سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط hani1459 »

وی با بیان اینکه "ما در عربستان سعودی خیلی از دست ایران رنج کشیدیم" ادامه داد: بگذارید که به شما یادآوری کنم که ایران در سال 1986 و 1987 میلادی، دو بار به حریم عربستان سعودی حمله کرد که ما به آنها هشدار دادیم و وقتی که برای بار سوم این قضیه تکرار شد، هواپیماهای آنها را زدیم.  عربستان در قاهره گفت: امیدوارم ایران، قدرت ما را نیازماید زیرا ما توانایی مقابله را داریم.

به گزارش مشرق به نقل از انتخاب، "احمد القطان" سفیر عربستان سعودی در مصر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "الحیات" مصر ادعا کرد: ما در عربستان سعودی مخصوصا دوره ملک عبدالله و از زمانی که وی ولی عهد بود تلاش کرده ایم که دست دوستی را از طرق مختلف بسوی ایران دراز کنیم اما متأسفانه، توطئه های ایران در کشورهای حاشیه خلیج[فارس] هرگز تمامی ندارد.

وی با سوء استفاده از برخی اظهارات جنجالی داخل کشورمان درباره برتری ایرانیان به دیگر اقوام و ملل، گفت: تا امروز آنها با توهم امپراطوری پارس زندگی می کنند.

القطان افزود: اظهارات اخیر ایرانیان عجیب و غریب است؛ آنها عربستان سعوودی را متهم به دخالت در امور بحرین کردند. این حقیقت ندارد و من می توانم آن را ثابت کنم.

وی مدعی شد: این اتهامات زمانی از سوی ایران متوجه ما می شود که ایران هم در حال مداخله در امور لبنان ، عراق، مصر و کشورهای حاشیه خلیج[فارس] است.

سفیر عربستان سعودی در مصر افزود: وضعیت ما با ایران در منطقه بصورت وحشتناکی است. ما پیام قدرتمندانه و مهمی را به آنها منتقل کرده ایم: ما اجازه نقض امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس] را نمی دهیم.

وی افزود: امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس]، خطر قرمز ما در عربستان سعودی است؛ مطمئناً شما به یاد دارید که عربستان چگونه به حمله کویت پاسخ داد.

احمد القتان در ادامه ادعاهایش، گفت: اهداف ایران در ایجاد یک شبکه جاسوسی در کوبت چه بود؟ کل این قضیه هشدار دهنده است. ایران چندین سال است که جزیره های امارات را اشغال کرده است! و هنوز هم از هر نوع مذاکره ای در این مورد سرباز می زند! و حتی داوری بین المللی را هم قبول نمی کند!

وی با بیان اینکه "ما در عربستان سعودی خیلی از دست ایران رنج کشیدیم" ادامه داد: بگذارید که به شما یادآوری کنم که ایران در سال 1986 و 1987 میلادی، دو بار به حریم عربستان سعودی حمله کرد که ما به آنها هشدار دادیم و وقتی که برای بار سوم این قضیه تکرار شد، هواپیماهای آنها را زدیم.

احمد القتان اضافه می کند: من فکر نمی کنم که سیاست ایران با سیاست مصر در یک خط است. ایران برنامه های خود را دارد. من از اعماق قلبم آرزو می کنم که مصر قادر باشد که ایران را متقاعد کند که روابط همسایگی اش را حفظ کند و به کنواسنیون های بین اللمی احترام بگدارد و دست از دخالت در کشورهای حاشیه خلیج فارس دست بردارد.

وی خطاب به مصاحبه کننده می گوید: برادر عزیر، شما باور نمی کنید که این ایرانی ها دارند در کشورهای حاشیه خلیج فارس چه می کنند. تنها چیزی که این کشور به آن اهمیت می دهد دخالت در هر قسمت از کشورهای جهان عرب است. مصر هم اکنون دارد از این قضیه رنج می برد. مانند خیلی دیگر از کشورهای عربی دیگر، من می توان در مورد هر کشور عربی دیگری، مثال های زیادی بزنم!

