو که پس نمیدن لا اقل به جاش محصولات جدیدشون رو بدن مثلا اگر سامانه جدید دریایی tor رو هم به جاش بدن خوبه
پاشنه آشیل نیروی دریایی ما دفاع هواییه...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”