بیداری خرس از خواب زمستانی؛ هشدار اتمی پوتین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

بیداری خرس از خواب زمستانی؛ هشدار اتمی پوتین

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
رئیس جمهور روسیه اعلام کرد: روسیه تسلیحات اتمی کافی برای مقابله با تهدیدهای خارجی دارد .


تصویر

'ولادیمیر پوتین' گفت : کرملین برای دفاع از کشور، توانمندی هسته ای کافی برای مقابله با تهدیدات خارجی در اختیار دارد و هیچ کس نباید در کارآیی تسلیحات اتمی مسکو شک کند.

وی در نشست ویژه بررسی برنامه های دولت روسیه برای تولید تسلیحات در شهر بندری 'سوچی' گفت: قصد نداریم وارد رقابت های تسلیحاتی شویم، اما هیچ کس نباید در توانمندی زرادخانه اتمی و تسلیحات پدافند هوایی -موشکی ما شک و تردیدی داشته باشد.

رییس جمهوری روسیه با اشاره به نقش منحصر به فرد تسلیحات هسته ای در تقویت جایگاه کشورها در معادلات بین المللی، اظهار داشت: تسلیحات اتمی به عنوان ضامن اصلی و مهم حفظ حق حاکمیت و تمامیت ارضی روسیه، نقشی کلیدی در حفظ موازنه قوا و ثبات منطقه ای و جهانی ایفا می کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تسلیحات پدافند موشکی -هوایی در تامین امنیت روسیه اهمیت فراوانی دارد. که باید همیشه در آمادگی رزمی قرار داشته باشد و طرح های توسعه تسلیحات تهاجمی دشمنان بالقوه نیز مورد توجه قرار گیرد.

پوتین بر لزوم همکاری نزدیک نیروهای مسلح روسیه برای ارتقای هر چه بیشتر توانمندی های تسلیحاتی هسته ای روسیه برای این منظور تاکید کرد.

رییس جمهوری روسیه افزود: در این جهت باید تمام طرح های پیش بینی شده در زمینه تولید تسلیحات به موقع اجرا شود و در نتیجه عملیاتی شدن آنها در سال 2020، تجهیزات پیشرفته و نوین نیروی هسته ای روسیه باید 85 درصد کل تسلیحات این نیرو و پدافند موشکی-هوایی 70 درصد سلاح های آن را تشکیل دهد.

پوتین پیش تر در مخالفت با کاهش بی رویه تسلیحات راهبردی که هدف اصلی آمریکا برای تضعیف رقیب دیرینه خود است، اعلام کرد: روسیه هیچگاه گام های یکجانبه در زمینه خلع سلاح هسته ای برنمی دارد زیرا تمام حرکات در این عرصه باید جامع باشد.

وی افزود: تمام قدرت های هسته ای باید در روند خلع سلاح اتمی در سطح جهانی شرکت کنند.نمی توانیم بطور نامحدود از توانمندی هسته ای خود بکاهیم در حالی که برخی کشورها زرادخانه هسته ای خود را تقویت می کنند و روسیه از تسلیحات هسته ای موجود خود تا زمانی که سلاح های متعارف با توانمندی قابل مقایسه با آنها به دست آورد، چشم نمی پوشد.

آمریکا با داشتن زرادخانه بزرگ هسته ای در حال حاضر تنها رقیب روسیه در این زمینه است و مسکو بارها از طرح های تسلیحاتی راهبردی واشنگتن در قاره اروپا ابراز نگرانی کرده است.

آمریكا به بهانه تهدید موشكی برخی كشورها و تامین امنیت موشكی قاره اروپا اما در واقع برای اهداف سلطه طلبانه و برتری جویانه خود تصمیم به استقرار سامانه موشكی خود در قاره اروپا گرفته است.

رییس جمهوری روسیه نسبت به عواقب استقرار این سامانه موشكی به آمریكا هشدار و به عنوان یكی از تدابیر مسكو برای پاسخ به این سامانه از امكان استقرار موشك های تاكتیكی اسكندر در منطقه كالینین گراد خبر داده بود.

وی همچنین هشدار داده بود كه در صورت بروز وضعیت نامساعد در زمینه سامانه موشكی آمریكا در قاره اروپا، روسیه از برداشتن گام های بعدی در زمینه خلع سلاح و كنترل تسلیحات خودداری می كند.

مطابق پیمان کاهش تسلیحات راهبردی روسیه و آمریکا موسوم به 'استارت-2'، دو کشور متعهد شده اند، شمار کلاهک‌های هسته‌ای خود را به یکهزار و 550 عدد کاهش دهند.

گفته می شود آمریکا در زرادخانه اتمی خود 9 هزار و 500 کلاهک و روسیه حدود 13 هزار کلاهک دارد که از این تعداد 2500 کلاهک اتمی آمریکا و حدود 5000 هزار کلاهک روسیه آماده استفاده هستند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”