عمليات خرابكاري جايگزين حمله نظامي آمريكا به ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

عمليات خرابكاري جايگزين حمله نظامي آمريكا به ايران

پست توسط HORLIKAN »

هزينه‏هاي سرسام‏آور و غيرقابل جبران اقدام نظامي ضد ايران روز‌به‌روز اين باور را تقويت مي‌كند كه اقدامات تروريستي و خرابكارانه اثربخشي بيشتري در مقابله با ايران دارد.

به گزارش فارس، "راديو ملي آمريكا " در مقاله‌اي به قلم "مايك شوستر " مي نويسد: ايران و برنامه هسته اي اين كشور براي آمريكا تبديل به حريفي شده است كه به راحتي از ميدان به‏در نمي شود. ايران در بسياري از حوزه هاي چالش برانگيز سياست خارجي آمريكا از جمله عراق، مناقشات فلسطينيان و اسرائيل، افغانستان و حتي برنامه هسته اي خود به عنوان بازيگري برجسته مقابل اين كشور قد علم مي‌كند. سال هاي طولاني است كه ساكنان كاخ سفيد يكي پس از ديگري اسباب‏كشي مي‏كنند و هنوز هم هيچ دولتي نتوانسته است راه‏حل دقيقي براي اصلاح آنچه ‌‌ "رفتار بد ايران "‌ ناميده مي‏شود، پيدا كنند. اما در اين ميان، ‌ "كريم سجادپور‌ " كارشناس ايراني "بنياد كارنگي " براي صلح بين الملل نظر ديگري دارد؛ به گفته وي در سال پيش راه‏حل تازه‌اي براي اصلاح اين معضل يافت شده است.

سجادپور مي‌گويد: "به نظر من تفكر حاكم بر اين محور شكل گرفته است كه نمي توان نسبت به ايران بي‌تفاوت ماند، ولي بمباران و يا اعلان جنگ به ايران نيز به منزله تشديد بسياري از چالش هاي كنوني در برابر سياست خارجي آمريكا خواهد بود. با اين وضعيت، يك راه‌حل بينابيني و خلاقانه باقي مي ماند و آن هم عبارت است از جنگ مخفيانه، خرابكاري و اعمال فشار از طريق اهرم‌هاي اقتصادي. اين جنگ مخفيانه شامل حملات سايبري، ترور و بمب گذاري، و خرابي تأسيسات ايران است. در عمل ثابت شده كه اين‌گونه اقدامات نتايج موثرتري نسبت به راهكارهاي ديپلماتيك دارند و در حال حاضر، همين عمليات هاي سياه جايگزين بحث در مورد حمله به تأسيسات اتمي مشكوك اين كشور شده است.

* كارشناسان معتقدند كه اين حملات به اولين ابزار سياست خارجي آمريكا در مقابله با ايران تبديل شده است

-موفقيت بزرگ
جنگ مخفي كنار اعمال فشار اقتصادي تنها گزينه اي است كه تاكنون در برابر فعاليت‌هاي ايران موثر افتاده است. سال گذشته، حمله سايبري و نفوذ ويروس "استاكس نت " به پايگاه اتمي بوشهر منجر به تخريب حدوداً 1000 سانتريفيوژ غني‌سازي گرديد. موارد ديگري از خرابكاري در تأسيسات هسته اي ايران گزارش شده كه توانسته‌اند كل روند غني‌سازي اورانيوم را به صورت مقطعي كند يا حتي متوقف كنند. دانشمندان ايراني ديگر نمي توانند مطمئن باشند كه دستگاه هاي پيشرفته‌اي كه با وجود تحريم‎هاي بين المللي از كشورهاي خارجي خريداري كرده‌اند، بدون هيچ اشكالي و دقيقاً بر اساس كاتالوگ آنها كار خواهد كرد. "محمد سهيمي " استاد دانشگاه كاليفرنياي جنوبي مي‏گويد: "در عمل ثابت شده است كه اين‏گونه عمليات مخفيانه، تأثيرات مخرب‏تري نسبت به سياست‎هاي جايگزين دارند، سياست هايي كه علاوه بر جنجال برانگيز بودن، خطرناك نيز هستند. وي در ادامه مي‏افزايد: "برخي از مردم با توجه به موفقيت هاي چشمگير اين جنگ مخفيانه، عقيده‏اي جديد پيدا كرده اند. آنها مي‏گويند با اين وضعيت ديگر نيازي به حمله نظامي گسترده به تأسيسات اتمي و ديگر مراكز حساس ايران نيست ".


* جنگ سياه جايگزيني براي اقدام نظامي

در 5 سال گذشته بحث هاي مفصلي در سطح دولت‎مردان آمريكايي و در خصوص حركت ايران به سوي ساخت سلاح هسته اي -ادعايي كه مكرراً از جانب رهبران ايران رد مي شود- و منافع و ضررهاي ناشي از حمله پيشگيرانه به اين تأسيسات مطرح شده است. از نظر "پاول پيلار " افسر عالي‎رتبه سابق CIA و استاد فعلي مطالعات امنيتي در دانشگاه "جورج تاون " عمليات مخفيانه جايگزين مناسبي براي حمله نظامي است.