سفیر عربستان سعودی در مصر، در ادامه، تلویحاً ایران را تهدید به حمله نظامی می کند و می گوید: من به این چیزی که می گویم اعتقاد دارم: امیدوارم ایرانی ها قدرت ما را امتحان نکنند. آنها نباید قدرت ما را تست کنند. ان شالله اگر آنها بخواهند کشورهای حاشیه خلیح[فارس] را بی ثبات کنند، ما توانایی مقابله با ایران را داریم.

مصاحبه کننده در این لحظه پرسید: منظور شما از قدرت به معنای خود کلمه است که وی پاسخ داد: بله.

مصاحبه کننده دوباره پرسید که این شامل حمله نظامی هم می شود که القطان پاسخ داد: منظور من ایران است؛ کشورهای حاشیه خلیج[فارس] و امنیت آنها، خط قرمز ماست و ما اجازه نقض امنیت را به آنها را نمی دهیم .

وی افزود: امیدوارم که ایرانی ها قدرت ما را تست نکنند و من دوست دارم چیزهایی که نگفتم یادآور شوم.

القطان ادعا کرد: ما از دست ایرانی ها در دوره حج، خیلی رنج بردیم و آزار دیدیم! آنها به عربستان می آیند و باعث آشوب در طول مدت برگزاری حج می شوند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که جز جنایتی که آل سعود در جمعه خونین سال 1366 آفرید، هیچ گونه دفاع دیگری از ایرانیان در طول سالهای برگزاری حج به ثبت نرسیده است.

مصاحبه کننده در پایان گفت وگو، از سفیر عربستان سعودی در مصر پرسید: آیا ایران، مسؤول آشوب و تظاهرات در عربستان هم هست؛ که القطان بدون اشاره به درگیری های سنگین در کشورش که روزهای متمادی است ادامه دارد، پاسخ داد: کدام تظاهرات؟ همانی را می گویید که 10 تا 15 نفر آمدند؟!      
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 228
تاریخ عضویت: جمعه ۳ آبان ۱۳۸۷, ۱۰:۱۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 230 بار
سپاس‌های دریافتی: 542 بار

Re: سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط reza_glb »

این عبوده چی میگه؟
به ایران می خوان حمله کنن امریکا با اون عظمتش چنین جراتی نداره اونوقت این ابگرمکنها می خوان به ایران حمله کنن این عبوده مثل اینکه دیشب بازنش دعواش شده و..... :???: :::P :???: :::P :???: :::P :???: :::P
وطـــن یعنــی اذان عشـــق گفتــن ***
وطــن یعنــی غبـار از عشـق رفتــن[COLOR=#000000] *** 
وطــن یعنــی[COLOR=#d8d8d8] هـدف یعنی شهامت *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طـــن یعنــی شرف یعنی شهـادت   *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طــن یعنــی گذشتــه،حـال، فـردا   *** 
ت[COLOR=#d8d8d8]مـــــام سهـــم یـــک ملــت ز دنیــا  ***
وطــن یعنــی چـه آبـاد و چه ویـران ***
وطـــن یعنـی همین جا یعنی ایـران ***
***
Novice Poster
Novice Poster
پست: 53
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

Re: سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط mahde35 »

خیلی ترسیدیم
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط Sami 1993 »

reza_1990 نوشته شده:این عبوده چی میگه؟

به ایران می خوان حمله کنن امریکا با اون عظمتش چنین جراتی نداره اونوقت این ابگرمکنها می خوان به ایران حمله کنن این عبوده مثل اینکه دیشب بازنش دعواش شده و..... :???: :::P :???: :::P :???: :::P :???: :::Pبا کدوم زنش؟تصویرتصویرتصویرتصویر
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 114
تاریخ عضویت: جمعه ۱۲ آذر ۱۳۸۹, ۹:۳۲ ب.ظ
محل اقامت: تهران-پیروزی
سپاس‌های ارسالی: 318 بار
سپاس‌های دریافتی: 317 بار

Re: سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط Omicron »

