جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]معاون هماهنگ كننده نيروي هوايي ارتش از ساخت بمب هوشمند قابل هدايت با انحراف بسيار ناچيز و همچنين عقد قرارداد ساخت هواپيماهاي دو كابينه آموزشي و شكاري جديد با صنايع دفاع خبر داد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، امير خلبان عزيز نصيرزاده در نشست خبري با بيان اينكه توليد ملي در نيروهاي مسلح به ويژه نيروي هوايي از ابتداي پيروزي انقلاب دنبال مي شود گفت: در دوران دفاع مقدس به علت عدم فروش تسليحات به ايران با دستور مقام معظم رهبري كه در آن زمان رئيس جمهور وقت بودند جهاد خودكفايي در نيروهاي مسلح آغاز شد كه نيروي هوايي هم با شروع فعاليت هاي خود در اين راستا در حقيقت نخستين گام ها را در زمينه توليد ملي برداشت.

وي افزود: پس از پايان جنگ تحميلي سمت و سوي اقدامات نيروي هوايي بيشتر در جهت توليد تجهيزات نوين و بهينه سازي تجهيزات موجود با توجه به فناوري روز پيش رفت.

معاون هماهنگ كننده نيروي هوايي ارتش با اشاره به ساخت هواپيماي صاعقه به عنوان اولين دستاورد توليدي در اين نيرو تصريح كرد: اين هواپيما هم اكنون به توليد انبوه رسيده و روز به روز، فناوري هاي آن ارتقا يافته است.

وي با بيان اينكه نيروي هوايي در زمينه توليد مهمات هوشمند، اقدمات ويژه اي انجام داده است؛ اظهار داشت: در توليد مهماتي چون موشك هاي هوا به هوا، هوا به زمين، هوا به سطح و افزايش برد آن به دستاوردهاي جديدي رسيده ايم.

امير نصيرزاده تهديدات غرب عليه ايران را مسئله اي تازه ندانست و ادامه داد: اين تهديدات ابزار بيگانگان در راستاي ايجاد جنگ رواني است اما اين تحليل دليلي بر عدم آمادگي نيروهاي مسلح نيست و ما همواره آمادگي خود را در عالي ترين سطح حفظ مي كنيم.

معاون هماهنگ كننده نيروي هوايي ارتش تاكيد كرد: نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران همواره در منطقه خليج فارس و درياي عمان گشت دريايي انجام مي دهد و هر گونه تحرك در اين منطقه را به دقت رصد مي كند.

وي با بيان اينكه نيروي هوايي موظف است توان و تجهيزات خود را همگام با كشورهاي مطرح دنيا به روز نگه دارد تصريح كرد: در بُعد آموزش، فعاليت هاي دانشگاه شهيد ستاري با معيارهاي روز دنيا تطابق دارد. همچنين در زمينه ايجاد زير ساخت و سطوح پروازي، بازسازي و بهينه سازي تجهيزات، توسعه پايگاه ها، ساخت تجهيزات الكترونيك و جنگال دستاوردهاي چشمگيري داريم.

امير نصيرزاده از ساخت بمب هوشمند در نيروي هوايي خبر داد و افزود: اين بمب قابل هدايت به سمت هدف بوده و سطح انحراف آن در اصابت به هدف بسيار ناچيز است كه و در هدايت آن از سامانه ناوبري ملي استفاده مي شود.

وي همچنين از عقد قرارداد ساخت هواپيماهاي دو كابينه آموزشي و شكاري جديد با صنايع دفاع خبر داد و تصريح كرد: پس از توليد انبوه اين هواپيماها اطلاع رساني در اين خصوص انجام مي شود.

معاون هماهنگ كننده نيروي هوايي در تشريح عملكرد سازمان تحقيقات ستاد كل نيروي مسلح اظهار داشت: اين سازمان با بررسي طرح هاي ارسالي به اين ستاد از اجراي موازي كاري در طرح ها جلوگيري كرده و باعث هم افزايي در دانش فني مي شود.

وي توانمندي زير دريايي دلفين رژيم صهيونيستي را شايعه اي بيش ندانست و افزود: اين زير دريايي قابليت طي كردن مسير طولاني بدون پهلو گيري در بنادر را ندارد و جز تبليغات رسانه اي، اطلاعات قابل اهميتي در خصوص نزديك شدن آن به منطقه به چشم نمي خورد.

