اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 166
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۳:۰۹ ب.ظ
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 147 بار
سپاس‌های دریافتی: 735 بار

اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط samen70 »

روزنامه کیهان نوشت:   مقام ارشد رژیم صهیونیستی گفت ایرانی ها در برابر فشارها مقاوم شده اند.   بنی گانتس رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در نشست کمیسیون امور دفاعی و سیاست خارجی کنست (پارلمان) گفت: سران جمهوری اسلامی گوش شنوایی برای تهدیدها ندارند و در برابر فشارهای خارجی که علیه آنان برای توقف برنامه اتمی اعمال می شود، مقاوم شده اند.   گزارش رادیو اسرائیل، دانی ایالون معاون وزیر خارجه این رژیم هم در ملاقات وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه گفته است: روند تلاش های هسته ای ایران وارد مرحله خطرناکی شده و آغاز غنی سازی اورانیوم در تأسیسات جدید فردو شاهد این ادعاست.   سوی دیگر روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی که به مطالعات و ارزیابی «انستیتو مطالعات امنیت ملی اسرائیل» مستند شده، نوشت: اسرائیل خود را برای کنار آمدن با ایران اتمی آماده می کند.   تایمز لندن نوشت اسرائیل خود را برای تبدیل ایران به یک قدرت هسته ای آماده کرده است و قبول دارد که این امر احتمالاً ظرف یک سال آینده اتفاق خواهد افتاد. در بخشی از سند امنیتی اسرائیل آمده است «مؤسسه مطالعات امنیت ملی» بنا به درخواست سفرا، فرماندهان نظامی و رؤسای سابق سازمان جاسوسی اسرائیل سناریوهایی را برای روز پس از آزمایش تسلیحات هسته ای ایران آماده کرد.   تحلیل تایمز «این اقدامات نشان می دهد که اسرائیل از موضع همیشگی خود یعنی به کار گرفتن هر اقدامی و از جمله حمله نظامی برای پیشگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای عقب نشینی کرده است. این مدارک که توسط دیپلمات ها، مقامات امنیتی و فرماندهان سابق ارتش اسرائیل مورد بررسی قرار گرفته است همزمان با خبر آغاز غنی سازی در تاسیسات زیرزمینی فردو در حومه شهر قم که روز دوشنبه توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام شد در اختیار روزنامه تایمز قرار گرفته اند».  «تایمز» یادآوری می کند: اعضای هیئت پژوهشی که این تحقیقات و نتیجه گیری ها را انجام داده اند عبارتند از رئیس سابق شورای امنیت ملی، دو تن از اعضای سابق دفتر نخست وزیری اسرائیل، یک سفیر سابق و کارشناسان مرتبط با بخش ضد اطلاعات نیروهای مسلح اسرائیل.   مذکور می افزاید: با وجود آن که دولت اسرائیل همواره تأکید کرده که حاضر نیست ایران دارای قدرت هسته ای را تحمل کند، از سال پیش به این سو برخی از مقامات ارشد این کشور مطرح کرده اند که شاید اسرائیل ناگزیر شود که دستیابی ایران به سلاح هسته ای را بپذیرد. در ماه ژوئن گذشته مئیر داگان، رئیس سابق موساد، در اظهار نظر علنی خود گفت که حمله اسرائیل به ایران تمام منطقه را به جنگ خواهد کشاند. وی ماه گذشته نیز گفت که ایران هسته ای ضرورتاً تهدیدی برای اسرائیل نخواهد بود.   در پایان گزارش خود می نویسد: طبق پژوهش اخیر مرکز «مطالعات امنیت ملی» اسرائیل، پذیرش ایران دارای سلاح هسته ای برای این کشور ممکن است به یک واقعیت بدل شود. 
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 111
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۰, ۴:۲۵ ب.ظ
محل اقامت: ایران-تبریز
سپاس‌های ارسالی: 147 بار
سپاس‌های دریافتی: 241 بار
تماس:

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط 1391 »

چند ماه پیش میگفتن:تا قبل از زمستان به ایران حمله میکنیم،پایگاه های هسته ای ایران را بمباران میکنیم و... .
حالا میگن:ناچاریم با ایران اتمی را بپزیریم.
این اسرائیل بهتر از آمریکا تهدید میکنه و کاری نمیکنه. :-)
فرمايشات رهبر معظم انقلاب بيانگر اين نكته است كه ما هيچ وقت و در هيچ شرايطي در مقابل تهديدات دشمن نه تنها كوتاه نخواهيم آمد و تسليم نخواهيم شد بلكه آن ها را با همان سازوكارهاي متناسب خودمان تهديد خواهيم كرد.

