حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]بيستمين سالروز استقلال تاجیکستان با برگزاری مراسم رژه یگان‌های نمونه ارتش اين كشور و با حضور یگانی از ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه برگزار شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، برای اولین بار رژه نظامی مشترک ارتش تاجیکستان در کنار یگانی از ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور واحدهای نظامی نمونه نیروهای مسلح کشورهای روسیه، افغانستان، هند و فرانسه در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد.
"امامعلی رحمان" رئیس جمهور تاجیکستان، طی سخنانی در این مراسم، استقلال را بزرگترین نعمت خداوندی دانست و گفت که ارتش ملی این کشور در شرایط سنگین سیاسی، امنیتی و اقتصادی شکل گرفته و امروز قدرت دفاع کامل از ثبات و امنیت دولت و ملت تاجیکستان را دارد.

در این مراسم رژه نظامی، بیش از 13 هزار نظامی تاجیک و حدود 700 تن از پرسنل نظامی کشورهای مختلف خارجی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، روسیه، افغانستان، هند و فرانسه شرکت داشتند.

همچنین به مناسبت سالروز استقلال تاجیکستان، تعدادی از هواپیماهای نظامی و چرخبال‌های نیروهای مسلح این کشور بر فراز میدان اسماعیل سامانی که محل برگزاری مراسم رژه بود، به پرواز در آمدند.
در ادامه این مراسم هزاران نفر از دانشجویان و نمایندگان سازمان‌ها و موسسات مختلف شهر دوشنبه با حضور در محل مراسم، بزرگترین پرچم ملی این کشور به طول 2011 متر را از مقابل مقامات عالی‌رتبه و مهمانان حاضر در بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان عبور دادند.
پس مراسم از پایان رژه نظامی، این پرچم 860 کیلوگرمی که بزرگترین پرچم ملی در جهان محسوب می‌شود، به موزه ملی تاجیکستان اهدا خواهد شد.
این برای اولین بار است که با موافقت حضرت "آیت‌الله خامنه‌ای" به عنوان فرمانده معظم کل قوای جمهوری اسلامی ایران یکی از یگانهای نظامی ارتش کشورمان در مراسم رژه نیروهای مسلح تاجیکستان شرکت می‌کند.
با موافقت مقام معظم رهبري یگانی نمونه از ارتش جمهوری اسلامی ایران به استعداد 150 تن از پرسنل نظامی ارتش کشورمان به منظور حضور در برنامه تجلیل از بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان و شرکت در رژه نظامی، بامداد امروز جمعه وارد پایتخت این کشور شدند.
همچنین در تمامی مناطق تاجیکستان امروز به مناسبت استقلال ملی این کشور، برنامه‌های هنری و فرهنگی مختلفی در حال اجرا است.
جمهوری تاجیکستان پس از فروپاشی شوروی سابق، در 9 سپتامبر 1991 میلادی رسماً استقلال خود را از شوروی سابق اعلام کرد.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۲۸ ق.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شیری پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 650 بار
سپاس‌های دریافتی: 1785 بار
تماس:

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط kalafe2006 »

از کدام ارگان و بخش بودن ؟ کسی میدونه ؟
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 598
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶, ۱۲:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط nima-rad »

معاون وزیر دفاع تاجیکستان اظهار کرد؛
سفر نظامیان ایرانی موجب افتخار تمام تاجیکان


به گزارش فارس، مراسم ضیافت نهار امروز سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، به ابتکار "علی اصغر شعر دوست" سفیر کشورمان در دوشنبه به مناسبت حضور یگان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در دوشنبه پایتخت این کشور برگزار شد.
این مراسم با حضور سرتیپ "معروف حسن‌اف" معاون وزارت دفاع تاجیکستان، "عمیر آقایی" فرمانده گروه نظامیان اعزامی و جمعی از مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان در شهر دوشنبه برگزار شد.

اضافه شدن برگ زرین دیگری به مناسبات ایران و تاجیکستان

سفیر کشورمان در جریان این مراسم طی سخنانی با بیان این که امروز به کتاب پرحجم مناسبات ایران و تاجیکستان، برگ زرین دیگری افزوده شد، شرکت یگان نمونه نظامیان جمهوری اسلامی ایران در رژه نظامی بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان را یک رویداد بسیار مهمی برای هر 2 کشورعنوان کرد.
وی گفت: امروز مناسبات ایران و تاجیکستان به عنوان 2 کشور هم‌آیین، هم‌زبان، هم‌تاریخ، هم‌نژاد، هم‌فرهنگ و دارای آینده مشترک، شاهد رویداد بسیار مهمی است که بدون تردید در تعاملات منطقه‌ای اثر‌گذار خواهد بود.