امير نصيرزاده همچنين عمل پيوند قلب در بيمارستان بعثت نيروي هوايي براي اولين بار در سطح نيروهاي مسلح را نشانگر دانش بالاي پزشكان نظامي دانست و افزود: اين اقدامات ما را در ارتقا طب رزمي كمك مي كند. البته آمادگي اين پيوند از چند سال پيش در اين بيمارستان وجود داشت و ما تا به حال منتظر اخذ مجوزهاي لازم بوديم و انشاالله به زودي شاهد عمل پيوند كليه در اين بيمارستان خواهيم بود.

وي در پايان با بيان اينكه دادن جزئيات اطلاعات نظامي مطمئنا باعث سو استفاده دشمنان و به خطر افتاد مصالح نظام مي شود خواستار همراهي بيشتر مسئولين رسانه با نيروهاي مسلح در اين زمينه شد.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط SEAFARER »

سلام.
تبریک میگم. تصویر.اطلاعات فنی از این بمب در دست هست؟
(دوستان کسی عکسی از کاکپیت جنگنده صاعقه داره؟)
تصویر
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 598
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶, ۱۲:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

Re: جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط nima-rad »

کسی میدونه منظور از تولید انبوه چیه !!؟؟
 [External Link Removed for Guests] 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 801
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ آبان ۱۳۸۵, ۸:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

Re: جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط DJ Dani »

احتمالا منظور ایشون از هواپیمای آموزشی دونفره همان F-5B هست که در پروژه سیمرغ از F-5A به نوع دو کابینه F-5B تبدیل می شوند.
در مورد جنگنده شاید بازهم صاعقه در راه باشه...
تصویر کابین صاعقه رو هم در تاپیک نمایشگاه تبریز پارسال می تونید پیدا کنید هرچند با کابین F-5E هیچ فرقی نداره ، البته خودتون اگر ملاحظه کنید متوجه خواهید شد.
تصویر
Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط SEAFARER »

سلام.
جناب Dj Dany لینک این تاپیک رو که گفتید دارید؟
اگر ندارید بگید کدوم قسمت انجمن هست تا خودم پیداش کنم. :razz:
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط Sami 1993 »

منظور از جت دونفره آموزشی ، جت آموزشی کوثر است .


پروژه جت آموزشی کوثر که طی برنامه ریزی ها 5 ساله است ، 3 سال از آغازش می گذرد .

تصویر زیر نیز متعلق به کاپکیت صاعقه 7369-3 است :


تصویر
New Member
پست: 11
تاریخ عضویت: دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۸:۲۲ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 42 بار

Re: جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط moghan »

سلام
بهتر کار این که همین صاعقه را در حد نسل 4++ و 5 ارتقا بدهد و یک مدل بزرگتر صاعقه که با موتور های آر دی 33 که فکر کنم برای کار یک متر ارتفاع هواپیما و یک عرض و دو یا سه متر طول هواپیما افزایش خواهد یافت و یک فکری هم برای یک موشک رادری فعال با برد 40 تا 50 کیلو متر برای نصب بروی همه جنگنده ها بشود .
New Member
پست: 13
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 29 بار

Re: جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط A-KING »

سلام
من خیلی در مورد مسائل اظهار نظر نمی کنم و ببیشتر دوست دارم که پست هارو بخونم این سایت جای مسائل علمی نه اینکه هرکسی یه نظری بده
صاعقه را در حد نسل 4++ و 5 ارتقا بدهد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دیگه چی میخواین موتور f-22بذاریم روش!!!!
طراحی هواپیما یک کاری علمی خیلی پیچیده و دقیقه سازه موتور رادار طراحی بالها و مهمات ...........
مسخره بازی نیست
بهتره یکم اطلاعات قوی کرد بعد نظر داد :-o :-o :-o :-o :-o :
New Member
پست: 11
تاریخ عضویت: دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۸:۲۲ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 42 بار

Re: جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط moghan »