*سردار احمد وحیدی*

[HIGHLIGHT=#00b050] [HIGHLIGHT=#00b050] *  و  [HIGHLIGHT=#ff0000]  *    
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 36
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۱:۴۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار
تماس:

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط mahdionline71 »

به نظر من اینا همشون بازی های سیاسی یه.
اتفاقا این حرفشون بوی جنگ میده.
چون ایران با موجودیت اسرائیل مشکل داره.
مشکل منطقه و جهان برنامه هسته ای ایران نیست.بلکه مشکل موجودیت اسرائیله که همونجوری که بوجود اومده باید همونطور هم از بین بره اسرائیلیا دست پیشو گرفتن که پس نیوفتن .بعد حالا از حرفشون عقب نشینی هم می کنن.هه هه
كسی كه سلاحهای خود را رها كرده و ناله كنان می گوید نمی توانم، از من ساخته نیست وبدشانسم، ترحم انگیزترین مخلوق دنیاست.((لاواتر))
Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۷, ۱۰:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط nasir irani »

دنیای حکومت کردن با ناو هواپیمابر و موشکهای اتمی به انتهای خود نزدیک میشه....

واقعا اسراییل و امریکا فکر کردن تا چند دهه دیگر می تونن برای کشورهای خاورمیانه و دنیا در بخش هسته ای و نظامی خط قرمز تعیین کنن!؟

20 سال دیگه 30 سال دیگه 40 سال دیگه 100 سال دیگه!؟ قطعا خیلی از کشورهای خاورمیانه در بخشهای مختلف هوا-فضا و هسته ای بسیار پیشرفت خواهند کرد...چرا که آن موقع این علوم به علوم معمولی در همه دنیا تبدیل خواهد شد

آنها هیچ راهی جز کنار گذاشتن سیاست استانداردهای دوگانه در بخش هسته ای و نظامی و حتی حقوق بشری ندارند..........باید روحیه ابر قدرتی و امپریالیستی رو کنار بذارن...مگر بمباران اتمی کل خاورمیانه بخاطر اسراییل!!
Furious Poster
Furious Poster
پست: 310
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ آبان ۱۳۸۶, ۷:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط armanmodern »

nasir irani نوشته شده: قطعا خیلی از کشورهای خاورمیانه در بخشهای مختلف هوا-فضا و هسته ای بسیار پیشرفت خواهند کرد...چرا که آن موقع این علوم به علوم معمولی در همه دنیا تبدیل خواهد شد

در مورد این بخش صحبت هاتون، خوب مشخصا وقتی کشورهای "مصرف کننده ی خوبِ علم" فعلی، چون ترکیه و هند و برزیل به مرحله ی "تولید کننده ی علم" میرسن، متناسب با اون کشورهای ابرقدرت فعلی یک پله جلوتر میرن و فناوری های ویژه و نو رو پایه ریزی می کنند. نمونه اش رو همین حالا هم می بینید: وقتی هند به مرحله ی ساخت جنگنده ی نسل چهار HAL Tejas میرسه، کشوری چون آمریکا یا روسیه در حال توسعه جنگنده های نسل پنج چون رپتور و F-35 وT-50 هستند. وقتی کشوری مثل کره جنوبی به مرحله ی ساخت رآکتورهای اتمی معمولی Conventional میرسه، آمریکا و ژاپن در حال توسعه نسل آتی مینی رآکتورهای بدون آلایندگی اتمی هستند. این رو قبول دارید که حتی در دو محصول مشابه صنعتی، نمونه ی آلمانی از کیفیت بالاتری نسبت به نمونه ی چینی یا کره ای برخورداره؟
قصد دفاع از هیچ سیستم یا سیاستی رو ندارم، اما کشورهای پیشرو در عرصه ی تکنولوژی که عموماً سیاست های کلی منسجمی هم دارند، منتظر نمی نشینند تا کشورهای در حال توسعه به حد اونها برسند. همیشه طوری برنامه ریزی می کنند که یک پله و یک کلاس بالاتر قرار بگیرند.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط Sami 1993 »

