وحشت در جبهه داخلي اسرائيل از واکنش ناگهاني ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

وحشت در جبهه داخلي اسرائيل از واکنش ناگهاني ايران

پست توسط Sami 1993 »

تصویر

وحشت در جبهه داخلي اسرائيل از واکنش ناگهاني ايران
يک روزنامه انگليسي نوشت: با اينکه سران اسرائيل موضوع حمله به ايران را بررسي مي کنند، اما اين رژيم نگراني هاي فزاينده اي از واکنش هاي انتقام جويانه ايران به اين حملات دارد.

تصویر

به گزارش گروه بين الملل مشرق، رونامه فايننشال تايمز در گزارشي با اشاره به افزايش نگراني هاي رژيم صهيونيستي از واکنش هاي انتقام جويانه ايران به شهرهاي سرزمين هاي اشغالي در صورت هر حمله احتمالي به اين کشور و هدف قرار دادن تأسيسات هسته اي آن مي نويسد: در حالي که مسؤولان آمريکايي گزينه حمله نظامي به ايران را بررسي مي کنند، مناقشه ها در داخل سرزمين هاي اشغالي در مورد آماگي هاي جبهه داخلي اسرائيل براي اين جنگ و نگراني از حملات انتقام جويانه ايران به سرزمين هاي اشغالي است.

اين روزنامه انگليسي مي افزايد: اين نگراني ها از جايي افزوده شده که اظهارات مقامات ايراني شکي براي سران اسرائيل باقي نگذاشته که هر حمله احتمالي به واکنش انتقام جويانه ايراني ها منجر خواهد شد. جديدترين اين تهديدات از زبان "احمد وحيدي" وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ايران مطرح شده است که تأکيد کرده بود هر حمله رژيم صهيونيستي به ايران، بي شک به فروپاشي اين رژيم منجر خواهد شد.

وي مي افزايد: با اينکه برخي اقدام ايران به حملات انتقام جويانه را بعيد مي دانند اما بسياري از مقامات اسرائيل معتقدند که در صورت حمله به ايران، جبهه داخلي اين رژيم مورد آزمايش قرار خواهد گرفت.

اين گزارش در ادامه به گفت وگوي "دان مريدور" معاون نخست وزير رژيم اسرائيل در امور جاسوسي و برنامه هاي هسته اي با روزنامه ها اشاره کرده که گفته است که آمادگي ها براي جنگ در شرايط کنوني، شکلي متفاوت به خود گرفته است.

وي افزود که در گذشته، جنگ با تانک ها و جنگنده ها بوده اما اين بار، جبهه اصلي، جبهه داخلي اسرائيل خواهد بود.

بر اساس اين گزارش، اين مناقشات، جنجال زيادي را در محافل صهيونيستي و ميان کارشناسان اسرائيلي در مورد ميزان قدرت ايران و تمايل آن به حمله به اهداف داخل سرزمين هاي اشغالي ايجاد کرده است؛ اين مجادلات، در زمينه مشارکت همپيمانان ايران نظير سوريه و لبنان و غزه در عمليات اينچنيني نيز قابل بررسي است.

به عنوان مثال، ناوگان موشکي حزب الله لبنان، شامل حدود 50هزار موشک است که در مرزهاي شمالي سرزمين هاي اشغالي پخش شده که برخي معتقدند که اين موشک ها به تمامي نواحي اسرائيل از جمله مناطق ساحلي جنوب تل آويو نيز مي رسد.

تحليلگران معتقدند که ايران در دو راستا مي تواند واکنش هاي احتمالي به اين حملات داشته باشد: نخست اينکه با موشک هاي دوربرد خود، سرزمين هاي اشغالي را هدف قرار دهد و دوم اينکه از حزب الله لبنان براي انتقام گيري از رژيم صهيونيستي استفاده کند.


