رزمایش پیامبر اعظم 7

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: در این رزمایش برای اولین بار، از چند منطقه مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان، موشک ها به یک نقطه خاص شلیک می شوند تا توان انهدام یک هدف از چند نقطه مورد ارزیابی قرار بگیرد.

تصویر

به گزارش خبرنگار گروه دفاع و امنیت مشرق، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه در نشست خبری امروز خود که از دقایقی پیش آغاز شد با اعلام برگزاری رزمایش موشکی پیامبر اعظم (ص) 7 از روز دوشنبه گفت: موشک های مختلفی در این رزمایش 3 روزه شلیک خواهد شد.

وی ادامه داد: در این رزمایش برای اولین بار، از چند منطقه مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان، موشک ها به یک نقطه خاص شلیک می شوند تا توان انهدام یک هدف از چند نقطه مورد ارزیابی قرار بگیرد.

بنا بر اعلام سردار حاجی زاده، در این رزمایش انواع موشک های دوربرد، کوتاه برد و میان برد شلیک خواهد شد.

ساخت موشک بالستیک ضدرادار در سپاه

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در بخش دیگری از این نشست خبری خود از طراحی و ساخت موشک بالستیک ضدرادار خبر داد که می تواند هر هدفی در برد 300 کیلومتری را در دریا و زمین مورد اصابت قرار دهد.

وی افزود: این موشک برای هدف قرار دادن مراکزی که تشعشعات راداری از خود ساطع می کنند به کار می رود و می‌تواند علیه انواع سپرهای موشکی ازجمله گند آهنین رژیم صهیونیستی شلیک شود.


به گفته فرمانده نیروی هوافضای سپاه، این موشک جدید که مراحل تحقیقاتی خود را پشت سر می گذارد، سرعتی چند برابر سرعت صوت دارد.
وی همچنین اعلام کرد که موشک های بالستیک قیام و خلیج فارس نیز در این رزمایش شلیک خواهند شد.

برای سپر موشکی امریکا برنامه داریم

سردار حاجی زاده در ادامه این نشست خبری به موضوع استقرار سپر موشکی آمریکا در ترکیه و خلیج فارس اشاره کرد و گفت: هدف از این سامانه دفاع از رژیم صهیونیستی است که برای آن برنامه های خاص خود را داریم.

وی همچنین در خصوص تجاوز هواپیمای فانتوم ترکیه به حریم سوریه گفت: این هواپیما از همان منطقه ای که اسرائیلی ها در سال 86 به سوریه تجاوز کردند، وارد حریم این کشور شده بود.

در صورت تجاوز، اسرائیل محو می شود

فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین با توخالی و تکراری خواندن تهدیدات رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به کشورمان گفت: این رژیم توان و جرات حمله به ایران اسلامی را ندارد و با این اقدام، برای همیشه محو می شود.

حاجی‌زاده همچنین از به‌‌کارگیری هواپیماهای بمب‌افکن بدون سرنشین در آخرین روز این رزمایش خبر داد.
آخرین ويرايش توسط 1 on Sami 1993, ويرايش شده در 0.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رزمایش موشکی پیامبر اعظم 7

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

/مشروح/ رگباری از موشک بر سر پایگاه های فرضی دشمن در رزمایش پیامبر اعظم۷
[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری فارس: سردار حاجی زاده گفت: از برنامه های رزمایش موشکی، احداث پایگاه‌های مشابه با پایگاه‌های کشورهای فرامنطقه‌ای است که بناست با شلیک موشک‌ها به آنها فرماندهان ما بتوانند میزان دقت و اثرگذاری موشکها را بسنجند.

تصویر

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار امیر علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در نشست خبری که عصر امروز یکشنبه به منظور اعلام برگزاری رزمایش پیامبر اعظم 7 صورت گرفت، اظهار داشت: رزمایش موشکی نیروی هوا فضای سپاه با نام "پیامبر اعظم 7" از روز دوشنبه به مدت سه روز آغاز خواهد شد.

وی افزود: در این رزمایش موشک‌های دوربرد، میانبرد و کوتاه برد از اقصی نقاط کشور به سمت هدف از پیش تعیین شده شلیک می‌شوند.