سلام
دوست عزیر به جای توهین به دیگران بهتر خود شما اطلاعات خودتان را افزایش دهید .
نظر بنده در مورد خبر طراحی جنگنده جدید بود اگر اطلاع داشته باشید در کشور های آمریکا و روسیه طراحی جنگنده جدید و عملیاتی شدن آن سالها زمان می برد . حالا فکر کن تو کشور خودمان همین صاعقه که فقط از نظر ظاهر کمی با تایگر متفاوت است حدود ده سال در حال طراحی و آزمایش هستیم و هنوز هم این جنگنده یک موشک حرارتی هم شلیک نکرده (ما که ندیدیم) چه به رسد به طراحی موتور و ..
عرض بنده این است حال که بعد از ده سال به تولید مثلا صنعتی یک جنگنده کوچک دست یافته ایم و این همه وقت و هزینه صرف شده است تمام تمرکز خود را بروی دیگر قسمت های آن قرار بدهیم و شما که دم از اطلاعات می زنید می دانید که همه هواپیما سازه نیست و نسل 5 بودن هواپیما یک بخشی از آن در سازه است و صاعقه هم به علت کوچک بودن ذاتا دارای RCS پایئنی است . حالا اگر وقت و هزینه را صرف یک سازه طراحی قوی دارد برای داشتن یک رادار خوب و کامپیوتر تسلیحات و موتور توربو فن و کابین دیجیتال و تسلیحات جدید برای این هواپیما بکنیم به نظر شما مسخره بازی است .
اگر شما دانش کافی داشتید می دانستید که بوجه نظامی ایران محدود است مخصوصا در بخش هوایی و مثل روسیه و... نمی تواند جنگنده بزرگ یا حتی متوسط طرحی کند. پس باکمی تامل متوجه میشود که جنگنده صاعقه با آن طراحی منحصر به فردش که بلوغ آن را می توان در اف 18 و اف 35 ملاحضه کرد بستر مناسبی برای ارتقاع است و با توجه به کوچکی هواپیما صراحی موتور و... برای آن از نظر زمانی و هزینه به صرفه و قابل انجام خواهد بود .
و اگر کمی فکر می کردید باز درمی یافتید که با ارتقا این جنگنده تمام مراحل ساخت یک جنگنده را درک می کردیم و نه این که دوباره سالها وقت خود و هزینه را صرف پروژهای نامعلوم با بلند پروازِ بکنیم و نظر بنده هم این که طراحی جنگنده شوخی نیست و جنگنده فقط بدنه نیست .
حالا به مسخره عرض می کنید که موتور اف 22 را رویش قرار دهند . مگر آمریکا موتور فانتوم و اف 14 را تغییر نداد حالا اگر ما سازه ای را بسیار از نظر طراحی قوی است را چند درصدی بزرگتر کنیم و موتور قوی تر روی آن بگذاریم مسخره است .
من فکر می کنم شما انتظار دارید ما یک جنگنده در حد اف 22 را از پایه طراحی کنیم آن وقت دیگر مسخره نیست .
در ضمن اطلاعات من خوب است این شما هستید که ....
در عکس زیر مربوط به اف 5 های برزیلی با رادار جدید و کابین دیجیتال است .
حتما از نظر شما کار مسخره ای یا این که اطلاعاتشان ضعیف و باید بیشتر مطالعه کنند ؟
بقیه عکس ها در گالری اف 5 موجود است .
حالا اگر بدانید برای رادار جدید کمی نوک هواپیما دچار تغییر شده باز عرض می کنید که مگه بچه بازی است ؟
تصویر
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 20
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 366 بار
سپاس‌های دریافتی: 106 بار

Re: جنگنده جديد ایرانی ساخته می‌شود

پست توسط _Saeed_ »

صاعقه را در حد نسل 4++ و 5 ارتقا بدهد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


سلام , دوست عزیز نمیدونم شما در جریان هستید یا خیر . ولی این کار کاملا" عملی و شدنی هستش . به طور مثال میتونم به ایالات متحده آمریکا اشاره کنم که در یک پروژه علمی و آزمایشی توانست جنگنده های F15 رو به نسل های بالاتر خصوصا" نسل 5 ارتقا بده و سطح مقطع راداری رو در حد چشمگیری کاهش بده . که با توجه به بالا بودن هزینه های طراحی ، ساخت ، نگهداری و بازبینی جنگنده های نسل 5 و بودجه این بخش فعلا" بناست بجای تولید انبوه جنگنده های نسل های 5 و 6 ، پروژه ی ارتقا جنگنده های قدیمی خصوصا" F15 و F16 به نسل های بالاتر رو پیگیری کنند

با توجه به سخنان چندی پیش فرمانده نیروی هوایی ارتش مبنی بر ساخت نسل جدید جنگنده های صاعقه و با توجه به بودجه کم در تولید جنگنده های مدرن و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی بهترین گزینه پیش رو ارتقا جنگنده های صاعقه به نسل های بالاتر هستش

موفق باشید :razz:
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”