هر‏ ‏تمدنی‏ ‏یک‏ ‏دوره‏ ‏تولد‏ ‏،‏ ‏توسعه‏ ‏،‏ ‏اوج‏ ‏،‏ ‏زوال‏ ‏و‏ ‏سر‏ انجام‏ ‏با‏ ‏فروپاشی‏ ‏دوران‏ ‏آن‏ ‏تمدن‏ ‏به‏ ‏پایان‏ ‏می‏ ‏رسد‏ ‏.
این‏ ‏موضوع‏ ‏بارها‏ ‏در‏ ‏تاریخ‏ ‏تکرار‏ ‏شده‏ ‏است.
هم‏ ‏اکنون‏ ‏تمدن‏ ‏غرب‏ ‏‏که‏ ‏با‏ ‏انقلاب‏ ‏صنعتی‏ ‏متولد‏ ‏شده‏ ‏بوده‏ ‏دوران‏ ‏اوج‏ ‏خود‏ ‏را‏ ‏پشت‏ ‏سر‏ ‏گذاشته‏ ‏و‏ ‏با‏ ‏توجه‏ ‏به‏ ‏شواهد‏ ‏همچون‏ ‏بحران‏ ‏اقتصادی‏ ‏،‏ ‏اجتماعی‏ ‏،‏ ‏جنبش‏ ‏های‏ ‏۹۹‏ ‏درصدی‏ ‏و‏ ‏...‏ ‏وارد‏ ‏دوران‏ ‏زوال‏ ‏شده‏ ‏و‏ ‏به‏ ‏سمت‏ ‏فروپاشی‏ پیش‏ ‏می‏ ‏رود‏ ‏.
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط Present »

Sami 1993, دقیقا یک سخن از ابن خلدون هست که همچنین چیزی میگه که فکر کنم این باشه که هر حکومت با یک ایده شروع میشه ، در تمام توکل اون حکومت گسترده میشه به اوج میرسه و بعد سمت تجملات میره و سرانجام...
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام و درود بر همه :razz:

شعر معروفی هست که میگه :
بر تواضعهای دشمن تکیه کردن ابلهیست
پای بوس سیل از پا افکند دیوار را

با تمام اتفاقهایی که اخیرا رخ داده آیا هنوز متوجه نشدید که اسرائیل در این مورد عقب نشینی نکرده بلکه تنها تغییر تاکتیک داده ؟ یعنی هنگامی که از شیوه تهدید نتیجه ای نگرفتن به ترور و حذف فیزیکی شخصیتهای موثر روی آوردن .
امیدوارم مسئولان در کشور ما همانقدر که موضوع تهدیدهای نظامی را جدی گرفتن و نیروهای نظامی را با جدیت برای شرایط جنگی آماده و تجهیز می کنن ، این عزم راسخ اسرائیل و متحدانش برای سر به نیست کردن نخبگان را هم جدی گرفته باشن قبل از اینکه خیلی دیر بشه .

چند سالی هست که اسرائیل این جنگ پنهانی (ترور) را آغاز کرده و در طول این مدت آنها همواره در حالت تهاجمی و ما در حالت تدافعی قرار داشتیم . نتیجه هم آن شد که دیدید ...
مقامات ما بارها در پاسخ به تهدیدهای نظامی غرب گفته بودن در صورتی که به ما حمله نظامی بشه و امنیت ما در خطر بیافته ما هم متقابلا به آنها حمله ور میشیم و دفاع محدود به مرزهای ما نخواهد بود . الان جنگ به روش جدید آغاز شده ولی ما تاکنون فقط در خاک خود دفاع می کردیم .
امیدوارم دفاع در این نوع جنگ هم تنها به مرزهای ما محدود نباشه و طعم ضربه های متقابل ما را بچشن .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 166
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۳:۰۹ ب.ظ
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 147 بار
سپاس‌های دریافتی: 735 بار

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط samen70 »

خیلی قبل تر باید اینو درک میکردیم.آرامش بعد از طوفان.اگه این اتفاق عملی بشه چهره اسراییل در جامع بینن الملل بسار خدشه دار خواهد شد.و منتظر روز های بهتر خواهیم بود.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 240
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ دی ۱۳۹۰, ۵:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 164 بار
سپاس‌های دریافتی: 885 بار

