فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد ...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

قفل شده
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹, ۱:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد ...

پست توسط dolphine »

[External Link Removed for Guests]       دولت اردن اعلام کرد خلبان ارتش سوریه که به وسیله یک فروند جنگنده این کشور به اردن فرار کرد درخواست پناهندگی سیاسی کرده است.

به گزارش [External Link Removed for Guests]، به نقل از رویترز ،"سمیح المعایطه" وزیر مشاور در امور ارتباطات و اطلاع رسانی اردن اعلام کرد خلبان جنگنده میگ21 ارتش سوریه از اردن تقاضای پناهندگی سیاسی کرده است.

وی افزود: هم اکنون در حال بازجویی از این خلبان سوریه هستیم.

یک فرونده جنگنده "میگ 21 " متعلق به نیروی هوایی سوریه امروز پنج شنبه در اردن فرود آمد.یک فروند هواپیمای نظامی میگ 21 در ساعت 11 صبح امروز پنج شنبه به وقت محلی در پایگاه هوایی "ملک حسین" به زمین نشست.

فعالان مخالف حکومت سوریه می گویند این نخستین عملیات فرار یک خلبان ارتش سوریه از زمان آغاز اعتراضات ضد حکومتی در این کشور در 15 ماه گذشته است.

پایگاه هوایی ملک حسین در 80 کیلومتری شمال شرقی "امان" پایتخت اردن قرار دارد.

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد که ارتباط رادیویی با یک فروند هواپیما از همین نوع در ساعت 10 و 34 دقیقه صبح امروز پنجشنبه در هنگام پرواز آموزشی در مرزهای جنوبی این کشور با اردن قطع شده است.

 [COLOR=#c00000]به نظر من خلبانی که در حین انجام وظیفه فرار میکنه و به دشمن پناهنده میشه یه سرباز به تمام معنا بیشرفه ...
این موضوع در مورد لیبی هم اجرا شد ... معمولا این اتفاقها بیشتر مربوط به کشورهای جهان سومه تا غرب ... هر چند یک بار هم خلبان شوروی با میگ 25 به ژاپن فرار کرد و راز و رمز میگ 25 رو لو داد ... ولی امیدوارم این اتفاق اپیدمی نشه تو سوریه که استارت سقوط رژیم رو مثل لیبی به ارمغان میاره ...     
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3101
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۵, ۴:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21367 بار

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط SAMAN »

اما من معتقدم كه عمل اين خلبان آنچنان هم بي ربط نيست! ممكن بود فردا ازاين خلبان براي بمباران كردن مردم سوريه استفاه شود! پس ايشان از آلوده شدن دست خود در خون ملت خود خودداري كرده است.
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط Present »

البته باید دید منظورتون از مردم چیه چون قضیه مردم از گروه های مسلح جداست دقیقا مثل زمان انتخابات سال 88 که قضیه مردم معترض با آشوبگرها جدا بود . روزهای اول هم مردم اعتراض ساده کردند ولی بعدش داشت میفتاد دست آشوبگرها که به لطف الهی و نیورهای امنیتی قضیه خوابید
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۷, ۱۰:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط nasir irani »

SAMAN نوشته شده:اما من معتقدم كه عمل اين خلبان آنچنان هم بي ربط نيست! ممكن بود فردا ازاين خلبان براي بمباران كردن مردم سوريه استفاه شود! پس ايشان از آلوده شدن دست خود در خون ملت خود خودداري كرده است.


اگر همین امروز اسد مقاومت و دشمنی با اسرائیل رو ببوسه بزاره کنار و تبدیل به متحدی برای امریکا بشه ..........همین مردمی که شما از آن حرف می زنی ترویست و حکومت سکولار اسد با یه انتخابات نمایشی الگوی مثال زدنی برای منطقه میشه!


Present نوشته شده:البته باید دید منظورتون از مردم چیه چون قضیه مردم از گروه های مسلح جداست دقیقا مثل زمان انتخابات سال 88 که قضیه مردم معترض با آشوبگرها جدا بود . روزهای اول هم مردم اعتراض ساده کردند ولی بعدش داشت میفتاد دست آشوبگرها که به لطف الهی و نیورهای امنیتی قضیه خوابید


دوست عزیز حتی بین همان آشوب گران با این گروه های ابر تروریستی وهابی سلفی و.... که به هر بهانه ای چه درست یا غلط از مردم و غیر نظامیان سوریه در راستای اهدافشان سوء استفاده می کنند و مثل حیوان صدها کودک و زن و مرد رو سر بریده فیلم برداری کرده و به عنوان جنایات طرفداران اسد برای دشمنان اسد تولید می کنند تفاوت زیادی هست.......
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 95
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۳:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 104 بار
سپاس‌های دریافتی: 374 بار

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط mahdi42 »

سلام


دوستان فکر نکنم این موضوع چیز عجیبی باشه چون در زمان جنگ تحمیلی هم چند اف 14 وحتی بالگرد شینوک به عراق پناهنده شدن ولی خب دلیلی بر ضعف کلی نیست بلکه احمقی وبیشرفی خلبان بوده. اخه یکی بگه اگه میخوای بری برو ولی هواپیمای بیت المال رو کجا میبری.