حاجی‌زاده ادامه داد: این رزمایش در ادامه رزمایش‌های سالیانه سپاه محسوب می‌شود و تفاوت عمده آن با دیگر رزمایش‌ها احداث و ایجاد پایگاه‌های مشابه با پایگاه‌های هوایی کشورهای فرامنطقه‌ای در دل کویر است که بناست با شلیک موشک‌ها به داخل این پایگاه‌ها شرایطی ایجاد کنیم تا فرماندهان و متخصصین ما بتوانند میزان دقت، اثرگذاری کلاهک‌ها و سنجش سامانه‌ها را انجام دهند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در ادامه تصریح کرد: برابر روال سال‌های گذشته در هر سال دستاوردهای جدیدی داریم که امسال موشک‌های قیام که از دو سال پیش کار تحقیقاتی آن به پایان رسیده با تحویل گیری تعداد انبوه آن و سازماندهی آن در یگان‌های مختلف به صورت انبوه در این رزمایش شلیک می‌شوند.

حاجی‌زاده تاکید کرد:‌ همچنین موشک‌های ضد شناور خلیج فارس نیز در این رزمایش شلیک می‌شوند و بهبود بخشی سامانه‌های زمینی و بخش‌های موشکی از ویژگی‌های رزمایش پیامبر اعظم 7 است.

وی در خصوص مکان برگزاری این رزمایش اظهار داشت: ده‌ها فروند موشک از استان سیستان گرفته تا استان‌های دیگر به سمت هدف واحد در کویر سمنان شلیک می‌شوند.

حاجی‌زاده در خصوص تهدیدات استکبار جهانی علیه ایران اظهار داشت: هر گونه تهدید و شرارت آنها را در صورت اجرا، محکم، قاطع، کوبنده پاسخ می‌دهیم و اگر اقدامی علیه ما صورت بگیرد، موشک‌های زمین به زمین ایران همچون صاعقه بر سر آنها فرود می‌آید.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در خصوص رشد علمی ایران در حوزه نظامی گفت: با توجه به تلاش متخصصین ما در این حوزه دیگر نیازی به کپی سازی و مونتاژ مجموعه‌ها نداریم. امروز متخصصین ما ایده‌ها را تبدیل به محصول می‌کنند و ما صادر کننده برخی محصولات هستیم.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری اظهار داشت: در آینده خبرهای بیشتری در خصوص تولید موشک بالستیک رادار زن توسط متخصصین بومی کشورمان خواهیم شنید که اکنون مراحل تحقیق آن را طی می‌کند.

حاجی‌زاده تاکید کرد: با این موشک می‌توانیم هر مرکز تشعشع کننده راداری را مورد هدف قرار دهیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه اعلام کرد: سرعت این موشک بالستیک رادار زن چندین برابر سرعت صوت است و تا برد 300 کیلومتر را پوشش می‌دهد.

حاجی‌زاده در پاسخ به سؤالی در خصوص پهپاد RQ170 اظهار داشت: اطلاعات زیادی از این سامانه به دست آورده‌ایم و همه هاردهای مربوط به آن کاملا کدشکنی شده و اطلاعات آن کاملا استخراج شده و هیچ ابهامی در آن نداریم.

وی با بیان اینکه بخش‌های مختلف این پهپاد برای ما فاش شده است، گفت: ما در حال بهره برداری از آن هستیم و رابطه ما با این پهپاد مثل این است که در یک کتابخانه را باز کرده‌ایم و به قفسه کتاب‌ها رسیده‌ایم.

حاجی‌زاده در پاسخ به این سؤال که آیا RQ170 جاسوس خوبی برای آمریکا بود یا خیر،‌گفت: جاسوس خوبی بود ولی در حق آمریکایی‌ها خیانت کرد. آخرین فناوری که آمریکایی‌ها داشتند روی آن پیاده کرده بودند و در اختیار سازمان سیا بود.

وی افزود: ما هنوز صحبتی از تجهیزات جاسوسی که بر روی این پهپاد نصب بوده، نکردیم. این تجهیزات کاملا پیشرفته و به روز است و شاید تا زمان دسترسی به آن از وجود آنها اطلاع نداشتیم و این شامل دیگر کشورهای پیشرفته نیز می‌شود.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در خصوص محدوده عملیات این پهپاد گفت: پایگاه آن قندهار بوده و ما اطلاعات کامل آشیانه‌ای که در آن بوده را داریم. این پهپاد بیشتر بر علیه اهداف در داخل پاکستان و حتی ترور بن لادن استفاده شده است.