از سوي ديگر، ايران مي تواند منافع اسرائيل را در خارج از مرزهاي آن هدف قرار دهد اما در مقابل، تعدادي از مسؤولان اسرائيلي نيز وجود دارند که حملات انتقام جويانه ايراني ها را کم اهميت مي دانند که يکي از اين افراد، ايهود باراک است؛ وي بارها گفته که بعيد است واکنش هاي انتقام جويانه ايران، بتواند خسارت هاي زيادي به اسرائيل وارد کند. وي در يکي از اين موضع گيري هاي خود ابراز عقيده کرده که حملات ايران به اسرائيل، نمي تواند نهايتاً بيشتر از 500 کشته روي دست اسرائيلي ها بگذارد که بسياري از تحليلگران اسرائيلي هم با اين نظرات وي مخالفند.

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: وحشت در جبهه داخلي اسرائيل از واکنش ناگهاني ايران

پست توسط Sami 1993 »

تصویر

رئيس کميسيون جنگ کنيست:
پدافند موشکي اسرائيل آماده مقابله با موشک هاي ايران نيست
رئيس کميسيون جنگ پارلمان رژيم صهيونيستي (کنيست) اذعان کرد که جبهه داخلي اين رژيم توان مقابله با موشک هاي ايران را نخواهد داشت.

تصویر

به گزارش بين الملل مشرق به نقل از الانتقاد، "زئيف بيلسکي" رئيس کميسيون جنگ کنيست رژيم صهيونيستي اعلام کرد که سامانه هاي پدافندي ارتش اسرائيل براي مقابله با حملات موشکي ايراني ها آماده نيست.

وي در اظهاراتي مطبوعاتي اعلام کرد که اين سامانه ها نمي تواند شهرک نشينان را در صورت بروز جنگ از حملات موشکي ايران محافظت کند.

اين مقام صهيونيست ابراز داشت که از هر چهار اسرائيلي تقريباً يک نفر امکان رسيدن به پناهگاه ها در زمان حملات موشکي احتمالي را نخواهد داشت؛ حال چه اين پناهگاه ها پناهگاه هاي عمومي باشد يا اتاق هاي ويژه و مستحکمي که در داخل منازل طراحي مي شود و اين، چيزي است که وزارت جنگ اسرائيل نيز بر آن تأکيد کرده است.

از سوي ديگر مرکز مطالعات راهبردي بين المللي در واشنگتن نيز اعلام کرد که موشک هاي ايراني که بسوي سرزمين هاي اشغالي شليک مي شوند، احتمالاً بسيار دقيق خواهند بود.

اين مرکز با اشاره به اينکه 92 درصد از فضاي سرزمين هاي اشغالي مملو از شهرک نشينان صهيونيست است، تأکيد کرد که اين بدان معني خواهد بود که حملات بي هدف به اسرائيل مي تواند بسيار مخرب باشد.

[External Link Removed for Guests]پدافند-موشکي-اسرائيل-آماده-مقابله-با-موشک-هاي-ايران-نيست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: وحشت در جبهه داخلي اسرائيل از واکنش ناگهاني ايران

پست توسط Sami 1993 »

تصویر

قدرت انتقام‌گیری ایران را دست‌کم نگیرید!
ژنرال «جیمز کاترایت»، معاون پیشین ستاد ارتش آمریکا می‌گوید: «ایرانی‌ها استاد کنترل اوج‌گیری منازعات هستند». با توجه به دشواری پیش‌بینی شرایط آتی، بحث حمله از سوی ایالات متحده مطرح نیست، ولی چرا همواره قدرت ایران را دست‌کم می‌گیرید؟

به گزارش مشرق به نقل از تابناک، مقامات آمریکایی که به بررسی پاسخ های احتمالی ایران نسبت به حمله نظامی رژیم صهیونیستی پرداخته‌اند، بر این باورند بر خلاف آنچه اسرائیلی‌ها می‌پندارند، پاسخ ایران به شدت قوی و گسترده خواهد بود.

از سخنان برخی مقامات بلندپایه نظامی ایالات متحده و نیز تحلیلگران این کشور، چنین برمی‌آید که نگرانی آنها از واکنش ایران به حمله احتمالی رژیم صهیونیستی افزایش یافته است؛ واکنشی که به بیان آنها، از حمله نظامی به رژیم صهیونیستی تا حمله به اهداف آمریکایی در نقاط گوناگون جهان را شامل می‌شود.

در همین باره، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، در قالب گزارشی به دیدگاه‌های گوناگون درباره این موضوع اشاره کرده است.

