تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط @lirez@ »

رزمایش فشرده ارتش رژیم صهیونیستی در رومانی با هدف تمرین چگونگی حمله به ایران با سقوط یک فروند هلی کوپتر این رژیم در جریان رزمایش لو رفت.

به گزارش آخرین نیوز هدف از تمرين هاي فشرده اسراييل که هنوز هم ادامه داردو پيشتر در ترکيه برگزار مي‌شد حمله به اهدافي است که در مناطق دور دست و داراي کوه هاي بلند قرار دارند و اب و هواي ان مناطق سرد و ناپايدار است. اما اسراييل از اين هدف سخن نمي‌گويد تا براي متوقف کردن اين تمرين ها روماني در معرض فشار قرار نگيرد.

به نوشته روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن فرماندهي ارتش اسراييل درخواست ها را براي توقف تمرين هاي نظامي در روماني رد کرد و گفت.. اين تمرين ها براي منافع امنيتي اسراييل به خصوص بعد از تنش پيش امده با انکارا و ممنوعيت تمرين هاي ارتش اسراييل در خاک ترکيه ضروري و حياتي است.

شرگا يعري از افسران تمرين دهنده در نيروهاي احتياط ارتش اسراييل درباره اين تمرين ها گفت.. تمرين ها در روماني امتيازهايي دارد که مهمترين انها بعد مسافت است و هواپيماهاي اسراييل به تمرين پرواز در مسافت هاي دور نياز دارند علاوه بر اين پستي و بلندي ها در خاک روماني شبيه پستي و بلندي هاي کشورهاي دشمن است که شايد اسراييل با انها وارد جنگ شود.

به نوشته الشرق الاوسط منظور از کشورهاي دشمن ايران بود. پیشتر وزارت دفاع رومانی از سقوط یک فروند بالگرد نظامی رژیم صهیونیستی در جریان رزمایش‌های مشترک رومانی و این رژیم در منطقه‌ کوهستانی در مرکز رومانی خبر داده بود. بر اثر سقوط این بالگرد نظامی اسراییل که حامل هفت سرباز بود شش سرباز اسراییلی کشته شدند
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط میهن پرست »

تو مانورشون 6تا کشته دادن.بیان ایران که دیگه کولاک میکنن.واقعا این صهیونیست ها یا خیلی احمقن یا خودشونو زدن به حماقت.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط @lirez@ »

سلام.
دوست عزیز هرچند خیلی دوست دارم نابودی اسرائیل غاصب رو ببینم اما این دلیل نمیشه بر نادیده گرفتن قدرت پوشالی صهیونیستها ما هم در رژه و رزمایشهای خودمون تلفات میدیم و این روندی عادی هست دوست عزیز کمی تعمل هم خوب است :razz:
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 494
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۶, ۴:۱۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 82 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط soroush.b »

 @lirez@ ,

حرف از جنگ و حمله به ایران و امثال این صحبت ها همیشه بوده و هر بار هم نیروهای اسرائیل دارن تو یه منطقه برای حمله به ایران اماده میشن ! بارها هم تعداد هواپیماهای شرکت کننده و نوع اونها و حتی اینکه عملیات قرار چطور شروع بشه اعلام میشه . اما حداقل موضوعی که تو مسائل نظامی حائز اهمیت , حفظ اسرار نظامیه ! چطور میشه اسرائیل بخواد به ایران حمله کنه اما از قبل تمام آمار نیروهاش بیاد بیرون ؟
پس قرار دادن این قبیل اخبار صرفا از نظر روانی اهمیت داره و فایده ایی هم نداره جز مخدوش کردن فکر خواننده های خبر ...
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط sinaset »

يك مقام اطلاعاتي رژيم‌صهيونيستي:
اسرائيل در مانور نظامي روماني حمله به ايران را شبيه‌سازي كرد
خبرگزاري فارس، يك مقام اطلاعاتي رژيم‌صهيونيستي فاش كرد كه در مانور نظامي اخير رژيم‌صهيونيستي با روماني، حمله به تاسيسات هسته‌اي ايران شبيه‌سازي شد.
 تصویر 
به گزارش فارس، پايگاه خبري "دبكا فايل " رژيم‌صهيونيستي به نقل از يك منبع اطلاعاتي گزارش داد كه ارتش اسرائيل در مانور نظامي اخير خود در روماني در حال شبيه‌سازي حمله نظامي به تاسيسات هسته‌اي ايران بود.
در اين مانور نظامي يك بالگرد اسرائيلي از نوع "سي‌ايچ-53 " سقوط كرد كه در اين حادثه شش نظامي اين رژيم و يك رومانيايي كشته شدند.
سقوط اين بالگرد در آخرين مرحله مانور نظامي مشترك روماني-آمريكا و اسرائيل روي داد كه در آن حمله به تاسيسات هسته‌اي ايران شبيه‌سازي شده بود.
در يك مسير مستقيم، فاصله بين تل‌آويو و تاسيسات هسته‌اي ايران در نطنز حدود 1600 كيلومتر (هزار مايل) است. اين منبع اطلاعاتي گفت كه ارتش رژيم‌صهيونيستي با كشورهاي نظير روماني، يونان و بلغارستان براي طي مسافتي مشابه همكاري كرده بود.
وي افزود: اين عمليات‌ها كه شامل حركت سريع به سوي ارتفاع‌ پايين و مانورهاي سريع گريز از رادار بوده است، به شدت پر مخاطره است.
رژيم صهيونيستي كه همواره ايران را به حمله نظامي به تاسيسات هسته‌اي اين كشور تهديد كرده است، تنها دارنده سلاح اتمي در خاورميانه به شمار مي‌آيد و تاكنون نيز پيمان منع گسترش تسليحات اتمي را امضا نكرده است.
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
New Member
پست: 12
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۹, ۹:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط sepehr_jun »