* جنگ مخفيانه از خونريزي جلوگيري مي‏كند

وي تصريح كرد: اين عمليات مي‎تواند تا حدود زيادي جايگزين اقدام نظامي باشد، اقدامي كه تاكنون بسيار در مورد آن از زبان سياست‏مداران آمريكايي شنيده‏ايم. علاوه بر اين، جنگ پنهان مي‎تواند راهكاري مفيد براي پرهيز از خونريزي و در عين حال روشي موثر براي خريد زمان و فاصله گرفتن با گزينه نظامي باشد، گزينه‏اي كه در صورت عملياتي شدن به جنگ ايران و آمريكا منجر خواهد شد.

* عمليات مخفيانه موجب بدگماني مقامات ايران مي‎شود

وي در ادامه مي‎افزايد: يكي از مزاياي عمليات مخفيانه، ايجاد سردرگمي، بدگماني و ترس ميان رهبران ايران است. اين استاد مطالعات امنيتي مي‎گويد: من انتظار دارم كه رهبران ايران به اين حقيقت واقف شوند كه ايالات متحده نيز هم‎چون اسرائيل، فارغ از نتايج عملكرد ايران بر منافع آنها، در برابر آنچه در ايران رخ مي‎دهد، احساس مسئوليت مي‎كند. "سهيمي " نيز به جنبه‎هاي اطلاعاتي اين مورد مي‎پردازد و از فشار سنگين و موجود بر نهادهاي امنيتي ايران براي پيش‎بيني و مقابله با عمليات مخفيانه آمريكا مي‎گويد؛ از نظر سهيمي دستگاه اطلاعاتي ايران تاكنون بسيار ناموفق عمل كرده است.

*دور نگاه داشتن نيروهاي آمريكايي از محدوده خطر

سجادپور با مقايسه عمليات مخفيانه و اقدام نظامي مي‏گويد: عمليات نظامي احتمال موفقيت عمليات مخفيانه را نيز به‎شدت كاهش مي‏دهد زيرا در صورت حمله آمريكا و اسرائيل، به احتمال زياد دولت ايران ديوارهاي موجود در اطراف خود را بسيار مرتفع‏تر خواهد ساخت. وي در ادامه مي‎افزايد: اثر حمله نظامي به خاك ايران تنها يك چيز است و آن عبارت است از بالابردن محبوبيت و ماندگاري رژيم حاكم بر ايران و از بين بردن نظر مثبتي كه هم‎اکنون ميان مردم ايران نسبت به دولت آمريكا دارند.

"بروس ريدل " تحليل‎گر سابق CIA كه در حال حاضر با "مركز سابان " در انديشكده "بروكينگز " همكاري مي‎كند نيز با اين نظر موافق است و بهترين راه‎حل مقابله با چالش‎هايي را كه سالهاست از جانب دولت‎مردان ايران سر راه آمريكا ايجاد مي‎شود، عمليات مخفيانه مي‎داند.
ريدل مي‎افزايد: "اگر ما بتوانيم در برنامه ايران تأخير ايجاد كنيم، و اگر همچنين بتوانيم با ابزار مخفيانه موجود، اقدامات تروريستي ايران را ناكام بگذاريم، به نسبت اينكه سربازهاي آمريكايي را در معرض خطر قرار دهيم، عملكرد موفق‏تري در عقيم گذاشتن بلندپروازي‎هاي دولت‏مردان ايران خواهيم داشت ".


به نظر مي رسد اين بدان معناست كه با گسترش جبهه‏هاي جنگ مخفيانه با ايران، در ماه‏هاي آتي اخبار بيشتري از حملات سايبري و خرابي تأسيسات ايران و ترورها و بمب‎گذاري‎هاي گاه و بيگاه خواهيم شنيد.[External Link Removed for Guests]
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 325
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۹, ۱:۴۰ ب.ظ
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

Re: عمليات خرابكاري جايگزين حمله نظامي آمريكا به ايران

پست توسط امیر جمالی »

هر دم از این باغ بری میرسد

ولی دوست خوبم ما بیش از 30 سال است که به طور همزمان هم در عملیات نظامی هم عملیات مخفیانه با شیطان بزرگ در حال مقابله ایم و هر همچنین در برابر فشار اقتصادی بی پایان .
کریم سجاد پور هم بعد از گذشتن اینهمه سال و خفت ابرقدرت امریکا در برابر ایران به خوب نتیجه ای رسیده است
از کرامات شیخ ما چه عجب دست بازش بدید و گفت یه وجب