اینم یک مثال وطنی:


این داستان داستانی واقعی درمورد خیانت کاری است که با جنگنده اف-14 ای که با هزینه ملت ایران خریداری شده بود به وطنش پشت کرد و به دشمنان وطنش پناهنده شد.شاید اگر این اف-14 در ایران باقی میماند میتوانست جان خیلی از مردم بیگناه و..... را نجات دهد.


در طول سالهای جنگ سازمان اطلاعات عراق تلاش زیادی نمود تا خلبانان ناراضی ایرانی را تشویق به پرواز به عراق و تقاضای پناهندگی از آنان کند.در تاریخ ۲ سپتامبر۱۹۸۶ رأس ساعت ۱۴ یک فروند تامکت ایرانی به خلبانی سروان احمد مرادی به همراه سروان نجفی (RIO) به سمت پایگاه البکر عراق پرواز نمودند. اف ـ ۱۴ که در ارتفاع بالا پرواز می کرد به سرعت توسط رادارهای عراقی شناسائی شده و متعاقب آن ۲ فروند MIG - 23 ML که سرگرد محمد ( فرمانده اسکادران ۶۳ ) فرمانده دسته آنان بود جهت مقابله به پرواز در آمدند . با توجه به این که رادارهای عراقی هیچ هواپیمای دیگری را بغیر از این تامکت شناسایی نکردند, فرماندهان عراقی به موضوع مشکوک شده و احتمال دادند که ایرانی ها تله ای گذاشته اند . سپس یک فروند MIG - 25 PDS از پایگاه تموز به پرواز در آمد . میگ ـ ۲۳ ها با کم کردن ارتفاع به تعقیب تامکت که هم چنان به سمت غرب می رفت ادامه دادند. در زمانی که به ۲۰ کیلومتری تامکت رسیدند دستور شلیک صادر شد .سرگرد محمد سعی در شلیک یک فروند موشک R-24R کرد اما موفق به اینکار نشد . رفته رفته فاصله آنان تا تامکت ایرانی کاهش می یافت . در فاصله ۸ کیلومتری ,هواپیمای همراه (Wingman) او یک موشک R - 24 T خود را شلیک کرد . به فاصله کوتاهی انفجاری روی داد و تامکت ایرانی با از دست دادن ارتفاع با سرعت هر چه تمامتر به سمت زمین نزدیک می شد . میگ های عراقی خود را به نزدیکی تامکت رساندند و با تعجب شاهد باز شدن ارابه فرود اف ـ ۱۴ شدند. تامکت قصد تسلیم شدن داشت . با دیدن این صحنه خلبانان عراقی با فرماندهان مافوق تماس گرفته و ضمن تشریح صحنه خواستار دستورات آنان شدند. به فاصله کوتاهی فرماندهان عراقی متوجه شدند که خلبانان ایرانی یک روز زودتر از موعد از قبل تعیین شده به عراق پرواز کرده اند . بلافاصله به میگ ها دستور داده شد تا تامکت ایرانی را تا پایگاه العبیده اسکورت نموده و مقدمات فرود آنان را فراهم آورند . اما برای این کار زمانی باقی نمانده بود . هدایت هواپیما از دستان سروان مرادی خارج شده بود و خدمه پروازی باید جان خود را نجات می دادند . اف ـ ۱۴ ایرانی در نزدیکی نومانیه سقوط کرد و چنان لاشه آن متلاشی شد که مقامات عراقی قادر به کسب هیچگونه اطلاعات مفیدی از آن نشدند.
سروان مرادی اطلاعات زیادی در اختیار عراقیها قرار داد اما مقدار زیادی اطلاعات غلط هم لابلای آنان بود . بعنوان مثال او اعلام کرد که ایرانی ها دیگر قادر نیستند موشکهای AIM - 7 را از اف ـ ۱۴ های خود شلیک کنند . بعد از بازجوئی های مفصل این خلبان ایرانی به سوئیس فرستاده شد تا در آن جا زندگی راحتی بدور از جنگ را آغاز کند . اما تنها ۳ ماه پس از اقامت او در سوئیس , توسط عواملی ناشناس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و كشته شد. RIO این تامکت ایرانی ( سروان نجفی ) از دادن هرگونه اطلاعات به استخبارات عراق خودداری کردودر پی آن به بازداشتگاه اسرا منتقل شد . در سال های ابتدای دهه ۹۰ میلادی او به همراه هزاران اسیر دیگر به وطن خود مراجعت نمود .
تصویر

تنـــهآ شادی زندگـی من این است
که هیچ کس نمیدآند تآ چه انــدازه غمگینــــم
Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
پست: 827
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۲:۵۴ ق.ظ
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2336 بار

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط mojtabba »

دوستان زود قضاوت نکنید
این خبر قبل از خبر بلایی منتشر شده است
[External Link Removed for Guests]


به گزارش مشرق به نقل از فارس، یک فروند هواپیمای میگ 21 این کشور که در حال پرواز آموزشی بود، مجبور به فرود اضطراری در یکی از پایگاه‌های نظامی در شمال اردن شد.

