رونمایی از جستجوگر تصویری موشک‌های ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

رونمایی از جستجوگر تصویری موشک‌های ایران

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
23 طرح الکترو اپتیکی و لیزری با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اصفهان به بهره برداری رسید .

به گزارش مشرق، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به افتتاح 6 نوع سامانه جستجوگر، ردیابی و کنترل و آتش الکترواپتیکی که قابلیت کشف ، ردیابی و اجرای آتش را بر روی اهداف هوایی و دریایی دارد، افزود: متخصصان و مهندسان شرکت الکترواپتیک صا ایران امروز محصولات جدید را برای تجهیز نیروهای مسلح طراحی، تولید و ارائه می کنند .

وی همچنین به بهره برداری از سه نوع سامانه تصویربرداری و عکس برداری با توان شناسایی و ردیابی قابل نصب بر روی انواع پرنده های هوایی اشاره کرد و گفت: خط تولید نمایشگر هوایی که نقش موثری در ارتقای قابلیت پروازی پرنده های هوایی دارد،‌ از دیگر طرح هایی است که به بهره برداری رسید .

وزیر دفاع همچنین از سه نوع سامانه لیزری که از توانمندی فاصله یابی و مخابراتی برخوردار است و نیز سه نوع سیکر جستجوگر تصویری قابل نصب بر روی موشک ها که کشف و ردیابی اهداف زمینی و ارسال فرامین و هدایت موشک را برعهده دارند، رونمایی کرد.

خط تولید سامانه های الکترواپتیکی دیده بانی شلتری که به صورت متحرک و هوشمند قابلیت دیده بانی و مراقبت تصویری و مرزبانی در شب و روز را دارد نیز با حضور سردار وحیدی افتتاح شد .

سامانه شبیه ساز توپ 57 و سامانه کمک بازرسی x-RAY با قابلیت افزایش ضریب امنیتی، موقعیت یابی آمبولانس ها و ارسال علایم حیاتی به مراکز اورژانس و 2 نمایشگر مونیتور علائم حیاتی قلب از دیگر طرح هایی است که امروز به بهره برداری رسید.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رونمایی از جستجوگر تصویری موشک‌های ایران

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری فارس: 23 پروژه الکترواپتیکی و لیزری در شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور سردار احمد وحیدی به بهره برداری رسید.

تصویر

به گزارش خبرگزاری فارس، در شصت و نهمین روز از سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و در خجسته ایام سالروز حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر قهرمان، با حضور سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح 23 پروژه الکترواپتیکی و لیزری در شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره برداری رسید.

در مراسم بهره برداری از این پروژه‌ها سردار وحیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت الکترونیک، اپتیک، مخابرات و لیزر در دفاع از کشور، گفت: دانشمندان، متخصصان و مهندسین شرکت الکترواپتیک صاایران با ابتکار و نوآوری، محصولات جدیدی برای تجهیز نیروهای مسلح به روزآمدترین فناوری‌های برتر را طراحی، تولید و ارائه می‌کنند و امروز نیز شاهد به ثمر نشستن 23 پروژه مهم و راهبردی در این صنعت بسیار حساس و پیچیده هستیم.

وحیدی 6 نوع سامانه جستجوگر، ردیابی و کنترل آتش الکترواپتیکی که قابلیت کشف، ردیابی و اجرای آتش بر روی اهداف هوایی و دریایی را دارا است را از پروژه‌هایی برشمرد که افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی همچنین، به 3 نوع سامانه تصویربرداری و عکس برداری قابل نصب بر روی انواع پرنده‌های هوایی که شناسایی و ردیابی از جمله قابلیت‌های آن است و نیز خط تولید نمایشگر هوایی که نقش موثری در ارتقای قابلیت پرنده‌های هوایی را داراست، اشاره کرد.

وزیر دفاع در ادامه افزود: 3 نوع سامانه لیزری که از توانمندی فاصله یابی و مخابراتی برخوردار است و نیز 3 نوع سیکر جستجوگر تصویری قابل نصب بر روی موشک‌ها که کشف و ردیابی اهداف زمینی و دریایی و ارسال فرامین و هدایت موشک را بر عهده دارد، از دیگر پروژه‌هایی دانست که با تلاش حماسه‌سازان عرصه علم و فناوری در صنایع الکترواپتیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است.

وحیدی گفت: سامانه‌های الکترواپتیکی دیده‌بانی شلتری که به صورت متحرک و هوشمند دیده بانی و مراقبت تصویری و مرزبانی در شب و روز را انجام می‌دهند‌، پروژه های جدیدی است که خط تولید آنها افتتاح شد.

وزیر دفاع با اشاره به اهمیت شبیه سازها در زمینه آموزش نیروهای مسلح اظهار داشت: از دیگر پروژه‌هایی‌که امروز شاهد بهره‌برداری از آن هستیم شبیه‌ساز توپ 57 و جنگ متقابل است.

وزیر دفاع همچنین از افتتاح خط تولید سامانه کمک بازرسی X-RAY با قابلیت افزایش ضریب امنیتی خبر داد.

وحیدی با بیان اینکه یکی از قابلیت‌های مهم صنایع الکترواپتیک صاایران طراحی و تولید تجهیزات پزشکی است، افزود: موقعیت‌یابی آمبولانس‌ها و ارسال علایم حیاتی به مراکز اورژانس که بخشی از راه کارهای جامع پزشکی از راه دور است و نیز دو نوع نمایشگر مونیتور علایم حیاتی قلب با ویژگی‌های کیفیتی بالا را که با محصولات مشابه غربی برابری می‌کند از دیگر تولیداتی برشمرد که افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وزیر دفاع با قدردانی از خدمات شایسته و اقدامات اقتدارآفرین متخصصان زبده و کارآمد شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع به ویژه صنایع الکترواپتیک صاایران، این موفقیت‌های بزرگ را مرهون مجاهدت، ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان و رزمندگانی دانست که با خلق حماسه‌های ماندگاری همچون فتح خرمشهر، هجوم متجاوزان را درهم شکستند و پرچم پیروزی را بر گلدسته‌های مسجد جامع خرمشهر برافراشتند و امروز رهروان آنان با علم و ایمان و خلق فناوریهای جدید توطئه، تهدید و تحریم های دشمنان را ناکارآمد و بی‌اثر می‌کنند.
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۹:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: رونمایی از جستجوگر تصویری موشک‌های ایران

پست توسط SADGYAN »

راجع به جستجوگر تصویری موشک توضیح بیشتری نیست ؟؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”