ایران از لحاظ تجهیزات دریایی در منطقه در بالاترین سطح قرار د

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ایران از لحاظ تجهیزات دریایی در منطقه در بالاترین سطح قرار د

پست توسط hani1459 »

امیر سیاری گفت برای حضور مقتدرانه تر در دریاها نیاز به تجهیزات پیشرفته روز به روز بیشتر شده و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر توان متخصصان داخلی دارای تجهیزات پیشرفته و در شرایط بسیار مطلوبی است.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایرنا امیر دریا دار "حبیب الله سیاری" ابراز داشت: برقراری امنیت در دریا به تجهیزات پیشرفته ، به روز و سازگار با شرایط محیط زیست دریایی نیاز دارد و در حال حاضر نیروی دریایی ایران با استفاده از تجهیزات پیشرفته از جایگاه بسیار خوبی در منطقه برخوردار است.
وی تاکید کرد: برقراری امنیت و حفظ آرامش در دریاهای آزاد نیازمند تجهیزات خاص است بنابراین باید به دنبال تامین تجهیزات مناسب در این عرصه باشیم.
دریادار سیاری گفت: تاکنون در زمینه ساخت تجهیزات دریایی فعالیت های موثری در کشور انجام شده است که از آن جمله می توان به ساخت ناوهای موشک انداز و زیر دریایی ها اشاره کرد و علاوه بر این رونمایی از ناوشکن جماران در سال 88 نیز یکی از مهمترین دستاوردهای کشورمان در عرصه تجهیزات دریایی است.
وی تاکید کرد که برای حضور مقتدرانه تر در دریاها نیاز به تجهیزات پیشرفته روز به روز بیشتر می شود و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر توان متخصصان داخلی هم اکنون دارای تجهیزات پیشرفته و در شرایط بسیار مطلوبی است.
فرمانده نیروی دریای ارتش اظهار داشت: در منطقه کسی نیست که توان رقابت با ما را داشته باشد اما تلاشمان این است که تجهیزات به کار برده شده در دریاها متناسب با کارایی روز باشد زیرا اگر این گونه نباشد حضور در برخی از صحنه ها اصلا مقدور نخواهد بود.
دریا دار سیاری در مورد مسئله دزدان دریایی گفت: دزدان دریایی یا تروریسم دریایی که نزدیک به دو تا سه سال است، فعال هستند، امنیت برخی مناطق را در بحث عبور و مرور کشتی های تجاری و نفتکش ها مختل کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: آنان دراین مدت چندین فروند کشتی را از کشورهای مختلف ربوده اند ولی با استقرار نیروی دریایی ایران در منطقه از اوایل سال 1388تا امروز، امنیت خطوط رفت و آمد کشتی های ایرانی تامین شده است و ما به هیچ وجه اجازه نمی دهیم کشتی های تجاری ایران مورد ربایش دزدان قرار گیرند. البته تاکنون کشتی ها مورد حمله قرار گرفته اند اما دفاع کرده و دزدان مجبور به فرار شده اند.
وی در مورد قایق های کوچک صیادی گفت: اگر این قایق ها با لنج ها در محدوده ای که ما برای آنان در نظر گرفته ایم، فعالیت کنند، امنیت آنها حفظ می شود اما قایق های کوچک در بیشتر موارد برای صید بیشتر و انجام کارهای خاص از محدوده مشخص شده، خارج می شوند که دراین زمان مورد حمله قرار می گیرند.
دریادار سیاری خاطرنشان کرد: اگر این افراد در منطقه امنی که به آنها معرفی کردیم، فعالیت کنند بدون شک امنیت آنها تامین می شود.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: ایران از لحاظ تجهیزات دریایی در منطقه در بالاترین سطح قر

پست توسط HORLIKAN »

ببخشيد منطقه دقيقا كجا رو ميفرماييد؟؟؟
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: ایران از لحاظ تجهیزات دریایی در منطقه در بالاترین سطح قر

پست توسط Sami 1993 »

منظور از منطقه ، خاورمیانه است که ایشان بی راه هم نگفت اند .
در منطقه خاورمیانه 3 کشور هستند که جزو تولید کنندگان تجهیزات نظامی مربوط به دریا به حساب می آیند . رژیم صیهونیستی ، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران .
اگر همینطوری حساب کنیم در مقام دومی قرار خواهیم گرفت ولی اگر تحریم را هم حساب کنیم ، بی شک اول خواهیم بود زیرا در حالی که ترکیه و اسرائیل از کمک فنی بهترین کشورها مثل امریکا برخوردار هستند ما با کمترین کمک خارجی روی پای خودمون ایستاده ایم و علاوه بر ساخت ناوشکن جماران و ولایت ( طبقه گفته مسولین امر به خاطر نوع ماموریت پیش بینی شده و همینطور نوع تجهیزات در رده ناوشکن قرار گرفته اند) و زیردریایی غدیر ، نهنگ و دیگر تجهیزات دریایی . در حال ساخت ناو ها و زیردریایی های بزرگتر و مجهز تر هستیم . :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 801
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ آبان ۱۳۸۵, ۸:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

Re: ایران از لحاظ تجهیزات دریایی در منطقه در بالاترین سطح قر

پست توسط DJ Dani »

دوست عزیز.
فکر کنم برای بار nام است که باید ذکر کرد ناوهای جماران , ولایت و کلاس الوند جزو ناوهای محافظ (Frigate) به حساب می آیند و اگر چندین تن هم روی آنها سلاح نصب گردد و بردی معادل سه برابر کره زمین هم داشته باشد بازهم در این کلاس به حساب می آیند!

ناوشکن به یگان های دریایی بالای 5000 تن وزن اطلاق می گردد در حالی که ناو محافظ جماران وزنی معادل 1500 تن دارد و به طور کلی منظور از وزن ساختار ناو می باشد.
در حالی نیروی دریایی پاکستان ناوهایی را در اختیار دارد که وزن 3000 تن را دارند اما نام ناوچه به آنها اطلاق شده است حال ما یک ناو 1500 تنی را ناوشکن می نامیم.
شکی نیست که ساخت ناوهای کلاس موج که از ابتدا برنامه ساخت 4 فروند آنها وجود داشته است پروژه بزرگی است اما اینگونه بزرگنمایی های اغراق آمیز تنها ارزش کار را زیر سوال می برد و واقعا برای بنده سوال است علت این همه اصرار بر روی ناوشکن چیست؟
تصویر
لازم به ذکر است مشکل برای ساخت ناوهای کلاس سنگین عدم وجود Duck یا حوضچه های مناسب این کار است و البته دانستن این موضوع هم خالی از لطف نیست که برنامه ابتدایی که در پروژه موج وجود داشت ناوهایی با وزن 3000 تن بود که متاسفانه به همان دلیلی که در بالا ذکر کردم کنسل شد.
موفق باشید.
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”