در این مطلب با اشاره به اینکه در صورت حمله، ایران نخواهد گذاشت جنگ در مرزهای خودش محدود بماند، نقل قولی از ژنرال «جیمز کاترایت»، معاون پیشین ستاد ارتش آمریکا را مطرح کرده که می‌گوید: «ایرانی‌ها استاد کنترل اوج‌گیری منازعات هستند».

تحلیلگر نیویورک تایمز، با بیان اینکه هم‌اکنون محافل تحلیلی ایالات متحده به شدت درگیر گمانه‌زنی درباره سناریوهای موجود در مورد واکنش‌های ایران هستند، اظهار می‌دارد: با توجه به دشواری پیش‌بینی شرایط آتی، بحث حمله از سوی ایالات متحده مطرح نیست و این مقامات رژیم صهیونیستی هستند که بر این موضوع پافشاری دارند.

وی همچنین به این نکته اشاره کرده که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه ایران به دنبال سلاح هسته‌‌ای باشد، به دست نیاورده‌اند. به این ترتیب، اصولاً ضرورت اقدام نظامی از سوی آمریکا منتفی است.

با این حال، از این گزارش چنین برمی‌آید که ترس از انتقام‌جویی ایران، کم کم در میان مقامات رژیم صهیونیستی نیز ریشه می‌دواند.

تحلیلگر نیویورک تایمز در پایان، با اشاره به نظر برخی دیگر از تحلیلگران، این نکته را یادآور می‌شود که ایران افزون بر اقدام متقابل نظامی علیه رژیم صهیونیستی، از همه ابزارهایش در منطقه، از جمله گروه‌های همسو استفاده خواهد کرد و دامنه اقداماتش حتی اروپا را هم در بر خواهد گرفت.

به این ترتیب، گویا غربی‌ها اکنون بیش از همیشه به واقعی بودن توان نظامی و نیز برنامه‌ریزی استراتژیک جمهوری اسلامی ایران پی برده و دریافته‌اند که اظهارات مقامات نظامی کشورمان، چیزی بیش از حرف است و در میدان عمل نیز قابلیت پیاده شدن خواهد داشت.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/102891/
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: وحشت در جبهه داخلي اسرائيل از واکنش ناگهاني ايران

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
یوزی روبین ضمن اذعان به اینکه اسرائیل نمی‌تواند قدرت موشکی ایران را از بین ببرد، از دقت موشک‌های ایرانی در هدف قرار دادن اهداف خود، ابراز نگرانی کرده است.

تصویر

به گزارش [External Link Removed for Guests]، میدل ایست آنلاین نوشت: "گرت پورتر"، مورخ و محقق آمریکایی در گزارشی به نقل از "یوزی روبین"، فرمانده پدافند موشکی رژیم صهیونیستی بین سال‌های 1991 تا 1999 نوشت: "نتایج حملات موشکی ایران به ساختمان‌های اداری اسرائیل بسیار جدی خواهد بود. اگر دولت مدنی اسرائیل در اثر این حملات از هم فروبپاشد، قوای مسلح آن نیز نمی‌توانند به جنگ ادامه دهند."

روبین از دقت موشک‌های ایرانی نیز به شدت ابراز نگرانی کرده و بر این باور است که ایران در حال رسیدن به توانی‌ست که می‌تواند اهداف خود را به‌صورت نقطه‌ای هدف قرار دهد. این واقعیت که مراکز حساس اداری اسرائیل در فضاهای محدودی واقع شده‌اند نیز بر نگرانی فرمانده سابق پدافند موشکی رژیم اسرائیل افزوده است.

وی همچنین با اشاره به متحرک بودن سکوهای پرتاب موشک‌های دوربرد ایرانی تصریح کرده است که این امر بدان معناست که قدرت موشکی ایران هرگز با حملات پیش‌دستانه از بین نخواهد رفت. اسرائیل نمی‌تواند تصور کند که پیش از شلیک موشک‌های ایرانی، می‌تواند آنان را از بین ببرد.

روبین خواستار افزایش سرمایه‌گذری بر روی موشک‌های ضدموشک شده تا بلکه بتوانند تعدادی از موشک‌های ایرانی را هدف قرار داده و جلوی اصابت آنها به هدف را بگیرند.