شعر‌دوست اضافه کرد: تاجیکستان به عنوان کشور کوه‌های سربلند، سرزمینی که مردمانش همانند کوه‌هایش سربلند بوده و کشوری که نزدیک‌ترین دوست ایران است، امروز در مسیر ترقی و پیشرفت گام می‌بردارد.
سفیر کشورمان همچنین در این مراسم همکاری‌های همه جانبه ایران و تاجیکستان بویژه در زمینه دفاعی را در حال توسعه عنوان کرد و افزود: همکاری‌های تهران و دوشنبه در تمام عرصه‌ها همچنین در زمینه دفاعی روز به روز به پیشرفت‌های چشم‌گیرتری نایل می‌شود.

تاجیکستان و ایران، 2 وطن برای یک ملت است

سرتیپ "معروف حسن‌اف" معاون وزیر دفاع تاجیکستان نیز به عنوان یکی از میهمانان این مراسم، به نمایندگی از وزارت دفاع تاجیکستان و تمام مردم کشورش، سفر یگان اعزامی نظامیان ایرانی به تاجیکستان را خوش آمد گفت و افزود: شرکت یگان نمونه نظامیان ایرانی در رژه نظامی بیستمین سالگرد جمهوری تاجیکستان، باعث افتخار تمام تاجیکان است.
وی خاطرنشان کرد: این سفر با برخی مشکلات مواجه شده بود، اما جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به این مشکلات و موانع، یگان نمونه خود را برای شرکت در جشن پرافتخار کشور دوست و برادرش اعزام کرد.
معاون وزیر دفاع تاجیکستان خطاب به مهمانان ایرانی افزود: تاجیکستان کشور شما و وطن شما است، بنابراین هرگز احساس بیگانگی نکنید، همان گونه که وقتی که ما تاجیک‌ها به ایران سفر می‌کنیم هیچ احساس بیگانگی نمی‌کنیم.

عمیر آقایی فرمانده یگان اعزامی نظامیان ایرانی با ابراز خوشحالی از دعوت طرف تاجیکی جهت شرکت یکی از یگان‌های نمونه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در رژه نظامی بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان تصریح کرد: حضور واحد نمونه نظامی ایران در برنامه‌ای که اقتدار تاجیکستان را بیان می‌کند، موجب خرسندی و افتخار نظامیان جمهوری اسلامی ایران است.

در ادامه این مراسم وزارت دفاع تاجیکستان از سفیر ایران به خاطر تلاش‌های مجدانه برای تقویت دوستی و برادری 2 کشور با اهداء نشان جشن 15 سالگی قوای مسلح جمهوری تاجیکستان به وی تقدیر کرد.

در پایان این مراسم 2 طرف بار دیگر بر علاقمندی کشورهای خود برای تعمیق و گسترش روابط نظامی و امنیتی در راستای تحقق منافع ملی و تحکیم ثبات و امنیت منطقه تاکید کردند.
اعضای یگان نمونه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، عصر امروز پس از 2 روز حضور در تاجیکستان و شرکت در مراسم رژه نیروهای مسلح این کشور در سالروز استقلال این جمهوری، با ترک دوشنبه به مقصد تهران، به کشورمان بازگشتند.تصویر تصویر تصویر
 [External Link Removed for Guests] 
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۰, ۲:۴۱ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 90 بار

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط fardinstst »

مسولین مشکوک میزنن.

مثل این که میخوان توپ رو بندازن تو زمین تاجیکستان و اونو متحد خودشون در دریای خزر کنن و این طور که معلومه اون ها هم حرفی ندارن و این کار بدلیل آذزبایجانه.

امیدوارم کشور تاجیکستان با ایران متحد و روابط هر روز نزدیک تر شود و مردم تاجیکستان که هم مردم ایران به آن ها علاقه زیادی دارن و هم آن ها علاقه زیادی به مردم ایران دارن از این روابط استفاده لازم را ببرند.

در زمینه دفاعی هم بازار فروش خوبی است هم میتونه به عنوان یک متحد نظامی و امنیتی خیلی به کارمون بیاد.