دوستان شما رو به خدا به این بحث ها پایان بدید... چرا الکی ذهن خودتون و خوانندگان سایت رو مشغول میکنید... آمریکا و اسرائیل 30 ساله میخوان به ایران حمله کنن اما نکردن و هیچوقت هم نخواهند کرد... شبیه این اخبار رو در سال این 30 سال شنیدیم... خواهش میکنم کش ندید...
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط Sami 1993 »

sepehr_jun نوشته شده:دوستان شما رو به خدا به این بحث ها پایان بدید... چرا الکی ذهن خودتون و خوانندگان سایت رو مشغول میکنید... آمریکا و اسرائیل 30 ساله میخوان به ایران حمله کنن اما نکردن و هیچوقت هم نخواهند کرد... شبیه این اخبار رو در سال این 30 سال شنیدیم... خواهش میکنم کش ندید...

ولی باید مراقب بود و حرکت دشمن رو بادقت رصد کنیم و با انجام مانور ومعرفی و نمایش تجهیزات نظامی (اگر هم شد خط تولیدشان)به آنها جواب مناسب دهیم تا حساب کار دستشان بیاید
به ویژه نباید به خود و قدرت خود مغرور شویم که غرور از هر دشمنی خطرناک تر است
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط Mohammad 1985 »

میهن پرست نوشته شده:تو مانورشون 6تا کشته دادن.بیان ایران که دیگه کولاک میکنن.واقعا این صهیونیست ها یا خیلی احمقن یا خودشونو زدن به حماقت.


عزیزم زیاد جو گیر نشو ! توی یکی از مانورهای خودیها هم 11 نفر ... !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: شنبه ۹ مرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۱۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 25 بار

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط SaSe »

این مسائل را نباید دست کم گرفت و بگوییم که 30 سال هیچ کاری نتونسته بکنه...

بحث برخورد نظامی با ایران و مطرح شدن آن در جهان مهره ای از بازی شطرنج دولت ایران و آمریکاست. یعنی هم جدی است و هم سر کاری و تبلیغاتی
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 67
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۸, ۱:۲۵ ب.ظ
محل اقامت: تهران / م انقلاب
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط vahidm007 »

Mohammad 1985 نوشته شده:
میهن پرست نوشته شده:تو مانورشون 6تا کشته دادن.بیان ایران که دیگه کولاک میکنن.واقعا این صهیونیست ها یا خیلی احمقن یا خودشونو زدن به حماقت.


عزیزم زیاد جو گیر نشو ! توی یکی از مانورهای خودیها هم 11 نفر ... !
آهان!! بعد شما این آمار و اطلاعات رو از کجا آوردی؟!؟ تصویر تصویر
((( علم اگر در ستاره سهیل باشد مردمانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد )))

[External Link Removed for Guests]
یا علی جان مقتدای من توئی
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1863
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۸, ۳:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12391 بار
تماس:

سقوط مرگبارهلی کوپتر اسرائیلی در عملیات تمرینی حمله به ایران

پست توسط AGeNiS1 »

روزنامه هاآرتس اسرائیل نوشت: سقوط هلی کوپتر اسرائیلی در رزمایش نظامی در رومانی، تلاش های اسرائیل برای شبیه سازی عملیات حمله نظامی به ایران را فاش کرد.
به گزارش [External Link Removed for Guests]، این روزنامه صهیونیستی ادامه داد: اسرائیل در رزمایش هوایی مشترک با رومانی با عنوان " آسمان آبی" ، یک سری عملیات بسیار پیچیده را اجرا کرد.