ایران هشدار داده است که هرگونه تجاوز از سوی هر رژیمی از جمله رژیم صهیونیستی را در همان سطح پاسخ خواهد داد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1741
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

Re: وحشت در جبهه داخلي اسرائيل از واکنش ناگهاني ايران

پست توسط shafagh »

از تمام مشکلاتی که امروز صهیونیسم دارد که بگذریم اسراییل اساسا کمبود نیرو دارد بخصوص برای ادامه یک جنگ با زمان متوسط (نه طولانی مدت) انهم در مقابل کشوری چون ایران که دارای قویترین نیروی دفاعی و تهاجمی موشکی است. وحشت اسراییل از کمبود نیروهایش را بایست از زمانی دانست که انها شروع به دعوت و جمع اوری یهودیان پراکنده بعض کشور ها به فلسطین نمودند. علاوه بر این که این مهاجرین اخیر ایمانی برای جنگ و دفاع در فلسطین ندارند طبق بر اوردی ساده تعداد انها برای باز سازی و تقویت ارتش غاصبین قدس کفایت نمی کند و انها برای شرکت در یک جنگ و احتمال تلفات همچنان با مشکل تامین نیروهای جایگزین روبرو هستند.
Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: وحشت در جبهه داخلي اسرائيل از واکنش ناگهاني ايران

پست توسط SEAFARER »

سلام.(متاسفانه چون تحط هیچ شرایطی نتونستم با نام کاربری قبلیم یعنی 1391 وارد بشم تصویر مجبور شدم یک بار دیگه عضو بشم تصویر.یعنی من همان 1391 هستم).

اسرائیل به اضافه نداشتن نیروی کافی،نیروی با تجربه زیادی هم نداره.و همچنین نیرویی که بخواد برای هدف خاصی مثلا دینش بجنگه.
همچنین در موقعیت جغرافیای بدی قرار دارن.از یک طرف حماس میتونه حمله کنه.از طرفی حزب الله و از طرفی هم سوریه.
و همچنین موشک هایی که ایران داره و بعضی از اونهارو در اختیار حزب الله هم قرار داده اسرائیل نمیتونه در جنگ کاری از پیش ببره.مگر اینکه کشور های غربی به کمکش بیان که نمیدونم چی میشه.شاید در اون شرایط هم موفق نشند.که احتمال زیادی داره.

در کل باید منتظر ماند...
تصویر
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: وحشت در جبهه داخلي اسرائيل از واکنش ناگهاني ايران

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
با انتقادات شدیدی که هفته گذشته از سیاست‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی در قبال ایران شد، شکاف عمیق موجود در میان سران این رژیم، بیش از پیش آشکار شد.

به گزارش مشرق به نقل از فارس پایگاه اینترنتی شبکه سی‌ان‌ان با انتشار مقاله‌ای به قلم "جان آلترمن"، مدیر برنامه خاورمیانه مرکز راهبردی و مطالعات بین‌الملل آمریکا، به بررسی رویکرد اسرائیلی‌ها در قبال ایران پرداخته و در نهایت سیاست رژیم صهیونیستی در رابطه با ایران را رو به سقوط و اضمحلال توصیف کرده است.

فرمانده ارتش اسرائیل، رئیس پیشین آژانس امنیت داخلی و رئیس پیشین امنیت خارجی رژیم صهیونیستی همگی در یک هفته قضاوت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در رابطه با ایران را زیر سوال بردند. در حالی که فرمانده ارتش صحبت‌هایی بسیار محتاطانه در مورد ایران داشت، مقامات امنیتی سابق اسرائیل به شدت به سیاستمداران اسرائیلی حمله کردند. روز جمعه رئیس پیشین امنیت داخلی اسرائیل در سخنرانی خود عنوان کرده بود که رهبرانی که احساس می‌کنند ناجی هستند و بر این اساس تصمیم می‌گیرند را باور نمی‌کند، و البته روی سخن او نه با ایران بلکه با مقامات اسرائیلی بود.

