وحيدي : ناوهاي اقيانوس‌‌پيماي ايراني در حال ساخت هستند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

وحيدي : ناوهاي اقيانوس‌‌پيماي ايراني در حال ساخت هستند

پست توسط Sami 1993 »

سردار وحيدي در جمع خبرنگاران:
ناوهاي اقيانوس‌‌پيماي ايراني در حال ساخت هستند
خبرگزاري فارس: وزير دفاع گفت: در حوزه اقيانوس‌پيما 2 بحث به‎طور جداگانه در وزارت دفاع دنبال مي‌شود؛ يكي بحث كشتي‌هاي جنگي است كه هم‌اكنون در حال توليد هستند و اين كشتي‌ها قادر به حركت در اقيانوس‌ها هستند.

تصویر
به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري فارس، سردار احمد وحيدي وزير دفاع در حاشيه بازديد از دانشگاه صنعتي اصفهان در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه صنعتي اصفهان يكي از قديمي‌ترين و پرسابقه‌ترين دانشگاه‌هاي كشور است كه در ميان دانشگاه‌هاي ديگر نقش مهمي را ايفا مي‌كند و اين دانشگاه در كشور در زمينه توليد علم نقش جدي را فراهم كرده است.

وي با اشاره به وجود اعضاي هيأت علمي پرتوان در اين دانشگاه گفت: اين دانشگاه با توجه به هيأت علمي پرتوان و حجم زياد دانشجو توانسته در زمينه پروژه‌هاي مهم كشور و توليد علم قدم بردارد و توانسته در توليد دانش كاربردي نيز فعاليت كند.

وي ادامه داد:‌ اين دانشگاه نمونه خوبي براي توليد علم به محصول و كاربردي كردن دانش است.

وزير دفاع در خصوص بحث طراحي و ساخت اقيانوس‌پيما گفت: در حوزه اقيانوس‌پيما 2 بحث به طور جداگانه در وزارت دفاع دنبال مي‌شود يكي بحث كشتي‌هاي جنگي است كه هم اكنون در حال توليد هستند و اين كشتي ها قادر به حركت در اقيانوس‌ها هستند.

وي افزود: ساخت ناوشكن‌هاي بزرگ نيز در دستور كار اين وزارتخانه قرار دارد.

وحيدي خاطرنشان كرد: طراحي و ساخت اقيانوس‌پيما تحقيقاتي كه براي حوزه اقيانوس‌شناسي و پروژه‌اي كه با همكاري معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري در حال انجام است و كار ساخت اين اقيانوس‌پيما به تازگي شده و نمي‌توان زمان قطعي اين پروژه را اعلام كرد.
انتهاي پيام/ع

منبع خبر : [External Link Removed for Guests]

به نظر من ایران در بحث توسعه نیروی دریایی ، برای دفاع در برابر حملات هوایی دشمن ( در مکانهای دور دست و ماوای خلیج فارس و دریایی عمان) بر سامانه های پدافندی مستقر بر ناو تکیه کرده است . ( مشابه با دکترین نیروی دریایی فدراسیون روسیه )
که نقاط ضعف و نقاط قوتی دارد .
برای پر کردن خلا پشتیبانی هوایی نیز می توان از تعداد موثری پهپاد که قابلیت برخواست و نشستن بر ناو را دارد ، استفاده کرده . مثل توسعه نمونه دریایی پهپاد کرار .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”