حاجی‌زاده در بخش دیگری از نشست خبری در خصوص هدف قرار دادن جنگنده ترکیه توسط سوریه گفت: جنگنده ترکیه خط هوایی و پدافندی سوریه را شکسته و از آن عبور کرده بود و به آب‌های سوریه نفوذ کرده بود.

وی افزود:‌ این جنگنده از نقطه‌ای وارد شده بود که صهیونیست‌ها از آن در سال 1986 برای حمله به تاسیسات شمال سوریه استفاده کرده بودند و با عبور از آن منطقه سوریه را بمباران کردند.

حاجی‌زاده ادامه داد: طبیعتا سوری‌ها روی این منطقه حساسیت داشتند و واکنش پدافند سوریه واکنشی طبیعی است البته ما از کشته شدن خلبانان ترک خوشحال نیستیم ولی اتفاق طبیعی بود و واکنش دولتمردان ترک ابتدا طبیعی بود ولی بعد احساس کردیم می‌توانند از آن موقعیت استفاده و بهره‌برداری‌های غیر فنی کنند.وی در پاسخ به سؤالی در خصوص طرح‌های تحقیقاتی شهید تهرانی‌مقدم گفت: خیلی از طرح‌هایی که ما رونمایی و تولید می‌کنیم، محصولات کار، فکر و ایده شهید تهرانی مقدم بوده مثل موشک‌های خلیج فارس و قیام و طبیعتا بسیاری دیگر از این موارد در میانه راه است و هر وقت این پروژه‌ها به اتمام برسد، اطلاع رسانی می شود.فرمانده نیروی هوا فضای سپاه همچنین در خصوص سپرهای دفاع موشکی ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: کارهایی که در ترکیه ومنطقه خلیج فارس می‌شود، پیش از اینکه هدف اروپا باشد بحث دفاع از رژیم صهیونیستی است و ما شکی در آن نداریم.وی افزود: با گذشت زمان و تغییر فناوری‌های دشمنان ما هم بیکار ننشستیم و تلاش می‌کنیم پشت هیچ سدی گیر نخواهیم کرد.حاجی‌زاده در پایان با بیان اینکه نگرانی جدی در خصوص این موضوع نداریم، گفت: موشک بالستیک رادار زن زمین به زمین ما توانایی مقابله با آنها خصوصا گنبد آهنین را دارد.فرمانده نیروی هوا فضای سپاه همچنین اعلام کرد: بمب افکن‌های بدون سرنشین سپاه در روز آخر رزمایش حضور و مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط typhoon »

 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
 تصویر
 
 تصویر
 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 

 
Old soldiers never die.They just fade away
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رزمایش موشکی پیامبر اعظم 7

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری فارس: خبر برگزاری رزمایش موشکی نیروی هوافضای سپاه با نام پیامبر اعظم بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های معتبر دنیا داشت.

تصویر

به گزارش فارس، خبر برگزاری رزمایش موشکی نیروی هوا فضای سپاه با نام «پیامبر اعظم» بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در خبری با عنوان «ایران مانور موشکی برگزار می‌کند» نوشت: «سپاه قدرتمند پاسداران این هفته برنامه انجام مانورهای نظامی دارد.»؛

آسوشیتدپرس در بخشی از خبر خود نوشت موشک شهاب 3 ایران، 1200 مایل (2000 کیومتر) برد دارد و می‌تواند مواضعی در اسرائیل و جنوب اروپا را مورد هدف قرار دهد.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نیز در خبری فوری اعلام کرد ایران قصد برگزاری مانور موشکی سه روزه دارد؛ این روزنامه صهیونیستی

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی از برگزاری مانور نظامی ایران در کویر خبر داد و آن را هشداری به تهدیدهای نظامی اسرائیل و آمریکا دانست.

خبرگزاری رسمی چین (شینگهوا) نیز این خبر را پوشش داد و به نقل از فرمانده نیروی هوا فضای سپاه اعلام کرد مواضع فرضی مورد استفاده در این رزمایش به پایگاه‌های هوایی برخی از کشورها مشابهت دارند.

روزنامه انگلیسی گاردین نیز در تیتر خود نوشت: «ایران نمادهای پایگاه‌های نظامی خارجی را موشکباران می‌کند.»

شبکه‌ خبری ای.بی‌سی نیوز، یاهونیوز، پایگاه خبری عرب‌نیوز و بسیاری از دیگر منابع رسانه‌ای دنیا نیز به نقل از منابع خبری بالا این خبر را پوشش دادند.