* رژیم صهیونیستی در هراس و دو دستگی عمیقی قرار دارد

هفته گذشته روز باصطلاح استقلال رژیم صهیونیستی بود و باید جشن‌های این روز برگزار می‌شد، اما در عوض این رژیم در هراس و دو دستگی عمیقی قرار داشت.

تصویر

آلترمن در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که رژیم صهیونیستی به این دلیل که ملتی نداشته و یهودیان نقاط مختلف دنیا را جمع‌آوری کرده، از ابتدا محلی برای منازعات قومی و مذهبی در داخل خود بوده و همواره دغدغه بقا را داشته است.

در حال حاضر اداره این رژیم غیرممکن شده است. سیاستمداران این رژیم بیش از هر زمان دیگر ستیزه‌جو شده‌اند. قیمت‌ها در فلسطین اشغالی سر به فلک کشیده و احساسات عمومی متراکم شده و تعداد زیادی از اسرائیلی‌ها در ارتشی خدمت می‌کنند که در میزان سربازگیری در دنیا پیشرو است. اختلاف قومیتی نیز از دیگر مشکلات درونی رژیم صهیونیستی است، چراکه قومیت‌های مختلف که از کشورهای دیگر به سرزمین‌های اشغالی منتقل شده‌اند، هنوز با هم اختلاف دارند.

* کابینه‌های رژیم صهیونیستی شکننده و موقتی شده‌اند

در هر انتخابات سهم آرای احزاب بزرگ در رژیم صهیونیستی کاهش می‌یابد و همین امر منجر به این شده تا اتحاد گروه‌هایی که ایدئولوژی‌های نزدیک‌تری به هم دارند، شکسته شود و پست‌های بیشتری در کابینه از دست آن‌ها خارج شود. کابینه‌های مختلف این رژیم موقتی و شکننده شده‌اند. مسائل درون این رژیم به قاطعیت نیاز دارد، چیزی که سیاستمداران کنونی به ندرت قادر به ارائه آن هستند.

تصویر

ایران برای اسرائیلی‌ها یک موضوع مشقت بار است. آن‌ها برای ارزیابی دقیق حرکات و فعالیت‌های مردمی که نمی‌شناسند به سیستم جاسوسی تکیه کرده‌اند که هیچ‌گاه آنقدری که می‌خواهند قوی نبوده است.

آلترمن سپس به سوالات پیشروی اسرائیل و عدم توان این کشور در جمع‌بندی و پاسخگویی به این سوالات می‌پردازد. سوالاتی نظیر اینکه، اگر بمبی به روی اسرائیل بیفتد چند نفر از مردم به پناهگاه دسترسی دارند؟ آیا پاسخگویی ضعیف اسرائیل در برابر آتش سوزی‌های جنگی در سال 2010 نشانه این نیست که این رژیم قادر به رویارویی نظامی نیست؟ در کل یک برخورد نظامی چطور خواهد بود و آیا اسرائیل توان پیروزی دارد؟ آخرین جنگ رسمی رژیم صهیونیستی با یک کشور خارجی به 40 سال پیش باز می‌گردد و برخوردهای نظامی که پس از آن اتفاق افتاده است، نتایج نامشخصی داشته است.

تصویر

* مقامات رژیم صهیونیستی قادر به پاسخگویی به مسائل نیستند

نویسنده این مقاله سپس به موضوعاتی نظیر روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای منطقه و انقلاب‌های به وجود آمده و همچنین برخی از مسائل درونی رژیم صهیونیستی اشاره می‌کند و عنوان می‌کند که طبقه سیاستمداران رژیم صهیونیستی در پاسخ دادن به این سوالات مشکل دارند. هیج یک از این موضوعات بحث تازه‌ای نیست، اما به نظر می‌رسد نیروهای سیاسی به طور فزاینده‌ای قادر به مواجهه با این مسائل نیستند.

هفته گذشته دو تن از مقامات امنیتی سابق اسرائیل به شدت از سیاست‌های بنیامین نتانیاهو در قبال ایران و رفتارهای جنگ طلبانه وی انتقاد کرده بودند که انتقادات این افراد موجب شد تا شکاف سیاسی عمیق بین سران رژیم صهیونیستی در رابطه با موضوع ایران و نحوه برخورد با آن کاملا آشکار شود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”