نخستين خط توليد الياف كربن با حضور سردار وحيدي افتتاح شد؛

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

نخستين خط توليد الياف كربن با حضور سردار وحيدي افتتاح شد؛

پست توسط Sami 1993 »

اخبار نظامي centralclubs به نقل از :

تصویر

نخستين خط توليد الياف كربن با حضور سردار وحيدي افتتاح شد؛
استفاده از الياف كربن در بدنه‌هاي سبك موتور سوخت جامد مركب موشك‌ها
خبرگزاری فارس: نخستين خط توليد محصول راهبردي و استراتژيك الياف كربن با حضور وزير دفاع افتتاح شد.


تصویر

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، نخستين خط توليد الياف كربن در سازمان صنايع هوا فضاي وزارت دفاع با حضور سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح صبح امروز شنبه افتتاح شد.

وحيدي در اين مراسم اظهار داشت: امروز شاهد به ثمر نشستن يكي ديگر از پروژه‌هاي استراتژيك وزارت دفاع در حوزه مواد پيشرفته هستيم. راه‌اندازي خط توليد الياف كربن به‌عنوان يكي از ده كشور دارنده اين فناوري بسيار حائز اهميت است. زيرا همه مراحل از مطالعات بنيادين، طراحي پايه و تفسير سخت‌افزار و فرايند توليد، ساخت و نصب تجهيزات و ماشين‌آلات و در‌نهايت راه‌اندازي و اخذ محصول استراتژيك الياف كربن به‌صورت كاملاً بومي و با تكيه بر توان مهندسي وزارت دفاع صورت گرفته است.

وحيدي در ادامه تصريح كرد: تأمين الياف كربن با توجه به نقش گلوگاهي در توليد سامانه‌هاي پيشرفته و هوشمند دفاعي به دليل محدوديت‌هاي بسته شده از سوي دشمنان همواره با چالش‌هاي فراوان روبه‌رو بوده است و نه تنها فروش فناوري توليد بلكه محصول الياف كربن در فهرست اقلام تحريمي قرار دارند.

وي افزود: از سوي ديگر رشد سريع فناوري‌هاي ساخت در سيستم‌هاي نوين سلاح، كاربرد مواد پيشرفته و در رأس آنها الياف كربن را اجتناب‌ناپذير كرده است.

وحيدي درخصوص كاربردهاي الياف كربن اظهار داشت: الياف كربن در حوزه دفاعي كاربردهاي گسترده‌اي دارد. از قبيل ساخت سپر حرارتي نازل، بدنه‌هاي سبك در موتور سوخت جامد مركب موشك‌ها، [HIGHLIGHT=#ffff00]ساخت قطعات بال و بدنه انواع هواپيماهاي جنگي و تجاري   بدنه سلاح‌هاي سبك و در بخش غيردفاعي نيز الياف كربن در مواردي نظير ساخت مخازن ذخيره سازي گاز طبيعي CNG، مقاوم سازي ابنيه، ساخت سكوهاي حفاري و استخراج نفت و گاز، پره توربين‌هاي بادي، پيل‌هاي سوختي، [HIGHLIGHT=#ffff00]انواع لنت ترمز هواپيما،  ‌هاي قطار و تجهيزات ورزشي مورد بهره‌بردراي قرار مي‌گيرد.

وزير دفاع همچنين استحكام فوق‌العاده بالا، پايداري حرارتي و ابعادي عالي، هدايت الكتريكي بالا، مقاومت شيميايي عالي و سازگاري با نسوج بدن انسان را از ويژگي‌هاي الياف كربن دانست.

وي در بخش ديگري از سخنانش خاطرنشان كرد: تامين پايدار الياف مورد نياز زمينه‌ساز خلق سريع سيستم‌هاي جديد دفاعي و ارتقاي توان بازدارندگي جمهوري اسلامي ايران خواهد شد. اين‌گونه اقدامات كليدي راه را بر تهديد دشمنان خواهد بست.

وزير دفاع در ادامه سخنانش اظهار داشت: دانش فني و تكنولوژي توليد الياف كربن با برنامه‌ريزي منسجم و به صورت كاملا مستقل از دارندگان معدود فناوري ياد شده در سطح جهان به دست آمده و نمادي از توان بالاي پژوهشي و مهندسي وزارت دفاع است.

وحيدي در پايان سخنانش تأكيد كرد: مبناي بومي شده دانش توليد الياف كربن نويدبخش توسعه روزافزون تكنولوژي در بخش‌هاي دفاعي و غيردفاعي كشور بوده و علاوه بر عمق استراتژيك اهميت اقتصادي بسيار بالايي نيز دارد.
انتهاي پيام/
Furious Poster
Furious Poster
پست: 364
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۸۷, ۵:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

Re: نخستين خط توليد الياف كربن با حضور سردار وحيدي افتتاح شد

پست توسط chad »

اون طوری که در عکس دیده میشه و با توجه به اینکه سرباز تشریفات لباس دژبان نیروی هوایی رو پوشیده میشه گفت ای کارخانه متعلق به نیروی هوایی هست.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: نخستين خط توليد الياف كربن با حضور سردار وحيدي افتتاح شد

پست توسط Sami 1993 »

به نقل از :
سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی

الیاف کربن معمولا از مواد مختلفی قابلیت تهیه دارند و اکثرا از مواد پلیمر یا بسپار مانند پلی بوتا دی ان (در سوخت جامد پیشران برای مثال موشک فونیکس نیز بکار می رود) پلی سیانوژن و پلی وینیل کلرید و پلی اکریلو نیتریل و .... تهیه می شوند که مورد اخر از مزایایی مانند بالا بودن نقطه ذوب و قابلیت شکل گری بالا بهره مند است.قابلیت کشسانی و استحکام بسیار بالا از مزایای الیاف کربن است از کاربرد های بسیار مهم الیاف کربن در هوانوردی ساخت مخازن سوخت خود نشت گیر در بالگرد و هواپیما .کاربرد در ساخت ترمز هواپیما بدلیل مقاومت در برابر سایش و دمای بالا نسبت به فولاد و مواد مشابه و استفاده در بدنه و کاهش وزن سازه و ... می توان اشاره کرد

[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 100
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۵, ۱۱:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 568 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

Re: نخستين خط توليد الياف كربن با حضور سردار وحيدي افتتاح شد

پست توسط tondar »

chad نوشته شده:اون طوری که در عکس دیده میشه و با توجه به اینکه سرباز تشریفات لباس دژبان نیروی هوایی رو پوشیده میشه گفت ای کارخانه متعلق به نیروی هوایی هست.


با توجه به عکس شهید ستاری در عکس اول من با شما هم عقبده ام .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”