سردار امیر علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در نشست خبری که عصر امروز یکشنبه به منظور اعلام برگزاری رزمایش پیامبر اعظم 7 صورت گرفت، اظهار کرده بود رزمایش موشکی نیروی هوا فضای سپاه با نام "پیامبر اعظم 7" از روز دوشنبه به مدت سه روز آغاز خواهد شد.

وی افزود: در این رزمایش موشک‌های دوربرد، میانبرد و کوتاه برد از اقصی نقاط کشور به سمت هدف از پیش تعیین شده شلیک می‌شوند.
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

Re: رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط A3eman »

 تصویربازتاب برگزاری رزمایش «پیامبر اعظم ـ ۷» توسط سپاه پاسداران، استقبال آمریکا از آغاز تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران و مخالفت چین با این تحریم‌ها، خطر کاهش چشمگیر تولید اوپک بر اثر تحریم‌های ایران و وضعیت بانک‌های ایرانی در ترکیه، مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران را تشکیل می‌دهند.  گزارش «تابناک»، تصمیم سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری رزمایش «پیامبر اعظم ـ ۷»، بازتاب بسیار گسترده‌ای میان مطبوعات جهان پیدا کرده است. قرار است در این رزمایش موشکی، موشک‌های دوربرد، میان‌برد و کوتاه‌برد از نقاط گوناگون کشور به سمت اهداف تعیین شده شلیک شوند. با این حال، به گفته سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوا ـ فضای سپاه، تفاوت اصلی این رزمایش با رزمایش‌های گذشته، ساخت پایگاه‌هایی مشابه پایگاه‌های کشورهای فرامنطقه‌ای در دل کویر و آزمایش دقت موشک‌های ایران، با شلیک به سمت این پایگاه‌هاست.

  بازتاب این خبر در رسانه‌های جهان، بیش از هر چیز، همزمانی آن با آغاز تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران مورد توجه قرار گرفته است. «لس آنجلس تایمز»، این رزمایش را به منزله قدرت‌نمایی ایران در هنگامی می‌داند که تحریم‌ها، موجب فشار بر اقتصاد کشور شده است.

این روزنامه همچنین به تهدیدهای گاه و بیگاه رژیم صهیونیستی مبنی بر احتمال حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران اشاره کرده است. «تایمز اسرائیل» نیز با انتشار این خبر، آن را اعمال تهدید از سوی ایران علیه اسرائیل معرفی می‌کند و همچنین برد برخی موشک‌های ایران را که قابل رسیدن به اسرائیل هستند، مورد اشاره قرار می‌دهد.   تصویر   بر این دو، تقریباً همه روزنامه‌های مهم آمریکایی و اسرائیلی، خبر برگزاری رزمایش «پیامبر اعظم‌ ـ 7» را منتشر کرده اند.   همین حال، با آغاز تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا، هر یک از قدرت‌های جهانی، موضع متفاوتی نسبت به موضوع تحریم‌ها در پیش گرفته‌اند.
خبرگزاری «شین هوا»ی چین به موضع ایالات متحده در این باره اشاره کرده و نوشته این کشور، از آغاز تحریم‌های اتحادیه اروپا استقبال کرده است.
به نوشته این خبرگزاری، «جی کارنی»، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای از این اقدام اتحادیه اروپا استقبال کرده است، حال آن که بر پایه گزارش همین خبرگزاری، وزارت خارجه چین بار دیگر مخالفت خود را با اعمال هر گونه تحریم یکجانبه علیه دیگر کشورها اعلام کرده است.   همین باره، روزنامه «چاینا دیلی» نیز مقاله‌ای با نام «غرب نمی‌تواند چین را به پیروی از خودش وادار کند» منتشر کرده و در آن، ضمن اشاره به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا، قیمت‌های جهانی نفت و همچنین اوضاع اقتصادی اروپا و چین، به عدم همراهی چین با اروپا و آمریکا در موضوع تحریم‌ها پرداخته است.   همین موضوعات، روزنامه «دیلی استار» لبنان نیز تحلیلی را منتشر کرده و نوشته است، تحریم‌های نفتی ایران، خطر کاهش چشمگیر تولید نفت «اوپک» را به همراه دارد. در این مطلب اشاره شده که قطع صادرات نفت ایران، بزرگترین اخلال در عرضه نفت، پس از حمله نیروهای غربی به لیبی خواهد بود و این دو موضوع در کنار هم، سبب می‌شود که تولید نفت اوپک به شکل چشمگیری کاهش پیدا کند. دیلی استار همچنین به تأثیر این تحریم‌ها بر قیمت‌های جهانی نفت اشاره کرده است.  تصویر   پایان، روزنامه «تودی زمان» ترکیه در خبری به نقل از وزیر توسعه این کشور، نوشته هیچ تبعیضی نسبت به بانک‌های ایرانی در ترکیه وجود ندارد. به نوشته این روزنامه، وزیر توسعه ترکیه اعلام کرده همه بانک‌های ایرانی در ترکیه تحت تحریم نیستند و در صورتی این بانک‌ها برای راه‌اندازی شعبه در ترکیه اقدام کنند، تبعیضی علیه آنها اعمال نخواهد شد. 
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط sokuteasemuni »