در این مانور برای نخستین بار ناوگانی از هشت بالگرد نظامی بزرگ از نوع سیکورسکی - سی اچ 35 سی استالیون شرکت کردند.
این بالگردها در اسرائیل به یسعور معروف هستند.
بر اثر سقوط یکی از این بالگردها در رزمایش های اسرائیل در رومانی شش نظامی اسرائیلی و یک نظامی رومانی کشته شدند. این حادثه روز دوشنبه هفته گذشته اتفاق افتاد که اسرائیل نیز ادامه این مانور هوایی را متوقف کرد.
این روزنامه صهیونیستی افزود: در رزمایش" آسمان آبی" بالگردهای سیکورسکی با استفاده از هواپیمای باری هیرکولیس در آسمان یونان سوخت گیری می کنند و انتقال آنها از پایگاه هوایی "تل نوف" در جنوب اسرائیل به پایگاه هوایی رومانی در شهر "بوفوک"، 10 ساعت زمان برده است.
رزمایش مشترک اسرائیل و رومانی دو هفته ای برنامه ریزی شده بود و آمادگی لجستیک آن از طرف اسرائیل نیز یک ماه طول کشید. در این مدت
نیروی های فنی، اداری، شنود و نظارت هوایی اسرائیل به رومانی اعزام شدند.

این رزمایش را نیز فرمانده ناوگان جنگنده های شماره 118 برعهده داشت.
این روزنامه می افزاید: رزمایش" آسمان آبی" در رومانی سختگیری های بسیاری را در مقابل خلبانان بالگردهای اسرائیلی قرار دادند مانند پرواز بر فراز منطقه ای که تنها آن را از طریق نقشه ها می شناختند و آمارها ومختصاتی که به سرعت تغییر می کردند یا عبور از دشت ها گسترده تا سلسله کوه هایی که ارتفاع قله آنها به دو هزار و 500 متر نیز می رسید و وضعیت بد هوایی شامل مه شدید و رعد و برق های ناگهانی .

روزنامه یدیعوت آحارونت چاپ تل آویو نیز نوشت: رزمایش نیروی هوایی اسرائیل در رومانی برای کسب آمادگی انجام عملیات نظامی مشابهی در آینده صورت گرفت.
این رزمایش در مناطق دارای پستی و بلندی و ناهمواری زیاد در رومانی انجام شد یعنی مناطق مشابهی که در آینده نیز در آن عملیاتی انجام خواهد شد.

در این تمرین نظامی انجام عملیات های هوایی در مسافت های طولانی مانند صدها یا هزاران کیلومتری مورد نظر بود.
" الون بن داوفید " تحلیلگر نظامی نیز به روزنامه یدیعوت احارونت می گوید: رزمایش نظامی در مناطقی دور از اسرائیل در دهه اخیر بسیار زیاد شده اند و این روند ادامه نیز خواهد داشت . این اقدامات، دستاوردهای زیادی را برای نیروی هوایی اسرائیل خواهد داشت.
وی ادامه داد: رزمایش نیروی هوایی اسرائیل در رومانی با هدف تمرین نظامی در مناطق غریب و ناآشنا همراه با پرواز های طولانی و رسیدن به هدف فرضی بافاصله بیش از یک هزار کیلومتر است. همچنین سوخت گیری در آسمان و ساعت های زیادی پرواز با بالگرد همه اینها تمرین های خوبی برای کسی است که قرار است ماموریت هایی را در مسافت های دور اجرا کند.
براساس این گزارش، اسرائیل تا قبل از این چنین رزمایش های هوایی را معمولا در ترکیه انجام می داد ولی به دلیل تیرگی روابط میان دو طرف، این مانورها به کشورهای اروپایی از جمله رومانی منتقل شد.
البته سابقه رزمایش های مشترک میان اسرائیل و رومانی به آگوست 2004 باز می گردد.
یک افسر نیروی هوایی اسرائیل نیز می گوید: رزمایش هوایی در رومانی باعث شد تا خلبانان اسرائیلی تجربیاتی را به دست آورند که در خود اسرائیل انجام آن امکان پذیر نیست.

وی افزود: کوه های بسیار مرتفعی در وسط رومانی هستند. این وضعیت کم نظیری است که نمی توان آن را در اسرائیل یافت.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: تمرین نظامی در رومانی برای حمله به ایران!

پست توسط میهن پرست »

Mohammad 1985 نوشته شده:
میهن پرست نوشته شده:تو مانورشون 6تا کشته دادن.بیان ایران که دیگه کولاک میکنن.واقعا این صهیونیست ها یا خیلی احمقن یا خودشونو زدن به حماقت.


عزیزم زیاد جو گیر نشو ! توی یکی از مانورهای خودیها هم 11 نفر ... !


دوست عزیز این طرز صحبت کردن به هیچ وجه شایسته شما نیست و شان شما رو پایین میاره. :x
در ثانی بنده فقط گفتم اگه تو مانور 6تا کشته میدن مطمئنا در عملیات نظامی واقعی علیه ایران باید یک گورستان جدید بسازن.حالا شما میگی تو مانور خودیها هم 11 نفر مردن.خوب چه ربطی داره.ما همه میدونیم در صورت جنگ ما کشته خواهیم داد.اما این که یک کشور 6میلیونی بخواد به ایران حمله کنه باید حواسش به تلفاتش باشه.تو جنگ 33 روزه 120 تا کشته دادن نرخ مهاجرتشون معکوس شد.اگر بعضی ها ناراحت نمیشین نه امریکا نه اسرائیل نه از اون گنده ترشم هیچ غلطی نمیتونن بکنن.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”