الحمدالله که دشمنانمان را از بین احمق ها قرار داد
اللهم عجل لولیک الفرج
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: عمليات خرابكاري جايگزين حمله نظامي آمريكا به ايران

پست توسط Sami 1993 »

این یارو خیلی از دنیا عقیه . به قول یکی از دوستانم ساعتش به وقت کابل تنظیم شده :-)

جنگ مخفيانه، خرابكاري و اعمال فشار از طريق اهرم‌هاي اقتصادي. اين جنگ مخفيانه شامل حملات سايبري، ترور و بمب گذاري، و خرابي تأسيسات ايران است. در عمل ثابت شده كه اين‌گونه اقدامات نتايج موثرتري نسبت به راهكارهاي ديپلماتيك دارند

اهرم ترور و خرابکاری که از اول انقلاب همیشه در جریان بوده .
از بعد پیروزی انقلاب هم هی گفته اند اهرم اقتصادی راهکار مناسب است که است . درسته که به ما فشار آورده ولی نتیجه آن خود باوری بوده .
در مورد جنگ سایبری هم ایران از بعد از واقعه استارس نت ( که توسط غربی ها بزرگنمایی شده ) خودش رو به شدت تجهیز کرده که نمونش شناسایی سریع ویروس جدید است .


در کل این قبیل کارها باعث پافشاری ایران می شود و همینطور شاید در آینده بر طبق ضرب المثل آش نخورده و دهن سوخته ، مسولین و مردم ایران به این نتیجه برسند که برای کاری که نکرده اند ( ساخت تسلیحات هسته ای ) اینقدر بهشون فشار وارد می شه ، پس بهتره همون کار روم هم انجام بدن که این همه فشار بیارزه .
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۳۱ ق.ظ
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

Re: عمليات خرابكاري جايگزين حمله نظامي آمريكا به ايران

پست توسط airplane »

saman azizi نوشته شده:
در کل این قبیل کارها باعث پافشاری ایران می شود و همینطور شاید در آینده بر طبق ضرب المثل آش نخورده و دهن سوخته ، مسولین و مردم ایران به این نتیجه برسند که برای کاری که نکرده اند ( ساخت تسلیحات هسته ای ) اینقدر بهشون فشار وارد می شه ، پس بهتره همون کار روم هم انجام بدن که این همه فشار بیارزه .به نظر بنده واقعا ما به یک همچین سیاستی نیاز مندیمتصویر
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
Major II
Major II
پست: 275
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۷:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 557 بار
سپاس‌های دریافتی: 645 بار

Re: عمليات خرابكاري جايگزين حمله نظامي آمريكا به ايران

پست توسط sohraba »

وي در ادامه مي‎افزايد: اثر حمله نظامي به خاك ايران تنها يك چيز است و آن عبارت است از بالابردن محبوبيت و ماندگاري رژيم حاكم بر ايران و از بين بردن نظر مثبتي كه هم‎اکنون ميان مردم ايران نسبت به دولت آمريكا دارند.

كدوم نظر مثبت؟
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 41
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 474 بار
سپاس‌های دریافتی: 217 بار

Re: عمليات خرابكاري جايگزين حمله نظامي آمريكا به ايران

پست توسط joiber »

سلام
به قول دوستان فکر کنم این بابا به وقت کابل کار می کنه این گونه اقدامات سالهای طولانی است که در ایران انجام میشه از دو حال خارج نیست یا این بابا تا حالا خواب بوده مثل اون چی بود اصحاب کهف تازه بیدار شده یا خیلی گاگول تشریف دارن از آمار و اطلاعات خبری ندارن .
ولی از شوخی گذشته این اقدامات مثل انتشار ویرورس علاوه بر این که تنها یک بار قابلیت اجرای دارن ( کشف نحوه عملکرد و مسدود شدن راههای نفوذ) خطرات جانبی نیز برای خود استفاده کنند ه شامل اقدام متقابل نیز به همراه دارد حمله ویروس استاكس نت موجب تقویت و اهمیت دادن به داشتن ارتش سایبری در ایران شد که با سر مایه گذاری زیادی در این زمینه همرا ه شده است نمونه های آن رو میشه درا خبار شنید نمونه مقاله از فارس [External Link Removed for Guests] سمت گیری اشکار ایران 1- برای حمله تلافی جویانه 2- برای مقابله با حملات بعدی رو نشون میده 3- اهمیت دادن به این بخش به عنوان سلاحی مخرب و کم هزینه با تا ثیرات روانی بالا
يک روز دروغ به حقيقت گفت:مياي بريم دريا شنا کنيم؟حقيقت ساده و زود باور پذيرفت.وقتي به کنار دريا رسيدن تا حقيقت لباس حياي خود را درآورد دروغ آنهارا دزديد و فرار کرد.از آنروز به بعد حقيقت عريان و زشت است...ولي دروغ در لباس حقيقت زيبا است .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”