[External Link Removed for Guests]

به گزارش [External Link Removed for Guests]، همزمان با آغاز مرحله مقدماتی رزمایش موشکی زمین به زمین نیروی هوافضای سپاه، از اولین ساعات صبح امروز کلیه یگان‌ها و پایگاه‌های موشکی شرکت کننده در این رزمایش مراحل آماده‌سازی و نقل و انتقالات خود به مواضع از پیش تعیین شده را آغاز کردند.

این گزارش می‌افزاید: با توجه به اینکه در رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص) 7 پایگاه هوایی شبیه‌سازی شده در کویر مورد هدف قرار خواهد گرفت، موشک‌های برد بلند، برد متوسط و کوتاه برد متناسب با مشخصات هر یک، در فواصل جغرافیایی مناسب در سطح کشور گسترش می‌یابند.

بنابراین گزارش در رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص) 7 ده‌ها فروند از انواع موشک‌های شهاب 1،2،3، موشک فاتح، موشک تندر، موشک‌های زلزال، خلیج فارس و قیام به کارگیری خواهند شد.

همچنین مقارن ساعت 3 بامداد امروز سردار امیر علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه از فرایند اجرای مرحله مقدماتی رزمایش و نحوه آماده‌سازی و استقرار یگانها و سامانه‌ها در برخی مناطق بازدید به عمل آورد.

گفتنی است در مرحله مقدماتی رزمایش پیامبر اعظم(ص) 7 مراحل آماده‌سازی و استقرار به منظور اجرای مرحله اصلی رزمایش انجام می‌شود.
[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط victory67 »

 [url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/132829/عکس-موشکهای-حاضر-در-رزمایش-سپاه]عکس/ موشکهای حاضر در رزمایش سپاه[/url]  موشک های بالستیک موجود در کشورمان در رزمایش پیامبر اعظم(ص)7 به سمت اهداف از پیش تعیین شده شلیک خواهند شد.  تصویر
موشک زلزال

تصویر
موشک بالستیک شهاب-1

تصویر
موشک شهاب-2

تصویر
موشک بالستیک میانبرد شهاب-3

تصویر
موشک بالستیک کوتاه برد بسیار دقیق فاتح-110

تصویر
موشک بالستیک ضدکشتی خلیج فارس

تصویر
موشک تندر

تصویر
موشک بدون بالک "قیام"؛ آخرین موشک بالستیک معرفی شده کشور   
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط victory67 »

گزارش تصویری فارس از موشک‌های حاضر در رزمایش پیامبراعظم7
موشک هایی که بدون "حاج حسن" شلیک می‌شوند
خبرگزاری فارس: بنا بر اعلام سپاه پاسداران، در رزمایش پیامبر اعظم 7، انواع موشک‌ شهاب، زلزال، فاتح، تندر، خلیج فارس و قیام شلیک خواهند شد.