منابع سوری اعلام کردند که این هواپیما در اردن و در یک پایگاه نظامی ارتش در شمال این کشور در منطقه "المفرق" مجبور به فرود اضطراری شده است.

تاکنون منابع خبری جزئیات بیشتری از این حادثه و وضعیت خلبان این هواپیما گزارش نکرده اند هرچند رسانه های مخالف دولت سوریه از آن به عنوان حربه ای تبلیغاتی استفاده کرده و تلاش دارند تا این فرود اضطراری را پناهندگی خلبان معرفی کنند.

شبکه العربیه مدعی شده که خلبان سوریه ای از ارتش جدا شده است و اکنون به امان منتقل شده است.

خبرگزاری رویترز بلافاصله پس از اعلام این خبر در تلاش برای بهره برداری تبلیغی و با هدف القای شکاف در بین ارتش سوریه به نقل از فعالان سوری اعلام کرد که خلبان این هواپیما از ارتش جدا شده است.
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹, ۱:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط dolphine »

ببینید معمولا ارتشهای دنیا سه تا چهار نیروی نظامی برای دفاع از کشور دارن ( زمینی...دریایی..هوایی و موشکی وپدافندی ) ...

و به نظر من حداقل در ارتشهای جهان سوم نیروی هوایی جزو پرستیژ نظامی اون کشورهاست و اکثرا برای پوز دادن هم که شده / خلبانان و جنگنده هاشونو به رخ همدیگه میکشونن ... وبا فرار هر کدام از این خلبانها به کشور رقیب کل پرستیژ اون کشور به سخره گرفته میشه ... و تو روحیه بقیه نظامیها تاثیر فراوونی داره و باعث افت شدید روحی اونا میشه ... از روزهای اول جنگ داخلی در سوریه چند ده تا از نیروهای کادر رده بالا از لحاظ درجه افسری زمینی به شبه نظامیها پیوستند و در مقابل ارتش خودی شروع به جنگیدن کردن ... ولی انقدر صدا نکرد ونمیکنه ... ولی با فرار یه خلبان به همراه جنگنده مثل توپ صدا میکنه ... و ضربه بدی به ارکان نظام اون کشور وارد میکنه و کلا حس بدی به مردمش میده ...


انگار یه جورایی حس سقوط رژیم رو به گوش میرسونه .
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
اخراج شده
پست: 38
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۱, ۳:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 94 بار
سپاس‌های دریافتی: 51 بار

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط peyp »

میگ 21 واسه سرکوب مردم سوریه
چقدر عرب ها وحشی هستن
Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط SEAFARER »

peyp نوشته شده:میگ 21 واسه سرکوب مردم سوریه
چقدر عرب ها وحشی هستن


سلام.
بله میگ 21 برای سرکوب مردم مظلوم سوریه.مردمی که سر بچه ها و زن هارو میببرند.مردمی که میفتن توی خیابونا حمام خون راه میندازند.مردمی که اجازه رسوندن غذا به مردم غیر نظامی رو نمیدند.مردمی که از اسرائیل و آمریکا سلاح میگیرند تا توی سوریه نا امنی ایجاد کنند.شما ییکه از عرب ها بدتون میاد،از عربستانی ها بدتون میاد،این مردم مظلوم از اونا سلاح میگیرند مفت.مردمی که اجازه خروج مردم از شهر هارو نمیدند و هر کس هک سر پیچی کنه میکشنش.عجب مظلومند این کسانیکه با میگ 21 سرکوب میشوند.
تصویر
Fast Poster
Fast Poster
پست: 256
تاریخ عضویت: جمعه ۲ دی ۱۳۹۰, ۸:۰۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 375 بار
سپاس‌های دریافتی: 550 بار

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط panda64 »

درود به شرافت این خلبان
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط Sami 1993 »

خائن خائنه، چه در ایران باشد ، چه در سوریه و چه در جاهای دیگر .

سرنوشت حسن مرعي بهتر از آن مرادی خائن ( که در آن شرایط حساس یک فروند تامکت از دارایی های با ارزش نهاجا که برای دفاع از مردم بود را از بین برد ) نخواهد بود .
Major
Major
پست: 253
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵, ۲:۴۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 660 بار

Re: فرار یک جنگنده سوریه به اردن /خلبان درخواست پناهندگی کرد

پست توسط F-14 Fan »

Sami 1993 نوشته شده:خائن خائنه، چه در ایران باشد ، چه در سوریه و چه در جاهای دیگر .

سرنوشت حسن مرعي بهتر از آن مرادی خائن ( که در آن شرایط حساس یک فروند تامکت از دارایی های با ارزش نهاجا که برای دفاع از مردم بود را از بین برد ) نخواهد بود .


سوریه در حال جنگ با اردن نیست.
بنا بر این این خلبان اصلا خائن نیست.
خائن کسی‌ است که حکومت را از پدرش به ارث برده باشد , اسمش را بگذارد ریاست جمهوری و مردم را برای حفظ آن قتل عام کند.
قفل شده

بازگشت به “اخبار نظامي”