وحيدي:واگذاري بخشی از توليدات دفاعي به بخش خصوصی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

وحيدي:واگذاري بخشی از توليدات دفاعي به بخش خصوصی

پست توسط Sami 1993 »

اخبار نظامي centralclubs به نقل از :

تصویر

سردار وحيدي عنوان كرد:
واگذاري بخشی از توليدات دفاعي به بخش خصوصی
وزير دفاع گفت: در درازمدت در نظر داريم درصد قابل توجهي از توليدات بخش دفاع را به شبكه بزرگ همكاران صنعت در بخش خصوصي واگذار كنيم چراكه معتقديم برآيند هسته‌هاي دانا و شبكه‌هاي بزرگ توانا منجر به اقتدار دفاعي و بازدارندگي خواهد شد.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعي، سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در نخستين همايش شبكه بزرگ همكاران صنعتي وزارت دفاع طي سخناني با اشاره به مشاركت فعال بخش خصوصي در پروژه‌هاي مختلف دفاعي تصريح كرد: پيشرفت‌ها و دستاوردهاي وزارت دفاع در حوزه‌هاي مختلف مرهون همكاري موثر شبكه همكاران در بخش خصوصي است.

وحيدي افزود: اگر امروز كشور فضايي شده و در اعماق دريا، زمين و هوا، حرفي براي گفتن داريم و از توانمندي و اقتدار برخورداريم با مشاركت خانواده بزرگ وزارت دفاع كه شبكه همكاران بخش مهمي از آن قلمداد مي‌شود، اين امور محقق شده است.

وي گفت: بنده از نزديك از فعاليت‌هاي بخش خصوصي در حوزه دفاعي بازديد داشته‌ام، توانمنديهاي اين بخش واقعاً فوق‌العاده و تحسين‌برانگيز است.

وزير دفاع تاكيد كرد: در درازمدت در نظر داريم درصد قابل توجهي از توليدات بخش دفاع را به شبكه بزرگ همكاران صنعت در بخش خصوصي واگذار كنيم چراكه معتقديم و رجاء واثق داريم كه برآيند هسته‌هاي دانا و شبكه‌هاي بزرگ توانا منجر به اقتدار دفاعي و بازدارندگي خواهد شد.

وحيدي با بيان اينكه «اعتماد» از اقتضائات مهم جلب همكاري بخش خصوصي با وزارت دفاع به شمار مي‌رود، گفت: اين اعتماد در سطحي قرار گرفته كه امروز ما هر پروژه جديدي را آغاز مي‌كنيم، نقش بخش خصوصي را به صورت برجسته و فراگير‌ در آن تعريف مي كنيم.

وي افزود: در افق چشم‌انداز در حوزه فناوري دفاعي قرار گرفتن جزو 5 كشور دنيا هدف گرفته‌ايم كه دستيابي به اين مهم جز با همكاري شبكه بزرگ همكاران صنعتي قابل تحقق نيست.

وزير دفاع تصريح كرد: برنامه‌ريزي دقيق و همه‌جانبه‌اي براي حمايت و پشتيباني از شبكه همكاران صنعتي در بخش خصوصي در دست تهيه و اجرا داريم و تلاش مي كنيم از همه ظرفيت‌هاي كشور نظير منابع صندوق توسعه در اين خصوص بهره‌برداري كنيم.

وحيدي از راه‌اندازي كارگروه‌هاي تخصصي و ايجاد مركزي در همين زمينه براي شناسايي، بكارگيري و بهره‌برداري حداكثري از توان بخش خصوصي در چارچوب شبكه بزرگ همكاران صنعتي خبر داد و گفت: امروز مشاركت در ارتقاء توان دفاعي بمنظور مقابله با تهديدات و دفع خطرات وظيفه‌اي ديني و ملي است.

وي در پايان با تشكر و قدرداني از مؤسسات، شركت‌ها، سازمانها و ساير مراكز علمي و پژوهشي كه وزارت دفاع را در امر خطير توليد قدرت ياري مي‌كنند، اظهار اميدواري كرد: برگزاري اينگونه همايشها ضمن افزايش سطح همكاري زمينه را براي رفع موانع و مشكلاتي كه در اين حوزه وجود دارد، كاملاً فراهم نمايد.

در پايان اين مراسم، لوح تقدير و تنديس ويژه به برترين‌هاي شبكه بزرگ همكاران صنعتي در بخش خصوصي توسط وزير دفاع اهداء شد.

بنا بر اين گزارش، در حال حاضر بيش از 1500 مجموعه صنعتي در قالب شبكه بزرگ همكاران صنعتي با وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح همكاري دارند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”