تصویر

به گزارش گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس، رزمایش بزرگ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام پیامبر اعظم 7، از اولین دقایق امروز دوشنبه در اقصی نقاط کشور آغاز شد که طی آن، انواع موشک‌های بالستیک سپاه به صورت همزمان با شلیک از نقاط مختلف، هدفی واحد که شبیه سازی از پایگاههای کشورهای فرامنطقه‌ای است را در کویر ایران و نیز اهدافی در دریا را منهدم خواهند کرد.
بنا بر اعلام سپاه پاسداران، در این رزمایش انواع موشک های شهاب، زلزال، فاتح، تندر، خلیج فارس و قیام شلیک خواهند شد که در متن زیر به بررسی اجمالی این موشکها پرداخته‌ایم؛ موشکهایی که نتیجه کار، خلاقیت، ایمان، تجربه و تخصص سربازان گمنامی چون سردار شهید حسن طهرانی‌مقدم هستند که در رزمایش پیامبراعظم 7 به کار گرفته خواهند شد، رزمایشی که اولین تجربه بدون حاج حسن خواهد بود!
"قیام" دروازه ورود به عرصه جدید موشکی
29 مرداد ماه سال 89 بود که برای اولین بار جدیدترین موشک بالستیک میان برد ایرانی با نام "قیام" با موفقیت تست و شلیک شد.
 تصویر   موشک   
‌این موشک از کلاس جدید موشک‌های ایرانی بود که دارای ویژگی‌های فنی جدید و قدرت تاکتیکی منحصر به فرد است.
"قیام" را دروازه ورود ایران به عرصه جدید در ساخت موشک‌های بالستیک نامیدند به طوری که می توان گفت تجربه بیست و پنج ساله صنعت دفاعی کشور در عرصه هوافضا در این موشک خلاصه می شود؛ موشکی که نداشتن بالک به عنوان یکی از ویژگی های آن، علاوه بر افزایش سرعت، قابلیت پرتاب موشک از انواع لانچرهای خاص را به آن می‌دهد.
 تصویر   موشک   
این موشک بالستیک بنا بر ماموریت‌های تعریف شده، می‌تواند اهداف را در فواصل مختلف مورد اصابت قرار دهد.
سرعت آماده سازی و شلیک موشک قیام، یکی دیگر از ویژگی های مهم آن است و البته تمامی ویژگی‌ها از قبیل جنس، مواد و دیگر خصوصیات نیز در این موشک رادارگریز مد نظر قرار گرفته است.
امروز میزان انبوهی از موشک بالستیک قیام تحویل نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده است.
"خلیج فارس" شاهکار شهید طهرانی مقدم
موشک هوشمند و بالستیک "خلیج فارس" یک موشک مافوق صوت و کشتی‌زن بوده و تفاوت آن با موشک‌های قبلی این است که دیگر موشک‌ها عمدتاً با سرعتی زیر صوت و به صورت کروز عمل می‌کردند اما "خلیج فارس" با سرعتی مافوق صوت و به صورت بالستیک از سطح زمین شلیک شده و به صورت عمودی از ارتفاع بالا می‌تواند هرگونه ناو و یا شناور دشمن را مورد هدف قرار دهد.
 تصویر   موشک خلیج   
این موشک می تواند انواع شناورهای دشمن را در فاصله ۳۰۰ کیلومتری مورد هدف قرار دهد.
موشک "خلیج فارس" به صورت هدایت ترکیبی عمل کرده به طوری که جستجوگر آن در فاز نهایی بر روی هدف قفل می کند و در این حالت هرگونه شناور دشمن هیچ راه گریزی از اصابت این موشک که کلاهکی با حدود ۶۵۰ کیلوگرم مواد منفجره دارد، نخواهد داشت.
 تصویر   موشک خلیج   
سوخت موشک "خلیج فارس" جامد است و این موشک توسط مرکز تحقیقاتی نیروی هوافضای سپاه طراحی و توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید شده است.
لازم به ذکر است که این موشک استراتژیک که یکی از شاهکارهای سردار شهید حسن طهرانی مقدم به حساب می آید قابلیت شلیک از روی لانچرهای سه تایی را نیز دارد.
"تندر"ی بر سر شناورهای سنگین
موشک تندر در کلاس موشک های بالستیک به عنوان یکی از موشکهای کوتاه برد می توان از عمق خاک کشور، شناورهای دشمن در تنگه هرمز را مورد هجوم قرار دهد.
 تصویر   موشک   

