ارسال اولين محموله جنگنده اف-16 به مغرب

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

ارسال اولين محموله جنگنده اف-16 به مغرب

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]  

يكي از مقامات ارشد آمريكا اعلام كرد كه كشور مغرب براي نخستين‌ بار اولين محموله از 24 جنگنده "اف 16 " را از آمريكا تحويل گرفت.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، يكي از مقامات ارشد آمريكا اعلام كرد كه مغرب براي اولين بار روز گذشته اولين محموله از 24 جنگنده "اف 16 " را بعنوان بخشي از برنامه مدرنيزه كردن نيروي هوايي خود از آمريكا تحويل گرفت.

ژنرال "مارگارت وودوارد " از نيروي هوايي آمريكا به خبرنگاران جنوب شهر "مراكش " گفت كه 4 جنگنده اف 16 به مغرب تحويل داده شد و قرار است در اوايل سال 2012، 7 جنگنده ديگر به مغرب ارسال شود و 13 جنگنده باقي مانده نيز در ماههاي پس از آن به مغرب تحويل داده مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، اين جنگنده‌ها مجهز به تجهيزات الكترونيكي و رادارها هستند و خبرگزاري مغرب نيز اعلام كرد كه در مراسم تحويل اين جنگنده‌ها در پايگاه " بن غرير " در شمال مغرب، سفير آمريكا و نظاميان ارشد مغربي حضور داشتند.

نيروي هوايي آمريكا اعلام كرده است كه هدف از اين معامله نظامي ، نوسازي و تجهيز نيروهاي مسلح پادشاهي مغرب است.

وودوارد اعلام كرد كه اين 24 جنگنده اف 16 از مدرنترين نسخه‌هاي موجود به حساب مي‌آيد و قرارداد مذكور ميان مغرب و آمريكا كه شامل فروش تجهيزات، سرويس‌ها و آموزش خلبان مي‌شود، به طور تقريبي به ارزش 2.4 ميليارد دلار است..
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۲۸ ق.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شیری پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 650 بار
سپاس‌های دریافتی: 1785 بار
تماس:

Re: ارسال اولين محموله جنگنده اف-16 به مغرب

پست توسط kalafe2006 »

امروز داریم با حسرت تحویل گرفتن هواپیماهای پیشرفته جنگنده کشورهایی مثل مغرب و قطر و امارات و .... چاپ می کنیم و میخونیم

35 سال پیش که داشتیم شکاری های F-14 رو تحویل می گرفتیم و می خواستیم تایگر ها رو با فالکن و فانتو م ها رو با هورنت تعویض کنیم اونها چطور به ما نگاه می کردند وامروز اونها چی دارند می خرند و ما چی ( F-7 چنگدوووووو :lol: :lol: :lol: :lol: )
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: ارسال اولين محموله جنگنده اف-16 به مغرب

پست توسط Sami 1993 »

ولی این می تواند استارتی برای تکیه بر توان داخلی باشد . مثل دیگر بخشها که به ماندادند و ما را تحریم کردن ، ولی به چای دست و رودست گذاشتن نمونه ایرانیش را ساختیم .

مگر چی ما از این چینی ها کمتر است .
زمانی که روابط چین و شوروی ( که تامین کننده جنگنده نیروی هوایی خلق چین بود ) رو به تیرگی گذاشت . چینی ها دست رو دست نگذاشتند و هی نگفتند فلان کشور چی خرید ، اون یکی کشور چی داره و ما هیچی نداریم . آنها شروع کردن به مهندسی معکوس چیزهایی که داشتند . آنها بر اساس میگ 19 و 21 ، F-6 و F-7 ساختند و با توسعه F-6 ، جنگنده Q-5 را به وجود آوردند . اینقدر این کار را ادامه دادند ( حتی با وجود خوب شدن روابط با دیگر کشورها برای خرید جنگنده ) که الان که دارند جنگنده نسل 5 خود جی 20 را آزمایش می کنند .
برای به صرفه یا با صرفه بودن ، بودن یا نبودن دانش و............. مهم نبود . آنها همه مشکلات را به جان خریدند چون می دانستند که نتیجه آن علاوه بر به وجود آوردن یک نیروی بازدارنده قوی ( که اکنون حتی پشت امریکا را هم می لرزاند و با رو شدن یک طرح چین آمریکا به تکاپو می افتد ) به یک منبع درآمد خوب نیز دست پیدا کردند . منبع درآمدی که با صادر کردند اولین F-6 ، F-7 و........... بی کیفیت مزه اش به دهان چینی ها خوش آمد و آنها برای بازار و منبع درآمد بیشتر دندان تیز کردن و بیشتر به صنعت هوایی خود توجه کردند .

ما هم اگر در پروژه صاعقه و تیزرو درست ( مثل چینی ها) عمل می کردیم و الان وضعیت کنونی به شکل دیگری بود( شاید صاعقه پیشرفته نباشد ولی از هیچی که بهتر است و حداقل باعث افزایش میزان پرواز و آمادگی خلبانها می شد و جنگندده هایی که دچار تحریم قطعه هستند به جز موارد خاص و آموزش و آمادگی پرواز نمی کردند )
مسولین باید به همه ابعاد به ویژه منفعت اقتصادی که در آینده دارد ( علاوه بر بازدارنده نظامی) به صنعت هواپیماسازی بنگرند .
هنوز دیر نشده است .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”