ایران عربستان رو می خوره بابا تصویر
بهتره بگه بزرگترش بیاد، تنها چیزی که داره چندتا اف-15 و تایفون بدون خلبانه که طی یه مزایده دادش به خلبانای آمریکایی!
 [FONT=Palatino Linotype]    [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]    [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [HIGHLIGHT=#000000][FONT=Times New Roman]امام محمد باقر (ع) می فرمایند:   
 [FONT=Times New Roman][HIGHLIGHT=#4f6128](* هیچ چیز نزد خداوند محبوب تر از کاری نیست که بر آن مداومت شود هر چند که آن کار کوچک باشد.  [HIGHLIGHT=#4f6128] *)     [FONT=B Compset]   
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

Re: سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط CAPTAIN PILOT »

درود و عرض ادب تصویر

چنانچه کاربران گرامی حرفی برای گفتن ندارند بهتر است از ارسال پست بی محتوا خودداری نمایند زیرا این قبیل مسائل جایگاهی در مرکز انجمن های تخصصی ندارند و در صورت ادامه, حذف خواهند شد.


موفق باشید تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط FARSHAD.ADL »

واکنش های ضعیف دستگاه دیپلماسی چنین پیامد هایی داره.سازش تا کی؟؟؟؟
این عربا تا وقتی ایران موضع قاطعی نداشته باشه همینظور ادامه میدن.
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 23
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۲۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 490 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

Re: سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط tomcatf14ir »

آمریکا با آن عظمت حمله نمی کنه چون برایش صرف اقتصادی ندارد. اگر اسرائیل حمله نمی کند به خاطر قدرت ایران در لبنان فلسطین و سوریه هست ولی آمریکا راحت می تواند کشوری مثل عربستان را جلو بندازه چون عربستان به نوعی پدر تمام کشورهای عربی چون اردن بحرین عمان یمن امارات متحده عربی و... میباشد و اگر روزی ایران بخواهد با عربستان مقابله کند عربستان می تواند مدعی شود که ایرانیان با حمله به عربستان قصد ویران کردن و هتک حرمت قبله مسلمانان را دارند و آن موقع به غیر از کشورهای عربی بلکه اکثریت مسلمانان در مقابل ایران موضع خواهند گرفت و این به نفع ایران نخواهد بود این تازه یک بعد قضیه است .
ازجنبه دیگر میتوان گفت آمریکا و اروپا به خصوص آمریکا راحت تجهیزات نظامیشان را به عربستان و کشورهای عربی می فروشند و حتی اگر عربستان و کشور های حاشیه خلیج فارس از ایران شکست بخورند آمریکا و اسرائیل چیز زیادی را از دست نداده اند بلکه توانسته اند تجهیزات خود را بفروشند و کسب در آمد کنند.

ببخشید ولی شاید نظر من خیلی پیش پا افتاده باشه ولی همیشه باید به عواقب کار اندیشید و بدون فکر وارد کاری نشویم
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط HASAN BARATY »

سلام دوستان :حالا از نگاه خود عربستانی ها دلایل این بازی تبلیغاتی رو ببینید:

[url=<A]فحش مي دهيم تا خنك شويم اما ايران همچنان پيش مي آيد[/url]: 
محافل سعودي با وجود سركوب شديد ملت هاي انقلابي بحرين و عربستان و يمن، دچار سرگيجه و هراس شديد نسبت به ايران هستند و از حضور شبح ايران در همه تحولات سخن مي گويند!
روزنامه سعودي عكاظ در تحليل حوادث طوفاني منطقه از قول پايگاه «ايلاف» نوشت: آيا كسي مقالات ضد ايراني ما را در ايران مي خواند يا اين كه ما اين مطالب را براي خودمان منتشر مي كنيم تا از خشم نسبت به سياست هاي ايران خلاص شويم؟ خلاصه ماجرا اين است كه ايران با قدرت در بيشتر خانه هاي شطرنج عربي حاضر است، در لبنان، عراق، فلسطين، يمن و برخي از كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج(فارس) و تعجب آور نخواهد بود اگر كشف كنيم كه امروز جاي پايي در ليبي هم دارد. به هرحال ايران فقط با گروه هاي شيعه در كشورهاي عربي ارتباط ندارد بلكه با جنبش سني مذهب حماس در فلسطين نيز ارتباط دارد همچنان كه با حوثي ها در يمن مرتبط است. عكاظ با عصبانيت اضافه مي كند: ايران اكنون نيروگاه هسته اي دارد و كشوري است كه زيردريايي مي سازد و موشك هاي پيشرفته دوربرد توليد مي كند. ايران به مدد جنگ هاي كلامي ما به شبحي تبديل شده كه ما را مي بيند ولي ما او را نمي بينيم، ما مي دانيم كه او در باغ گردش مي كند ولي نمي دانيم كجاست و مي دانيم مقابله با اشباح كاري بيهوده و بي معني است. هيچ روزي نيست كه ما براي مقابله با ايران تلاش نكنيم اما دشنام دادن سودي براي ما ندارد.
تحليل توام با ماليخوليا و سرگيجه اين نشريه سعودي در حالي منتشر مي شود كه چند سال پيش نظاميان رژيم صهيونيستي نيز به هنگام جنگ با حزب الله گفته بودند تصور مي كنند با اشباحي مي جنگند كه آنها را نمي بينند اما آنها اين نظاميان را مي بينند و ضربه مي زنند.
 
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 41
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 474 بار
سپاس‌های دریافتی: 217 بار

Re: سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

پست توسط joiber »

سلام بخوانید
5- در يكي از اسناد منتشر شده ويكي ليكس به ملاقات سري «مئير داگان» - رئيس وقت سازمان موساد- با «نيكلاس برنز» معاون وقت وزارت خارجه آمريكا در سال 2007 ميلادي اشاره شده است. اين ملاقات همزمان با فروش 63 ميليارد دلار تسليحات نظامي از سوي آمريكا به عربستان سعودي صورت گرفته و موضوع آن رايزني با اسرائيل و ارزيابي پي آمدهاي فروش تسليحات ياد شده به عربستان است. در اين ملاقات، مئير داگان به وزارت خارجه آمريكا اطمينان مي دهد كه از فروش تسليحات نظامي به عربستان نگران نيست و در توضيح نظر خود مي گويد؛ آل سعود، متحد منطقه اي ما هستند ضمن آن كه توان و مهارت هاي لازم براي استفاده از سلاح هاي مدرن را ندارند و اين تسليحات در اختيار مستشاران و نظاميان آمريكايي باقي مي ماند. رئيس وقت موساد در اين ملاقات به نكته اي اشاره مي كند كه با توجه به تهديد اخير عربستان عليه جمهوري اسلامي ايران و حضور بزدلانه و جنايتكارانه ارتش اين كشور در بحرين، نكته اي شنيدني است. داگان مي گويد؛ توان ارتش عربستان فقط در حد و اندازه مقابله با يك قبيله بدون سلاح عرب است و اساساً قدرت تقابل با يك ارتش منظم و حتي يك قبيله عرب مسلح را ندارد.
گفتني است كه دو سال قبل، ارتش آل سعود با تجهيزات كامل زميني و هوايي براي كمك به علي عبدالله صالح در سركوب انقلابيون جنوب يمن- الحوثي ها- وارد يمن شد ولي در فاصله اي بسيار كوتاه، شكست سخت و سنگيني را تحمل كرده و با برجاي نهادن بسياري از ادوات نظامي خود- حداقل 7 تانك و دو فروند بالگرد و انبوهي از تجهيزات و تسليحات فردي نظاميان سعودي - مجبور به عقب نشيني شد.
منبع:
[External Link Removed for Guests]
يک روز دروغ به حقيقت گفت:مياي بريم دريا شنا کنيم؟حقيقت ساده و زود باور پذيرفت.وقتي به کنار دريا رسيدن تا حقيقت لباس حياي خود را درآورد دروغ آنهارا دزديد و فرار کرد.از آنروز به بعد حقيقت عريان و زشت است...ولي دروغ در لباس حقيقت زيبا است .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”