 تصویر     
استفاده از موشک تندر در کنار دیگر موشک بالستیک دریایی ایران یعنی "خلیج فارس" می تواند احتمال اصابت به هدف را بسیار بالا ببرد.
"فاتح" دقیق ترین موشک ایرانی
فاتح را دقیق ترین موشک ایرانی معرفی کرده اند که به کار گیری سیستم هدایت و کنترل بسیار دقیق این موشک را قادر می سازد با دقت بالا به اهداف مورد نظر اصابت کند.
افزایش برد و دقت، کاهش زمان مورد نیاز برای استقرار و پرتاب و سهولت در نحوه انبارداری در مناطق مختلف آب و هوایی را از ویژگی های نسل جدید موشک فاتح 110 عنوان کرد موشکی که به دست متخصصان داخلی صنایع هوا فضایی وزارت دفاع طراحی و تولید شده و از هیچ یک از موشکهای موجود در دنیا الگوبرداری نشده است.
 تصویر   موشک فاتح   
با بکارگیری این موشک ها، توان و تحرک عملیاتی یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه، به طور چشمگیری افزایش می یابد.
"زلزال" زلزله ای در پایگاههای آمریکایی
زلزال با سوخت جامد از جمله مهمترین راکتهایی است که می توان اهداف و پایگاههای دشمن در اطراف ایران را در فواصل کوتاه مورد هجوم قرار دهد.
 تصویر   موشک   
برای اولین بار موشک‌های زمین به زمین زلزال از روی لانچرهای سه‌تایی در رزمایش پیامبر اعظم 6 شلیک شد که این امر شلیک تعداد بیشتری از موشک‌های زلزال در مدت زمان کم را امکان‌پذیر کرده و موجب می‌شود تا تعداد موشک‌های بیشتری برای شلیک در آنِ واحد آماده شوند.
 تصویر   سه تایی   
در رزمایش پیامبر اعظم 6، تعداد 9 فروند از این موشکها به صورت همزمان از روی لانچرهای سه تایی شلیک شدند.
"شهاب" کلیدواژه مرگ در سرزمین های اشغالی
خانواده موشک های شهاب (شهاب1، 2 و3) را باید معروف ترین موشک های ایرانی در دنیا دانست.
این موشک ها که در انواع میان برد و دوربرد ساخته شده اند، می توانند براحتی سرزمین های اشغالی را مورد هدف قرار دهند و شاید همین ویژگی بود که نام شهاب را به عنوان کلید واژه مرگ برای رژیم صهیونیستی در جهان جا انداخت.
 تصویر   سازی موشک های   
در رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص) 6 بود که برای اولین بار موشک شهاب از سیلوهای پرتاب موشک‌های بالستیک دوربرد از زیر زمین شلیک شد.
 تصویر   موشک   
با دستیابی به این فناوری پیچیده که بنا بر گفته فرماندهان نیروی هوافضای سپاه، طی 15 سال کار تخصصی به دست‌ آمده است، می‌توان انبوه موشک‌های دوربرد و بالستیک مانند شهاب را از نقاط زیر زمین به سمت اهداف از پیش تعیین شده پرتاب کرد.
 تصویر   دوربرد شهاب   
تکثر و جانمایی‌های متنوع این سیلوها به همراه سرعت عمل آماده‌سازی موشک در آنها می‌تواند یکی از ابزارهای مهم ایران برای یک ضربه متقابل و قاطع به هر متجاوز باشد. با استفاده از این سیلوها، امکان ردیابی محل موشک‌ها از سوی ماهواره‌های دشمن وجود ندارد.
انتهای پیام/
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط كيارش »

موشک هایی که بدون "حاج حسن" شلیک می‌شوند ...

[External Link Removed for Guests]
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 272
تاریخ عضویت: شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۰, ۳:۲۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 851 بار

Re: رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط Freedom Fighter »

یه سوال داشتم
آیا موشک تندر از بدنه SAM-2 Guideline استفاده میکنه
شبیه ساز گنج جنگ
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 20
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 366 بار
سپاس‌های دریافتی: 106 بار

Re: رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط _Saeed_ »

iiaf2 نوشته شده:یه سوال داشتم
آیا موشک تندر از بدنه SAM-2 Guideline استفاده میکنه


به احتمال بسیار زیاد ، از لحاظ ساختار بدنه که بسیار به هم شبیه هستند .

[External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 801
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ آبان ۱۳۸۵, ۸:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

Re: رزمایش پیامبر اعظم 7

پست توسط DJ Dani »

موشک تندر 69 نمونه سطح به سطح موشک ضدهوایی HQ-2 ساخت چین (صیاد) هست که طی جنگ و توسط ایران به کار گرفته شد و افتخار شکار یک فروند MiG-25 عراقی را بر فراز آسمان اصفهان دارد.
موشک تندر در مانورهای پیشین برضد اهداف دریایی هم شلیک شده است.
خوش باشید.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”