تحليلگر اسرائيلي:موشك‌ تهديد كننده اسرائيل "سجيل " است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

تحليلگر اسرائيلي:موشك‌ تهديد كننده اسرائيل "سجيل " است

پست توسط Sami 1993 »

[COLOR=#000000]اخبار نظامی centralclubs  به نقل از :
تصویر

يك تحليلگر اسرائيلي با به سخره گرفتن سخنان "شيمون پرز
موشك‌ تهديد كننده اسرائيل "سجيل " است
يك تحليلگر صهيونيست با به سخره گرفتن سخنان رئيس رژيم صهيونيستي كه مدعي شده بود " ايران در قدرت نظامي خود مبالغه مي‌كند " گفت: ايران بدون مانع ظرف يك تا دو سال آينده به هرآنچه در حوزه نظامي بخواهد دست خواهد يافت.

تصویر
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق فارس به نقل از پايگاه خبري عرب 48 نوشت: شيمون پرز رئيس رژيم صهيونيستي در واكنش به رزمايش پيامبر اعظم 6 جمهوري اسلامي ايران ادعا كرد كه ايران در تبيين قدرت نظامي خود مبالغه مي‌كند و هيچ‌گاه نبايد در ارزيابي توانمندي‌هاي نظامي اسرائيل اشتباه كند. اين سخنان وي با واكنش برخي از تحليلگران و مفسران رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي مواجه شد و آنها سخنان وي را سخره گرفتند.

* ايران با موشك‌هاي خود قدرت هدف قرار دادن اسرائيل را دارد

و در اين ميان بايد به "آلكس فيشمن " تحليلگر سياسي روزنامه صهيونيستي "يديعوت آحارانوت " اشاره كرد كه روز گذشته با نگارش مقاله‌اي تاكيد كرد: ايران مي‌تواند با موشك‌هاي "شهاب 3 " خود كه برد آن 1300 كيلومتر مي‌رسد و همچنين نوع پيشرفته همين موشك كه برد آن تا 1900 كيلومتر افزايش يافته، اسرائيل را هدف قرار دهد.

* ايران مي‌تواند روزانه بيش از 10موشك شهاب 3 به سوي اسرائيل شليك كند

فيشمن در ادامه افزود: اين يك واقعيت انكار ناپذير است كه ايران مي‌تواند، به مدت دو هفته تا يك ماه روزانه بيش از 10 موشك شهاب 3 به سوي اسرائيل شليك كند.
اين تحليلگر سياسي صهيونيست با بيان اين كه اينها داده‌هاي سري نيست كه مقامات صهيونيستي از آن بي‌اطلاع باشند، نوشت: سايت ويكي‌ليكس بارها درباره قدرت موشكي ايران اسنادي را منتشر و تاكيد كرده كه ايران داراي 400 موشك از نوع شهاب 3 است.

* همه انتظار پيشرفت‌هاي نظامي ايران را داشتند

فيشمن با بيان اين كه رزمايش اخير ايران چيز تازه‌اي را به عرصه نمايش نگذاشت و همه انتظارات چنين پيشرفت‌هايي را از ايران داشتند،‌ افزود: تهديداتي كه برخي از مقامات صهيونيستي از آن سخن مي‌گويند، چيز تازه‌اي نيست و ما همواره از سوي ايران مورد تهديد بوده و مقامات اسرائيل به خوبي به اين موضوع آگاه بوده‌اند.

* رزمايش اخير بيانگر تلاش‌هاي بي‌وقفه ايران براي پيشرفت در حوزه‌ فناوري موشكي است

تحليلگر سياسي روزنامه صهيونيستي يديعوت آحارانوت تاكيد مي‌كند: رزمايش اخير ايران در واقع بيانگر تلاش‌هاي بي‌وقفه و قابل توجه ايران براي پيشرفت در حوزه‌ موشك‌هاي كوتاه‌برد (تا 1000 كيلومتر) و ميان‌برد (تا 1000تا 2000 كيلومتر) و موشك‌هاي بالستيك است كه برد آنها بين 2.500 تا 3.500 كيلومتر در نوسان است.

*بعد از اين نگراني‌هاي اسرائيل دو چندان خواهد شد

فيشمن بار ديگر و در بخش ديگري از مقاله خود با تاكيد بر اين‌كه اين پيشرفت‌ها چيز جديدي نيست كه مورد انتظار نباشد، گفت: به اين ترتيب بايد مقامات اسرائيلي دريابند تا زماني كه پيشرفت‌هاي تسليحاتي ايران تداوم داشته باشد، نگراني‌ها و دلواپسي‌هاي اسرائيل نه تنها به قوت خود باقي است كه دو چندان نيز خواهد شد.

* پيام ايران به غرب؛ در صورت حمله بايد در انتظار پاسخ كوبنده ايران باشند

وي همچنين به حربه ديرينه‌اي به نام "جنگ رواني " اشاره مي‌كند كه به اعتقاد فيشمن ايران هوشيارانه از آن در برابر غرب استفاده مي‌كند و مي‌افزايد: ايران با مهارت از حربه جنگ رواني كه در موشك‌هاي زير زميني آن نمود پيدا مي‌كند، در برابر شهروندان غربي بهره برده و همواره به غرب گوشزد مي‌كند، در صورت مورد حمله قرار گرفتن بايد در انتظار پاسخ كوبنده از سوي ايران باشند.

* موشك‌هاي تهديد كننده اسرائيل "سجيل " و "عاشورا " هستند

به اعتقاد فيشمن، موشك‌هايي كه تهديد كننده رژيم صهيونيستي هستند، موشك‌هاي با برد 1300 كيلومتر و بيشتر است كه داراي كلاهكي از نوع موشك‌هاي شهاب بوده و "سجيل " و "عاشورا " ناميده مي‌شوند.

* اطلاعات دقيقي درباره موشك‌هاي با برد بيش از 2.500 كيلومتر وجود ندارد

وي درباره موشك‌هاي با برد بيش از 2.500 كيلومتر مي‌نويسد: اطلاعاتي دقيقي در اين باره در دست نيست كه ايران چند موشك از اين نوع در اختيار دارد،‌ اما اطلاعاتي وجود دارد كه ثابت مي‌كند، ايران 6 سال پيش موشك‌هاي دوربرد "كي اچ55 " اوكرايني را خريداري كرده است.

*ايران مبالغه نمي‌كند؛‌ تسليحات پيشرفته‌اي در اختيار دارد

تحليلگر سياسي روزنامه يديعوت آحارانوت در پايان مقاله ياد‌آورد مي‌شود: تجربه تلخ ما با ايران بار ديگر تكرار شده و اين تجربه نشان مي‌دهد كه ايران تسليحات پيشرفته‌اي در اختيار دارد و ما اينجا نشسته‌ايم و مي‌گوييم كه آنها در توان نظامي خود مبالغه مي‌كنند.

* ايران طي دو سال آينده به تمام توانمندي‌هاي نظامي خود دست مي‌يابد

فيشمن تاكيد مي‌كند: بي‌شك ايران ظرف يك تا دو سال آينده به هرآنچه در حوزه نظامي بخواهد دست خواهد يافت و در اين راه موفق خواهد بود،‌ چون آنها موانعي در بودجه خود نمي‌بينند كه مانع اين پيشرفت‌ها شود؛ افزون بر اين كه قدرت بازدانده‌اي هم وجود ندارد تا ايران را از اين پيشرفت‌ها بازدارد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”