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط leylas »

ولی ما ناچار نیستیم اسرائیل غاصــــب رو بپذیریم... :x :x
و هر لحظه هم آمادگیمون بیشتر میشه.
و به دوستان عزیز بگم که هیچگاه این خبر باعث دست کم گرفتن دشمن نمیشه :-)
 ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم برگرد تا سربند  یا زهرا  نبستیم 
   
 آماده ی نبرد [HIGHLIGHT=#00b050]  [HIGHLIGHT=#00b050]و  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]پ     
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 228
تاریخ عضویت: جمعه ۳ آبان ۱۳۸۷, ۱۰:۱۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 230 بار
سپاس‌های دریافتی: 542 بار

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط reza_glb »

من دیشب تو سایت رادیو اسراییل بودم وزیر دفاع و رئیس موساد یه طور دیگه حرف میزدن یعنی 180درجه با خبر بالا فرق داشت :-( :-( :-(
کیهان هم شیطون شدها :::P :???:
وطـــن یعنــی اذان عشـــق گفتــن ***
وطــن یعنــی غبـار از عشـق رفتــن[COLOR=#000000] *** 
وطــن یعنــی[COLOR=#d8d8d8] هـدف یعنی شهامت *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طـــن یعنــی شرف یعنی شهـادت   *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طــن یعنــی گذشتــه،حـال، فـردا   *** 
ت[COLOR=#d8d8d8]مـــــام سهـــم یـــک ملــت ز دنیــا  ***
وطــن یعنــی چـه آبـاد و چه ویـران ***
وطـــن یعنـی همین جا یعنی ایـران ***
***
New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۹, ۱:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

Re: اسرائیل: ناچاریم ایران اتمی را بپذیریم

پست توسط هیمالیا »

نه تو رو خداحالا که پذیرفتی بیا فامیل شو ما که خیلی وقته که منتظریم زودتر اغوشتو برای موشکهای ایران باز کنی من جنگ طلب نیستم چون منافع ملی ایران را در این نمیبینم ولی آخرش چی بگذریم یادش بخیر وقتی تو محیط کارم برای از دست ندادن زمین توسط لبنان در جنگ 33 روزه و شکست خوردن اسراییلیها از دلاوران حزب اله شیرینی پخش کردم تا مدتها مورد تمسخر همکارانم قرار داشتم حتی سال بعد کسانی که محل کارشونو عوض کرده بودن برام پیامک میزدن یا تلفنی مسخرم میکردن اما من آنقدر خوشحال بودم که هنوزم با اینکه آدم خیلی مذهبی سفت و سختی هم نیستم اما همچنان از یاداوری ان لحظات خوشحال میشوم چون من از دید ملی و انسانی به این موضوع نگاه میکنم و سالها ارزوی این لحظه رو کشیده بودم و از اینکه میدیدم در تاریخ نبردها با اسرائیل کل افتخارات اعراب در چند روز با خاک یکسان میشد همواره از اینکه چرا استراتژی دفاعی مصر به عنوان ستون فقرات مقاومت در ان زمان اینقدر روی پان عربیسم و ناصریسم تمرکز میکرده زجر میکشم و دیگر اینکه سالها مبارزه مصر نتوانست نتیجه ای جز خفت برای مردم دلاور مصر بیاورد به هر حال برای سربازان مصری و سوری و فلسطینی که برای وطنشان جنگیدن احترام قائلم متاسفانه فرماندهانشان تکیه بر تجهیزات نظامی شوروی داشتن و حتی مواردی مثل جاسوسی آلی کوهن و هزاران مورد دیگر توانسته بود آرام آرام در اعراب القا کند که اسراییل شکست ناپذیره کاش این انقلابهای عربی به سمت مبارزه با شیعیان منحرف نشه و از دشمن واقعی مسلمانان که عربستان و اسراییل هستن غافل نشود البته ترکیه نامرد بدتر از روسیه رو فراموش نکنید که عشقش اینه که پشت ایران قایم شه و با کارت ایران امتیاز بگیره خدا انشااله به دولتمردان ایرانی عقلی بدهد که اینقدر با سیاستهای غلط اقتصادی مردم را ناامید نکنند کاش این اتفاق میفتاد و اینقدر به جون هم نمیپریدن
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”