اعتراف جامعه اطلاعاتی آمریکا به پیشرفت موشک‌های ضد ناو ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

اعتراف جامعه اطلاعاتی آمریکا به پیشرفت موشک‌های ضد ناو ایران

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

"ورلد تریبیون" گزارش داد
[External Link Removed for Guests]
خبرگزاری فارس: جامعه اطلاعاتی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از قدرت ارتش ایران نوشت که تهران توانسته است تولید موشک‌های پیشرفته ضد ناو خود را در طول چند سال گذشته ارتقاء دهد.


تصویر

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی "[External Link Removed for Guests]" در گزارشی اختصاصی به نقل از مقامات جامعه اطلاعاتی آمریکا نوشت که ایران با کمک چین در حال توسعه و تولید موشک‌های پیشرفته ضد ناو است.

بر اساس این خبر، جامعه اطلاعاتی آمریکا در قالب گزارشی تحت عنوان "قدرت ارتش ایران"، اینطور اعلام کرده‌اند که نیروی دریایی ایران ذخیره موشکی خود را در طول چند سال گذشته گسترش داده‌اند؛ بر اساس اعلام این مقامات آمریکایی، برد و دقت موشک‌های ایران به ویژه تسلیحات ضد ناو این کشور در حال افزایش است.

در ادامه این گزارش سالانه آمده است که موشک‌های بالستیک کوتاه برد به تهران قابلیت بسیار موثری در هدف گیری نیروهای شریک آمریکا در منطقه دارد؛ بر اساس این گزارش،‌ ایران همچنان به ارتقاء قابلیت مقاومت این سیستم‌های موشکی در برابر دفاع‌های موشکی دشمن ادامه می‌دهد.

در ادامه این گزارش ضمن اشاره به شباهت‌های میان برنامه‌های ضد ناو ایران و چین نوشته شده است که چین نیز نقش مهمی را در افزایش ذخیره موشک‌های ضد ناو ایران ایفا کرده است.

اذعان جامعه اطلاعاتی آمریکا به افزایش انبار موشک‌های ضد ناو ایران در شرایطی گزارش می‌شود که وزرات دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز اخیرا در جدیدترین گزارش خود از قابلیت‌های موشکی و نظامی ایران، اعلام کرده است که ایران دقت و قدرت تخریبی موشک‌های بالستیک خود را افزایش داده است که این امر می‌تواند زنگ خطری برای حامیان جنگ با ایران باشد.

بر اساس این گزارش که تاریخ آن مربوط به 29 ژوئن سال جاری است و توسط "لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا نیز به امضا رسیده است، ایران قدرت مرگبار و اثربخشی سیستم های موجود خود را از طریق ارتقاء دقت و افزایش قدرت تخریبی موشک ها که جدیدا صورت گرفته است و در مقایسه با یک کلاهک با سوخت جامد قدرت ویرانگری در یک منطقه گسترده را افزایش می دهد، تقویت کرده است.

در ادامه گزارش پنتاگون آمده است: زمانیکه بحث دفاع از خاک ایران مطرح می‌شود، این کشور یک نیروی شگفت انگیزی را به نمایش می‌گذارد؛ ایران به توسعه موشک‌های بالستیک خود با بردی که قابلیت رسیدن به دشمن‌های منطقه‌ای مانند اسرائیل و کشورهای شرق اروپا را دارد و از جمله موشک شهاب 3 با برد افزایش یافته و موشک‌های بالستیکی که برد متوسط آنها 2 هزار کیلومتر است، ادامه می‌دهد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: اعتراف جامعه اطلاعاتی آمریکا به پیشرفت موشک‌های ضد ناو ا

پست توسط KH.I.A.2500 »

با سلام و درود ؛

موشک‌های بالستیک کوتاه برد به تهران قابلیت بسیار موثری در هدف گیری نیروهای شریک آمریکا در منطقه دارد


جالبه ! شریک امریکا و نه خود امریکا !!!

ایران دقت و قدرت تخریبی موشک‌های بالستیک خود را افزایش داده است که این امر می‌تواند زنگ خطری برای حامیان جنگ با ایران باشد.


ایران به توسعه موشک‌های بالستیک خود با بردی که قابلیت رسیدن به دشمن‌های منطقه‌ای مانند اسرائیل و کشورهای شرق اروپا را دارد و...به تحلیلگران دانشمند خبرگزاری فارس بگین این حرفها اعتراف نیستند بلکه ایران هراسی برای کشورهای منطقه است .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: اعتراف جامعه اطلاعاتی آمریکا به پیشرفت موشک‌های ضد ناو ا

پست توسط Sami 1993 »

قطعا گزارش های غرب ( و حتی شرق ) درباره توان دفاعی ایران جهت دار است ( حتی آنهایی که نویسنده ایرانی دارند ) اما در خود واقعیت هایی را حتی به صورت تلویحی بیان می کند :

Sami 1993 نوشته شده:
زمانیکه بحث دفاع از خاک ایران مطرح می‌شود، این کشور یک نیروی شگفت انگیزی را به نمایش می‌گذارد؛


این یک اعتراف تلویحی است مبنی بر اینکه ایران توانایی خود را برای دفاع از خود توسعه می دهد نه تهاجم به دیگران و هرگاه مورد تهدید قرار بگیرد توانایی های جدید خود را که بعضا شگفت نگیز هستند را به نمایش می گذارد که به نظر من همین جمله روح ایران هراسی مقاله را تا حدودی زیر سوال برده و تعدیل می کند .

برای دیدن اصل خبر در روی حرف ورلد تریبیون در پست ابتدایی کلیک کنید .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”