ارتش تاجیکستان نیاز به بازسازی و نوسازی بسیار گسترده ای داره و چه کسی بهتر از ایران که اونو بازسازی و نوسازی کنه کشوری که همیشه باهاش دوست و هم زبان و هم.... بوده.
امیدوارم هنوز هم منتظر سفرهای متقابل و افزایش روابط باشیم این بار نوبت وزیر دفاعه که بره و از ارتششون بازدید کنه و چند تا قرارداد کلان هم ببنده $-) :-*
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 60
تاریخ عضویت: جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۷:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 239 بار
سپاس‌های دریافتی: 214 بار

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط raamin9 »

fardinstst نوشته شده:مسولین مشکوک میزنن.

مثل این که میخوان توپ رو بندازن تو زمین تاجیکستان و اونو متحد خودشون در دریای خزر کنن و این طور که معلومه اون ها هم حرفی ندارن و این کار بدلیل آذزبایجانه.فکر کنم تاجیکستان با ترکمنستان اشتباه گرفتی
[COLOR=#NaNNaNNaN][FONT=Times New Roman lang=AR-SA] [COLOR=#NaNNaNNaN][FONT=Times New Roman lang=AR-SA]به امید روزی که متن تمام اس ام اس ها یک جمله باشد و آن :     [COLOR=#NaNNaNNaN][FONT=Times New Roman lang=AR-SA] [COLOR=#NaNNaNNaN][FONT=Times New Roman lang=AR-SA]      
[COLOR=#NaNNaNNaN][FONT=Times New Roman lang=AR-SA] [COLOR=#NaNNaNNaN][FONT=Times New Roman lang=AR-SA]مهدی آمد...     
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 575
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۷ دی ۱۳۸۵, ۲:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2041 بار

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

fardinstst نوشته شده:مسولین مشکوک میزنن.

مثل این که میخوان توپ رو بندازن تو زمین تاجیکستان و اونو متحد خودشون در دریای خزر کنن و این طور که معلومه اون ها هم حرفی ندارن و این کار بدلیل آذزبایجانه.تصویر تصویر تصویر
من عادت به اینطور نقد کردن ندارم ولی واقعا حرف شما خنده دار هست
برادر،برو یکم نقشه جهان رو نگاه کن بعدا !
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 389
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۰, ۹:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: _̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز
سپاس‌های ارسالی: 5009 بار
سپاس‌های دریافتی: 2658 بار

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط HESAM-007 »

fardinstst نوشته شده:مثل این که میخوان توپ رو بندازن تو زمین تاجیکستان و اونو متحد خودشون در دریای خزر کنن...

لطفا قبل ارسال (به قول یکی از دوستان) تراوشات ذهنی تان، یه نگاهی به نقشه جهان بیاندازید.
تاجیکستان رو چه کارش با خزر؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟تصویر


تصویر
[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
پست: 56
تاریخ عضویت: شنبه ۹ خرداد ۱۳۸۸, ۲:۱۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 798 بار
سپاس‌های دریافتی: 136 بار

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط Peyman-Phantom-1351 »

بازار دفاعی ارتش تاجیکستان بعد از روسیه در دست هند می باشد، الان خبری ندارم ولی دو سه سال پیش وزیر دفاعش هم یک روس تبعه تاجیکستان بود
Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۸۸, ۲:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط HITMAN_KU »

تا جیکستان کشور نیست یکی از استانهای خودمونونه!!!! :x :razz:
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۸, ۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

پست توسط ASHKAN95 »

HITMAN_KU نوشته شده:تا جیکستان کشور نیست یکی از استانهای خودمونونه!!!! :x :razz:


دوست عزیز سلام تصویر

بهتر نیست در زمان حال زندگی کنیم؟این که شما میفرمایید تاجیکستان استان ایرانی است، مربوط به چندین سال قبل هستش.
بهتره بدانید که زمانی این سرزمین از شرق تا مرز چین و از غرب تا روم بوده، پس با این حساب الان هند و ترکیه و ... استان های ما هستند.
اگر بخواهیم مثل شما فکر کنیم و فقط بگیم اینجا مال ما بوده، حتی درجا هم نمیزنیم تصویر
یاد بگیریم که از گذشته عبرت بگیریم، از حال به نحو احسن استفاده کنیم و به فکر آینده باشیم

موفق و پیروز باشید تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”